Цікаві факти про ящірок

Цікаві факти про ящірок

Цікаві факти про ящірок– це прекрасна можливість дізнатися більше про плазунів. В цілому ці милі створіння не несуть загрози для життя людини, однак деякі види ящірок можуть бути дуже агресивні і небезпечні.

Представляємо вашій увазі цікаві факти про ящірок.

16 цікавих фактів про ящірок

 1. Станом на сьогодні відомо більше 6330 види ящірок.
 2. Чи знаєте ви, що коли ящірка відкидає свій хвіст, у неї виростає новий, але вже в скороченому вигляді?
 3. Василіски (рід ящірок з родини Corytophanidae, не плутати з міфічною істотою) чудово вміють пересуватися по воді. Вони настільки швидко і вправно переставляють свої задні кінцівки, що поверхневий натяг води просто не встигає прорватися під їх масою.
 4. Цікавий факт, що найбільшою сучасною ящіркою є комодский варан. Довжина його тіла досягає 3 м при вазі до 80 кг. Жертвами варанів можуть ставати олені, дикі свині і навіть азіатські буйволи.
 5. Молох володіють унікальними фізичними особливостями. Вони можуть збирати росу або дощові краплі поверхнею свого тіла, завдяки спеціальним жолобах. Вся рідина, яка опинилася на тілі стікає ящірці прямо в рот, тому їй не доводиться шукати якісь джерела води. Крім цього в разі необхідності молох можуть змінювати власний колір.
 6. Ящірок можна побачити у всіх куточках планети крім Антарктиди.
 7. Гекони, подібно мурашкам (див. цікаві факти про мурах), відрізняються небаченою силою. При вазі в 50 г, вони можуть піднімати вантажі до 2 кг! В період посухи, на очах геконів скупчується волога, взята з повітря, завдяки чому ящірки не вмирають від спраги.
 8. Ящірки виду «Cnemidophorus neomexicanus» – повністю жіночий вигляд. Таким чином вони належать до числа представників, схильних до партеногенезу – «одностатевого розмноження».
 9. У разі загрози малі поясохвосты «мертвою хваткою» вцепляются в свій хвіст зубами утворюючи кільце, яке потім неможливо розімкнути.
 10. Цікаво, що найменшими ящірками на планеті є круглопалые гекони. Довжина їх тіла близько 3 см, при вазі всього у 1 р.
 11. Очима ящірок весь навколишній світ виглядає в помаранчевому кольорі.
 12. Цікавий факт, що органом дотику у ящірок виступає мова.
 13. Деякі різновиди жабовидних ящірок здатні вистрілювати з ока своєю кров’ю. Викид крові на відстань до 50 см відбувається при загрозі.
 14. В цілому ящірки ніколи не повертаються до кладка своїх яєць. Внаслідок цього дитинчатам доводиться самотужки боротися за місце під сонцем.
 15. Эскорпионы, дракони Комодо, і арізонські ядозубы є єдиними отруйними ящірками на землі.
 16. При нападі деякі види ящірок здатні роздуватися, після чого хижаки з вузькими ротами просто не можуть їх проковтнути.

Це були найцікавіші факти про ящірок. Якщо вам сподобалася ця стаття, – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про тварин – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code