Стафілококовий бактеріофаг: протипоказання і інструкція із застосування

Друга частина слова «бактерії–фаги» походить від давньогрецького слова «φᾰγω», що означає «пожираю». По суті справи, це говорить про те, що ліки містять віруси, які вибирають і поглинають заражені мікроорганізмами клітини. Бактеріофаги множаться всередині бактерій, що призводять до їх лізису – від грецького слова «lysis» – розкладання, розпад патологічної клітини. Значить, ліки розчиня.nm патогенні клітини стафілокока, oj розмножуються при поширенні гнійної інфекції.

Будова фагоцитной клітини – оболонка з білкових сполук та генетичний матеріал. Інструкція із застосування ліків говорить про те, що Стафілококовий Бактеріофаг володіє високою ефективністю і реалізує активну імунобіологічну дія, спрямована проти бактеріального середовища.

Препарат розроблявся і застосовується проти стафілококовій інфекції групи. В інструкції пишеться, що Бактеріофаг в цілях лікування вводиться прямо в інфекційний вогнище.

Зміст інструкції класичний: виробник, опис ліки, його склад, механізм дії, призначення, протипоказання, можливі ускладнення, рекомендована ціна. Але є також розділ: Особливі примітки, на які слід обов’язково звертати увагу.

З чого складається препарат

Правильна назва ліків: Бактеріофаг Стафілококовий. Найчастіше випускається у формі прозорої рідини з різною інтенсивністю забарвлення жовтого тону.

стафілококовий бактеріофаг
Стафілококовий бактеріофаг

Призначений медикамент для прийому всередину. В той же час може використовуватися в якості місцевого або зовнішнього засобу.

Склад ліків з розрахунку на 1 мл:

 • 1 мл основного компонента, представленого фільтратом фаголизатов стерильного якості, що розчиняє патогени Staphylococcus;
 • гідроксихіноліну сульфат — 0,0001 г/мл і гідроксихіноліну сульфату моногідрат — 0,0001 г/мл, які є стандартними фармакологічними консервантами:
 • додатковий компонент – хінозол.

Ліки входять в фармакотерапевтическу групу МІБП–бактеріофаг. Засоби цієї категорії виробляються з людських крові і тканин. Деякі виробники мають власні лабораторії з вирощування мікроорганізмів в особливих поживних умовах.

Останні розробки іммунобіологів – це виробництво препарату способом створення рекомбінантної ДНК. Виходять синтетичні аналоги ліків, ні в чому не поступаються натуральним. Вони настільки ж ефективні і дієві. Про це треба читати в Інструкції по застосуванню.

Рекомбінантні препарати випускаються у вигляді таблеток, розчинів для ін’єкцій, свічок, аерозолів або суспензій. Вони відрізняються за способом виробництва та особливостям застосування.

Об’єднує їх вплив на імунну систему людини. Рекомбінантний Бактеріофаг має той же вплив на патогени – призводить до розчинення клітин Staphylococcus.

В Інструкції щодо застосування Стафілококового Бактеріофага вказується форма випуску ліків кожним виробником.

Форма випуску

Це може бути:

 • р-н, 50 або 100 мл у скляному флаконі, 1 фл. у коробці з картону;
 • р-н по 20 мл у склі, 4 фо. в 1 коробці з картону з картонними осередками всередині коробки;
 • р-н 25 мл у скляному флаконі з аерозольним розпилювачем, 1 фл. у коробці з картону;
 • мазь по 10 і 20 г крему в тубі, 1 туба в коробці з картону ;
 • свічки 10 шт. на пластиковій комірчастою платівці, 1 платівка в коробці з картону;
 • таблетки по 10, 25 і 50 шт. в стерильно закритих скляних флаконах, по 10 фл. у коробці з картону з картонним роздільником всередині.

Кожна упаковка містить Інструкцію по застосуванню препарату з повним класичним змістом.

Фармакодинаміка Бактеріофага

Умовний компоненти фармакодинаміки – звичайна складова частина Інструкцій по застосуванню будь–яких ліків. Стафілококовий Бактеріофаг не становив винятку, і його Інструкція описує його фармакокінетику.

Як виглядає бактеріофаг

Звичайний бактеріофаг має хвіст і голівку, хвостик в 3-4 рази довше діаметра головки, яка містить двухцепочну або одноцепочечну РНК або ДНК в активній формі транскриптази.

Навколо бактерії розташоване його оточення оболонкою з протеїну або ліпопротеїну. Оточення бактерії називається капсидом. Розмножуються літичні Бактеріофаги шляхом адсорбції один одного на стінках клітин, з подальшим з’єднанням з ДНК, що призводить до відтворення нового фага. Потім проводиться евакуація дочірніх утворень.

Прикріплюються фаги до стінок за допомогою специфічних рецепторів на поверхні клітини. Крім них, кріпленню потрібні особливі умови, які створюються температурно, кислотним середовищем, наявністю катіонів. Одна клітина може нести на собі частинки адсорбтивов до 3-х сотень вірусів.

Під впливом ферментів лізоциму стінки розщеплюються, звільняються іони кальцію, ДНК вірусу впорскується в цитоплазму. Проникаючи в тіло бактерії, інформаційна молекула фага управляє генетикою і репродуктивним циклом.

В результаті репродуктивного циклу виробляються Бактеріофаги різних видів. Від цього залежить їх застосування та їх класифікація за клінічними ознаками:

 • націлені на інфекції кишкової етіології;
 • націлені на знищення інфекційних агентів гнійного та септичного походження.

Використання Бактеріофага в медицині стає все більш поширеним завдяки підвищеній чутливості патогенних клітин до антибіотическому препарату, зі збереженням високої стійкості до інфекцій використовуваної антиретровірусної терапії.

Показання для використання Бактеріофага проти стафілококів

Важлива умова використання фаготерапії – треба провести спеціальний тест, щоб до початку лікування дізнатися, наскільки чутливий збудник хвороби до Бактеріофагу. Враховується попередній досвід використання даних ліків.

Захворювання ЛОР-органів

Інструкція по застосуванню засобу Стафілококовий Бактеріофаг вказує, від яких хвороб його компоненти найбільш дієві та ефективні.

Основні показання до використання препарату:

 • терапія запалення гнійного типу, хвороб ентеральної сфери, викликаних Staphylococcus;
 • захворювання ЛОР органів;
 • інфекційне ускладнення після операцій;
 • інфікування урогенітальної області;
 • хвороби ентеральної області – гастроентероколіти, холецистити;
 • септичні патології генералізованого характеру;
 • гнійні ураження у немовлят, включаючи також ускладнені ураження слизової оболонки очей.

Важка форма інфекції стафілококового типу вимагає використання комплексного лікування, тоді Бактеріофаг обов’язково включається у комплекс терапії.

Профілактичні заходи з використанням медикаменту проводяться перед обробкою швів після операції, на свіжих ранах з занесеними мікроорганізмами. Це необхідно для попередження розповсюдження ВЛІ за рекомендацією епідеміологів.

Лікування препаратом протягом вагітності та лактації вважається доцільним, коли підтверджено наявність конкретного інфекційного агента, чутливого до ліків. Але займатися терапією можна тільки за рекомендацією лікаря.

Методика використання Бактеріофага проти стафілококів

Препарат виробляється в різній формі – таблетованій, рідкій, у формі суспензії або свічок. Тому його застосування варіюється, виходячи з клінічного прояву патології та доцільності методу терапії.

Промивання горла

Способи використання Бактеріофага досить різноманітні:

 • внутрішнім прийомом;
 • введенням свічок або клізм у пряму кишку;
 • зовнішніми аплікаціями;
 • орошениями;
 • ін’єкціями в порожнині зашитих ранових поверхонь;
 • промиванням ЛОР – органів.

Перед безпосереднім застосуванням флакон з ліками важливо струсити і побачити його вміст на просвіт: він не повинен містити каламуті і осаду.

Рекомендується до використання з новонародженого віку. Для них виключно точно розраховуються і варіюються дозування призначення ліків.

Лікування Бактериофагом стафілококових

Гнійні запалення з місцевим ураженням зовнішніх тканин видаляються одночасно місцевим використанням і прийомом препарату всередину. Згідно з клінічними показаннями, препарат приймається 2–3 рази на день на голодний шлунок за 1 год. до їжі. Курс лікування становить від 1 до 3-х тижнів.

Ін’єкція

При обробці відкритих гнійних ран не можна наносити ліки відразу. Уражену ділянку попередньо промивають стерильним 0,9%-вим розчином натрію хлориду.

У відповідності з характером інфікування Бактеріофаг використовують як:

 • зрошення, примочки, тампони;
 • ін’єкція при абсцесі, яка завжди повинна бути менше обсягу віддаленого гною, щоб не провокувати тиск на запалені тканини;
 • в лікуванні остеомієліту проводять класичну хірургічну обробку, а в рану неодноразово вводять медикамент невеликими порціями по 10-20 мл;
 • при тривалому лікуванні ран в плевральній або суглобової порожнини залишають капілярний дренаж для введення Бактеріофага по 100 мл на кілька днів;
 • прийом препарату перорально при лікуванні ниркової патології;
 • якщо по ходу лікування варто дренаж в сечовому міхурі або нирковій мисці, Бактеріофаг вводиться через трубку 1-2 р. на день по 50 мл у сечовий міхур і по 5 мл в ниркову балію;
 • введення в порожнину піхви або окремих статевих органів для лікування гнійних запалень в сфері гінекології;
 • тампонування 2 р. в день на 2 години, при кольпіті – 10 мл ліки;
 • полоскання, промивання, турунди у терапії гнійних захворювань ЛОР органів;
 • прийом всередину 3 р. в день натщесерце у лікуванні інфекційних хвороб ентеральної зони: можна поєднувати дворазовий внутрішній прийом з одноразової постановкою клізми.

Бактеріофаг застосовується в терапії дітей до 6 м-ців, при сепсисі, ентероколіту новонароджених, зокрема недоношених немовлят. Для цього використовується ректальне введення або внутрішній прийом з грудним молоком 2 р. в день.

Курс лікування – тиждень; для терапії омфаліту, інфікованих ран Бактеріофаг призначається аплікаціями 2 р. на день; для цього змочену медикаментом серветку треба накласти дитині на пупкову ранку, або на ділянку шкіри зі слідами поразки.

Ускладнення і протипоказання Бактеріофага

Офіційна практика їх не показує. Але завжди варто пам’ятати про можливість індивідуальної алергічної реакції на компоненти засобу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *