як подолати гикавку

Як позбутися від гикавки?

Як перестати гикати, якщо в найвідповідальніший момент починається це неприємне фізіологічне явище, хвилює багатьох з нас. Вона з’являється тоді, коли її зовсім не чекаєш, і доставляє значний дискомфорт. Із запропонованих нижче порад, ви неодмінно знайдете свій засіб від гикавки.

Чому починається?

На думку професійних медиків, вона починається при обмеженні так званого блукаючого нерва, який проходить в області дихальних м’язів. Її називають діафрагмою. Відбувається мимовільне спазматичне скорочення стравоходу і глотки. В підсумку, людина відчуває сильні поштовхи з боку голосового апарату.

Існують такі причини виникнення гикавки:

 • сильний переляк;
 • нервове перезбудження;
 • переохолодження;
 • переїдання;
 • зловживання алкоголем.

Але якщо ні одна з причин вас не стосується, то рекомендується звернутися до вашого лікаря для виявлення більш серйозних причин. Це може бути провісниками інфаркту, порушення роботи спинного мозку.

що робити щоб перестати гикати

Як зупинити гикавку швидко

Як такого, універсального способу, щоб перестати гикати не існує. Є лише кілька народних способів від гикавки, які з’явилися завдяки спостережливості людини. Ось кілька з них:

 1. Зробіть якомога більш глибокий вдих, щоб діафрагма максимально піднялася, і затримайте дихання.
 2. Добре всім відомий варіант, це випити склянку води неспішними невеликими ковтками. Бажано це робити з нахиленим вперед тулубом.
 3. З’їжте що-небудь незвичайне за смаковими відчуттями, наприклад щось кисле або солоне. Тоді підсвідомість і весь організм переключиться на зовсім інші відчуття. Як перестати гикати
 4. Натисніть пальцем на корінь язика. Так, немов хочете викликати блювотний рефлекс, тим самим придушивши неприємні спазми діафрагми.
 5. Потрібно полоскотати або налякати людину.
 6. Для зміни смакових відчуттів, прекрасно підійде гірчиця. Як вже говорилося в одному із способів вище. Нею потрібно злегка змастити кінчик язика і через деякий час запити водичкою.
 7. Похитайте прес або відіжміться від підлоги до зупинки спазмів. Це і корисно для здоров’я, і допоможе зупинити гикавку. Завдяки нехитрим вправам, задіюються м’язи і нервові закінчення м’язових тканин. Рефлекторно організм перемикається з гикавки на скорочення в мускулатурі рук і живота.

Частина цих порад легко пояснюється з наукової точки зору. Головне що більшість з них відмінно допомагають позбутися від гикавки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *