кіста молочної залози

Що таке кіста молочної залози і чим лікувати

Жінки, у зв’язку з особливостями функціонування, великою кількістю гормональних перебудов, найчастіше страждають від захворювань органів статевої сфери. Приміром, часто діагностується фіброзно-кістозна хвороба або кіста молочної залози. Дізнаємося, що це таке і як лікувати недугу.

Що таке кіста молочної залози

У медицині під кістою молочної залози розуміють патологію у вигляді поодиноких або множинних порожнин. У першому випадку говорять про солітарну кісту, а в другому – полікістозі молочних залоз. Іноді капсула може мати розростання, що відображається в діагнозі як “атипова кіста”.

Порожнину оточує капсула із сполучної тканини. Кіста молочної залози розміру 0.8-1.0 виявляється виключно під час УЗД. Якщо параметри перевищують 1 см, це означає, що така освіта може бути виявлено під час пальпації, в тому числі і самостійної. Розміри відображаються на те, як лікувати патологічний стан.

У більшості випадків утворення кісти проходить безсимптомно. Єдине, що може насторожити жінку – легке печіння під час менструації, при ПМС.

Які бувають види

Медицині відомо відразу кілька різновидів утворень. Незалежно від виду, повинно бути проведено детальне обстеження, щоб виключити розвиток небезпечних наслідків.

кіста молочної залози види

 1. Атипова кіста. Порожнисте утворення, стінки покриті розростаннями, сольовими відкладеннями або кальцинатами. Капсула має овальну або круглу форму. При відсутності лікування може виникнути запальний процес.
 2. Солітарна кіста. Одиночну утворення, має доброякісний характер і м’яко-еластичну консистенцію. Структура змінюється на щільну по мірі розвитку освіти. Найчастіше супроводжується больовим синдромом під час менструації.
 3. Фіброзна кіста. Фіброзна кіста молочної залози це освіта, яка виглядає як порожнинні ущільнення. Форма нагадує грона. Така зміна у структурі легко пальпується. Супроводжується сильно вираженим больовим синдромом, який з’являється перед настанням чергової менструації. Болі інтенсивні. Визначаючи як лікувати гінекологи, в першу чергу призначають анестетики, щоб зменшити симптоматику.
 4. Протокова кіста. Являє собою порожнисті нарости, які утворилися в протоках. Групу ризику становлять жінки дітородного віку, тобто до 45 років. Загрози для здоров’я не представляє, якщо до настання клімаксу буде призначена коректна терапія.
 5. Багатокамерна кіста. Подібно фіброзної кісти молочної залози, супроводжується множинними утвореннями. Тільки при цьому типі нарости об’єднуються в багатокамерні, вражаючи практично весь орган. Внаслідок цього молочна залоза деформується, порушується функціонування.
 6. Жирова кіста. Результат закупорки сальних проток, з-за чого утворюється порожнина, заповнена смальцем. Утворення легко піддається запаленню.
 7. Кіста молочної залози, яка складається з декількох утворень, має неоднорідний вміст, називається складною. Подібне вважається ускладненням фіброзно-кістозної хвороби.

Симптоми кісти

Поки розмір освіти коливається в межах 0.8 – 1.0 його діагностика без використання спеціального обладнання скрутна. Відсутня і клінічна картина. Гінекологи називають в якості симптомів такі стани:

 • підвищена болючість молочних залоз, яка з’являється за декілька днів до настання менструації;
 • виділення із сосків (якщо освіта повідомляється з протокою);
 • випинання контурів;
 • почервоніння шкірних покривів, підвищення місцевої температури.

Клінічна картина з’являється на пізніх стадіях захворювання. Єдиний спосіб попередити розвиток небезпечних наслідків – регулярно відвідувати гінеколога.

Чи небезпечна кіста молочної залози. Чи перероджується в рак

За умови, що кісту виявлено вчасно, її розміри незначні, освіта не представляє загрози. Неприємні відчуття, дискомфорт та больовий синдром розвиваються в тих випадках, коли кіста досягла великих розмірів і призвела до деформації органу, порушення його структури.

Кіста стає небезпечною в тому випадку, якщо у пацієнтки розвивається запальний процес. Внаслідок цього рідке наповнення порожнини починає гноїтися.

Кіста в рідкісних випадках перероджується в рак молочної залози. Однак нагноєння, запальний процес, які супроводжують запущені стадії розвитку патології, можуть спровокувати появу злоякісних новоутворень.

Як лікувати кісту молочної залози

Методи терапії стану умовно ділять на кілька напрямів:

 • консервативне лікування;
 • оперативне втручання;
 • народні засоби.

Дізнаємося, як лікувати кожним з методів.

як позбутися кісти в грудях

Консервативне лікування

До цього методу лікарі вдаються, якщо утворення виявлено на ранніх стадіях. Від пацієнтки буде потрібно кілька разів на рік проходити огляд у ендокринолога, гінеколога, мамолога та імунолога.

Медикаментозне лікування спрямоване на пригнічення вироблення пролактину, налагодження обміну речовин. Список перевірених та ефективних на будь-якій стадії, для будь-якого типу кіст, препаратів включає:

 • Мастодинон

Курс лікування, як правило, займає три місяці. Рослинне походження препарату пояснює, чому він має малу кількість протипоказань. Після закінчення терапевтичного курсу пацієнтки проходять повторне обстеження, яке покаже, наскільки ефективним було лікування. При необхідності, призначається повторний курс.

 • Кламин

Головне діюча речовина – витяжка з ламінарії. Вона відома своїм рекордним вмістом антиоксидантів, імуномодулюючі та протираковими властивостями. В результаті лікування спостерігається пригнічення росту новоутворень незалежно від природи. Протипоказань практично немає.

 • Индинол

Являє собою концентровану форму Мастадинона. За рахунок цього підвищується ефективність та, одночасно, кількість протипоказань. Надає більш сильний вплив на новоутворення. Курс терапії досить тривалою. Але з урахуванням посиленого складу, тільки лікар повинен вирішувати, як лікувати.

 • Мастопол

Відноситься до групи гомеопатичних препаратів. Активно застосовується в терапії кіст малого розміру.

 • Мастинол-Эдал

Сприяє розсмоктуванню сполучнотканинних стінок кіст.

Терапія медикаментами застосовується і в разі діагностування утворень середнього розміру. В цьому випадку спочатку відкачують з порожнини кісти всю рідини, обробляють простір киснем, озоном. І тільки потім проводиться лікування препаратами.

Операція з видалення кісти грудей

Якщо консервативне лікування не дає терапевтичного ефекту або новоутворення було виявлено на пізній стадії розвитку, потрібне оперативне втручання. Воно може проводитися за двома напрямами:

 • оперативне;
 • пряме.

У першому випадку обов’язковий попередній етап. Він полягає в оцінці можливості проколу кісти, щільності оболонки. Процедура займає від 20 хвилин до півгодини. Обов’язково використання місцевої анестезії. Все проходить під контролем зображення з апарату УЗД.

Операція з видалення кісти грудей

Коли з порожнини кісти відкачують накопичилася рідина, стінки спадають. З часом вони злипаються і поступово розсмоктуються. Зібраний під час процедури матеріал обов’язково досліджується в лабораторії на предмет доброякісності.

Якщо пункція неможлива з-за щільності оболонки, проводиться пряме оперативне втручання. Технічно воно більш складне і проводиться в кілька етапів:

 1. Пацієнту проводять проби на переносимість анестезії.
 2. На підставі результатів УЗД на поверхню оперується залози наноситься розмітка. Ультразвукове обстеження проводиться у трьох проекціях – знизу/зверху, ліворуч і праворуч.
 3. Через розріз хірург видаляє новоутворення, припікає кровоносні судини, щоб виключити кровотеча. Потім проводиться пошарове сшиття рани.

Після операції пацієнти на кілька днів залишаються в умовах стаціонару. Це дозволить проконтролювати самопочуття і ступінь загоєння. Велика частина реабілітаційного періоду проходить в домашніх умовах.

Лікування кісти молочної залози народними засобами

Відомо, що такий стан як кіста молочної залози можна лікувати народними засобами. Звичайно, це можливо тільки після консультації з лікарем.

Чага

Також відомо як березовий гриб. Продукт відрізняється вираженими протизапальними властивостями. Застосування чаги допомагає зупинити зростання кісти. Для приготування настою потрібно 200 г сухої чаги (попередньо подрібнити) і 1 л окропу.

як позбутися кісти в грудях народними методами

Суміш залишають для настоювання протягом 8 годин. Настій проціджують, гриб ще раз подрібнюється і знову з’єднується з рідиною. Прогрівають до 70°С близько півгодини, не допускаючи кипіння. Накривають кришкою і залишають в теплі на 2 діб.

Готовий настій проціджують, приймають за 30 хвилин до їжі тричі на день. Обсяг одноразової дози – 100 мл

Волоські горіхи

Для того, щоб приготувати настоянку, шкаралупу 15 волоських горіхів подрібнюють і заливають 500 мл горілки. Залишають на 2 тижні, потім проціджують і приймають по столовій ложці тричі до їди. Курс займає від місяця до двох.

Корінь лопуха

Щоб приготувати лікувальну настоянку столову ложку сухого компонента заливають 200 мл окропу. Томят корінь лопуха на водяній бані протягом чверті години. Отриману рідину виливають у термос і залишають для настоювання, яке займає від 7 до 8 годин. Приймають до їжі 2-3 глотка, попередньо підігрівши.

Профілактика кісти грудей

Щодо новоутворень в молочних залозах важливо знати не тільки лікувати, але і як запобігти розвиток патології:

 1. Регулярно проходити обстеження гінеколога.
 2. Відмова від носіння бюстгальтерів з жорсткою основою.
 3. Обмеження вживання напоїв, що містять у великій кількості кофеїн.
 4. Збалансоване споживання солі.
 5. Обмеження кількості стресових ситуацій.

До профілактичних заходів можна віднести і регулярне статеве життя. Це дозволяє підтримувати гормональний фон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *