Що означає ім'я Ростислав

Що означає ім’я Ростислав: походження, характеристика та значення імені

На характер людини впливають багато факторів: виховання, оточення, друзі і сім’я. Не варто забувати і про ім’я. Сьогодні навіть вчені відкрито визнають, що ім’я має певну владу над формуванням особистості. Щоб розібратися, які якості подарує своєму власникові ім’я Ростислав, необхідно провести його повноцінний і докладний розбір. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Ростислав.

Що означає ім’я Ростислав

Ім’я Ростислав має слов’янське походження. Воно складається з двох коренів, що означають «зростання» і «слава». Це ім’я можна перевести як «зростаюча слава», «той, чия слава зростає», «зростання слави» або «нехай зростає твоя слава».

Ім’я знайшло популярність серед православних людей після правління Святого князя Ростислава. Воно було одним з родових імен Рюриковичів.

Форми імені

Ім’я Ростислав можна скорочувати так:

 • Слава;
 • Славік;
 • Зростання;
 • Ростик.

Ласкаво Ростислава називають так:

 • Славочка;
 • Славушка;
 • Рося;
 • Ротя.

Родинні імена

Ім’я Ростислав, як і багато інших слов’янські імена, що дійшли до наших днів, утворено від двох слів. Зі словом «слава» пов’язано ще безліч чоловічих слов’янських імен:

Існує і жіноча форма імені — Ростислава.

Таблиця: аналоги імені Ростислав на інших мовах

Українська Ростислав Ростислав
Давньоруська Ростьславъ Ростьслав
Білоруська Расьціслаў Растислау
Польська Rościsław Росчислав
Чеська Rostislav Ростислав
Болгарська Ростислав Ростислав
Сербська Растислав Растислав
Японська ロティスラフ Ротисурафу
Китайська 罗斯季斯拉夫 Льоджисурафу

По батькові

Діти Ростислава носитимуть по батькові Ростиславович і Ростиславівна. Самому Ростиславу підійдуть такі по батькові, як:

 • Ігорович;
 • Борисович;
 • Олександрович;
 • Федорович.

Церковне ім’я

У православних святцях ім’я Ростислав згадується, а тому при хрещенні залишається незмінним. Ростислав святкує іменини 27 березня, 24 травня, 19 червня. Його святий покровитель — Великий святий благовірний князь Ростислав.

Транслітерація

При оформленні закордонного паспорта необхідно правильно вказати своє ім’я на латиниці. Ростислав за правилами транслітерації для закордонних паспортів, прийнятих в Україні, записується так — ROSTISLAV.

Значення імені Ростислав та характер

Сьогодні вчені не сумніваються в тому, що ім’я впливає на формування особистості людини. Наука намагається розкрити причину цього феномену, пропонуючи численні теорії і гіпотези. Вивченням імен зараз займаються такі галузі мовознавства, як ономастика і антропоніміка.

Більшість припущень вчених пов’язані з асоціаціями, які викликає ім’я у оточуючих і самого носія. Асоціативні ряди змушують суспільство реагувати на людину з певним упередженням. Власник імені ж буде асоціювати себе з певними образами і стереотипами, які складаються про його ім’я. Більшою чи меншою мірою він буде вести себе відповідно до цих уявленням, і таким чином поступово буде формуватися його особистість.

Значення по Борису Хігіру

Борис Хигир — російський психолог, який звернув пильну увагу на зв’язок імен з характером і долею людини. Він написав велику працю про вплив імені, по батькові та місяця народження на особистість.

За Хігіром, Ростислав-вічний шукач, який прагне знайти своє місце в світі. Він часто незадоволений своїм становищем в житті. Тим не менш, його не можна віднести до бездіяльних песимістів, які тільки плачуться про своє нещасне життя. Ростислав — діяльний юнак, який прагне виправити своє становище.

У любові Ростиславу подобаються досвідчені жінки, які вміють і люблять брати на себе відповідальність за відносини. Йому подобається ділити обов’язки порівну, його не приваблюють дівчата, які бажають отримати опіку і заступництво. У серйозні стосунки Ростислав вступає з побоюванням, щоразу ретельно перевіряючи, наскільки потенційна партнерка йому підходить. Він любить влаштовувати своєрідні «тести» перед тим, як остаточно зв’язати себе стосунками з певною жінкою. Ці тести можуть включати в себе завуальовані, стеження за поведінкою, оцінка реакцій на певні дії.

Ростислав в дитинстві

Маленький Ростик часто помічає панує навколо несправедливість. Він з тих дітей, що обов’язково заступляться за молодшого, не допустять цькування товаришів. Підвищене почуття справедливості нерідко буде змушувати його вважати навколишній світ вкрай небезпечним місцем.

Для батьків в цей час важливо показати дитині, що вона завжди може звернутися за допомогою до них. Ростиславу необхідно мати надійну, міцну сім’ю і спокійний будинок, де він зможе розвиватися, не відволікаючись на агресію зовнішнього світу.

У школі Слава проявляє себе як рухливий, активний хлопчик. Він часто отримує погані оцінки через свою непосидючість і гучну поведінку. Втім, інтелект у хлопчика непоганий, тому при бажанні він без проблем може вчитися на «четвірки» і «п’ятірки».

Здоров’я

Ростислав в дитинстві часто страждає від простудних захворювань, тому батькам доведеться побігати по поліклініках і лікарнях. Йому важливо розвинути хороший імунітет, інакше такі проблеми залишаться і в зрілому віці.

Таланти і здібності

Ростислав обдарований хорошим художнім смаком, тому з нього може вийти видатний діяч мистецтв. Оскільки він ідеаліст, він нерідко поглиблюється в соціально значущі роботи і проекти.

Він також може зайнятися допомогою іншим людям, тому йому підходять такі заняття, як:

 • волонтер;
 • донор;
 • лікар;
 • соціальний працівник.

Любов і відносини

Ростислав – людина потайний і обережний, тому одружується він, як правило, пізно. Його обраниця — дівчина практична, матеріалістка. Вона не любить зайву романтику, вважаючи за краще демонструвати любов щоденною турботою і веденням спільного господарства. Ростиславу важливо, щоб поруч з ним була жінка, на яку він може покластися у важкій ситуації, яка буде йому не тільки коханкою, а й іншому.

Таблиця: сумісність з іншими іменами

Анастасія Бурхливі емоції, галасливі з’ясування стосунків
Ірина Короткий, але бурхливий роман
Олена Дружня прихильність
Юлія Швидкоплинний роман
Тетяна Щира любов і пристрасть, боротьба за лідерство
Вікторія Міцний шлюб, надійні і тривалі відносини
Наталія Сексуальна сумісність, але мало спільних інтересів
Ольга Явна незацікавленість

Гороскоп імені Ростислав

Ростислав, який народився під знаком Овна, часто наполегливо і навіть вперто йде до мети. Він не завжди правильно вибирає пункт призначення, і тому навіть при успішному застосуванні зусиль в результаті залишається незадоволений результатом. Йому важливо навчитися визначати пріоритети до того, як він починає діяти.

Ростислав-Телець — таємний романтик, який мріє про домашній затишок і турботливою, ласкавою коханою. Незважаючи на це, він занадто сором’язливий щоб підходити до об’єкта свого обожнювання. Ростиславу-Тельцю важливо, щоб жінка спочатку проявила до нього явний інтерес, оскільки він дуже боїться бути відкинутим.

Ростислав, який народився під знаком Близнюків, відноситься до тих людей, які завжди знають, як іншим жити краще. Він любить критикувати політику країни, футбольних гравців, сусідів і часто роздає непрохані поради оточуючих. Через це його часто можуть уникати. Йому необхідно примиритися з думкою, що його думка — не єдино вірна, і існують інші точки зору, не менш правильні.

Ростислав-Рак — мрійник і ідеаліст. Він бажає переробити світ під свої ідеали, але йому не вистачає посидючості для того, щоб набратися необхідних навичок. У дитинстві ця людина часто страждає від синдрому дефіциту уваги, його думки плутаються і дуже швидко скачуть з предмета на предмет.

Ростислав, який народився під знаком Лева, завжди стовідсотково впевнений у своїй правоті. Втім, на відміну від Близнюків, він не любить роздавати поради — йому краще мовчки бути впевненим у своїй перевазі. Ростислав-Лев любить помічати помилки інших, проте часто не помічає власних.

Ростислав під знаком Діви вміє домагатися цілей. Він володіє не тільки енергійністю та імпульсивністю, але і дисципліною, яка дозволяє йому наполегливо працювати над досягненням мрії. Ростислав-Діва, втім, не відрізняється особливою чутливістю до порушень справедливості, а тому може виглядати цинічним або холодним.

Ростислав-Терези — інтелектуал, який любить володіти максимумом інформації. Перш ніж приймати рішення (будь–які важливості, від покупки стільця до вибору країни проживання), він завжди оцінює всі наявні дані, розшукуючи недоліки, плюси і мінуси в кожному варіанті. Він довго вибирає, однак, як правило, його вибір-найкращий в діючих обставинах.

Ростислав під знаком Скорпіона не любить м’яких людей. Він зі зневагою може ставитися до жертв цькування, домашнього насильства, звинувачуючи їх самих в “психології жертви”. При цьому він вважає за краще не вникати в деталі халепи, в якій знаходиться людина. Ростислав-Скорпіон переконаний, що кожен може вибратися з будь-якої ситуації, якщо вона його не влаштовує. Будь-яку сентиментальність або чутливість він розцінює як прояв слабкості.

Ростислав-Стрілець — любитель галасливих розваг і командних ігор. Він не уявляє себе без власного кола спілкування, дуже цінує дружбу і сам є надійним другом. Він з тих людей, що люблять жартувати і їдко жартувати над приятелями, але в потрібну хвилину прийде на допомогу і зробить все, що в його силах.

Ростислав під знаком Козерога — спокійний і врівноважений юнак, якого може вивести з себе тільки брехня близької людини. Йому важлива довіра до своєї сім’ї, коханої, друзям. Якщо його немає, Ростислав-Козеріг відчуває себе вкрай некомфортно і може навіть впасти в депресію.

Ростислав-Водолій — приємна у спілкуванні, компанійська людина. Він не заводить близьку дружбу, вважаючи за краще залишати певну відстань між собою і співрозмовником. Ростислав-Водолій не розкриває свою душу навіть сім’ї, не кажучи вже про колег або товаришів. Ця людина ідеально контролює емоції і міміку, а тому складно зрозуміти, наскільки він чесний з вами.

Ростислав під знаком Риб — це вкрай романтична людина, яка, втім, не вміє поводитися з реальними жінками. Він схиляється перед об’єктом обожнювання і обожнює його, але навіть не намагається дізнатися його особистість, характер, персону. Ростислав-Риби часто концентрує свою увагу тільки на оболонці, не особливо цікавлячись внутрішнім світі своєї обраниці.

Пори року

На формування характеру людини впливає не тільки ім’я і знак зодіаку, але і пора року, в яку він народився. Кожен з чотирьох сезонів володіє своєю неповторною енергетикою, яка передається новонародженому. Цю енергетику можна відчути у природних циклах, які являють собою нескінченно повторювані народження і розвиток, за якими слідує повільне згасання.

Влітку народжуються найбільш активні, діяльні люди. Літній Ростислав якраз з таких — він любить не тільки мріяти, але й швидко, стрімко діяти, змінюючи оточення під свій смак.

Осінні люди, спокійні і врівноважені. Ростислава, який народився восени, складно вивести з себе. Він вважає за краще не звертати уваги на коментарі та критику людей, які йому не важливі – дуже важлива якість в умовах сучасного світу.

Взимку народжуються самі неординарні особистості. Зимовий Ростислав має здібності до мистецтв, зокрема, скульптури та живопису. Він володіє багатою образною уявою і вміє передавати ідеї через метафори, впливаючи на почуття глядача.

Весняні люди-мрійники та ідеалісти. Ростислав, що народився навесні, любить витати в хмарах, уявляючи собі кращий світ. У отроцтві він часто йде з головою у вигадані світи, будь то книги, фільми або ігри.

Семантико-фонетичний аналіз

Російський астролог Фелікс Казимирович Величко запропонував додатковий розбір імені — по буквах. Згідно з цією методикою, кожна буква вже володіє енергетичним зарядом, який передається і імені.

Букви алфавіту, будучи повними і закінченими символами, що несуть певну інформацію — не тільки граматичну і фонетичну, але і езотеричну. Букви передають словами настрій, відтінки, вирази, енергетику. Політерний розбір дозволяє глибше проникнути в таємницю імені, розкрити потенціал власника, виявити його слабкі і сильні сторони, а також поради щодо їх використання.

 1. Р—вміння швидко вникати в суть питання, проникливість. Така людина не обманюється зовнішніми уявленнями.
 2. О—практичність, матеріалізм. Людина з цією буквою в імені вміє поводитися з грошима, збирати і економити. Він чужий безглуздим витратам.
 3. С—здоровий глузд, розсудливість. Ця буква надає власнику імені вміння твердо стояти на ногах і тверезо оцінювати ситуацію.
 4. Т — прагнення до правди, любов до знань. Така людина завжди бажає знати більше, він цінує і вміє добувати інформацію.
 5. І — володіння тонким смаком, вміння цінувати красу. Це справжній естет, який здатний побачити прекрасне навіть в повсякденному.
 6. Л — розвинений естетичний смак, почуття прекрасного і бажання творити. Ця літера дарує носію імені здатність не тільки споглядати, але і створювати красу.
 7. А—наявність щирого і сильного бажання, вміння домагатися цілей. Людина з цією буквою в імені точно знає, чого хоче від життя, і володіє всім необхідним для досягнення цього.
 8. В — комунікабельність. Приємна у спілкуванні людина, яка вміє подати себе і справити приємне перше враження.

Поєднуючи значення цих букв, можна отримати досить докладний портрет Ростислава. Це людина, яка цінує і вміє розпоряджатися матеріальними благами. Він розважливий, тверезо мислить, не кидається в авантюри. Ростислав не чужий естетиці і володіє певними завдатками діяча мистецтв. Він здатний налагоджувати хороші приятельські та ділові зв’язки, проте близьких друзів у нього, як правило, не багато.

Таблиця: езотеричні відповідності

Стихія Вогонь
Планета-покровитель Марс
Знак зодіаку Овен
Щасливе число 4, 5
Щасливий день тижня Четвер
Тотемна тварина Кінь
Рослина Люпин
Дерево Береза
Камінь Агат
Колір Сірий, бурий

Ростислав — це сильна і надійна людина, яка прагне допомагати оточуючим. Для нього важливо, щоб навколо панували порядок і справедливість, а тому він докладає багато зусиль до приведення навколишнього світу до своїх стандартів. Щоб добитися в житті щастя і гармонії, Ростиславу важливо зрозуміти, що його бачення світу — не єдине і далеко не завжди речі будуть складатися так, як хотілося б йому. Відпустивши бажання контролювати все на світі, він стане набагато впевненіше, спокійніше і вільніше. З цієї статті ви дізнались значення імені Ростислав.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code