цікаві факти про місто Володимир

Цікаві факти про місто Володимир

Цікаві факти про місто Володимиррозкажуть вам про особливості і визначні пам’ятки цього чудового міста. Як відомо Володимир входить до складу Золотого кільця Росії.

Тут знаходиться безліч пам’яток архітектури, подивитися на які приїжджають як російські, так і зарубіжні туристи. Поруч з Володимиром розташовується Суздаль, де також можна побачити чимало історичних об’єктів.

16 цікавих фактів про місто Володимир

 1. Перша літописна звістка про заснування князем Володимиром Святославовичем міста, названого в його честь, датується 990 р.
 2. У період 12-14 століть Володимир був столицею Великого князівства Володимирського.
 3. Сьогодні в місті можна побачити 3 пам’ятки, побудовані ще до навали монголо-татарського ярма: Золоті ворота, Дмитрієвський і Успенський собори.
 4. Цікавий факт, що всього у Володимирі розташовується 239 споруд, зведених на рубежі 18-19 століть.
 5. Спочатку створи Золотих воріт, які насправді були покриті чистим золотом, були зняті і відвезені монголами в невідомому напрямку. Досі залишається загадкою подальша доля воріт.
 6. Чи знаєте ви, що у розписі Успенського собору брав участь відомий іконописець Андрій Рубльов?
 7. Під час Великої Вітчизняної війни (1941-1945) у Володимирі працювало 18 військових госпіталів. Внаслідок цього місто представляв собою стратегічно важливий об’єкт, де проходили лікування десятки тисяч радянських воїнів.
 8. Цікавий факт, що у Володимирі можна побачити «будинок з привидами». Під час зведення споруди будівельники допустили деякі помилки, внаслідок чого в стінах утворилися порожнечі. Це призвело до незвичайного ефекту – в будинку почали чутися сторонні шуми і звуки.
 9. В кінці 60-х Володимир був відомий, як один з найбільших промислових міст СРСР. З цієї причини у 1971 р. він був нагороджений Трудовою Червоним Прапором.
 10. У День міста жителі Володимира надягають на себе національні костюми, після чого беруть участь у ході «Три столиці Великоросії». Шлях починається від Золотих воріт і закінчується на Соборній площі.
 11. Троїцький храм є одним з головних старообрядницьких храмів в європейській частині РФ.
 12. Цікавий факт, що у 1299 р. кафедра російської митрополита була перенесена з Києва у Володимир.
 13. Тут знаходиться відома в’язниця для особливо небезпечних злочинців – Володимирський централ. Якщо вірити офіційним джерелам, то за всю історію свого існування, звідси не зміг втекти ще жоден арештант.
 14. У 1961 р. у Володимирі почалося будівництво залізничного вокзалу.
 15. Міські жителі прозвали об’їзну дорогу навколо Володимира, що відноситься до траси М-7, – «Пекінської». Кажуть, що спочатку планували прокласти магістраль до столиці Китаю, однак цей проект так і не був реалізований.
 16. З 2013 р. Володимир є центром митрополії Руської православної церкви.

Це були найцікавіша інформація про місто Володимира. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *