Як кофеїн, алкоголь і тренування впливають на якість сну?

Чи дійсно кава може порушити режим сну? Алкоголь допомагає швидше заснути? Спорт – найкращий засіб для якісного сну? Відповіді ви знайдете тут.

Кофеїн

Всім ще з дитинства відома прописна істина: немає нічого більш підбадьорливого і пробуджуючого з ранку, ніж чашечка хорошої кави. Напевно, ви, будучи дитиною, дуже хотіли спробувати цей чудодійний напій, але батьки не дозволяли, пояснюючи це тим, що поки зарано. Виростете – обов’язково спробуєте, та й шкідливо взагалі-то.
Але чи це так?

Плюси споживання кави

Кружка кави після ранкового підйому дійсно здатна зарядити енергією і бадьорістю на весь день. Навіть якщо ви – саме той чоловік, на якого кава ніяк не впливає, то вона все одно не допоможе. Немає нічого сильніше самонавіювання. Думайте про те, що ви – сама активна людина на світі, тоді допоможе навіть вода. На цьому, власне кажучи, плюси закінчуються.

Чому каву пити не варто

Випиваючи цей чарівний напій ранньої часом, люди одягають на себе ланцюг під назвою недосип. Чим ближче до вечора ви вип’єте кави сьогодні, тим складніше буде заснути вночі і важче встати завтра з ранку. Так, це загальновідомий факт – не можна пити каву на ніч. Але чому так відбувається? Справа в тому, що кофеїн блокує аденозинові рецептори, що знаходяться в головному мозку. А в їх склад входить нейромедіатор, який повинен посилати в мозок сигнали, що організм втомився і хоче спати. У деяких кофеїн з організму не виводиться протягом тривалого часу. Скажімо, ви випили кави в 12 годин дня, а в 10 вечора він досі не вивівся з організму і заважає заснути. Але не забувайте, що для кожного це індивідуально.

Пара порад

Споживайте кофеїн не відразу після пробудження, а через 1-2 години. Причина в тому, що коли ми прокидаємося, наші організми знаходяться в природному стані пробудження, не треба їм заважати.

Алкоголь

Всі звикли чути про шкоду алкоголю для печінки, мозку і нирок. А чи впливає він на сон?

Аспекти впливу алкоголю на сон

Вживання алкоголю прискорює процес засинання, тому багато людей, які страждають безсонням, краще випити склянку-другу перед сном. Сон під впливом алкоголю, як правило, є дуже глибоким (при такому сні можливий хропіння і зупинка дихання). При всьому цьому міцні напої порушують ту фазу сну, в якій люди бачать сновидіння. А це загрожує тим, що ваш організм не зможе достатньо відпочити і набратися сил.

Фізичні навантаження

Ось і настав час дізнатися, що не зашкодить, а навпаки, зміцнить сон. Це спорт. Він покращує якість і збільшує тривалість сну. Виконуючи різного роду вправи (найкраще допоможуть вправи на витривалість, такі як біг, плавання, ходьба, їзда на велосипеді), ви втомлюєтеся, отже, швидше йдете спати.

Що робити, щоб тренування поліпшили сон?

Займатися стоїть за розкладом. Краще в ранкові та обідні години. І ще одне важливе правило – виконуйте ті вправи, які Вам під силу, інакше є ризик підірвати здоров’я.

Але не забувайте, що всі рекомендації дані тут не обов’язково вам підійдуть. Вони засновані на статистиці, узагальнені результати. Слухайте свій організм і спіть міцно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *