Що означає ім'я Тіна

Що означає ім’я Тіна: походження, характеристика та значення імені

Ім’я Тіна популярне як в Україні, так і в інших країнах. Останнім часом все більше батьків вибирають його для своїх дочок. Воно володіє сильною енергетикою, добре поєднується з багатьма чоловічими іменами і по батькові. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Тіна.

Походження та значення імені Тіна

У Україні — на відміну від мусульманських і європейських країн — ім’я Тіна набуло самостійність недавно. Вчені, які вивчають етимологію імен, пропонують кілька теорій походження цього імені:

 1. Латинська версія: з мови стародавніх римлян Тіна перекладається як «сильна», «здорова».
 2. Арабською Тіна (تينة) означає “інжир”.
 3. Тіна є формою грузинського імені Тінатін і означає «відблиск сонця», «мерехтливий промінь».

Транслітерація, ніки, короткі і зменшувально-пестливі форми

При оформленні закордонного паспорта, замовленні товару в онлайн-магазині або бронюванні номера в готелі може знадобитися написання імені латиницею: TINA.

Плоди і листя інжиру на Близькому Сході здавна використовуються в лікарських цілях. Можливо, саме тому в латинській мові ім’я Тіна, запозичене у мусульман, влаштувалося зі значенням «здорова».

Для соціальних мереж можна використовувати такі ніки: ღKawaii_TINAღ, ۩tina۩, ⚡ТІНА⚡, Tina☘, Тина19.

Короткі і зменшувально-пестливі форми цього імені:

 • Ті;
 • Тін;
 • Тінка;
 • Тінні;
 • Тіночка;
 • Тінуля;
 • Тінуся;
 • Тінуша;
 • Тінушка;
 • Тінчик.

Церковне ім’я, дати іменин

Святого покровителя у Тіни немає. Щоб відзначити день ангела, слід орієнтуватися на повні імена, для яких Тіна є короткою формою: Августина, Агатіна, Катаріна, Клементина, Костянтина, Леонтина, Целестина, Юстина та ін так, у Алевтини іменини 29 липня, у Валентини — 29 липня і 23 лютого, у Христини — 19 лютого, 26 березня.

Відповідні по батькові

Добре поєднуються з ім’ям Тіна наступні по батькові:

 • Антонівна;
 • Вікторівна;
 • Даніелівна;
 • Каримівна;
 • Костянтинівна.

У Тіни Олександрівни характер батька. Вона розумна, цілеспрямована, віддана близьким і друзям, завжди надходить по-своєму. Віддає перевагу чоловічому товариству чим жіночому, вміє зберігати секрети. Відносини в шлюбі будуються важко.

Тіна Валентинівна примхлива, добра, чуйна. На роботі емоції стримує, зате вдома вихлюпує і позитивні, і негативні. У шлюб вступає по великій любові, часом не один раз.

Таблиця: ім’я Тіна на інших мовах

Мова Написання Вимова
Англійська Tina Тіна
Вірменська Թինա Тіна́
Грецька Τίνα Тіна
Грузинська თინა Тіна
Італійська Tina Тіна
Іспанська Tina Тіна
Китайська 蒂娜 Тіна
Корейська 티나 Тіна
Сербська Тина Тіна
Українська Тіна Тіна
Французька Tina Тіна́
Хінді टीना Тіна
Японська ティナ Тіна

Вплив на долю і характер

У Тіни потайний характер, часто вона ховає емоції, прагне жити в гармонії з собою і оточуючими. Внутрішня сила допомагає дівчині стійко зносити удари долі. Тіна волелюбна, самостійна, амбітна, впевнена в собі. Вона не боїться відповідальності, любить мистецтво, цінує прекрасне.

Інтерпретація значень кожної з букв в імені Тіна

«Т» на початку імені — такт, дипломатичність, працьовитість, щирість, чуйність.

«І» — тонка духовність, вразливість, миролюбність.

«Н» — творчі таланти, інтерес до здоров’я, допитливий розум.

“А” в кінці-образливість, невміння приймати критику на власну адресу, зарозумілість, примхливість.

Дитинство

У дитинстві Тіна часто показує характер, не слухається батьків. Особливо якщо їхні зауваження здаються дівчинці несправедливими. Занадто суворе виховання у відповідь викликає агресію, емоційні сплески. Якщо ж дитині м’яко пояснювати свої вимоги і заохочувати її бажання чинити правильно, тоді конфлікти в сім’ї поступово вляжуться.

Тіна легко знаходить спільну мову з однолітками, у неї багато друзів. В іграх і в класі вона стає лідером, а вчителі люблять її за позитивний настрій і дисциплінованість. У дівчинки відмінна пам’ять, що чимало сприяє успішності. Тіну можуть вибрати старостою класу.

Юність і доросле життя

Позитивні якості юної Тіни: сила волі, наполегливість, рішучість, цілеспрямованість і впевненість у собі. Фантазія дозволяє дівчині знаходити вихід навіть з патових ситуацій. Вона організована, покладається багато в чому на інтуїцію, володіє внутрішньою силою. Іноді відгороджується від оточуючих маскою самозакоханості. Любить логіку, філософські диспути, аналіз. Часто береться за кілька справ відразу, поєднує непоєднуване.

Значущими роками життя для Тіни є ті, де містяться числа 10, 11, 19, 28, 37, 46, 55.

Доросла Тіна наполеглива і енергійна. Вона завжди домагається бажаного, в суперечці ніколи не поступається. Лідерські задатки проявляються у всій красі. Заради близьких жінка готова на все. До ворогів вона нещадна. Може з посмішкою дивитися їм в обличчя в очікуванні слушного моменту для удару.

У суспільстві Тіна шанована, популярна, затребувана. Прагне в усьому досягти гармонії. Схильність до перфекціонізму впливає не тільки на роботу, але і особисте життя.

Здоров’я

Здоров’я Тіни не надто міцне, але серйозні недуги обходять її стороною. Дівчину тримають в тонусі регулярні заняття спортом, позитивний настрій, життєва активність. Застуду зазвичай переносить на ногах.

Робота і хобі

Якщо в дитинстві Тіна не розвиває творчі здібності, вибирає престижні професії, що асоціюються з матеріальним достатком і славою. Дівчину чекає успіх у спорті, шоу-бізнесі, медицині, психології, соціології, маркетингу. Вроджене почуття справедливості може схилити її до вибору юридичної професії.

Тіна-відповідальний співробітник, вона на хорошому рахунку у начальства. По кар’єрних сходах просувається заслужено, в нечесності і ходіння по головах жінку не можуть дорікнути навіть недоброзичливці.

Захоплюється вона шопінгом: обожнює ходити з подружками по модних бутіках, а з чоловіком — по ювелірним салонам.

Любов і шлюб

У Тіни багато шанувальників, але з вибором судженого вона не поспішає. Її чоловіком повинен стати ідеальний, зразковий чоловік. Тіні складно примиритися з чужими недоліками, що може привести до розриву відносин. Вона намагається, щоб в сім’ї завжди панувала гармонія. Якщо засмучена, може спровокувати чоловіка на сварку. Тому в подібній ситуації найкраще проявити терпіння, спробувати відвернути дружину від неприємних переживань.

Згідно Борису Хигиру, сумісність імен відіграє важливу роль не тільки в повсякденному спілкуванні чоловіка і жінки, але і в інтимній сфері відносин. Тлумачення букв імені і числового коду — це найбільш популярні способи перевірки імен на сумісність.

Тіна — прекрасна господиня. Її квартира обставлена за останнім словом моди і техніки, але це не заважає домочадцям і гостям відчувати себе там дуже затишно. Справжньою жінка вона себе почуває лише в оточенні красивих речей.

Таблиця: сумісність з чоловічими іменами в любові і шлюбі

Божевільна пристрасть Міцний союз Невдалі стосунки
Олексій Олександр Аркадій
Андрій Анатолій Єгор
Антон Валентин Лев
Владлен Веніамін Михайло
Геннадій Іван Олег
Дмитро Гнат Павло
Євген Костянтин Петро
Микита Миколай Роберт
Сергій Руслан Філіп
Ярослав Станіслав Юрій

Як на ім’я впливають пори року

Тіна, народжена восени, відрізняється незалежністю, комунікабельністю і неприборканим, яскравим характером. Вона практична, амбітна, самовпевнена, дуже емоційна. Ненавидить пересуди за спиною. В їжі невибаглива, небайдужа до солодощів. Обожнює подорожі, пригоди, цікаві знайомства.

Зимова дівчина завжди працює на результат, самокритична, знає толк і живопису, музиці, літературі. Тільки близькі і друзі знають, що за маскою зарозумілості криється чуйна душа, спрагла любові і тепла. На першому місці для цієї жінки сім’я. Відносини зимової Тіни з чоловіком будуються на взаємній довірі.

Ім’я — це особлива вібрація, звуковий код. Він впливає не тільки володаря імені, але і на оточуючих.

Весняна Тіна — дівчина стильна, яскрава, артистична, емоційна, вразлива. Недоліком є невміння визнавати свої помилки. Її нескладно вивести з рівноваги. Вона невичерпна фантазерка, добре ладнає з дітьми, ненавидить рутину і нудьгу, завжди знаходиться в гущі подій.

Дитя літа сентиментальна, весела, непередбачувана, кокетлива. У Тіни, народженої в цю пору року, приголомшливе почуття стилю. Вона стежить за модою, ретельно доглядає за собою, ніколи не виходить з дому без косметики. У ніжної двушки багато шанувальників. Домогтися її уваги найпростіше компліментами і лестощами.

Гороскоп імені Тіна

Овен — пристрасна леді, здатна розбурхати свого партнера. Чоловіки цінують таких жінок за вміння надихнути, запалити, мотивувати. Але далеко не кожному дано з ними впоратися. Той, хто звик жити строго за планом, з Тіною–Овном не уживеться. Поруч з нею про стабільність можна забути, як і про нудьгу.

Телець спокійна і велична, не любить бути в центрі уваги, буває вперта, ненавидить сварки. Їй потрібен супутник, з яким вона буде відчувати себе як за кам’яною стіною. В обмін на почуття захищеності вона створить вдома атмосферу спокою і затишку. Авантюрами і експериментами Тіна цього знака захоплюється хіба що в юності.

Близнюки — дівчина витончена, повітряна, чарівна, відважна, але занадто емоційна. Бажає перебувати в центрі уваги, болісно реагує на критику і зневагу її думкою. Якщо з хлопцем вона відчуває себе незатишно, то легко випурхне до іншого. Мінливість натури компенсується розумом, ерудицією, великою кількістю талантів і хобі.

Сузір’я Раку наділяє Тіну ранимістю, але в той же час злопам’ятністю і мстивістю. З дівчиною слід звертатися дбайливо, але ненав’язливо. Занадто настирливі кавалери отримують від воріт поворот. Вона любить дітей, вірить в містику, ненавидить почуття самотності. Відпочивати віддає перевагу в спокійній домашній обстановці.

В шоколадно-цукерковому гороскопі жінки різних знаків Зодіаку порівнюються з солодощами: Овен — гарячий шоколад зі спеціями; Телець — пташине молоко; Близнюки — рафаелло; Рак — мармелад; Левиця — карамель; Діва — козинаки; Терези — зацукровані фрукти; Скорпіон — монпансьє; Стрілець — імбирне печиво; Козеріг — вишня в шоколаді; Водолій — безе; Риби — цукерки з лікером.

Лев талановита, ерудована, красномовна, комунікабельна, егоїстична. Не дозволяє собі лінуватися і відпочивати, поки не доб’ється поставленої мети. Ця панянка ласа на компліменти і захоплені погляди, але якщо запідозрить фальш, то ніколи не пробачить. Геть позбавлена емпатії, здатна маніпулювати людьми, вкрай рідко визнає себе неправою. Віддає перевагу жити в розкоші і комфорті.

Діва серйозна і практична, вона ніколи не покладається на «авось». Марить подорожами і пригодами. Не любить сварки, але при необхідності може за себе постояти. Привертає до себе оригінальністю, жіночністю, дотепністю. Щоб завоювати довіру, дружбу і любов цієї незалежної жінки, потрібні терпіння і час.

Терези елегантні, вишукані. З Тіною цього знака потрібно бути тактовними і уважними. У відповідь на ніжність і повагу чоловік отримає величезну любов і ласку. У жінки слабка сила волі, вона часто йде на поводу своїх і чужих бажань. Прекрасно ладнає з протилежною статтю, проблеми вирішує своїми силами.

Скорпіон непередбачувана, її темперамент часто має руйнівну силу. Тіні-Скорпіону невластиві сумніви, коливання. Вона любить, коли за нею довго доглядають, дарують щедрі подарунки, квіти, слова захоплення. Дорогу їй краще не переходити. Сильне почуття справедливості і добре серце не дозволяють їй закривати очі на чужі проблеми.

Стрілець любить святкову суєту, ненавидить одноманітність, нудьгу. Вона надійний друг і партнер. Її романи розвиваються бурхливо, але спроба обмежити свободу цієї незалежної жінки може поставити хрест на відносинах. Інстинкт самозбереження Тіни-Стрільця прекрасно уживається з багатою фантазією і любов’ю до активного відпочинку.

Одне зі значень імені Тіна — “інжир” -– пов’язане за змістом зі світом рослин, тому відноситься до стихій Землі і Дерева. Вони наділяють характер врівноваженістю, завзятістю, практицизмом. Від Дерева жінці дістається гнучкість, товариськість, прагнення до самовдосконалення. Від Землі — схильність до консерватизму і скритність.

Козеріг смілива, працьовита, гостра на язик, вміє постояти за себе і рідних. Зберігає привабливість і енергію до похилого віку. Проблемами і душевними переживаннями ділиться тільки з найкращою подругою. Вимоги до чоловіків у Тіни–Козерога завищені, вона дотримується строгих моральних поглядів.

Водолій — цікава, непередбачувана, різнобічно розвинена особистість, з нею часто трапляються цікаві історії. Вона трохи лінива і недбала, любить покритикувати і попліткувати, але свій внутрішній світ відкривати не поспішає. Легко вливається в будь-яку компанію. В супутнику життя леді бажає бачити не ідеал, а людину з такими ж примхами, як у неї.

Риби — дівчина сприйнятлива, розумна, хитра, товариська. Вона віддана, відкрита і наївна, легко прив’язується до людей, труднощі вибивають її з колії. Ніжна, мрійлива, романтична, вразлива, вона пробуджує в серцях чоловіків лицарські почуття. П’янить своєю чарівністю, як крапля лікеру в шоколадних ласощах. Грубою силою дівчину не вразити — можна тільки налякати.

Таблиця: астрологічна символіка

Символ Відповідність
Сприятливий день Неділя
Пори року Літо
Дерево
Знак зодіаку Лев
Камінь-талісман Аквамарин, карбункул
Метал Золото
Планета-покровитель Сонце
Квітка Лілія
Фрукт Мандарин
Рослина Омела, шипшина
Стихія Земля і Дерево
Щасливі числа 2, 8, 10
Птах Орел
Тотемна тварина Буйвол
Сторона світу Сходу
Країна Тибет
Місто Таллінн
Число імені 1
Щасливий колір Оранжевий
Колір імені Жовтий

Тіна — дівчина яскрава, непередбачувана, сильна, вірна друзям і родині. Цілеспрямованості, енергійності і життєстійкості власниці цього красивого імені можна тільки позаздрити. Велику роль у популяризації імені зіграли знамениті Тіни: Тіна Канделакі, Тіна Тернер та інші. З цієї статті ви дізнались значення імені Тіна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *