що означає ім'я оксана

Ім’я Оксана — походження, доля, характер

Оксана – прекрасне слов’янське ім’я, яке характеризує свою власницю як сміливу жінку, люблячу пригоди і ризик. У ньому звучить якась загадковість і романтичність, яким володіють носійки імені. Тому у цій статті ми розповімо, що означає ім’я Оксана.

Коротка характеристика імені

Версій походження імені чимало. У перекладі з грецької воно означає гостя, це ім’я найбільш поширене в Україні. Є версія, за якою ім’я походить від Ксеніа—гостинність, а воно стало скороченим варіантом Поліксенія, що означає-гостинна. Є люди, хто вважає за основу грецьке слово ксенос – чужий, мандрівник, чужорідна.

Протегує жінкам з цим ім’ям Ксенія Миласская, вона втекла з дому, злякавшись нав’язаного батьком шлюбу, і під ім’ям Ксенія прийшла в монастир в Милассе. Згодом вона вибудувала жіночий монастир. Як стверджували очевидці, в хвилину її смерті над святим місцем з’явилося світіння. Іменини святкуються 6 лютого (24 січня за старим стилем). Цього ж дня відзначаються іменини Ксенії Петербурзької, юродивої заради Христа.

Дівчаток можна називати повним ім’ям—Оксана, але є і зменшувально-пестливі варіанти—Оксаночка, Оксанка, Ксяна, Сяна, Ксюня, Окся, Оксик, Оксанчик, Ксанчик, Ксанка, Ксюта.

Значення імені Оксана відмінно виражають знаки зодіаку і талісмани. Протегує імені Водолій, дівчатка, народжені під цим знаком, будуть особливо щасливі. Найкращий день тижня для Ксюши-субота, а сприятлива пора року – зима.

Їй підійдуть прикраси з такими каменями, як халцедон і сапфір. Халцедон-виразник жіночої сутності, він приваблює любов і допомагає в житті. З його допомогою можна підняти настрій і позбутися від нудьги. Сапфір уособлює сталість і вірність, цнотливість і чеснота, в той же час дарує владу і допомагає в справах і особистих стосунках. Це символ дружби і безкорисливості.

Вдалі кольори для Ксяни—малиновий, сірий, синьо–зелений. Принесуть удачу фігурки у вигляді кролика, кипариса і безсмертника. Кролик є уособленням хитрості і боязкості, разом з тим це символ плодючості. Безсмертник дарує власниці імені довголіття і скромність, енергійність і здоров’я.

Кипарис застосовувався здавна для бальзамування. Тому його символізують з сумом, скорботою, трауром. У східних країнах він асоціюється з безсмертям, а в грецькій культурі він уособлює життя після смерті. Китайці вважають його оберегом від нещасть.

Метал для Оксани – олово і електрум. Олово надає імені такі якості, як гнучкість і вміння підлаштуватися під обставини, воно допомагає уникнути сварок і конфліктів. Електрум дарує досконалість і процвітання, він допомагає людям, які гідні цього. А власники поганих думок отримують від нього тільки неприємності.

Значення імені Оксана

Значення імені і доля власниці імені Оксана залежать від пори року народження. Зимові Ксюші м’які й влюбливі натури, це уособлення жіночності і слабкості, чесності та щирості. Вони стають ідеальними дружинами і матерями. Літо накладає свій відбиток на характер, надаючи жінкам владність, прямолінійність, вимогливість до себе і оточуючих, емоційність. Ця суміш часом відштовхує і лякає людей. Але такі якості, як чесність і почуття справедливості залучають до дівчинки, народженої влітку.

Весна — час любові і авантюр, Оксани, народжені навесні, люблять ризик, вони егоїстичні і прагнуть отримувати все, що побажають. Їм потрібно або все, або нічого. Осінь дарує дівчаткам логіку і розсудливість, характер поєднує в собі всі позитивні якості. Але при цьому осінь вносить такі характеристики, як скритність і замкнутість. Що означає ця жінка розкриється тільки в сім’ї, в якій буде відчувати себе оточеною турботою і любов’ю.

Характер

Жінка з ім’ям Оксана володіє цілеспрямованістю і незалежністю. Багато батьків у вихованні перегинають палицю і вимагають від маленької Ксюти повного послуху. І їм вдається це зробити, але в підлітковому віці великий ризик отримати гострий конфлікт. Найоптимальнішим варіантів у вихованні стане прищеплення правильних інтересів.

Повна енергія, Оксаночка витрачає її на все підряд, навчання, ігри, конфлікти, часом зациклюючись на одному і тому ж. Але якщо вона перемкне увагу, то може повністю зануритися в нові справи. Загострене самолюбство дівчинки не дозволяє їй програвати в суперечках. Вона готова відстоювати свої погляди до кінця.

Ксюшенька постійно готова до самозахисту, що дозволяє зберегти незалежність. Але ця якість частенько псує дівчинці життя, створюючи грунт для виховання нездорового самолюбства. Це заважає в житті, особливо в сімейних відносинах. У роботі теж часто виникають конфлікти на цьому грунті, тому краще вибирати діяльність, не пов’язану з колективною роботою.

При спілкуванні з Оксаночкой не слід забувати про її високу ранимость і чутливість, вона дуже образлива, і довго пам’ятає тих, хто приніс їй неприємності. Але разом з тим, це чудовий слухач, уважний, вміє співчувати. Вона завжди може дати слушну пораду і допомогти у вирішенні проблем.

Доля

Доля жінок з таким характером чекає не легка, але життя завжди насичене цікавими подіями. У дитинстві Оксанка справляє враження похмурої дівчинки, не схильної до спілкування, що володіє впертим характером. Вона самостійна і не любить грати з однолітками в активні ігри. Вчиться непогано, але дещо ліниво.

Дружить в основному з дівчатками, але рідко хто з подруг знає її добре, вона ніколи не довірить своїх секретів і планів іншим, хоча цілей у Ксюти завжди багато. Здатна шокувати оточуючих несподіваними вчинками домагається грандіозних цілей. Не схильна до самокопання, і у всіх можливих невдачах звинувачує швидше оточуючих і обставини, але не себе.

Розважлива і скупувата, не любить, коли її будять вранці. Якщо це станеться, настрій буде зіпсовано на весь день. Завжди все робить по своєму, і як правило, домагається свого. Відмовляти її не має сенсу. У любові однолюб, шукає свою людину, а коли створить сім’ю, буде по-справжньому щаслива.

Любов

Від значення імені Оксана залежать не тільки характер і доля, а й стосунки з чоловіками. Оксюша-людина влюблива, завжди оточена чоловічою увагою, але через важкого характеру відносини нерідко закінчуються на букетно-цукерковому періоді. Жінка з цим ім’ям готова дарувати любов, і робить вона це досить необдумано. Їй не варто забувати, що чоловіки власники, і хочуть бути єдиними.

У чоловікові вона шукає в першу чергу надійну опору, вірне плече в труднощі, але незважаючи на влюбливість, її розташування завоювати непросто. Зовні вона цікава, є якась родзинка, яка приваблює чоловіків. Якщо Оксана зустріла свою людину, вона готова повністю йому довіритися і віддати свою безмежну любов.

Її приваблюють чуттєві і ласкаві чоловіки. Ксюта любить увагу, цінує вірність, не потерпить зради. Вона вкрай ревнива і ця особливість її характеру нерідко стає причиною численний сварок і конфліктів з чоловіком. Але якщо вона розуміє, що ревнощі не обгрунтовані, то швидко заспокоюється.

Емоційність виражається в тому, що у Оксанки часто змінюється настрій, вона може мило розмовляти, а вже через хвилину замкнутися в собі. Важливе значення мають для цієї жінки діти, вона їх просто обожнює. З неї вийде прекрасна мама, добра і розуміюча. В сім’ї володарка цього імені стає авторитетом, її поважає, а до її думки прислухається навіть свекруха.

Господиня з Оксюши вийде хороша, вона швидко виконує свої обов’язки, але ставиться до них як трудової повинності. Як однолюб, залишиться з коханим чоловіком на все життя, стане йому вірною і надійною опорою, оточить турботою і теплом, але іноді будуть спроби перевиховати чоловіка. Хоча, вона швидко розуміє марність цього заняття, і приймає чоловіка з усіма його недоліками.

Головне в сім’ї для Ксюти – довіра і взаєморозуміння, грубість і докори не приживаються, оскільки ця жінка ніколи не потерпить такого ставлення. Важливо правильно вибрати партнера по імені, хороша сумісність у Оксани з Борисом, Ігорем, Олександром, Михайлом, Віктором, Максимом, Григорієм. Варто уникати відносин з Марком, Богданом і Степаном.

Кар’єра

В роботі Оксана відповідальна, але часто покладається на свою інтуїцію. Це не дозволяє їй приймати зважені рішення, перемагає імпульсивність. Але жінка володіє всіма задатками лідера, це прекрасний маніпулятор і вміє переконати оточуючих у своїй правоті. Натура сильна, це дозволяє їй рухатися до своєї мети. Але адекватно оцінювати себе не здатна, шукає завжди винних у своїх невдачах. Тому займати керівні посади їй небажано.

Висот в кар’єрному зростанні їй допомагають досягти рішучість і винахідливість. Її більше цікавлять гуманітарні напрямки, тому вибір з інтелектуальних професій буде найбільш вірним рішенням для Оксани. Вона доб’ється успіху в медицині, педагогіці, археології, геології, музиці, журналістиці, психології, дизайні, акторській майстерності.

Головне для Оксаночки при виборі професії враховувати не стільки матеріальні можливості, скільки особистий інтерес. Від роботи вона повинна отримувати задоволення, в іншому випадку, вона не буде якісно виконувати свої обов’язки. Їй важливо визнання керівництва, і вона здатна працювати добре, якщо її цінують як співробітника.

У Оксани є всі задатки хорошого бізнесмена, вона реально дивиться на речі, економна і вміє добиватися своїх цілей. Їй може поміщати неврівноваженість і невміння приймати зважені рішення, тому справа піде краще, якщо поруч буде тверезо мислячий партнер. Великі капітали її не цікавлять, Оксані достатньо заробляти, щоб вистачало на життя і задоволення.

Ксенія та Оксана

Багатьох цікавить питання, Ксенія і Оксана – це одне і те ж або все-таки різні імена? Вони давно використовуються самостійно, незважаючи на свою спорідненість. Оксана звучить м’якше, і всі характеристики імені згладжені. У Ксенії характер проявляється в яскравій формі. Вважається, що Ксенія – це російський варіант імені, в той час як Оксана частіше використовується в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *