Ім’я Капітоліна: походження та характеристика

Ім’я Капітоліна досить гарне, але досить рідко зустрічається в сучасному світі. Дівчина, що носить це ім’я, володіє безліччю хороших якостей і живе цікавим життям.

Походження імені

Жіноче ім’я Капітоліна утворилося від назви одного з семи пагорбів, на якому стоїть місто Рим — Капітолію (Capitolinus). Район, що розташовувався на цьому пагорбі, вважався найпрестижнішим і багатим в Стародавньому Римі. Capitolinus перекладається давньоримської мови як «піднесений», «царствений». Таке ж значення набуває і ім’я Капітоліна.

Ім’я з’явилося в Україні досить давно і вже втратило свою популярність, зараз рідко зустрінеш дівчину, названу іменем. Швидше його носять люди старшого покоління.

Жіноче ім’я Капітоліна утворилося від назви одного з семи пагорбів, на якому стоїть місто Рим — Капітолію (Capitolinus)

Форми імені

Скорочені форми імені Капітоліна: Капа, Ліна, Толя.

Зменшувально-пестливі варіанти: Капочка, Капонька, Капушка, Капитоша, Линочка, Линуся.

По-церковному ім’я звучить аналогічно мирському: Капітоліна.

По батькові, які поєднуються з ім’ям Капітоліна: Віталіївна, Альбертівна, Ігорівна, Михайлівна, Єгорівна, Петрівна, Дмитрівна, Вікторівна.

Транслітерація імені: KAPITOLINA.

Таблиця: ім’я Капітоліна на іноземних мовах

Мова Написання Транслітерація
Японська カピトリーナ Kapitorina
Корейська 캐피톨리나 Kapitorina
Ідиш קאַפּיטאָלינאַ Q’aṗyt’ályn’a
Українська Капітоліна Kapitolina
Іврит קפיטולינה Capitolina
Англійська Capitolina Capitolina

Дати іменин

Капітоліна відзначає іменини один раз в році — 9 листопада. У цей день вшановується пам’ять святої покровительки всіх дівчат, які носять це ім’я — Капітоліни Каппадокійської. Капітоліна Каппадокійська народилася в багатій і знатній родині. Подорослішавши, дівчина роздала всі свої багатства бідним, а рабам дарувала свободу. За свою християнську віру і відмова від принесення жертви ідолам свята була укладена в полон, а потім страчено.

Свята Мучениця Капітоліна Каппадокийская була страчена за християнську віру

Характеристика ім’я і його вплив на людину

Капітоліна має врівноважений і цілеспрямований характер. Дівчина серйозно ставиться до себе і навколишнього світу, зовсім не вміє радіти життю. Вона все ретельно планує, не йде на поводу своїх почуттів, може довго терпіти невдачі, знаючи, що вони все одно закінчиться і настане біла смуга. У дівчини непростий характер, що не подобається багатьом оточуючим. Вона надміру серйозна і сувора.

Капітоліна серйозна й сувора, що допомагає досягати поставлених цілей, але відлякує оточуючих

Дівчина чутлива, не любить брехні і підлабузництва. Капітоліна щира з оточуючими, бореться за справедливість, говорить те, що думає. Характер Капітоліни більше схожий на чоловічий: вона вольова, горда і рішуча; жінка володіє хорошою інтуїцією, їй хочеться бути краще інших. Дівчина любить перебувати в центрі уваги, для цього вона здатна подолати всі труднощі, досягти поставлених цілей і насолоджуватися успіхом і славою.

Капітоліна — хороша подруга, вона вміє вислухати чужі проблеми, допомагати порадою, не звертати уваги на недоліки. Вона вірна своїм друзям, нічого не вимагає натомість, не здатна на зраду. Дівчина цінує родинні зв’язки, завжди вітає близьких зі святами, ходить в гості і запрошує сама.

Капітоліна цінує родинні зв’язки, багато часу проводить у колі близьких і рідних людей

Вплив імені на характер дитини

З самого дитинства у Капітоліни веселе, ненудне життя. З нею постійно щось відбувається, причому як хороше, так і погане. Вона чарівна, незалежна, має свої цілі. Серед однолітків стає лідером, дорослі її поважають і цінують. Маленька Капа — добрий, лагідна дитина, вона завжди виконує прохання батьків. Вже в ранньому віці дівчинка знаходить собі близьких подруг, з якими дружить протягом усього життя.

Капітоліна все життя дружить з подругами, яких завела ще в дитинстві

В школі веде себе активно: бере участь у всіх заходах, конкурсах, змаганнях. Навчання дається Капі легко, улюбленими предметами стають гуманітарні та точні науки. Любить займатися спортом, відвідує кілька секцій. Дівчинці подобається завжди бути в русі, спілкуватися з однолітками, веселитися.

У підлітковому віці користується величезною популярністю у протилежної статі, часто закохується. Однак швидко розчаровується в коханих. У дівчини гарне почуття гумору, вона не образлива, єдине, що Капа ніколи не пробачить — це зрада. У дівчини легко виходить освоїтися в будь-якій компанії, вона завжди знаходиться у центрі уваги, але погано розбирається в людях, часто ідеалізуючи їх.

Таланти та хобі

Дівчині дуже подобається активний спосіб життя, тому вона часто займається різними видами спорту, сплавляється по річках, підкорює гірські вершини. Капітоліна любить подорожувати, але не проводить поїздки лежачи на пляжі або в готелі, намагається відвідати якомога більше цікавих місць.

Капітоліна добре готує, іноді це хобі переростає в роботу. Любить приймати в своєму домі гостей. Нерідко має музичний слух, грає на піаніно.

У подорожах Капітоліна не любить лежати на пляжі без діла, вона, швидше, досліджує довколишні руїни або підкорити гірську вершину

Бізнес та кар’єра

Капітоліна дуже працьовита, але має схильність до повільності. Вона відповідальний працівник, завжди виконує обіцяне. Як правило, досягає високих вершин у кар’єрі за рахунок свого вольового та жорсткого характеру. Капітоліна — хороший керівник, але власний бізнес її не цікавить: вона боїться отримати фінансові проблеми. Доходи у дівчини не найбільші, але вистачає на багато що.

Дівчині підходять такі сфери діяльності, як медицина, бухгалтерія, викладання.

Капітоліні підійдуть такі сфери діяльності, як медицина, педагогіка і бухгалтерія

Здоров’я

У Капітоліни з самого дитинства з’являються проблеми з шлунком і кишечником, які з віком збільшуються. Також їй притаманні хвороби серця і кровоносної системи. Потрібно звертати увагу на дихальні органи і психічний стан.

Любов

Капітоліна часто має гарну зовнішність. У дівчини багато шанувальників, але вона дуже ретельно вибирає собі партнера. Вона непостійна, боїться помилитися в людині. Жінка надто серйозна, тому здатна відлякати чоловіка після першого побачення. Треба сказати, що в коханні дівчині везе дуже рідко, вона не знає як себе вести з протилежною статтю, часто грає і змінює своє ставлення. Інтимне життя Капітоліну мало цікавить, на неї вона погоджується лише з дуже близькою людиною. Дівчина скромна, сором’язлива і стримана. Партнерові важко завести її.

Капітоліні рідко щастить у коханні, вона не вміє спілкуватися з чоловіками

Сім’я і шлюб

Заміж Капітоліна виходить пізно, так як довго вибирає одного-єдиного. У чоловіках цінує силу волі, мужність, вірність. Їй потрібен партнер-лідер, який не буде проявляти надмірні почуття, зуміє домовитися з дівчиною, не буде вести себе грубо. Після заміжжя в дівчині пропадає непостійність, вона стає люблячою і турботливою дружиною, а з появою дітей — ще й хорошою мамою.

Вийшовши заміж, Капітоліна стає люблячою дружиною і дбайливою мамою

Таблиця: сумісність імен

Чоловіче ім’я Сумісність у коханні Сумісність в шлюбі Характер відносин
Сергій 80% 90% В парі мало пристрасті, зате багато спільних інтересів, але основі яких зароджується любов. Партнери добре пізнають один одного під час довгих розмов, що в подальшому не дає можливості розчаруватися в обранцеві.
Олександр 100% 80% У цієї пари багато спільних інтересів, вони обидва люблять життя і свободу. Закохані ніколи не сидять на місці, завжди шукають привід для веселощів і свята.
Дмитро 80% 80% Закохані дуже люблять з’ясовувати відносини і сперечатися. Вони отримують від цього справжнє задоволення. Під час суперечок вони висловлюють своє невдоволення обранцем, тому в їх парі немає недомовок і скритності.
Олексій 60% 100% Кожен дорожить особистою свободою і власною індивідуальністю. Вони поважають і цінують свого партнера, ніколи не стануть принижувати його.
Євген 100% 100% Пара має багато спільних інтересів, їм подобається проводити час разом, обидва намагаються забезпечити свою другу половину всім необхідним. У цих партнерів є всі шанси побудувати хороші, теплі, довгі стосунки.
Андрій 70% 100% У пари гармонійні стосунки. Їм подобається розмовляти один з одним. Вони здатні підтримати діалог на будь-яку тему. З легкістю йдуть на поступки своєму партнерові.
Ілля 100% 100% Партнери підходять один одному на всі сто відсотків. Вони дуже дорожать одне одним, люблять спільне проведення часу, мають безліч спільних інтересів і цілей.
Олег 60% 80% У відносинах багато щасливих моментів. Пара легко переживає проблеми, ставлять загальні цілі і досягають їх. Олег і Капітоліна стають не тільки любовною парою, але і хорошими друзями.
Марк 50% 80% Кохання з першого погляду тут бути не може. Але вона з’являється після довгих розмов на різні теми. Партнери дуже вибагливі, тому знайти «другу половинку» їм досить складно.
Петро 70% 70% В парі важливіше всього духовну єдність і спільність інтересів, ніж фінансове благополуччя. Обидва партнери добре заробляють, але не роблять це сенсом свого життя. Закохані люблять подорожувати, проводять весь вільний час разом.

Таблиця: відповідність імені Капітоліна

Планета Меркурій
Знак Зодіаку Діва і Близнюки
Число 7
Стихія Повітря
Колір Помаранчевий
Тварина Лисиця
Рослина Базилік
Камінь Смарагд
Час року Весна
Метал Ртуть
День тижня Середа

Інтерпретація букв в імені

Кожна буква імені несе своє значення:

 • К — людина бажає отримати від життя все найкраще, у нього сильний дух, хороша проникливість;
 • А — бажання постійно йти вперед з метою досягнення фізичного і духовного комфорту;
 • П — людина багата ідеями, піклується про свою привабливості, має свою думку з будь-якого питання;
 • І — означає доброзичливий, духовний, доброзичливий характер;
 • Т — характеризує людину, як творчого, шукає істину;
 • О — символ глибокої чутливості, людині обов’язково потрібно знайти себе в цьому житті.
 • Л — тонка натура, що має таланти в мистецтві і бажає поділитися знаннями з улюбленими людьми.
 • Н — сильна людина, яка вміє робити правильний вибір, володіє критичним розумом.

Характеристика імені відповідно до пори року, в яку народжена людина

Капітоліна, народжена взимку, мріє стати центром загальної уваги, їй важливо справити враження на оточуючих. Сенс її життя — виділитися з натовпу, дістати славу всяку ціну.

Зимовій Капитоліні важливо виділятися з натовпу, бути популярною і затребуваною

Весняна Капітоліна має м’який, поступливий характер. Вона не вміє говорити «ні», тому часто залишається обманутою і використаною. Вона хороший працівник, але не має на меті зробити хорошу кар’єру. Їй не потрібні слава і визнання. З неї вийде хороша дружина і господиня.

Весняна Капітоліна хороша господиня, дружина і мама

Капітоліна, що з’явилася на світ влітку, розважлива і неспокійна. Вона завжди дотримується своїх цілей, йде до них до кінця, не звертаючи уваги на перешкоди. Спілкуватися з нею нудно, їй не вистачає легкості і свободи мислення.

Літня Капітоліна завжди домагається своїх цілей, вона обов’язкова і принципова

Осіння Капітоліна наділена мудрістю. Вона практично не робить помилок, добре розбирається в людях. Вдало виходить заміж один раз і назавжди. Але їй не вистачає терпимості до людей, дівчина не виносить критики і на все має свою думку, змінити яке майже неможливо.

Осіння Капітоліна вдало виходить заміж, живе зі своїм чоловіком довгим і щасливим життям

Гороскоп імені

Характер здатний змінюватися в залежності від Знаку Зодіаку, під яким народжена людина:

 1. Овен. Дівчина енергійна, постійно чимось зайнята, гостро реагує на все, що відбувається навколо, любить себе. З нею не буває нудно, але і спілкуватися з такою непросто, вона занадто нав’язлива.
 2. Телець. Капітоліна-Телець любить веселитися, має оптимістичний погляд на життя, відрізняється завзятістю і наполегливістю. Не терпить критики на свою адресу, з-за цього часто трапляються конфлікти з оточуючими. Має занадто високі самооцінку, самовпевнена.
 3. Чарівність, веселощі, активний спосіб життя — все це характеризує Капітоліну-Близнюки. Вона цінує свою свободу, любить подорожувати, легко сходиться з будь-якими людьми. Дівчині дуже хочеться сподобатися всім, вона часто буває нав’язливою, може піти на обман. Такі якості дратують оточуючих, вони розчаровуються в дівчині і припиняють спілкування з нею.
 4. Рак. У дівчини неспокійний, інфантильний характер. Їй властиві лінь і боязкість. Вона завжди відмовляється від відповідальності, слід чужими вказівками, їй не вистачає самостійності. Такий необхідний сильний і розумний партнер.
 5. Лев. Натура самозакохана, розважлива і корислива. У ній присутні агресія та жорстокість, така ні перед чим не зупиниться, піде по головах заради власної вигоди. Капитолине-Леву не можна довіряти, вона все оберне у свою користь.
 6. Діва. Цілеспрямована, продумана, розважлива дівчина. Завжди все доробляє до кінця, але має занадто нудним і нудним характером. У неї завжди побудовані плани, від яких вона не може відхилитися.
 7. Терези. Дівчина живе у вигаданому світі, любить мріяти, радіє кожній дрібниці життя, романтична. Шукає собі ідеального партнера, знайшовши, стає доброю, турботливою дружиною.
 8. Скорпіон. Уперта, самодостатня, груба, нервова особа. З нею важко уживатися: вона на все має свою думку і нав’язує його оточуючим, не зазнає докорів і критики, звикла всіма командувати. Зійтися з нею зможе тільки чоловік, що має слабкий характер, який буде підкорятися у всьому.
 9. Стрілець. Ніжна, слабка, відкрита, балакуча жінка. Вона погано розбирається в людях, через що її часто обманюють і використовують. Вона ідеальна для відносин: вірна, уважна, ввічлива. Заради близької людини може стати сильнішими.
 10. Чесність, порядність, відкритість властиві Капітоліні-Козерогові. Вона поважає людей, що мають сильний характер. У подружжя вибирає цілеспрямованого, поважає жінок чоловіка.
 11. Водолій. Дівчина ніколи нікого не зрадить, вона любить своїх друзів і близьких, має добре серце і привітний характер. Легко підлаштовується під будь-яку ситуацію, знаходить спільну мову з усіма людьми. Здатна вислухати, підтримати і допомогти вирішити проблему.
 12. Капітоліна-Риби нудна і постійна. Їй подобається перебувати на самоті, не любить активного життя і веселощів. Чоловік їй потрібен спокійний і серйозний, для такого вона буде ідеальною дружиною і домогосподаркою.

Фотогалерея: відомі особистості з ім’ям Капітоліна

 1. Капітоліна Іллєнко — радянська актриса
 2. Капітоліна Ділова — російська журналістка, музичний критик і продюсер, була однією з ключових постатей вітчизняної музичної журналістики
 3. Капітоліна Лазаренко — зірка радянської естради
 4. Капітоліна Румянцева — радянська художниця, живописець, член Санкт-Петербурзького Союзу художників
 5. Капітоліна Барковська — радянська актриса

Капітоліна — самолюбива й горда натура. Дівчина ставить перед собою мету і йде до неї, незважаючи на труднощі. Домігшись успіху, Капітоліна насолоджується славою і визнанням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *