Значення імені Забава

Жіноче ім’я Забава: значення та характеристика

Забава — рідкісне, але досить милозвучне жіноче ім’я. Сьогодні вона не має особливої популярності в Україн. І не даремно: назвавши так дівчинку, можна бути впевненим, що вона виросте допитливою, цілеспрямованої і кмітливою особистістю.

Походження імені Забава

Ім’я Забава бере свій початок у слов’янській культурі. Воно має кілька значень: «насолода», «втіха», «веселощі». Також дану іменоформу переводять дослівно – «забавна». Найбільшою популярність ім’я мало в Київській Русі в період язичництва. В даний час ім’я Забава знову набирає популярність у слов’янських народів, це пов’язують з появою образу билинної Забави Путятишни в сучасній кінематографічній творчості.

Билинний образ Забави Путятишни давно вийшов з фольклору в інші жанри творчості і втілився в деяких сучасних мультфільмах і казках

Форми імені

Скорочених варіантів у імені Забава немає.

Як ласкаві звернення до Забави можна використовувати такі форми: Забавушка, Забавонька, Забавка, Забавочка, Бавушка, Бавочка.

Родинні іменні форми відсутні, також в імені немає церковного варіанти.

Написати вірш для Забави допоможуть такі рими до її імені: слава, держава, пава, октава, управа та ін.

Транслітерація імені Забава: ZABAVA.

Ім’я Забава має найбільш вдалі поєднання з такими по батькові: Андріївна, Євгеніївна, Єгорівна, Іванівна, Ігорівна, Михайлівна, Юріївна.

Для соцмереж Забава може використовувати такі нікнейми: Zabava, Funny (в перекладі з англійської – «кумедний»), Zabavka, Zabawa.

Таблиця: ім’я Забава в іноземних мовах

Мова Написання Транслітерація
Англійська Zabava Zabava
Вірменська Զվարճալի Zvarjali
Грецька Ζαμπάβα zampava
Іврит זאבאווה zabava
Китайська 扎巴瓦 zābāwǎ
Корейська 자 바바 jababa
Німецька Sabawa Sabawa
Польська Zabawa Zabawa
Японська ザバワ zabawa

Іменини

Імені Забава немає у православних святцях, а значить, хрестити дитину необхідно під іншим ім’ям. Для цього можна вибрати схожий за значенням ім’я:

 • Іларія (утворено від давньогрецького найменування «ἱλαρός», що перекладається як «весела» або «радісна»);
 • Єфросинія (ім’я грецького походження, що має значення «веселощі»).

Після хрещення Забави під ім’ям Іларія дівчинка знайде святу покровительку — Іларію Римську, а іменини буде відзначати 1 квітня.

Іларія Римська стала християнкою в язичницькому світі, з-за чого втратила всю свою сім’ю

Якщо ж для хрещення вибрати ім’я Єфросинія, то покровителькою дитини стане одна з святих:

 • Єфросинія Московська (іменини 30 травня);
 • Єфросинія Полоцька (іменини 5 червня);
 • Єфросинія Муромская (іменини 8 липня);
 • Єфросинія Суздальська (іменини 8 жовтня);
 • Мучениця Єфросинія (іменини 22 грудня).

Як ім’я Забава впливає на характер його власниці

Забава — весела, щира і трохи легковажна дівчина, що випромінює добро і позитив. Вона здатна знайти плюси навіть в самій складній ситуації, легко справляється з труднощами, завдяки чому і завойовує любов і увагу з боку оточуючих. Жінка дуже активна, завжди чимось зайнята. Вона досить щедра, готова допомогти ближньому, але не схильна до дипломатичності — піти на поступки така дівчина не в силах.

Жінка дуже відповідальна у справах, будь-яке доручення виконує з повною самовіддачею, схильна до комплексу відмінниці і сильно переживає, коли її діяльність не отримує належної оцінки. Дівчина прагне до місця лідера в будь-якій компанії, не терпить конкуренції. Забава відрізняється дотепним, кмітливим і енергійним характером, її не лякають зміни, вона завжди доводить почате до кінця. Дівчина підтримує нові ідеї, ніколи не відмовляється від допомоги оточуючих, може перетворити будь-яке заняття у радісна подія для себе і близьких.

Іноді оточення користується добротою і наївністю Забави, що її дуже засмучує

Забава наділена хитрістю і спритністю, які іноді використовує в своїх корисливих цілях. Також мінусом характеру є нездатність дівчата слухати оточуючих, для неї існує лише власну думку, яке дуже важко змінити. Такій жінці дуже важливо, щоб до неї прислухалися, користувалися її порадами, якщо цього не відбувається, Забава здатна проявити агресію. Крім того, жінка відрізняється надмірною цікавістю і нав’язливістю, що часто дратує оточуючих. Однак Забава обізнана про власні недоліки і прагне від них позбутися.

Забава в дитячому віці

Маленька Забава — це життєрадісна, весела і привітна дівчинка. Батьки дуже пишаються своєю дочкою, адже вона завжди попереду всіх: активно приймає участь в дитячих святах, придумує власні ігри, в яких завжди виконує роль капітана. Дитина не боїться сторонніх людей, звик отримувати уваги від оточуючих. З дітьми Забава також легко знаходить спільну мову.

Маленькій Забаві притаманні ввічливість, акуратність, вона старанна і виконує всі вимоги рідних, але, незважаючи на безліч позитивних якостей, дівчинка досить пустотлива, тому з нею не засумуєш

У школі дівчинка відрізняється допитливістю, часто стомлює дорослих складними питаннями. Однак більшу частину інформації Забава знаходить самостійно — їй подобається дізнаватися щось нове, а потім застосовувати в житті. Однокласники цінують дівчинку за легкість у спілкуванні і життєрадісність.

Забава-підліток — справжня душа компанії. Вона відома у всій школі своєю активною соціальною позицією, блискучим розумом і різноманітними інтересами. Дівчина володіє відмінною пам’яттю, завжди бере участь у шкільних заходах, знає, як показати себе з кращого боку. Не дивно, що у такої дівчинки багато друзів, але й не менше ворогів. Деякі хлопці заздрять Забаві, але вона доброзичлива і до них. Шанувальників у дівчини також вистачає, однак вона не схильна до любовних переживань — у цей період їй набагато важливіше визначитися з майбутньою професією і розвиватися у творчій діяльності.

Для юної Забави потрібне постійне підживлення необхідною інформацією, яку вона черпає з книг, інтернету і від нових знайомих

Хобі та таланти Забави

Володарка імені Забава відрізняється креативним мисленням і різнобічною розвиненістю. Така дама захоплюється безліччю речей: її цікавлять і рукоділля, і читання книг, і активні хобі. Нерідко дівчина активно відвідує спортзал або займається танцями. Ще однією любов’ю жінки є подорожі, під час яких Забава намагається відвідати якомога більше екскурсій і вивчити всі пам’ятні місця міста.

Життєва енергія в Забаві б’є ключем, завдяки чому дівчина дуже рухлива і не сидить склавши руки

Професія та кар’єра

У професійній сфері Забава — справжній новатор. Вона завжди готова придумувати щось нове, неординарне справляється з завданнями, береться за будь-яку справу, допитлива і відповідальна. Така жінка завжди досягає вершин кар’єри і тільки за рахунок власних сил. Вона досить азартна, тому сходження до вершини сприймає як гру. Колектив любить і цінує Забаву за її відкритий і доброзичливий характер. Вибравши правильне «поле діяльності», дівчина здатна досягти великих результатів. Найбільшу перевагу Забава віддає творчим професіям, її захоплює діяльність сценариста, актриси або танцівниці. Приваблива зовнішність і струнка фігура сприяють тому, щоб Забава спробувала себе в модельному бізнесі. Однак буває і так, що жінка віддає перевагу абсолютно радикальні професії, наприклад, розвідниця або дресирувальниця.

Часто Забава віддає перевагу творчим професіям

Жінка відмінно впорається і з веденням власного бізнесу. Вона здатна не вступати в авантюри, самостійно справлятися з труднощами і отримувати вигоду з будь-якої справи. Однак бажання стати бізнес-леді Забави виникає вкрай рідко. Дівчина вміє заробляти, витрачає гроші з розумом, не схильна до марнотратства.

Здоров’я

Здоров’я Забави можна назвати міцним, але і сама дівчина завжди ретельно стежить за своїм станом — відчувши перші симптоми хвороби, тут же відправляється до лікаря. Завдяки такій пильності жінка практично не має проблем зі здоров’ям. Лише в старості можуть виникнути неприємні наслідки від шкідливих звичок, до яких буває схильна Забава.

Любов, сексуальність і шлюб

Забаву оточує безліч шанувальників, проте особисте життя дівчини не є щасливою. У любові Забава не відрізняється романтичністю. До вибору обранця вона ставиться з деякою категоричністю: їй важливо, щоб молода людина володіла почуттям гумору, міг підтримати у важкий момент, не поступався їй в емоційному плані. Крім того, дівчина ніколи не зв’яже своє життя з людиною, який не відбувся в професії. Така жінка мріє бачити захоплення і поклоніння в очах чоловіка, він повинен виконувати всі її примхи і терпіти капризи. Як правило, подібні вимоги відлякують чоловіків, тому романтичні знайомства Забави часто закінчуються вже після першого побачення.

Тільки представницький і фінансово забезпечений чоловік, який вміє чекати, зможе стати чоловіком Забави

Якщо чоловік пройшов всі критерії відбору Забави, то їх відносини стають теплими і ніжними. Всі відносини жінки є тривалими, вона не схильна до велелюбності і частої зміни партнерів. В інтимному плані дівчина не виявляє особливої темпераментності.

Забава вступає в шлюб тільки в тому випадку, коли впевнена у своєму обранцеві на всі сто відсотків. Вона ніколи не погодиться на заміжжя, якщо підозрює свого партнера в невірності або брехні. Дівчині важливо відчувати повагу від коханого і розуміти, що він не порушує її особистого простору. Найчастіше жінка бере на себе головну роль у стосунках, але вміє прислухатися до партнера, не схильна до деспотизму. В той момент, коли Забаві набридає бути «головою сімейства», шлюб починає захмарюватися скандалами. З власними дітьми у жінки довірчі відносини, вона практично їх обожнює, завжди самостійно займається їх вихованням. Якщо в родині немає дітей, то Забава легко погоджується на усиновлення.

Діти для Забави часто стають сенсом життя

Таблиця: сумісність імені Забава з деякими чоловічими іменами

Хороша сумісність Середня сумісність Погана сумісність
Шлюб стане вдалим і щасливим з чоловіками по імені:

Олексій;

Андрій;

Вадим;

Гліб;

Денис;

Дмитро;

Добриня;

Євген;

Ігор;

Ілля;

Матвій;

Максим;

Микита;

Роман;

Сергій.

Хороші відносини Забава зможе вибудувати з чоловіками по імені:

Олександр;

Володимир;

Данило;

Єгор;

Єлисей;

Іван;

Кирило;

Марк;

Михайло;

Олег;

Руслан;

Тимур;

Федір;

Юрій.

Забаві не варто пов’язувати своє життя з чоловіками по імені:

Альберт;

Артем;

Богдан;

В’ячеслав;

Всеволод;

Лев;

Степан.

Політерний розбір імені Забава

На характер і риси особистості людини часто впливають літери, з яких складено ім’я:

 • Літера «З» присутнє в іменах людей, наділених добротою, поступливістю і чуйністю. Така особистість володіє хорошою інтуїцією і дивною уявою. Проте людина часто буває замкнута і самокритична.

  Літера «З» на початку імені наділяє жінку недовірливістю, підозрілістю і напруженістю
 • Буква «А» символізує наявність в людині активності, тяги до починань, прагнення досягти успіху в житті. Такій дівчині необхідний комфорт і душевний спокій. Це сильна і стійка особистість, що відрізняється самостійністю і яскравістю, не вміє підлаштовуватися під оточуючих. Неодноразове повторення літери «А» в імені людини вказує на його надмірну відкритість і марне витрачання життєвої енергії.
 • Буква «Б» характеризує людину як наполегливу і наполегливу особистість. Жінка завжди домагається бажаного, легко справляється з труднощами, намагається досягти фінансового благополуччя. Такій людині життєво необхідні гострі відчуття, тому він нерідко захоплюється екстремальними видами спорту.
 • Літера «В» наділяє дівчину творчими здібностями, реалістичним поглядом на речі, умінням легко сходитися з людьми. Як правило, у такої людини присутні багата фантазія, розвинена інтуїція і дар передбачення.

Таблиця: відповідність імені Забава

Планета Венера
Стихія Повітря
Знак Зодіаку Терези
Число 8
Колір Рожевий
Дерево Береза
Рослина Волошка
Тварина Жайворонок
Камінь Рубін

Як пора року, в яку народжена Забава, впливає на її особистість

Період народження людини здатний внести істотні зміни в його характер:

 • Зимова Забава наділена складним характером. Дівчина звикла все контролювати, прагне до порядку і не терпить безвідповідальних людей. Вона наполеглива, працьовита і дисциплінована, покладається тільки на свої знання. У зимової Забави практично немає друзів, вона не любить шумних компаній і гаяння часу.
 • Навесні на світ народжується Забава, яка страждає від завищеної самооцінки. Вона звикла до підвищеної уваги та компліментів, не терпить критики, легко зривається на оточуючих. Її рішення часто бувають необдуманими, а прямолінійний характер створює зайві проблеми.

  Весняна Забава володіє завищеною самооцінкою
 • Літо наділяє Забаву сентиментальною і вразливою душею, яку вона наполегливо ховає під маскою товариськості і життєрадісності. Дівчина звикла до самотності, вважає себе правою в будь-якій ситуації, нетерпима до критики. Головне для такої жінки — кар’єра, вона може цілодобово просиджувати за роботою. Іноді буває груба і дерзка.
 • Восени на світ з’являється Забава, що володіє розсудливим і врівноваженим характером. Дівчина не любить скандалів, все вирішує проблеми мирним шляхом. Вона витрачає велику кількість часу на читання книг, в людях високо цінує розум і чесність. У осінньої Забави дуже високі вимоги і до себе, і до оточуючих. Жінка схильна до зарозумілості, з-за чого часто буває самотня.

Дівчину по імені Забава очікує щасливе і яскраве життя, наповнене приємними моментами і переживаннями. Жінка зустрічає на своєму шляху тільки хороших людей, користується підтримкою рідних і близьких і сама завжди готова відплатити тим же. Життєві труднощі не лякають Забаву, вона здатна до самоіронії і живе за принципом царя Соломона – «все проходить, пройде і це».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *