спелеотерапія

Спелеотерапія — показання та протипоказання

Спелеотерапія — фізіотерапевтичне лікування, яке поряд з іншими процедурами може бути призначено лікарем. В якості основного принципу лікування використовується повітря з дрібнодисперсним аерозолем, в складі якого буде сіль. Методика має як показання, так і протипоказання.

Що таке спелеотерапія

Методика використовується для позбавлення від захворювань — бронхіальна астма, гіпертонія і захворювання суглобів.

Незважаючи на позитивні моменти процедури, варто сказати про те, що для благотворного впливу на організм призначення спелеотерапії виробляє лікуючий лікар. Основний напрямок процедури засноване на факті про шкідливий вплив навколишнього середовища на розвиток захворювань людини.

Процедура забезпечує людину свіжим повітрям, за рахунок чого відбувається насичення клітин організму киснем. Створюється спеціальний мікроклімат. При цьому повітря повністю очищений від алергенів, володіє високим рівнем іонізації, містить аерозолі.

Зверніть увагу! Процедура не може бути використана в якості основного методу лікування. Комплексний підхід в лікуванні допоможе швидко відновити організм. Крім цього потрібне призначення і фізіотерапевтичного лікування.

Проведення спелеотерапії відбувається в спеціальній камері. Повітря, покращує стан і працездатність органів дихальної системи, нервової, серцево-судинної. Відзначається зростання імунітету.

При відвідуванні лікарі відзначають:

 • виводиться з дихальної системи мокрота, відбувається її розрідження;
 • відновлюється артеріальний тиск;
 • стабілізується настрій, нервова система стає більш стійкою до стресів;
 • концентрація уваги.

З огляду на те, що при використанні методики відзначають позитивні ефекти, спелеотерапія призначається багатьом пацієнтам.

соляна печера фото

Показання та противопоказання спелеотерапії

Процедура допомагає впоратися організму з недугами.

Показання для застосування:

 • захворювання дихальної системи – бронхіальна астма будь-якої форми;
 • бронхіти хронічної форми;
 • підвищений артеріальний тиск, гіпертонія;
 • алергічні захворювання.

При призначенні процедури, лікар повинен перевірити і наявність протипоказань у хворого.

спелеотерапія що це

Протипоказання:

У разі якщо у хворого є хоча б одне обмеження по вказаних захворювань, спелеотерапія не призначається.

Спелеотерапія для вагітних

При вагітності, незалежно від терміну, спелеотерапія не призначається. Пов’язано це з тим, що при надходженні великої кількості повітря в організм, може бути спровокований викидень.

Пам’ятайте, без призначення лікаря не можна займатися самолікуванням, особливо в період вагітності.

Як правильно підготуватися до процедури

При призначенні процедури, пацієнт повинен звернути увагу не тільки на показання та протипоказання, але і на правила підготовки до неї. Підготовка включає наступні етапи:

 • лікар знайомиться зі станом хворого, вивчає показання та протипоказання;
 • пояснює пацієнту, що таке спелеотерапія, призначає необхідний курс лікування, обов’язково повинен сказати про протипоказання і попередити про ускладнення;
 • варто звернути увагу на правила безпеки.

лікування сіллю

Зверніть увагу! Зайшовши в камеру для отримання спелеопроцедури, пацієнта повинні проінформувати про те, де знаходиться вихід з неї.

Спелеотерапія не викликає серйозних ускладнень, впливає на організм м’яко. Якщо пройти курс лікування повністю, то висока ймовірність ефективності і впливу на організм пацієнта.

Процедура проводиться в шахтах, де раніше видобувалася сіль. Саме тому дуже мало місць де можна її отримати.

Відмінності галотерапії камерної і спелеотерапії

Галотерапія — процедура, за допомогою якої організм насичується повітрям. Проводиться в спеціальній камері. Розташовується всередині будівлі. Приміщення розділене на дві окремі кімнати. У них встановлюються крісла. Насичення повітря солями відбувається при використанні спеціальних пристроїв.

Що ж таке спелеотерапія? Методика проводиться в соляній печері, де раніше добували сіль. Повітря більш насичене вмістом різних елементів.

Ускладнення після спелеотерапії

Незважаючи на позитивний вплив на організм, у хворого можуть виникнути і ускладнення. При першому їх прояві варто повідомити лікаря.

 • кашель – відбувається виділення мокротиння. Може з’явитися після трьох сеансів, а після того, як сеанси закінчені кашель зникає. Можна сказати про те, що кашель має негативний вплив на організм, так як відбувається повне очищення дихальної системи;
 • поява нежиті. З’являється на першому сеансі. По його закінченню потрібно промити носоглотку.

Процедура покращує стан здоров’я хворого, посилюється захисна функція організму. Навіть вивчивши що таке спелеотерапія, її показання та протипоказання, методику повинен призначати ваш лікуючий лікар.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *