лікування пролежнів

Лікування пролежнів в домашніх умовах

Якщо людина протягом тривалого часу не рухається, перебуваючи в сидячому або ж в лежачому положенні, то місцевий кровообіг порушується. Саме тому ті місця, де м’які тканини стикаються з поверхнею, важливо правильно обробляти. У цій статті ви дізнаєтеся все про пролежні, як їх лікувати і обробляти в домашніх умовах.

Де зазвичай виникають пролежні

Перш ніж ми перейдемо безпосередньо до того питання, як лікувати пролежні та обробляти в домашніх умовах, давайте розглянемо питання, пов’язане з їх освітою.

Зазвичай пролежні з’являються біля великих вертелів, в районі крижів, колін, ліктів і краю тазу. Є кілька етапів некрозу:

 • спочатку людина помічає, що шкіра починає ставати блідою, а потім червоніє. Виникає її гіперемія, яка досить швидко зникає в процесі зміни становища людини.
 • на другій фазі шкіра стоншується, а потім з’являється міхур.
 • після цього шкіра ушкоджується. Те ж саме відбувається і з м’язовою тканиною.
 • на самій останній і важкої стадії пошкоджується не тільки шкіра, але і сухожилля і навіть кісткова тканина.

Отже, тепер поговоримо про те, як лікувати пролежні та обробляти в домашніх умовах.

Лікування і профілактика пролежнів

Отже, важливо не довести процес утворення пролежнів до останніх етапів, а вчасно зупинити цей процес.

Для цього можна задіяти ряд профілактичних заходів:

 1. Спочатку намагайтеся знизити тиск на м’язову тканину. Для цього регулярно міняйте положення тіла людини. В цілях профілактики, це можна робити 1 раз у 2 години.
 2. Також важливо збалансувати харчування хворого, стежачи за тим, щоб в його раціоні присутня білкова їжа, фрукти і овочі. Важливо, щоб в організмі людини було достатньо вітамінів і мікроелементів, особливо вітамінів С і А, а також цинку і заліза. Можна використовувати рідкі суміші Нутрикомп.
 3. Важливо, щоб людина пив достатню кількість води, якщо немає відповідних протипоказань. Її обсяг повинен становити не менше 1.5 л.
 4. Слід зменшити кількість цукру, а також продуктів, які його містять.
 5. Важливо правильно вибрати матрац і добре заправити білизна. Існують спеціальні матраси для лежачих хворих.
 6. Купіть в аптеці спеціальні засоби для догляду за шкірою хворого в чутливих місцях. Більшість з таких засобів містять такий елемент, як цинк, які має підсушуючий ефект. Шкіра обробляється ніжно. Важливо не розтирати ушкоджені ділянки.
 7. Також важливо стежити за гігієною після, того, як спорожняється кишечник, для чого можна використовувати всілякі гелі та пінки.

ступені пролежнів

Знаючи про те, як лікувати пролежні та обробляти в домашніх умовах, ви зможете ефективно допомогти своїм близьким у складні для них моменти.

Лікування пролежнів в домашніх умовах

У тому разі, якщо профілактичні заходи не дали належного ефекту і некроз шкіри поширився, а особливо, коли почав з’являтися гній, слід почати давати людині антибіотики. Іноді виконують і оперативне лікування, коли січуть мертві тканини.

Як би те ні було, якщо ділянка тіла став червоного кольору, почав свербіти або хворіти, з’явився запах, то важливо звернутися спершу до лікаря. Він зможе призначити грамотне лікування і визначить, чи немає інфікування уражених тканин. Те ж саме відноситься до таких випадків, як поява рідини або крові.

Якщо такої можливості немає, то для початку покладіть хворого на спеціальний матрац, призначений для важкохворих. Для тих, хто користується колясками, знадобиться спеціальна подушка проти пролежнів.

На більш ранніх стадіях лікування, навіть при відкритих ранах, можливо і в домашніх умовах. У разі почервоніння шкіри застосовують захисні креми, які містять цинк. Також знадобляться пов’язки зі спеціальним кремом, який загоює рани.

Такі пов’язки призводять до очищення рани від гною, стимулюють тканини так, що вони починають регенеруватися. Крім того, подібні пов’язки призводять до ефективного загоєнню ран, підтримують місця, схильні до пролежнів, в оптимальних умовах.

Коли мова йде про пролежні, про їх лікуванні та обробки у домашніх умовах, важливо також знати, що робити не рекомендується. Так, важливо виключити з лікування йод, марганцівку, перекис водню і зеленку. Всі ці препарати просто викликають опіки і ніяк не допомагають процесу загоєння.

Лікувати пролежні потрібно починати тільки після їх попереднього очищення від некротичних тканин, а також від гною.

лікування пролежнів форум

Для цього застосовують різні спеціальні засоби. Що стосується пов’язок, то сюди відносяться, як марлі і полотно, так і губки, плівки та спеціальні гелі. Все це комбінується і застосовується для дренажу поверхні шкіри, а також для того, щоб створити ідеальні мікроклімат.

Якщо глибокі пролежні, а сюди відносяться ушкодження 4-го ступеня, коли рана покривається кіркою, то лікувати їх потрібно спеціальним розчином, який наноситься на серветки. Таким чином, некроз переводиться у вологе стан і лише після цього приступають до подальших лікувальних процедур. Особливо важливо стежити за станом сідниць, куприка, п’ят і т. д.

Добре робити з хворим регулярну зарядку, завдяки чому значно покращиться струм крові в організмі. Регулярно міняйте ліжко хворого (раз в 2-3 дні). У тому випадку, якщо на пацієнта підгузники, міняйте їх обов’язково по мірі забруднення. Ні в якому разі не варто економити на одноразовому білизна.

стадії пролежнів

Якщо є ділянки, які часто забруднюються або потіють, то застосовуйте для їх обробки спеціальні зволожуючі лосьйони. Пролежні, які утворюються в районі паху і сідниць, потрібно закривати пов’язками, які будуть захищати шкіру від сечі і калу.

Для того щоб рани швидше гоїлися під час перев’язки, можна робити десятихвилинні примочки зі спеціальним стерильним розчином для ран. Він називається Пронтосан.

як лікувати пролежні в домашніх умовах

Так що, важливо розуміти, що пролежні можна лікувати і обробляти і в домашніх умовах, варто тільки підготуватися до копіткого процесу і придбати спеціальні засоби, які допоможуть у правильному догляді за хворим. Намагайтеся застосовувати такі засоби, які не вимагають частої зміни пов’язок, краще, щоб ви це робили не частіше одного разу на день.

Якщо пацієнт буде лежати на рані, то вона не заживе. Тому не тільки перевертайте тіло хворого, але і купіть спеціальний матрац проти пролежнів. В крайньому випадку, знадобиться спеціальне підкладне коло. Не забувайте, що формування нових пролежнів відбувається протягом 2-6 годин.

мазі від пролежнів

Бонус

 1. Пролежні з’являються в знерухомлених людей, а тому важливо проводити профілактичні заходи: регулярно міняти положення тіла, придбати спеціальний матрац.
 2. Правильне харчування – запорука здоров’я лежачого хворого. Важливо вживати білкову їжу, овочі, фрукти, вітамінні добавки.
 3. Використовуйте спеціальні засоби по догляду за шкірою хворого. Їх можна купити в аптеці.
 4. Перш, ніж приступити до лікування пролежнів, проконсультуйтеся у лікаря.
 5. Застосовуйте для лікування пролежнів захисні креми з цинком і спеціальні пов’язки з кремом для загоєння ран.
 6. Швидкому загоєнню ран сприяють примочки з Пронтосаном.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *