як перестати заїдати стрес

Як перестати заїдати стрес їжею

Інформаційний простір заповнений порадами, як перестати заїдати стрес, однак багато людей як і раніше продовжують за допомогою їжі глушити негативні переживання. Тим часом є прості і дієві способи не нарощувати нові жирові відкладення.

Коротко про проблему заїдання стресу

Якщо уважно вивчити біохімічні реакції людського організму, то природним виходом із стресової ситуації є пошук джерела швидкої енергії – вуглеводів і жирів, які збільшують вироблення необхідних гормонів.

Природний спосіб захисту нервових клітин від руйнування – вироблення серотоніну і дофаміну, яку головний мозок запускає в складні хвилини. Оскільки стресові ситуації в більшості своїй відбуваються на роботі, людина відчуває необхідність у вуглеводах. Це ті поживні речовини, які витрачаються в першу чергу.

Проста логіка підказує, що розумніше буде не шукати можливості і способи, як перестати заїдати стрес, а навпаки, постачати йому вуглеводи для швидкого подолання та запобігання наслідків, що руйнують нервові клітини в результаті переживань.

В реальності виявляється, що не всі запаси витрачаються, а те, що виявляється зайвим, організм запасає на майбутнє. Звідси і нові проблеми – зайва вага, ожиріння, порушення обміну речовин та інші захворювання.

Якщо б людина могла з точністю розрахувати необхідну кількість калорій, для подолання емоційних проблем, не треба було б думати, як перестати заїдати стрес. Але точно вирахувати, скільки їжі знадобиться, дієтологія поки не в змозі.

як перестати заїдати стрес

Прості та доступні поради

Не варто відразу вдаватися до лікарських засобів, хоча в багатьох публікаціях можна знайти настійні рекомендації звернутися до лікаря і за його рецептом починати прийом антидепресантів. Це – вихід з положення тільки в разі, коли поганий настрій і невдоволення життям переростає в захворювання – патологічну депресію, пов’язану з серйозними порушеннями.

Перестати заїдати стрес солодким можна більш простими і безпечними способами, ніж прийом лікарських засобів з їх побічними ефектами і потенційним звиканням.

Психологи, дієтологи і невропатологи рекомендують тривіальні, але дієві способи відволіктися від непомірного поїдання тортів, цукерок і тістечок:

  • заварити собі чашечку кави або чаю, але хорошої якості, не розчинної і не з пакетиків, а справжнього, природного напою;
  • послухати розслаблюючу або бадьору музику, але неодмінно кохану, яка незмінно викликає позитивні емоції;
  • прийшовши додому, не хапатися за невідкладні справи, а лягти і розслабитися хоча б на чверть годинки, при цьому просто глибоко дихати і ні про що не думати (можна поєднувати такий релакс з прослуховуванням улюбленої музики);
  • відмінний спосіб зняти стрес і втому – прийняти ванну з трав’яними настоями або ароматичними маслами, ароматерапія рекомендована навіть невропатологами тим, хто постійно піддається стресовим ситуаціям.

як перестати заїдати стрес

Якщо це погано допомагає перестати заїдати, можна тримати для таких випадків справжній шоколад і повільно розсмоктувати 20-25 грамів. Звичайно, соєві або какао-замінники – солодкі плитки, набагато дешевше, але вони і є джерело відкладень на животі й боках, в той час як справжній шоколад – джерело енергії і позитивних емоцій. Досить просто тримати його під рукою і не зловживати кількістю.

Тривалі рекомендації

Більш складні способи того, як перестати заїдати стрес і самотність їжею, вимагають від людини певного зусилля, вольового та емоційного.

Перемогти самотність можна заняттями спортом – ходити в басейн, бігати вранці, піднімати тяжкості в тренажерному залі. Дослідження показали, що фізичні навантаження змушують організм виробляти більше ендорфінів, ніж будь-які, навіть найпривабливіші ласощі.

як перестати заїдати стрес

Цікаво! Як перестати їсти солодке?

Зняти стрес допомагає холодний або контрастний душ, гучний спів, мінералка або сік у великій кількості.

Перестати заїдати самотність можна творчими заняттями – в’язанням і шиттям, веденням щоденника або написанням віршів. Психологи підказують, як можна зменшити апетит, потрапляючи на кухню – досить поставити там червоні предмети і повісити завіси червоного кольору, щоб головний мозок сприймав це, як стоп-сигнал.

Прекрасні кошти від стресу і самотності – хороші комедії, добрі і довгі серіали, соціальні мережі, в яких багато самотніх людей, які шукають простого людського спілкування, і домашні улюбленці. Собака або кіт, не обов’язково породисті – найкращий засіб відчувати себе необхідним і улюбленим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code