Як допомогти при судомах в литкових м’язах?

Судоми в литкових м’язах знайомі багатьом людям. Вони бувають як у молодих дівчат, які часто і багато ходять на високих підборах, так і у літніх людей. Як стверджують лікарі, судоми проявляються в самих різних ситуаціях, таких як епілепсія, ожиріння, правець. Ми будемо говорити про ті судоми, які трапляються у вагітних жінок, людей що страждають ожирінням або у тих, які мають великі фізичні навантаження.

Судоми, це результат спазму м’язів, який відбувається з різних причин. Наприклад, в м’язовій тканині могла зібратися молочна кислота, людина недавно переохолодилася або ж витратила величезну кількість мікроелементів. В результаті в найнесподіваніший момент литковий м’яз починає різко стискатися і з’являється сильний біль в ногах. Біль настільки сильний, що людина просто не може розігнутися або стати на ноги. Такі спазми часто трапляються у вагітних жінок, організм яких працює за двох.

Перша допомога при судомах литкового м’яза

  1. По-перше, потрібно нанести на гомілку знеболюючу мазь.
  2. Потім потрібно легкими рухами масажувати ногу, але, ні в якому разі не натискати на м’язи сильно. Від цього буде тільки гірше.
  3. Ногу, потрібно помістити в тепле місце. Тобто укутати під ковдру або ж, якщо спазм стався прямо на вулиці, то укутати ногу чимось теплим.
  4. Можна занурити ногу в теплу воду, вона розслабить затиснуту м’яз.
  5. Лікар може зробити укол релаксанта, так що нехай це теж не лякає.

Перераховані вище способи, як надати першу допомогу при судоми литкових м’язів, лише на деякий час знімають біль.

судоми литкових м'язів при вагітності

Однако навіть перший випадок такого спазму, повинен змусити людину сходити до лікаря, який підбере правильний курс лікування. Але не варто боятися походу до лікаря. Судоми, не обов’язково ознака хвороби. У більшості випадків з’ясовується, що це було короткочасне обмеження нерва або ж здавлювання кровоносних судин, які опинилися між напруженими м’язами.

Але і пускати все на самоплив теж не можна. Надмірна вага, порушений кровообіг і набряклість кінцівок, як наприклад, у вагітних, можуть лише погіршити ситуацію. Щоб запобігти судомам литкових м’язів, варто все ж задуматися про своє здоров’я. Покращене і збалансоване харчування, більше вітамінів і більше відпочинку. Якщо весь день вам доводиться проводити на ногах, то потрібно провести вечір в тихій спокійній обстановці і чудово було б попарити ніжки в гарячій ванні. У неї можна додати розслаблюючу сіль або травички. Також поменше переохолоджуватися і уникати різких перепадів температур.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *