як перестати заїдати стрес

Як перестати заїдати стрес їжею

Інформаційний простір заповнений порадами, як перестати заїдати стрес, однак багато людей як і раніше продовжують за допомогою їжі глушити негативні переживання. Тим часом є прості і дієві способи не нарощувати нові жирові відкладення.

Коротко про проблему заїдання стресу

Якщо уважно вивчити біохімічні реакції людського організму, то природним виходом із стресової ситуації є пошук джерела швидкої енергії – вуглеводів і жирів, які збільшують вироблення необхідних гормонів.

Природний спосіб захисту нервових клітин від руйнування – вироблення серотоніну і дофаміну, яку головний мозок запускає в складні хвилини. Оскільки стресові ситуації в більшості своїй відбуваються на роботі, людина відчуває необхідність у вуглеводах. Це ті поживні речовини, які витрачаються в першу чергу.

Проста логіка підказує, що розумніше буде не шукати можливості і способи, як перестати заїдати стрес, а навпаки, постачати йому вуглеводи для швидкого подолання та запобігання наслідків, що руйнують нервові клітини в результаті переживань.

В реальності виявляється, що не всі запаси витрачаються, а те, що виявляється зайвим, організм запасає на майбутнє. Звідси і нові проблеми – зайва вага, ожиріння, порушення обміну речовин та інші захворювання.

Якщо б людина могла з точністю розрахувати необхідну кількість калорій, для подолання емоційних проблем, не треба було б думати, як перестати заїдати стрес. Але точно вирахувати, скільки їжі знадобиться, дієтологія поки не в змозі.

як перестати заїдати стрес

Прості та доступні поради

Не варто відразу вдаватися до лікарських засобів, хоча в багатьох публікаціях можна знайти настійні рекомендації звернутися до лікаря і за його рецептом починати прийом антидепресантів. Це – вихід з положення тільки в разі, коли поганий настрій і невдоволення життям переростає в захворювання – патологічну депресію, пов’язану з серйозними порушеннями.

Перестати заїдати стрес солодким можна більш простими і безпечними способами, ніж прийом лікарських засобів з їх побічними ефектами і потенційним звиканням.

Психологи, дієтологи і невропатологи рекомендують тривіальні, але дієві способи відволіктися від непомірного поїдання тортів, цукерок і тістечок:

  • заварити собі чашечку кави або чаю, але хорошої якості, не розчинної і не з пакетиків, а справжнього, природного напою;
  • послухати розслаблюючу або бадьору музику, але неодмінно кохану, яка незмінно викликає позитивні емоції;
  • прийшовши додому, не хапатися за невідкладні справи, а лягти і розслабитися хоча б на чверть годинки, при цьому просто глибоко дихати і ні про що не думати (можна поєднувати такий релакс з прослуховуванням улюбленої музики);
  • відмінний спосіб зняти стрес і втому – прийняти ванну з трав’яними настоями або ароматичними маслами, ароматерапія рекомендована навіть невропатологами тим, хто постійно піддається стресовим ситуаціям.
Читайте також:  9 порад, як швидко кинути палити

як перестати заїдати стрес

Якщо це погано допомагає перестати заїдати, можна тримати для таких випадків справжній шоколад і повільно розсмоктувати 20-25 грамів. Звичайно, соєві або какао-замінники – солодкі плитки, набагато дешевше, але вони і є джерело відкладень на животі й боках, в той час як справжній шоколад – джерело енергії і позитивних емоцій. Досить просто тримати його під рукою і не зловживати кількістю.

Тривалі рекомендації

Більш складні способи того, як перестати заїдати стрес і самотність їжею, вимагають від людини певного зусилля, вольового та емоційного.

Перемогти самотність можна заняттями спортом – ходити в басейн, бігати вранці, піднімати тяжкості в тренажерному залі. Дослідження показали, що фізичні навантаження змушують організм виробляти більше ендорфінів, ніж будь-які, навіть найпривабливіші ласощі.

як перестати заїдати стрес

Цікаво! Як перестати їсти солодке?

Зняти стрес допомагає холодний або контрастний душ, гучний спів, мінералка або сік у великій кількості.

Перестати заїдати самотність можна творчими заняттями – в’язанням і шиттям, веденням щоденника або написанням віршів. Психологи підказують, як можна зменшити апетит, потрапляючи на кухню – досить поставити там червоні предмети і повісити завіси червоного кольору, щоб головний мозок сприймав це, як стоп-сигнал.

Прекрасні кошти від стресу і самотності – хороші комедії, добрі і довгі серіали, соціальні мережі, в яких багато самотніх людей, які шукають простого людського спілкування, і домашні улюбленці. Собака або кіт, не обов’язково породисті – найкращий засіб відчувати себе необхідним і улюбленим.

Оцініть статтю!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Голосів ще немає)
Loading...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code