Як видалити паразита за допомогою звичайного шприца

Як витягнути кліща в домашніх умовах у людини: способи

Коли на вулиці пригріває сонечко, багато відправляються на пікнік, і саме цей час є особливо небезпечним, адже в траві знаходяться кліщі. Ці комахи є небезпечними переносниками захворювань, саме тому так важливо вчасно дізнатися про те, як витягнути кліща в домашніх умовах у людини, і як зробити це так, щоб процедура була цілком безпечною. Варто врахувати, що неграмотні дії можуть призвести до великих проблем у майбутньому.

У чому небезпека укусів комах

Кліщів можна віднести до паукоподібних комах, сьогодні вчені виявили близько 650 різних видів кліщів. Практично всі особини є кровопивцями, і при цьому всі вони можуть переносити небезпечні захворювання, які можуть привести до смерті людини. До таких хвороб можна віднести:

Коли кліщ чіпляється до шкірного покриву, людина цього не відчуває, так як комаха впорскує під шкіру спеціальну речовину, що володіє знеболюючим ефектом.

Як виглядає кліщ
Як виглядає кліщ

Саме з цієї причини важливо проводити огляд тіла після пікніка, і при виявленні кліща, як можна швидше видалити кліща. Є кілька варіантів видалення кліщів, в домашніх умовах використовують лише максимально безпечні.

Запобіжні заходи

Перед тим, як з’ясувати, як витягнути кліща в домашніх умовах у людини, слід врахувати деякі важливі правила. Наприклад, якщо чоловік не зміг уберегти себе від укусу комахи, то йому слід у найкоротші терміни звернутися до лікаря. У лікарні кліща обережно вилучать. Якщо ж відвідати медичний заклад немає можливості, то можна видалити кліща самостійно. Але слід врахувати деякі правила безпеки:

 • комаху не слід брати голими руками;
 • кліща неможна видаляти зубами;
 • припікати паразита сигаретою;
 • витягувати за черевце;
 • видаляти з допомогою гострого предмета;
 • різко висмикувати комаху;
 • капати на кліща бензином, мастилом або миючим засобом.

Видаляти комаху пальцями небезпечно, так як можна розчавити кліща, що значно підвищує ризик інфікування. Також ризик зараження буде набагато вищим, якщо капнути на паразита маслом або рідиною для зняття лаку.

Цей метод небезпечний тим, що комаха не тільки не віддалиться з шкіри, але ще й може впорснути в тіло людини токсини. Краще всього застосувати більш прості і безпечні варіанти першої допомоги.

Кілька головних правил по вилученню паразита

Перед тим, як витягнути кліща в домашніх умовах у людини, слід прочитати основний список правил, які доведеться дотримуватися при видаленні комахи. Ці правила необхідні при будь–якому способі видалення кліща:

Що робити, якщо вас укусив кліщ
Що робити, якщо вас укусив кліщ
 1. При видаленні паразита слід використовувати лише стерильні інструменти. Будь–який прилад необхідно попередньо обробити антисептиком. Процедура повинна проводитися в стерильних захисних рукавичках.
 2. Можна видалити паразита без застосування інструментів, але видаляти голими руками кліща допускається тільки в крайньому випадку. Справа в тому, що при такому видаленні комаху може бути розчавлено або розірвано, це підвищує ризик інфікування рани.
 3. Коли спосіб вже підібрано, виконувати кожен пункт дії слід з великою обережністю. Важливо не робити різких рухів, інакше можна погіршити ситуацію, і не видалити кліща повністю.
 4. Коли комаху буде видалено, рану ретельно оглядають, щоб переконатися, що в ній не залишилося хоботка або головки кліща. Так як вони досить дрібні, слід скористатися збільшувальним склом.
 5. Укус паразита не говорить про те, що зараження сталося 100%, так як не всі комахи є переносниками небезпечних захворювань. Якщо ж кліщ буде вдало витягнутий, рекомендується звернутися в поліклініку, щоб переконатися у відсутності інфекції.
Як видалити кліща за допомогою спеціального викручувача
Як видалити кліща за допомогою спеціального викручувача

Як витягти руками

Якщо пацієнт задається питанням, як витягнути кліща в домашніх умовах у людини, то такий спосіб слід застосовувати тільки в тому випадку, якщо під рукою не виявилося інструментів. Варто відзначити, що такий варіант видалення паразита досить небезпечний.

Що робити:

 1. Спочатку пальцями беруть кліща, але не тільки за одне черевце, необхідно захопити головку комахи теж. Це дуже важливо, в іншому випадку вона відірветься і залишиться в рані.
 2. Витягують кліща повільно і обережно, здійснюючи обертальні рухи. Необхідно крутити комаху в одну сторону, як шуруп, але дуже повільно. Рухи відбуваються проти годинникової стрілки.
 3. Пальці обмотують марлею або носовою хусткою.
 4. Після того, як паразит буде витягнутий з рани, слід обробити місце укусу спеціальним антисептиком.
 5. Кліща викидати або знищувати не варто, його поміщають в ємність і відносять в лабораторію, щоб виключити носійство небезпечних захворювань.
Видалення кліща за допомогою пінцета
Видалення кліща за допомогою пінцета

Пацієнт також повинен звернутися за консультацією до лікаря, щоб не зіткнутися з серйозними проблемами зі здоров’ям у майбутньому.

Видалення паразита шприцом

Головне правило в даному випадку — не залишити під шкірою головку кліща, а також не розчавити паразита. Хоботок кліща досить гострий, з цієї причини він сильно впивається в шкіру, і витягнути його непросто.

Якщо неправильно витягти паразита, то його голівка або хоботок можуть залишитися в тілі людини, що призведе до інфікування.

Саме з цієї причини слід підбирати такі варіанти видалення кліща, які дадуть можливість зберегти паразита цілим. До таких методів належить застосування шприца. Такий варіант є найбільш оптимальним, оскільки дозволяє зберегти комаху цілим, і виключити варіант запалення.

Як видалити паразита за допомогою звичайного шприца
Як видалити паразита за допомогою звичайного шприца

Основні рекомендації з видалення кліща:

 1. Для початку слід виявити місце, де закріпився кліщ. У цій області шкіра стає запаленою і червоною, також утворюється округла пляма. У ділянці ураження виникає свербіж і може спостерігатися печіння. Тіло кліща зазвичай знаходиться зовні, головка може занурюватися всередину рани.
 2. Щоб провести процедуру, знадобиться пятикубиковий або інсуліновий шприц. Краще всього підбирати такі вироби, які мають гумовий поршень, він створює необхідний тиск, щоб витягти кліща.
 3. Носик відрізається за допомогою гострого ножа або леза, в результаті повинна вийти звичайна трубка з поршнем.
 4. На місце укусу капають трохи води, або наносять клей ПВА. Такий підхід дає можливість забезпечити зчеплення з шкірою.
 5. Відразу після цього шприц прикладають до місця укусу, і починають поступово витягувати поршень, а на трубочку слід добре натискати. У результаті має утворитися «бульбашка» зі шкіри, яка всмоктується в трубочку шприца.
 6. Так як тиск стає вищим, головка кліща разом з хоботком досить швидко вийде назовні, після чого уражене місце слід обробити перекисом водню або спиртом.
 7. Якщо після вилучення паразита підніметься температура тіла, слід негайно викликати швидку допомогу.

Видалення кліща ниткою

Нитка застосовується не так часто, так як це є досить небезпечним варіантом вилучення паразита. Застосовувати таку методику слід тільки в тому випадку, якщо інші варіанти видалення кліща недоступні. Сам по собі спосіб не є небезпечним, але щоб провести процедуру, доведеться докласти деякі зусилля. Щоб знати, як правильно витягнути кліща в домашніх умовах у людини, необхідно дотримуватись алгоритму дій:

Як витягнути кліща за допомогою нитки
Як витягнути кліща за допомогою нитки
 1. Підібрати досить щільну нитку, чи використовувати тонкий шнурок, дуже важливо застосовувати щільний виріб, щоб він не порвався.
 2. З нитки робиться невелика петля, яку накидають на паразита, при цьому важливо розмістити петельку так, щоб вона була максимально близько до місця укусу.
 3. Не варто занадто сильно затягувати петлю, щоб не знищити паразита, в такому випадку отримати його безпечно не вдасться.
 4. Обережним рухом починають розгойдувати кліща в різні сторони і злегка посмикувати нитку на себе, щоб вийняти хоботок комахи з тіла. Таким чином кліщ легко видаляється, а місце укусу обробляється.

Видалення кліща за допомогою олії

Багато хто знає, що при питанні, як витягнути кліща в домашніх умовах у людини, люди часто використовують олію, адже саме так радить чинити народна медицина. Але цей метод хоч і є достатньо ефективним, зовсім небезпечний.

Якщо врахувати будова організму кліща, то можна зрозуміти, що комаха може відмінно дихати, навіть якщо його голова виявиться зануреної в масло. У деяких випадках метод відмінно діє, але при цьому варіант вкрай небезпечний для людини.

Соняшникова олія для видалення кліща

Головні мінуси застосування масла:

 1. Паразит може задихнутися без повітря і померти, не вилазячи з рани, що призведе до зараження.
 2. Кліщ, задихаючись, починає випускати в організм людини частину тієї крові, яку вже встиг випити, а разом з нею в організм людини проникає інфекція, якщо вона мається в тілі кліща.
 3. Якщо розглянути ці ризики, то можна зрозуміти, що експериментувати з маслом не слід, щоб не погіршити ситуацію. Лікарі вже багато разів доводили, що цей варіант видалення кліща є найбільш небезпечним.

Правила поведінки, після видалення паразита

Дуже важливо після того, як паразит буде видалений, обробити місце укусу йодом або зеленкою, також підійде в цих цілях спирт. Кліща ж спалюють або заливають окропом, але це тільки в тому випадку, якщо комаха загинула. Якщо ж кліщ живий, то його поміщають в банку і прикривають вологим папером.

Насправді кліщі можуть переносити безліч небезпечних і смертельних захворювань, до таких хвороб можна віднести:

 • геморагічна лихоманка;
 • кліщовий тиф;
 • туляремія;
 • марсельська лихоманка;
 • плямиста лихоманка;
 • поворотний тиф.

Все ж умови нашого клімату дозволяють кліщам швидко поширювати енцефаліт і бореліоз. Як говорить статистика, практично кожен десятий кліщ є переносником захворювання, при цьому з виду комаха ніяк не відрізняється від інших паразитів.

З’ясувати наявність інфекції можна тільки після проведення досліджень. Якщо людину вкусить кліщ, йому негайно варто відвідати лікаря, щоб виключити можливість зараження будь–яким з описаних вище захворювань.

кліщі у людей
Заходи профілактики

В якості профілактики фахівці радять використовувати спеціальні засоби, які відлякують кліщів своїм запахом. При виїзді на природу в ліс, бажано вдягати такий одяг, який захистить тіло. Для цього на ноги надягають високе взуття, а штани повинні бути надіті так, щоб не залишалося відкритих ділянок тіла.

Після прогулянки слід ретельно перевірити тіло на наявність кліщів і укусів. Якщо кліщ буде виявлений, краще не виймати його своїми зусиллями, а відвідати медичний заклад, там доктор зможе витягти комаху максимально безпечно. Після чого надасть першу допомогу після укусу кліща.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *