Що означає ім'я Руслан

Що означає ім’я Руслан: походження, характеристика та значення імені

Чоловіче ім’я Руслан в даний час не користується сильною популярністю на території нашої країни. Ще у минулому столітті його досить часто використовували, але найбільшу поширеність воно отримало після виходу в світ поеми Олександра Сергійовича Пушкіна «Руслан і Людмила». На сьогоднішній день найбільше Русланів можна зустріти серед представників казахського народу. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Руслан.

Що означає ім’я Руслан

Достовірної історії про походження імені Руслан не існує. Є кілька версій його появи:

 1. Тюркський. Ім’я Руслан утворено від тюркського імені Арслан, що має значення «лев».
 2. Скандинавський. Іменна форма Руслан сталася від древньоскандинавського слова «rysaland», яке перекладається як «руська земля».
 3. У слов’янській культурі ім’я Руслан набуло значення «русявий».

Форми імені

Короткі форми для імені Руслан: Руся, Русик, Руслик.

Ласкаві звернення до Руслана: Русланчик, Русланушка, Русечка, Русенька.

Церковного варіанту в імені немає.

По батькові, які будуть дані дітям Руслана: Русланович, Русланівна.

Написання імені Руслан, згідно з останніми правилами транслітерації: RUSLAN.

Які по батькові найбільш вдало поєднуються з ім’ям Руслан: Аланович, Андрійович, Аркадійович, Борисович, Володимирович, Дмитрович, Єгорович, Іванович, Михайлович, Олегович, Петрович, Юрійович.

Споріднені Іменні форми: Еруслан, Арслан, Аслан, Рослан. Останнім часом став популярний жіночий аналог імені Руслан — Руслана.

Можливі нікнейми для застосування в соціальних мережах: Ruslan, Ryslan, Ruslan, Rusya, Ruslik, Rusik.

Щоб написати вірш, присвячений Руслану, можна використовувати такі рими до його імені: шарлатан, сарафан, талісман, караван, отаман, хуліган, балаган, меломан, партизан, целофан, велетень.

Таблиця: ім’я Руслан в іноземних мовах

Мова Написання Транслітерація
Англійська Ruslan Ruslan
Арабська رسلان Ruslan
Білоруська, болгарська, українська Руслан Ruslan
Угорська Ruslan Ruslan
Грецька Ρουσλάν Rouslán
Грузинська რუსლან Ruslan
Іврит רוסלן Ruslan
Іспанська, італійська, португальська Ruslan Ruslan
Каннада ರುಸ್ಲಾನ್ Ruslān
Китайська 鲁斯兰 Lǔ sī lán
Корейська 루슬란 Rushilan
Литовська Ruslanas Ruslanas
Латвійська Ruslans Ruslans
Німецька, румунська Ruslan Ruslan
Польська Rusłan Ruslan
Французька Rouslan Rouslan
Фінська, чеська, шведська, норвезька Ruslan Ruslan
Японська ルスラーン Rusuran

Святі покровителі та іменини Руслана

Православні святці не містять в собі імені Руслан. Тому хрестити хлопчика будуть під іншим ім’ям. Щоб правильно вибрати ім’я для ритуалу, можна скористатися наступними порадами:

 1. Провести ритуал хрещення під ім’ям святого, пам’ять якого відбувалася в день народження дитини.
 2. Використовувати ім’я святого, який шанується в день безпосереднього хрещення Руслана.
 3. Застосувати ім’я, найбільш схоже за звучанням з ім’ям Руслан, наприклад, Рустик. У православ’ї є Святий Рустик Паризький, саме він в такому випадку і стане святим покровителем Руслана. Святий жив у I столітті в Парижі, служив пресвітером в церкві, був убитий язичниками за часів гонінь на християн.

Якщо хрестити Руслана під ім’ям Рустик, то іменини святкуватимуться 16 жовтня.

Як ім’я Руслан впливає на долю людини

Руслан — цілеспрямована і безстрашна людина. Він нічого не боїться, легко переступає через будь-які перешкоди, ніколи не озирається назад. Ця людина не буде вести спокійне і розмірене життя, він звик за будь-яку ціну досягати бажаного, це у нього чудово виходить — все, до чого докладе руку Руслан, має успішну розв’язку.

Чоловік егоїст і любить тільки себе, намагається завоювати загальне визнання, обожнює увагу до своєї особистості. Він дуже марнославний, тому бажає стати відомим хоча б у своїх колах. Хлопець легко приписує собі чужі досягнення, придумує героїчні біографії, грає на публіку, всіляко інтригує оточуючих. У гонитві за мрією про популярність Руслан забуває про прості цінності життя, такі як, сім’я і любов. Йому ніколи піклуватися про близьких, адже вся його увага спрямована на себе. У Руслана хороша фантазія, відмінна інтуїція, він може бути чесним і порядним. Зовнішні обставини ніколи не будуть панувати над долею цього хлопця, він володіє свободою поглядів і мислення. Крім того, чоловік прагматичний і відповідальний, любить точність у справах і вчинках. Всі важливі питання вирішує швидко і безповоротно, рідко думаючи про наслідки.

Чоловік ставить перед собою безліч цілей, але не завжди здатний їх досягти, так як схильний до ліні. Негативними якостями характеру також можна вважати злопам’ятність і надмірну гордість, які заважають юнакові мати дружні стосунки з людьми. Закритий тип особистості теж створює безліч перешкод на шляху до комунікабельності. Найчастіше Руслан егоїстично і підступно використовує оточуючих.

На думку Бориса Хігіра, Руслан-смілива, але злегка ледача людина. Хлопець запальний, що значно псує йому життя. Крім того, у нього нестійка натура, схильна приймати нелогічні рішення. Чоловікові подобається складна і творча робота, що вимагає неординарного мислення. Любить активне життя, займається спортом, подорожує і відпочиває на природі. Дружина Руслана завжди може покластися на нього, адже він вміє приймати рішення і нести за них відповідальність.

Характер Руслана в дитинстві

У дитинстві Руслан дуже емоційний і непостійний. У нього кілька разів на день змінюється настрій, він постійно вередує, намагається привернути до себе увагу дорослих, чим доставляє безліч клопотів мамі і татові. Йому необхідно чути похвалу на свою адресу, але обов’язково заслужену. Якщо хвалити дитину за будь-яку дрібницю, то з віком він перетвориться на справжнього егоїста. Хлопчик любить помріяти, представляти себе героєм казки або мультфільму.

У школі Руслан дуже активний. Він намагається брати участь у кожному конкурсі або змаганні, пробує свої сили у вікторинах. Однак таке насичене відповідальне життя ніяк не відбивається на навчанні. Всі предмети легко підкорюються цій дитині, а в компанії однокласників він займає місце лідера, та й жіноча половина класу небайдужа до нього. Хоча хлопчик може бути образливим, злопам’ятним і мстивим.

В юності Руслан вже вміє контролювати свої емоції, може бути спокійним і розважливим, якщо це необхідно. Хлопець комунікабельний і товариський, але не намагається заводити велику кількість друзів. Він не любить конфлікти. Досягає бажаних цілей не тільки своїми силами, але і за допомогою інтриг. У юнака добре серце, на нього завжди можна покластися. Але здійснюючи будь-яку добру справу, хлопчик завжди шукає вигоду. Руслан звик жити сьогоднішнім днем, ніколи нічого не загадує, не будує планів на майбутнє. Він умілий маніпулятор, причому його вміння поширюється не тільки на однолітків, але і на дорослих людей. Також, щоб домогтися свого, хлопець застосовує чарівність і хитрість.

Теорія Бориса Хигир свідчить про те, що в дитинстві Руслан є ледачим і спокійним хлопчиком. У нього нервовий і запальний характер. Дитина злопам’ятна, але не мстива. Навчання дається йому важко, він не любить регулярно займатися одниією і тією ж справою, що доставляє масу клопоту як йому, так і його батькам. Зате різні гуртки і спортивні секції дуже приваблюють Руслана. Крім того, йому важко спілкуватися з однолітками, відносини складаються нерівні і натягнуті.

Захоплення і таланти

Головне хобі в житті Руслана — це спорт. Він захоплюється футболом, баскетболом і плаванням. Йому подобається показувати свою майстерність, завойовувати нагороди, медалі та грамоти. Активні заняття допомагають хлопцю зберігати свій організм в тонусі. Є у Руслана і акторські здібності. Він любить грати різні ролі в житті. Йому подобається відчувати себе зіркою. Молоду людину приваблює будь-яке заняття, яке принесе йому славу, популярність і фінансове благополуччя.

Крім того, чоловіка цікавлять дорогі автомобілі, гарний одяг і всі ті речі, які здатні підкреслити високий статус власника і виділити з натовпу. Руслан намагається створити враження заможної людини, хоча рідко дійсно є таким. Юнак — майстер по організації вечірок, це допомагає йому відчути себе значущим і важливим. На корпоративах і гулянках він головний заводила.

Кар’єра і професія

Руслан дуже довго і болісно визначається з професійною діяльністю. Ця людина вважає, що вміє все, через що часто приймає необдумані рішення. Чоловік бажає займати місце керівника, щоб грати роль начальника, а не бути ним насправді. Він схильний до авантюризму, амбітний, не любить розумову працю, намагається знайти легку і просту роботу.

У хлопця чудовий інтелект, безліч здібностей, він володіє наполегливістю і дипломатичністю. Отримана хороша освіта сприяє успіху в професійній діяльності. Руслан вдало реалізується в політиці, юриспруденції та фінансовій сфері. Але найбільше цю людину привертає популярність. Тому він часто стає публічною особистістю-артистом або актором. Хороша дикція і грамотна мова дозволяють чоловікові спробувати себе в журналістиці або коментаторської діяльності.

Руслан рідко отримує високу офіційну заробітну плату. Він безбідно існує за рахунок гонорарів і тіньових доходів. Хлопець не з тих, хто буде збирати і відкладати гроші на майбутнє. Всі свої доходи він витрачає на підтримку статусу успішної і заможної людини. Якщо фінансів не вистачає на гідне життя, чоловік стає дріб’язковим і скупим.

Здоров’я

У Руслана міцне здоров’я. Але чоловік сам піддає свій організм різним випробуванням. Він любить алкоголь, не вміє контролювати його прийом, схильний до алкоголізму. Також є небезпека придбання психічних захворювань, так як ця людина дуже гостро реагує на сімейні негаразди, часто перебуває у стані депресії. Хлопець багато часу приділяє своєму зовнішньому вигляду, тому завжди знаходиться в хорошій фізичній формі і володіє міцним, підтягнутим тілом.

Любов і сексуальність

Руслан любить жінок, а вони люблять його. Хлопець часто змінює дівчат, намагається набратися досвіду і насититися жіночою увагою, перш ніж зв’язати себе серйозними стосунками. Чоловік стежить за своєю зовнішністю, вміє зачаровувати дам, галантний у спілкуванні. Представниці прекрасної статі легко закохуються в такого юнака, їм здається, що поруч з ним їх чекає безтурботне і безхмарне життя. Але це не зовсім так. Руслан швидко розчаровується в своїх обраниць, йому нудно проводити час з однією і тією ж жінкою, і замість екстравагантного кавалера стає хамом і циніком.

Чоловік віддає перевагу витонченим і чуйним жінкам. Йому важливо, щоб партнерка була слабшою за духом, адже Руслан мріє стати захисником для своєї дами. Також вона повинна із захопленням говорити про здібності і темперамент свого коханого. Закохавшись, хлопець стає ревнивим і запальним. Його може вивести будь-який комплімент, сказаний сторонньою людиною на адресу його дівчини.

В інтимному житті Руслан звик домінувати. Йому не подобається, коли партнерка намагається керувати, чоловік мріє, щоб вона беззаперечно виконувала всі його бажання. Не любить він нудьги і одноманітності в ліжку. Хлопець часто залишає коханку незадоволеною, що провокує скандали і нерозуміння в парі.

Таблиця: сумісність імені Руслан з деякими жіночими іменами

Відмінна сумісність Аїда, Анжелла, Анна, Ада, Броніслава, Віолетта, Діна, Дора, Євдокія, Ірина, Земфіра, Лариса, Лідія, Маріанна, Ольга, Роза, Тетяна
Середня сумісність Анастасія, Ізабелла, Лілія, Тамара, Фаїна, Едіта, Юлія
Погана сумісність Ангеліна, Венера, Діана, Олена, Ксенія, Мірра, Нора, Серафима, Флора, Елеонора

Шлюб і сім’я

Якщо шлюб Руслана трапляється в ранньому віці, то він обов’язково закінчується розлученням. Одружившись після тридцяти, цей чоловік зможе створити міцну сім’ю. Він не допомагає у веденні господарства, виконує тільки чоловічі обов’язки, пред’являє підвищені вимоги до дружини. Хлопець вважає, що і так доставив жінці щастя, вступивши з нею в Серйозний зв’язок. Він бажає до себе особливого ставлення, так як вважає себе неординарною і творчою особистістю.

Обраниця Руслана зобов’язана годувати його смачною їжею, гарно виглядати, завжди виконувати всі вказівки, створювати комфортну і затишну обстановку в будинку. Цей чоловік абсолютно не піддається перевихованню. Якщо поставити його на місце, він почне витончено мстити. Хлопець часто провокує сварки, висловлюючи дружині невдоволення всіма оточуючими, які, на його думку, заважають їй насолоджуватися красивим життям. Матеріальний добробут сім’ї його мало цікавить. Дітей Руслан любить, намагається проводити з ними час, але тільки коли йому більше нічим зайнятися. Зберігає міцний зв’язок зі своїми батьками і родичами.

Руслан зберігає вірність у шлюбі, сам ніколи не пробачить дружині зради. Якщо жінка перестає стежити за собою, пристрасть чоловіка зникає, а на її місце приходять холодність і цинізм. Красива і доглянута дружина викликає в хлопця почуття гордості, він ніколи не упустить можливості похвалитися такою перед товаришами. Обраниця Руслана повинна давати свободу дій і не пред’являти вимог до чоловіка, тоді шлюб буде спокійним, довгим і щасливим.

Таблиця: відповідності для імені Руслан

Планета Сонце
Стихія Земля
Знак зодіаку Діва
Пора року Літо
День тижня Неділя
Колір Коричневий
Число 6
Рослина Геліотроп, кульбаба
Дерево Лавр
Тварина Лев
Камінь Яшма, авантюрин
Метал Залізо
Значущі роки в житті 17, 32

Значення кожної літери в імені Руслан

Інтерпретація значень букв в імені Руслан:

 1. Буква Р. Людина вникає в суть, не здатний обманутися поверхневим судженням. Він наділений самовпевненим, стрімким і хоробрим характером. Схильний до невиправданого ризику.
 2. Буква У. хлопець володіє активною уявою, великодушністю і співпереживаючою натурою. Йому важливо досягти вищого духовного рівня.
 3. Буква С. Чоловік розсудливий, стрімкий, владний і примхливий. Він намагається домогтися незалежності і фінансового добробуту. Такому необхідно якомога раніше визначитися з життєвим шляхом.
 4. Буква Л. Юнак тонко сприймає красу, наділений артистичними і художніми талантами, прагне розділити свої знання і відчуття з партнером. Щоб життя не пройшло повз, людині потрібно знайти своє справжнє призначення.
 5. Буква А. Особистість бажає створити щось своє, готова кілька разів починати життя заново. Важливою метою є досягнення фізичної і душевної гармонії.
 6. Буква Н. Натура протестуюча, що має внутрішню силу, що допомагає не приймати все без розбору. Чоловік розумний, старанний, любить працювати, але не сприймає марної роботи.

Як пора року, в яку народжений Руслан, впливає на його характер

Під заступництвом зимових місяців на світ народжується Руслан зі спокійним, серйозним, обдуманим, розважливим і логічним характером. У чоловіка математичний склад розуму, що допомагає досягти успіху в науковій і дослідницькій діяльності.

Весна наділяє Руслана темпераментністю і марнославством. Юнак схильний до емоційності, впевнений в собі, любить знаки уваги, намагається отримати популярність в суспільстві і зайняти місце лідера. Це енергійна, активна, безстрашна і діяльна людина, яка вміє зацікавити дівчат.

Річний Руслан відкритий, щирий і товариський, легко йде на контакт, любить пожартувати, всі конфлікти намагається вирішити мирним шляхом. У хлопця легковажний характер і вимагає постійного веселощів вдачу, часто заважає вести стабільне і розмірене життя. Жінкам віддає перевагу простим і неконфліктним

Руслан, народжений восени, володіє розважливою і прагматичною натурою. Він дуже допитливий, намагається безперервно розвиватися, не любить байдикувати. Цей хлопець вміє концентруватися на важливому, не розпорошуючись на сторонні справи. Йому важливо, щоб оточуючі довіряли і розуміли його.

Таблиця: характеристика особистості Руслана в залежності від знака зодіаку

Знак зодіаку Характеристика особистості
Овен Народився під знаком Овна, Руслан є пристрасною і відкритою натурою. Він легко заводить нові знайомства, не звертає уваги на невдачі, не здається перед труднощами. Ця людина не любить улесників і брехунів. Щоб закохати в себе Руслана-Овна, потрібно бути уважною, відданою і спокійною дівчиною.
Телець У Руслана, що з’явився на світ під заступництвом знака Тельця, вимогливий і зарозумілий характер. Хлопець не терпить критики і чужої думки, завжди стоїть на своєму, легко вступає в сварки і конфлікти, готовий до кінця захищати свою правду. Зате цей чоловік — відмінний друг, не схильний до зради і брехні, а також прекрасний чоловік і батько. Закохується раз і на все життя.
Близнюки Цей хлопець привабливий, товариський, артистичний і позитивний. Такий стає душею будь-якого колективу, його хочуть бачити на кожній вечірці. Хлопець вміє дружити. Вибирає дівчат, готових визнати його таланти і гідності, що проявляють пристрасть і здатних підкорятися у всьому. Надто ініціативні дами його не приваблюють.
Рак Вплив знака раку робить Руслана чесним і благородним чоловіком. Однак ця людина обожнює увагу до своєї персони, заради якої готовий піти на будь-який вчинок. Не гребує він ні лестощів, ні обману, ніж відштовхує від себе оточуючих. З коханою дівчиною буде ніжним, добрим, палким і відданим партнером, здатним захистити від будь-яких напастей.
Лев Руслан-Лев — володар яскравого і багатогранного характеру. Хлопець схильний до емоційності, самовпевнений, обожнює авантюри, ризик і смак перемоги. Це справжній лідер, який не викликає жодних сумнівів у своїй перевазі. Щоб бути в числі товаришів цього чоловіка, необхідно підкорятися йому у всьому. У сімейному житті вимагає від коханої слухняності, але не схильний до тиранії.
Діва Юнак має хорошу сумісність з більшістю жінок, але сам вважає за краще яскравих, пристрасних і популярних. Руслану-Діві хочеться, щоб побачивши його супутницю всі заздрили йому. Натура владна, але розважлива і спокійна. Хлопець схильний до образливості і замкнутості, але намагається приховувати ці якості від оточуючих.
Терези Заступництво знака Зодіаку Терези наділяє Руслана романтичністю, пристрасністю, чарівністю і імпозантністю. Цей чоловік знає, як завоювати дівчину, прагне до нових і нових перемог, не любить одноманітності в житті. Любовні переживання не для нього, навіть полюбивши жінку,він буде продовжувати мріяти про інших дам.
Скорпіон Цей хлопець справжній егоїст. Він любить панувати, здатний на підлість, легко йде на обман і зраду. Всі його дії спрямовані на яку-небудь вигоду або корисливі цілі. Про свої рішення чоловік ніколи не шкодує, готовий на підлі вчинки заради залучення уваги до своєї персони. Жінкам варто триматися подалі від такої людини.
Стрілець Під впливом знака Стрільця народжується Руслан, що володіє чесним, делікатним, ввічливим і щирим характером. Чоловік легко завойовує увагу оточуючих, комфортно відчуває себе на галасливих і багатолюдних вечірках, намагається знайти пригоди і нові враження. Але закохавшись, він повністю змінює своє життя, стає більш серйозним і стабільним, але образливим і вразливим.
Козеріг Знак Козерога розкриває в Руслані такі якості, як прагматичність, вдумливість, розсудливість, емоційність. Проте всі важливі рішення цей чоловік приймає, спираючись лише на логіку і розум. Він вміє чекати, володіє великим терпінням, такого практично неможливо вивести з себе. Супутницю життя вибирає досить довго, так як пред’являє дуже великі вимоги до майбутньої дружини.
Водолій Чоловік наділений завидними рішучістю і самовпевненістю. Такий ніколи не змінюється під впливом сторонніх, ні від кого не залежить, на все має свою, оригінальну думку. Це самодостатня особистість, що живе за своїми законами і правилами, що володіє особливими цінностями. Жінок вибирає вольових і рішучих.
Риби Руслан-риби володіє тонкою душевною організацією. Людина живе в ілюзорній реальності, що властиво майже кожній людині, яка народилася під цим знаком. Йому не вистачає сталості і надійності, будь-яку справа хлопець кидає незакінченою. Зате чоловік — уважний і щедрий кавалер, схильний до ідеалізації представниць прекрасної статі. Тому він часто розчаровується в дамах.

Головне, до чого прагне Руслан — це популярність. Він часто стає політиком або актором, так як за допомогою цих професій може набути популярності. Дівчатам віддає перевагу красивим і витонченим, що викликають захват у інших чоловіків. Таким чином цей хлопець самостверджується. Він прагне до краси у всіх аспектах свого життя. З цієї статті ви дізнались значення імені Руслан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code