що означає ім’я Аріана

Що означає ім’я Аріана: походження, характеристика та значення імені

Ім’я Аріана зустрічається нечасто, особливо в слов’янських країнах. Воно наділяє свою володарку суперечливим, непередбачуваним характером. У більшості праць, присвячених вивченню власних імен, цього імені немає, але деякі дослідники все-таки приділили йому увагу. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Аріана.

Походження та значення імені Аріана

Ім’я Аріана має не одну версію походження. Деякі лінгвісти вважають його грецьким ім’ям Аріадна, що зазнало фонетичне перетворення. Перекладається воно як “свята”, “непорочна”, “священна”, “віддана”. Аріана може бути жіночою формою імені Аріан, яке вважається похідним від імені давньогрецького бога війни Ареса. Тоді Аріана означає “належна Аресу”.

За однією з лінгвістичних теорій, ім’я Аріана походить від імені Аріадна
Можливо, ім’я Аріана має відношення до назви стародавнього племені арі, колись мешкав на Балканах. Є прихильники перських, валлійських коренів цього імені. Можливо, суперечливі трактування і привнесли в характер власниці цього імені настільки різні якості.

Транслітерація, ніки, короткі і зменшувально–пестливі форми

При оформленні закордонного паспорта, замовленні товару в онлайн-магазині або бронюванні номера в готелі може знадобитися написання імені в транслітерації: ARIANA.

Для соціальних мереж можна використовувати подібні ніки: ღAngel ARIANAღ, ۩ariana۩, ιιllιlι.ιl.Ariana.ιιllι, Аріана13.

Зменшувально-пестливі форми цього імені:

  • Аріанонька;
  • Аріаночка;
  • Аріанушка;
  • Арінка;
  • Арінчик;
  • Арічка;
  • Аріша;
  • Арюша;
  • Ріаночка;
  • Ріанушка.

Скорочені варіанти: Ана, Анна, Ара, Аріна, Аря, Ріана, Рина.

Синоніми: Аріадна, Аріані, Аріані, Аріанна, Аріяна, Ар’ян, Ар’яна, Еріан, Еріана.

Відповідні по батькові

Добре поєднуються з іменем Аріана по батькові, утворені від імен грецького походження: Олександрівна, Олексіївна, Анатоліївна, Денисівна, Діонисовна, Леонідівна.

Ім’я та по батькові не повинні дисонувати один з одним, як, наприклад, Іван Річардович або Ізабелла Степанівна.

Невдалі варіанти: Іванівна, Прохорівна, Тарасівна. Досить складно вимовити Аріана Арнольдівна, Ігорівна.

Церковне ім’я, дати іменин

У православних святцях цього імені немає, зате воно є в католицьких календарях. Часто його ототожнюють з ім’ям Аріадна, але це спірна практика. При хрещенні дівчинці можна дати будь-яке церковне ім’я, але краще запитати поради у священнослужителя.

У дівчаток і жінок з ім’ям Аріана один день ангела в році: 11 грудня.

Таблиця: ім’я Аріана на інших мовах

Мова Написання Транскрипція
Англійська Ariana Аріана
Грецька Αριάδνη Аріадна
Італійська Arianna Аріана
Іспанська Ariana Аріана
Китайська [Ā lì yà nà] Алія
Корейська [Aliana] Аліан’а
Німецька Ariana Аріана
Польська Ariana Аріана
Французська Ariane Аріан
Японська [Ariana] Аріана

Що означає ім’я Аріана

Аріана відрізняється серйозністю, але не забуває і про розваги. Володарку цього імені легко зачепити критичними зауваженнями, але образи вона не тримає. Думки про помсту, якщо і виникають, то вилітають з голови дуже скоро. Дівчина не вміє відкладати заощадження: скільки б не заробила, витрачає за лічені дні.

Основні характеристики, визначені за звучанням імені Аріана: активна, велична, гладка, красива, радісна, світла, хороша, хоробра, яскрава.

Інтерпретація значень кожної з букв в імені

“А” на початку — активність, працьовитість, організаторські здібності, творчий підхід до справи, амбітність, честолюбством.

«Р» — напористість, самозакоханість, принциповість.

«І» — тонка духовність, вразливість, миролюбність.

«А» — сила, влада, комфорт.

«Н» — творчі таланти, інтерес до здоров’я, допитливий розум.

“А” в кінці — образливість, невміння приймати критику на власну адресу, зарозумілість, примхливість.

Перша літера імені вказує на головну мету, якій належить домогтися його власникові в житті. Остання літера визначає, в чому людина найбільш вразлива.

Дитинство

Малятко Аріана – весела і рухлива дитина. У неї дуже багато друзів. Вона не опирається, слухається батьків, хіба що з мамою іноді сперечається, так як не любить мити посуд і прибирати. З нею важко посваритися.

У навчанні Аріана не блищить. Вона часто прогулює уроки, може не прийти на заняття до репетитора. Іспити, однак, здає легко.
Домогтися уваги і поваги оточуючих їй допомагає кретивный підхід до вирішення поставлених завдань. Багата уява виручає спочатку в школі, після-в університеті і на роботі.

Юність і доросле життя

Після закінчення школи дівчина обов’язково отримує вищу освіту, а після нерідко присвячує життя науковим дослідженням. Багато часу приділяє самовдосконаленню. Вдома у Аріани затишно і чисто, але підтримувати ідеальний порядок вона не прагне. Побутові клопоти не викликають у неї ентузіазму.

Їй подобається інтерес оточуючих, але бути в центрі уваги жінка не бажає. У дружній компанії вона розкута, відкрита, енергійна. Допомагає іншим втілювати їхні ідеї, але своїми планами рідко з ким ділиться.

Вона всіма силами намагається уникати конфліктів, суперечки переводить жартома. Однак завжди готова заступитися за товариша. З труднощами воліє розбиратися власними силами. Близьких турбує своїми проблемами лише в крайньому випадку.
Аріана не мислить себе без дружби, спілкування. Самотність робить дівчину апатичною, дратівливою.

Значущими роками для Аріани є ті, де містяться числа 10, 19, 28, 37, 46, 55, 64, 73, 82, 91.

Здоров’я

Завдяки хорошому імунітету проблеми зі здоров’ям у Аріани виникають рідко. Якщо вона хворіє, то через неуважність і легковажного ставлення до погоди. Забуває вдома шапку, рукавички або надягає легку курточку замість теплої. У таких випадках можна підхопити застуду, застудити нирки, вуха.

Робота і хобі

Аріана — відповідальний співробітник. Шеф цінує її і довіряє важливі доручення, проекти. Вона домагається успіху навіть у тих справах, які їй здаються нудними. А якщо заняття до душі, то на шляху до мети жінка перевершить саму себе.

У ній поєднуються працьовитість і непосидючість. Найбільше Аріані підходить рід діяльності, пов’язаний з частими відрядженнями. Вона може стати журналістом, фахівцем зі зв’язків з громадськістю, юристом, діджеєм, телеведучою, стюардесою, фрілансером. Якщо переможе любов до мистецтва, то Аріана вибере стезю співачки, актриси, художника.

Керівні посади вона займає в таких областях, як піар і реклама, туризм. Там, де потрібне оригінальне, креативне мислення.

Любов і шлюб

Аріані подобається, коли чоловіки вважають їй загадковою, непередбачуваною. У неї чимало шанувальників, з якими вона любить кокетувати. Заміж леді не поспішає: вона дорожить свободою і насилу уявляє себе в ролі дружини. Вступити в ранній шлюб може тільки по великій любові, але триває той зазвичай недовго.

Надійним чоловіком для неї стане кращий друг або цілеспрямований колега. Аріна цінує в партнері рішучість, силу волі, товариськість. Сім’ю створює дружну. Діти з’являються пізно, і вона ростить їх в атмосфері веселощів, життєлюбства.

Таблиця: сумісність з чоловічими іменами в любові і шлюбі

Ідеальна пара Міцний зв’язок Невдалий шлюб
Август Олександр Адріан
Арнольд Олексій Артур
Артем Давид Віталій
Валерій Гнат Геннадій
Владлен Климент Денис
Лазар Максим Юхим
Лев Михайло Костянтин
Леонід Павло Марк
Ростислав Сергій Руслан
Севастян Тимофій Ернест

Як на ім’я впливають пори року

Аріана, народжена взимку, рішуча, вперта, примхлива. До повноліття відрізняється складним характером, вимагає до себе підвищеної уваги.

Літня більш поступлива і гнучка, жіночна, ніжна, тепла, ранима. Радує оточуючих сонячною вдачею, іноді любить схитрувати. Обожнює лестощі і компліменти.

Осіння нерішуча, загадкова, рідко доводить розпочате до кінця. В Аріані цієї пори року немає зимової суворості і розважливості, але є спокій і мінливість.

Весняна життєрадісна, непосидюча, легковажна, обдарована, легко адаптується до будь-якої ситуації.

Гороскоп імені

Кожен знак Зодіаку впливає на характер людини по-своєму. Саме тому власники одного і того ж імені, незважаючи на спільні риси, часто сильно відрізняються один від одного.

Овен, Телець, Близнюки, Рак

Аріана, народжена під знаком Овна, доброзичлива, енергійна, ніколи не сидить на місці. Більше любить розважатися, а не працювати. Яскраві враження, пригоди — ось те, чого вона шукає кожен день. Навіть похилий вік їй в цьому не перешкода.

Телець відрізняється інфантильним характером, вона відкрита і наївна, труднощі вибивають її з колії. Дівчина потребує людей, які будуть її направляти і оберігати.

Близнюки дивно щирі. Аріана цього знака чарівна і приваблива. Довіряє тільки близькому колу друзів. Знайомі відзначають притаманну їй елегантність.

Рак слабохарактерна, легковажна, діє імпульсивно. Потребує підтримки і уваги, повазі. Кохана людина є для неї центром світу.

Лев, Діва, Терези, Скорпіон

Лев чесна, прямолінійна, принципова. Вона завжди готова постояти за правду. Свої таємниці повіряє лише найближчим друзям.

Діва різка в судженнях, непередбачувана, дотепна, хоча часом її жарти бувають образливими, грубими.

Терези — мрійники. Внутрішній світ для них часто набагато важливіше навколишньої дійсності. Дівчина, що знаходиться під впливом терезів, легко розташовує до себе людей. Вона завзята театралка, обожнює комедійні, фантастичні фільми і серіали.

Скорпіон вкрай вимоглива до себе, цілеспрямована, вперта, не сприймає облуди. Вона проста в спілкуванні, добра, прагне допомагати іншим. Чоловіки від неї без розуму.

Стрілець, Козеріг, Водолій, Риби

Стрілець непостійна, нічого не доводить до кінця, у всьому залежить від інших, потребує постійної підтримки. Всі ці якості заважають жінці побудувати успішну кар’єру.

Козеріг чутлива, ревнива, невпевнена в собі, образлива. Намагається здаватися сильніше, ніж є. Не розбирається в людях і довіряє не тим, кому треба. У чоловікові шукає опору і розуміє друга.

Водолій тактовна, дуже рідко йде на конфлікт. Вона цікавий, розумний співрозмовник. Коханому прощає все, крім зради і грубого поводження.

Риби — Аріана цього знака романтична, розсіяна, мріє про всілякі пригоди, вірить, що зустріне свій ідеал. Відносини з коханим може зіпсувати необгрунтованими ревнощами.

Таблиця: астрологічна символіка

Символ Відповідність
Сприятливий день Неділя
Пора року Осінь
Дерево Горобина
Знак зодіаку Лев
Камінь-талісман Бурштин
Метал Золото
Планета-покровитель Сонце
Рослина Багульник
Стихія Вогонь
Щасливі числа 4, 6, 15, 19
Щасливий колір Малиновий
Тотемна тварина Корова
Число імені 1
Колір імені Жёлтый

З цієї статті ви дізнались значення імені Аріана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *