шкідливість кави

Як кава впливає на організм людини?

Кава, це напій, який люблять багато людей. Деякі не уявляють початок дня без тонізуючого напою і п’ють його протягом дня. При цьому частина людей стверджує, що кава дуже шкідлива для людського організму і потрібно будь-що, виключати його зі свого раціону. Сьогодні будемо розбиратися, чим шкідливий цей напій, а також в чому полягає його користь.

Вплив кави

По-перше, кава підвищує тиск, а це означає, що певна група людей, просто не може жити без цього напою. Крім цього, він здатний усунути мігрень або звичайний головний біль. Кофеїн, діє на мозок людини як енергетик. Випивши всього кілька ковтків кави, людина тут же відчуває прилив сил і бадьорість. Крім цього за допомогою кави можна подолати депресію, апатію до життя, сонливість навіть після сну і легкі стреси. Благотворно впливає також на імунну і травну систему людського організму.

Вчені вже встигли довести, що вживання кави в регулярному порядку, здатне захистити людину від таких страшних хвороб як цукровий діабет другого типу, хвороба Альцгеймера, рак печінки і навіть алкогольний цироз печінки. Також кава допоможе попередити карієс. Тільки, якщо вживати її без цукру.

По всіх вищевказаних переваг, можна подумати, що у цього напою немає ніяких протипоказань і він надзвичайно корисний. Однак це не так. Поряд з користю, кава має безліч недоліків. Вживати цей напій потрібно з обережністю. Його надмірна кількість може призвести до справжнього кофеїнового отруєння. У людини може початися нервозність, напади необгрунтованої паніки, зворотна реакція у вигляді безсоння, тахікардія. І це далеко не весь перелік шкоди від кави. Людям, які страждають виразкою, панкреатитом, цукровим діабетом і вагітним жінкам, цей напій Категорично забороняється.

як кава впливає на нервову систему

В різних сортах кави, рівень кофеїну абсолютно різний. У робусті, рівень кофеїну на 30% більше, ніж в арабіці. Концентрацію кофеїну в каві, можна регулювати і особливим способом заварювання. Якщо говорити про користь кави в цілому, то найкорисніший, а вірніше менш шкідливий вигляд кави, це натуральний, який приготований з свіжомелених зерен. В розчинній каві немає ліпідів, вітамінів, мінеральних солей, органічних кислот. Фактично в цьому раніше натуральному напої, залишається один лише, що називається, голий кофеїн. Змушує задуматися, правда? Адже ми так звикли, пити саме розчинну каву, яку заварювати найпростіше. Щоб виділити в напої кофеїн, застосовують хімічні методи, всілякі розчинники. Вони в кінцевому підсумку потрапляють в організм. В результаті можуть початися запальні онкологічні процеси в шлунку і кишечнику.

Зваживши все вищесказане, ви зможете вирішити для себе, чи вживати каву далі, або все ж краще відмовитися від улюбленого напою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *