що означає ім'я Ася

Що означає ім’я Ася: походження, характеристика та значення імені

Імена мають величезний вплив на наше життя: на те, як нас сприймають інші люди, на характер, навіть на нашу долю. Є дослідники, які присвятили свою професійну діяльність цьому феномену. Спробуємо вивчити значення жіночого імені Ася, яке носять багато дівчат в різних країнах. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Ася.

Що означає ім’я Ася

Існує кілька версій походження імені Ася. Згідно з першою, це ім’я прийшло зі скандинавських країн, воно має спорідненість з такими іменами, як Аста, Астрід. В цьому випадку воно перекладається як «божественно красива» або «страсна». Інша версія свідчить, що ім’я Ася означає «відроджена» або «горожанка» і є похідним від грецького «Анастасія». Існує і третя версія, згідно з якою це ім’я родом зі Сходу, утворено воно від Імен Асіят, Асія.

Форми імені

Ім’я Ася вважається одночасно російським, татарським, німецьким, мусульманським і вірменським, тому має досить багато різних форм. Загальноприйнятих скорочень у нього немає, так як воно саме є коротким варіантом багатьох інших імен.

Зменшувально-пестливі форми:

 • Аська,
 • Асюта,
 • Асечка,
 • Асюля,
 • Асютка.

Дуже часто ім’я Ася використовується не як самостійне, а як скорочення до інших імен, багато з яких починаються на «А»:

 • Онися,
 • Арсенія,
 • Ганна,
 • Ассоль,
 • Агнеса,
 • Олександра,
 • Айстра,
 • Аксінія,
 • Анастасія.

Іноді Асями називають:

 • Василину,
 • Василиду,
 • Васса,
 • Ксенію,
 • Геласію,
 • Таїсія,
 • Тарасію.

Крім того, ім’я Ася є скороченням до іноземних імен: болгарському Асена, вірменському Асмік, казахському Айсель і навіть до чоловічих імен: Аскольд, Олександр, Михайло і Тарасій.

В православній вірі немає самостійного імені Ася, тому дівчина може бути хрещена Анастасією.

Ім’я Ася дуже поширене по різних країнах Європи та Азії, тому на багатьох мовах воно залишається незмінним.

Таблиця: переклад імені Ася на інші мови

Англійська Asya
Китайська 阿霞 (Ā xiá)
Японська アヤ (Aya)
Корейська 아샤 (asya)
Ідиш אזיע (azye)
Українська Ася
Хінді एशिया (eshiya)
Вірменська Ասյա (Asya)
Німецька Asya
Болгарська Ася

Згідно з правилами 2006 року ім’я Ася транслітерується як ASIA.

Що поєднуються по батькові

Найбільше до імені Ася підходять по батькові:

 • Владиславівна,
 • Олегівна,
 • Петрівна,
 • Денисівна.

Ніки для соціальних мереж

Найпростішим варіантом створення нікнейму для соцмережі, Інстаграма або YouTube буде назвати себе по імені та прізвищу. Але для тих, хто любить щось цікавіше, придумаємо кілька варіантів ніків для Асі:

 • A. s.i.a,
 • aAasia,
 • Aຮΐⱥ,

Іменини

Аси не святкують іменини, так як святих з цим ім’ям не існує. Якщо Ася була хрещена, то день ангела слід дивитися по церковному імені.

Напевно, найвідоміший персонаж з цим ім’ям з класичної літератури — героїня повісті І. С. Тургенєва «Ася». Марина Цвєтаєва писала багато віршів про дівчину на ім’я Ася-так звали її сестру (“Ася”, “у суботу”, “пором” та інші).

Характеристика і значення імені Ася

Теорією імен займалися багато філософів, але ім’я Ася фігурує лише в деяких з них, наприклад, в роботах Хигир.

В нумерології імені Ася відповідає число 7. Зазвичай «сіміркам» притаманні такі якості, як стриманість і серйозність, вони чудово розуміють людей, що дозволяє їм бути лідерами або прекрасними вчителями. Ці люди не цікавляться грошима, не створені для бізнесу, але зате виявляють в собі таланти до філософії, мистецтва, релігії, науки.

Аси артистичні, намагаються чітко продумувати свій стиль і прикрашати себе різноманітними помітними аксесуарами. Це цілком відповідає їх характеру, якщо вони не йдуть в надмірності.

Головне, що можна сказати про це ім’я — воно приносить своїм власницям запальний характер. Ася чутлива, часто і багато драматизує, може легко почати сварку, закінчувати яку доведеться її опонентові. Як правило, дівчина швидко остигає, але першою на примирення не піде ніколи.

Вплив імені на характер дитини

І в дитинстві, і в дорослому житті величезне значення для Асі грає батько. Дівчинка трепетно ставиться до домашнього затишку, намагається всім догодити. Вона важко переживає зміни, воліючи реальності мрії, тому її життя часто перетворюється в хаос, де неможливо зрозуміти, що справжнє, а що ні. Це ще сильніше веде дівчинку у світ фантазій, однак батьки повинні бути дуже уважні до маленької Асі, завжди бути поруч і пояснювати, що відбувається в її житті.

Дівчинка дуже допитлива і сприйнятлива. Ці риси залишаються у неї на все життя. Ще з дитинства Ася бачить все в крайнощах, для неї світ або чорний, або білий. Дівчинка не визнає півтонів і перекладає свій світогляд на стосунки з людьми. Вона здатна як до щирої дружби, так і до найсильнішої ворожнечі.

Ася буде вчитися добре, якщо зацікавлена в предметі. Але при відсутності бажання і мотивації змушувати її марно — результату не буде. Щоб залучити дівчинку до навчання, необхідно викликати у неї інтерес до наук. У шкільні роки особливо яскраво проявляються творчі здібності і нестандартне мислення Асі.

У період перехідного віку думки дівчинки стають безглуздими, що є підсумком її двоїстого характеру. Це час її проблем у всіх сферах. Труднощі триватимуть до тих пір, поки Ася не зрозуміє, що бути великодушною не завжди корисно, що треба проявляти іноді твердість характеру. Переставши, нарешті, витати в хмарах і знайшовши життєву мету і пріоритети, дівчина зможе остаточно подорослішати. На жаль, цей період часом затягується, викликаючи затримку розвитку особистості Асі.

Дитиною вона не матиме проблем зі здоров’ям, навіть навпаки-Ася завжди активна і сповнена сил. Ближче до підліткового віку батькам варто звернути увагу на стан ендокринної системи дочки.

Вплив імені на дорослу людину

Подорослішавши, Ася все так само залишається чутливою і емоційною. Дівчина має багато рис, здатні зробити її популярною: доброзичливість, позитивність, делікатність, уміння правильно поводитися в будь-якій ситуації. Вона має всі шанси бути зіркою компанії, але їй це не потрібно. Ася на все життя залишається милою і скромною. Вона не любить одноманітність, але занадто повільна, щоб давати життя всім своїм новим ідеям.

Ася — творча особистість з нестандартним мисленням, а її вразливість надає їй особливий шарм в очах оточуючих. Дівчина відмінно вміє контролювати свої емоції і почуття завдяки особливому таланту бачити межі розумного. Вона ніколи не зробить нічого такого, що виставить її в неправильному світлі.

Ася бачить світ краще, ніж він є насправді, тому, зіткнувшись з темною стороною життя, вона буде важко переживати те, що трапилося, але в підсумку зробить для себе вірні висновки.

Найбільш яскрава особливість господині цього імені-альтруїзм, величезна любов до своїх близьких. Вона здатна бачити в людях всю їх внутрішню красу, а часом за нею не розрізняє навіть недоліків. Ася готова щодня оточувати улюблених людей турботою, навіть на шкоду собі. Вона зробить все, щоб іншому було добре, але, врешті-решт, людям може набриднути її постійна турбота, і хороші спонукання дівчини обернуться для неї трагедією.

Однак десь в глибині душі Ася завжди бачить нещирість, тому ніколи не буде допомагати тому, хто не ставиться до неї так само. Але навіть відчуваючи фальш, дівчина ніколи не буде злитися: вона добра до всіх без винятку.

Талант

Ще в дитинстві Ася захоплюється музикою, живописом, декоративно-прикладною творчістю. Подорослішавши, дівчина із задоволенням буде займатися на різних курсах для самовдосконалення або брати участь у конкурсах. Для своєї сім’ї і друзів вона часто робить подарунки своїми руками.

Вирішивши зайнятися спортом, Ася віддасть перевагу художній гімнастиці, катанню на ковзанах або синхронному плаванню — одним словом, то, де потрібно в першу чергу відточеність і краса рухів. Ще одним захопленням можуть стати соціальні науки і руху, релігія. Почавши вивчати один з цих напрямків, дівчина ризикує загрузнути там по вуха.

Професія, бізнес, кар’єра

Кар’єра для Асі не стоїть на першому місці, але будь-яку роботу вона прагне зробити якісно. Вона все життя прагне до самовдосконалення, шукає нові шляхи для поліпшення своїх результатів, що допомагає їй досягти великих успіхів в обраній спеціальності.

Найбільших результатів дівчина досягне у двох сферах: суспільній і художній. Її любов, доброзичливість і чуйність до людей забезпечать їй успіх в професії:

 • освітяни,
 • соціального працівника,
 • психолог,
 • консультант,
 • лікарів,
 • медсестра,
 • політика.

Творча жилка укупі з талантом може дозволити Асі стати:

 • художниця,
 • актриса,
 • музикант,
 • балерина,
 • письменниця.

Більш того, їй підійде будь-яка робота з монотонною або копіткою працею: дівчину таке заняття нітрохи не стомлює.

Вирішивши зайнятися бізнесом, власниці цього імені варто бути подалі від фінансових напрямків, а звернутися до громадської стезі: реклами, зв’язків з громадськістю.

Здоров’я

Ні в дитинстві, ні в дорослому віці Асі скаржитися на здоров’я не доводиться. Навіть сезонні застуди зазвичай обходять її стороною. Єдине, з чим дівчині варто бути обережною — гормональний фон організму і гінекологічні захворювання. Результатом безпечності можуть бути проблеми з вагітністю або навіть безпліддя.

Кохання, сексуальність, шлюб

Альтруїзм Асі переноситься і на її відносини з протилежною статтю. Закохавшись, дівчина може віддати партнеру всю себе, не бачачи спочатку в ньому недоліків. Найбільш важливим, як романтична і чуттєва натура, вона вважає емоційну частину відносин. Люди дріб’язкові або ж ті, хто просто не підходять їй за характером, не знайдуть місце в серці Асі. Крім того, віддавшись почуттям, вона завжди буде поважати свого чоловіка і піклуватися про нього.

За своє життя Ася може кілька разів вийти заміж, але завжди це буде по любові.

Сексуальність дівчини витає навколо неї якимось ореолом. З вподобаною молодою людиною вона зможе без докорів сумління фліртувати, перетворювати інтимне життя в якусь гру, яку під силу витримати далеко не кожному.

Ася рідко стає домогосподаркою, хоча сім’я і материнство для неї є пріоритетами. Вона створює в своєму будинку атмосферу затишку, завжди буде хорошою господинею і мамою. Сім’я — те місце, де щосили проявляються таланти дівчини. Чоловік і діти завжди оточені увагою і любов’ю.

Таблиця: сумісність імені Ася з чоловічими іменами

Сумісні в любові і шлюбі Погано сумісні
Анатолій Олександр
Вадим Андрій
Георгій Данило
Ілья Іван
Сергій Володимир
Олексій Максим
Дмитро Петро
Євген Ігор
Руслан Гліб

Значущі роки життя

Найбільш значущі роки для Асі:

 • 15,
 • 16,
 • 22.

Трохи менш важливі:

 • 26,
 • 30,
 • 33,
 • 46,
 • 52.

Відповідність

Знаючи відповідності свого імені З камінням, рослинами, тваринами та іншим, дівчина може використовувати їх у своєму житті, щоб залучити удачу і успіх.

Таблиця: відповідності імені Ася

Планета Меркурій
Знак зодіаку Близнюки, Діва
стихія повітря
Число 7
колір Фіолетовий
тотемна тварина Тотемна тварина Мавпа, лисиця, папуга, жайворонок
Дерево Горіхове дерево
рослина Петрушка, валеріана, базилік
Камінь Смарагд, гірський кришталь, порфір
День тижня Среда
Метал Ртуть, вісмут

Значення кожної літери

Кожна літера в імені людини має своє значення, яке вона переносить і в загальний сенс імені:

 • А — позначає початок чогось нового, силу на перетворення, тягу до комфорту як матеріального, так і духовного;
  С — приносить людині здоровий глузд, бажання повної матеріальної забезпеченості. Володар цієї букви в імені постійно шукає свій шлях в житті, а коли роздратований, може бути примхливим і владним;
 • Я — бажання загальної любові і визнання, можливість це зробити, підвищене почуття власної гідності.

Особливості імені відповідно до пори року

Незважаючи на наявність загальної характеристики імені, пора року, в яку був народжений чоловік, надає на його характер дуже великий вплив. Розглянемо особливості дівчат з ім’ям Ася, народжених в різні пори року:

 • “зимові” – більш економні, часом навіть скупі, стримані, не люблять проявляти зайвих емоцій;
 • “весняні” – емоційні, романтичні, чутливі, творчі;
 • «літні» — дуже товариські і чуйні, люблять великі компанії і легко заводять нових друзів;
 • «осінні» — потайливі, затиснуті, схильні до точних наук.

Таблиця: гороскоп імені

Знак зодіаку Характеристика
Овен Прямолінійна і уперта, «людина настрою», тому дуже непередбачувана. Новизна у відносинах їй життєво необхідна, тому може часто міняти чоловіків.
Телець Людина, твердо стоїть на ногах, але при цьому чутлива, м’яка і стримана. Вона ставить собі цілі і ніколи не зверне зі шляху. Свого єдиного партнера жінка буде все життя любити.
Близнюки Любить хапатися за багато справ відразу, жодну не доводячи до кінця. Допитлива, розумна, з відмінним почуттям гумору, уявою і високим інтелектом. Легко і швидко закохується, але так само швидко остигає.
Рак Непередбачувана, багато її вчинків продиктовані інтуїцією, яка, втім, рідко помиляється. Неймовірно ефектна жінка, яка любить грати з почуттями чоловіків, переводячи їх то ревнощами, то байдужістю.
Лев Активна і впевнена в собі. Мало думає, відразу береться за справу. Прямолінійна і не визнає нічиїх поглядів, крім власних, через що часто свариться з оточуючими. У відносинах звикла керувати.
Діва Чарівна, доброзичлива, з величезними амбіціями. Будь-яку справу прагне зробити ідеально, готова скрупульозно сидіти над будь-якою роботою. З шанувальниками звертається досить жорстко: неугодних проганяє відразу, а тим, хто їй подобається, пред’являє свої умови, виконавши які чоловік знайде прекрасну дружину і господиню.
Терези Витончена і піднесена жінка, завжди прагне виправити людей в кращу (на її думку) сторону. Вміє користуватися своїми жіночими чарами, але чоловіка вибирає докладно: їй потрібен той, хто в будь-якій ситуації підтримає її і зрозуміє.
Скорпіон Вибухова, некерована, іноді різка. Найважливіше для такої жінки — зберігати свою індивідуальність, заради чого вона готова на все. Закохати її в себе складно, а бути в відносинах ще складніше: вона строга зі своїм партнером, боїться прив’язатися.
Стрілець Часто дратує оточуючих своєю прямолінійністю і категоричністю, думку висловлює прямо, часом навіть грубо. Ненавидить кокетство, з чоловіками ніколи не грає і відразу дає відповідь.
Козеріг Холоднокровна, не довіряє нікому окрім себе. Досить завзята, щоб досягати будь-яких цілей. З чоловіками так само холодна, що, втім, не зменшує їх інтересу.
Водолій Незалежна, головний її пріоритет — кар’єра. Ця жінка чесна і вважає за краще будь-які справи робити поодинці. Поруч з нею може бути тільки чоловік, що не претендує на її незалежність.
Риби Витончена, з тендітною душевною організацією. Свій внутрішній світ воліє ховати за удаваною грубістю. Чоловіки рідко можуть встояти перед такою жінкою, і вона часто має великий досвід у відносинах.

Відомі люди

Можна назвати досить багато знаменитих людей минулого і сучасності з ім’ям Ася:

 • Ася Горська (1937-2003) — поетеса і прозаїк. Написала 25 книг і 7 музичних альбомів;
 • Ася Звєрєва (рід. 1937) — звукооператор, в 1997 році отримала премію «Ніка»;
 • Ася Симонян (рід. 1987) — художня гімнастка з Вірменії;
 • Ася Шавинская (нар. 1981) — грає в клубі «Що? Де? Коли?”, в 2004 році отримала “кришталеву» і “діамантову” сови.

Вивчивши значення свого імені, можна нарешті зрозуміти своє призначення, стати ближче зі своїм внутрішнім світом. Знаючи характер і долю цього імені, Асі та їх близькі зможуть обійти підводні камені в спілкуванні, побудувати своє життя так, щоб стати щасливими. З цієї статті ви дізнались значення імені Ася.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *