Що означає ім’я Асія

Асія — неймовірно красиве ім’я. Які риси характеру воно прищеплює дівчині, яка його носить? Як позначиться на її долю? Почнемо розбір з походження цього імені.

Походження імені Асія

Асія — ім’я арабського походження. У перекладі воно означає «утішаюча», «заспокоєння». Воно широко поширене в мусульманських країнах. Однак навіть в античності цього імені знайшлося місце — наприклад, так звали одну з океанід, давньогрецьких міфологічних дівчат. За однією з версій, Асія була дружиною Прометея.

Океаніди — дочки титану Океану і Тефіди

Також є версія, що Асія — це антична версія Азії, назви частини світу. Згідно з іншими джерелами, Азію назвали саме на честь океаніди Азії. Тому ім’я іноді перекладають як «східна» — дівчина з східного континенту.

Форми імені

Скорочено Азію називають Асею, Асі, Аською. Якщо ж дівчину хочуть назвати ласкаво, то говорять Асиюшка, Асенька, Асюша.

Родинні імена

У Дагестані прийнята дещо інша версія цього імені — Асият. Значення і таємниця імен збігаються.

Асію в певному сенсі можна вважати родичкою російської Асі — імена настільки схожі за звучанням, що навіть володіють однаковими пестливими формами.

Сама ж Ася — похідне від Анастасії, яке стало самостійним ім’ям.

Таблиця: варіації на інших мовах

Англійська Asiyah Азія
Німецький Asiya Азія
Французька Asiya Асія
Фінська Aasiya Аасия
Данська Asiya Асія
Румунська Asiya Асія
Болгарська Asiya Асія
Японська アシヤ Асіа
Корейська 아시아 Асіа

Транслітерація

Згідно з останніми правилами транслітерації, ім’я Асія потрібно записувати на латиниці так — ASIIA. Не пропустіть подвійну I — другий символ вказує на голосну «я» в кінці.

Нікнейм

В соцмережах з імені Асія можна зробити кілька ніків:

 • ASIA;
 • @$I@;
 • a$ia;
 • @SI@.

По батькові

Згідно Хигиру, Асіє підійдуть наступні по батькові:

 • Борисівна;
 • Хакимовна;
 • Русланівна;
 • Аслановна.

Асія — мусульманське ім’я, і в православних святцях її немає. При хрещенні дівчинку назвуть Анастасією. Святкувати іменини вона буде 4 січня, 23 березня і 11 жовтня. Її святими покровительницями будуть Анастасія Узорешітельніца, великомучениця, Анастасія Патрикия, пустельниця і Анастасія Солунская, мучениця.

Анастасія Узорешітельніца — великомучениця, зарахована до лику святих

Характер Асії

Асія — примхлива, але дуже обережна дівчина. Вона цінує власну свободу, але нічого не робить необачно. Зазвичай їй вистачає хитрощі прикидатися покірною, коли це потрібно, але справжньої поступливості у ній немає і в помині.

За Хигиру

Згідно Борису Хигиру, Асія — допитлива і сприйнятлива. Вона відчуває величезний інтерес до всього, що її оточує. Ця якість допомагає їй розвивати воістину величезний кругозір — захоплення і хобі Асії зазвичай знаходяться в самих різних областях людського знання. Так, Асія нерідко відчуває задоволення від ведення домашнього господарства, паралельно працюючи в майстерні над столярним виробом або роботом. Це творча особистість, яка здатна привнести натхнення у всі свої справи.

Асія дуже працьовита і завзята. У поєднанні з неординарним мисленням така здатність забезпечує їй блискучу кар’єру і успіхи на терені свого хобі. Однак надмірна обережність Асії іноді заважає їй вхопитися за рідкісний шанс, який може їй випасти. Так, Асія віддасть перевагу сидіти на поточній посаді, ніж ризикувати розташуванням начальства і висовуватися зі своїм проектом, щоб отримати підвищення.

У любові Асія змінюється — дівчина готова змінити собі і своїм принципам, аби бути поруч з об’єктом прихильності. Нерідко така поведінка призводить до того, що вона залишається сама з розбитим серцем.

Дитинство

У дитинстві Асія — тиха і старанна дівчинка. Втім, вона не проти пожартувати і зробити щось заборонене, але тільки в тому випадку, якщо дорослі точно не впізнають. З ровесниками Асія спілкується не дуже активно — її стриманість і самовладання зі сторони можуть виглядати, як зарозумілість і холодність. Однак дівчинка не дуже переживає із-за малої кількості друзів — їй комфортніше проводити дні і вечори з родиною або в самоті.

У школі Асія відрізняється не тільки зразковою поведінкою, але й гострим розумом. Вона на льоту схоплює всі дисципліни, а прогалини в знаннях заповнює завдяки природній посидючості та працьовитості. Якщо Асія щось не зрозуміла на уроці, вона проведе зайву годину з підручниками будинку, щоб наздогнати програму.

Асія з тих дітей, яких не потрібно примушувати до домашньої роботи — вона сама із задоволенням виконує завдання

Таланти

Асія хороша в мистецтві — у неї є всі задатки відмінної художниці. Вона любить і вміє втілювати свої думки і відчуття в візуальному вираженні. А дисципліна і самоконтроль дозволяють їй освоїти різні техніки малювання досконало.

Кар’єра

Якщо ж з художеством не склалося, то Асія зневірятися не буде — перед нею відкриті практично всі професії. Проте душа у дівчини лежить до медицини. Асія не боїться крові, володіє твердою рукою і здатна ночами зубрити анатомію та інші дисципліни. З неї вийде чудовий хірург.

Нерідко Асія звертає свою увагу на кар’єру перекладача. Вона в змозі вивчити п’ять і більше мов досконало — їй достатньо просто захотіти цього.

Здоров’я

Асія — іпохондрик, але при цьому здоров’я у неї відмінне. Незважаючи на це, вона регулярно знаходить у себе якісь страшні симптоми і починає переживати за своє життя. Проте до честі Азиї, зазначимо, що вона справно відвідує профілактичні огляди — можливо, в цьому і є секрет її богатирського здоров’я.

Любов

Якщо Асія закохується, то весь світ відходить у неї на другий план. Їй пощастить, якщо її обранець буде відчувати те ж саме або хоча б цінувати таку самовідданість. Однак набагато частіше улюблені Азії демонструють себе не з кращого боку. Після невдалих романів Асія надовго закривається в собі і не відразу готова знову знайомитися з чоловіками. Нерідко вона залишається самотньою до кінця життя — втім, вона відчуває себе в такому стані цілком комфортно. Набагато гірше, якщо Асія пов’язує своє життя з людиною, яка нею зневажає і змушує відмовлятися від власних захоплень і занять. Тому для Асії особливо важливо прислухатися до думки близьких людей, які її люблять.

Таблиця: сумісність з чоловічими іменами

Підходять для шлюбу Валерій, Едуард, Борис, Семен, Павло
Легкий роман Андрій, Олександр, Євген, Рустам
Краще не зв’язуватися Ян, Олег
Дружні стосунки Сергій, Віктор, Яків

Політерний розбір

Згідно теорії Фелікса Величко, кожне ім’я має не тільки цілої, загальною таємницею, але і змістом, який можна розібрати по буквах. Кожна літера в імені означає щось, і поєднання цих значень і є цілісне значення імені. Спробуємо розібрати ім’я Асія з цієї теорії:

 • А — внутрішній стрижень, сила, хребет. Те, що не дає збитися з курсу і змушує рухатися до мети, навіть коли немає сил;
 • З — прагнення до матеріальної забезпеченості, любов до ситого життя. Схильність до прояву владності;
 • І — гармонія, схильність до образотворчих мистецтв. Така людина вміє бачити красу і цінує естетичну насолоду;
 • Я — почуття власної гідності, небажання поступатися своїми інтересами.

Таблиця: езотеричні відповідності імені

Стихія Земля
Планета Уран
Зодіак Лев
Число 4, 6
День тижня Понеділок
Рослина Вільха
Тварина Рись
Колір Золотий, шоколадний
Камінь Хризоліт, тигрове око

Значення за порами року

Деякі люди стверджують, що час року, в яке народжується людина, має не менший вплив на його характер, ніж Зодіак. Подивимося, як позначаться сезони на особистості Азиї:

 • якщо Асія народилася влітку, то в її характері переважає скритність. Вона мало перед ким розкриває свій настрій, свої мотиви, свою душу. Щоб по-справжньому зблизитися з такою дівчиною, доведеться неодноразово довести їй свою вірність і чесність;
 • Асія, яка народилася восени, володіє неабияким математичним мисленням. Вона може добитися успіху в науковій галузі;
 • якщо Асія народилася взимку, то вона не схильна довіряти людям, особливо чоловікам. Вона рідко вступає в романтичні відносини і намагається не втрачати голову від кохання (втім, їй це рідко вдається);
 • весняна Асія воліє споглядальне життя. Вона не любить активно займатися чим-небудь — їй доставляє насолоду лише спостереження за світом. Пізнавати його вона воліє через книги і фільми, а не через взаємодію.

Відомі носійки імені Асія

 1. Асія Ардженто — актриса, кінорежисер
 2. Азія Бібі — християнка, засуджена за богохульство проти ісламу в Пакистані
 3. Асія Нафикова — башкирська актриса, народна артистка
 4. Асият Тутаева — радянський лікар, написала 11 наукових робіт та працювала в полі під час ВВВ, перша жінка Кавказу, удостоїлася військового звання майора медичної служби

Асія — дівчина зі складним характером, але добрим серцем. Нехай вона і не любить виставляти напоказ свої емоції, але близькі люди завжди знають, яка тепла і світла в неї душа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *