Що означає ім'я Борис

Що означає ім’я Борис: походження, характеристика та значення імені

Борис — красиве і звучне ім’я, яке вже тривалий час не втрачає своєї популярності в країнах СНД. У ньому спочатку закладений величезний запас мудрості, сили і завзятості. Нарікаючи сина ім’ям Борис, батьки очікують, що хлопчик виросте справжнім чоловіком, який не буде боятися труднощів і зуміє вибрати для себе правильну життєву позицію. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Борис.

Що означає ім’я Борис

Лінгвісти вже тривалий час сперечаються про походження імені Борис і ніяк не можуть прийти до єдиного рішення. Більшість вчених схиляється до версії, згідно з якою ім’я має старослов’янські корені і походить від імені Борислав, що в перекладі означає «борець за славу», «славний в боротьбі», «сміливий, войовничий».

Другий варіант, пропонований дослідниками, заснований на тому, що ім’я має пряме відношення до тюркських народів і походить від слова «Бариш», що означає «вигода».

Згідно з третьою гіпотезою, ім’я має давньоперсидське коріння і походить від популярного раніше імені Баріз, що означає “Спадкоємець”.

Є і четверта версія, яка вказує на те, що ім’я з’явилося на світ завдяки царю Богорису-правителю Болгарії, який ввів християнство в своїй країні, хрестившись в 864 р.

Форми імені Борис

Повне ім’я — Борис.

Коротка форма: Боря, Боб.

Зменшувально-пестлива форма: Борюша, Боренька, Боречка, Борюнчик, Борюня, Бориска.

Родинні імена: Борислав.

Ім’я по церковному — Борис.

Таблиця: ім’я Борис на інших мовах

Мова Як пишеться Як читається
Болгарська Борис Борис
Китайська 鲍里斯 Bào lǐsī
Українська Борис Борис
Англійська Boris Boris
Татарська Барыс Барис
Корейська 보리스 Вoliseu
Іврит בוריס Boris
Японська ボリス Borisu
Польська Boris Boris
Вірменська Բորիսը Borisy

У дитини, батьком якого є чоловік з іменем Борис, по батькові: Борисівна — для дівчинки, Борисович — для хлопчика (Борсч — рамовн).

Транслитерация імені: BORIS.

З ім’ям Борис найбільш гармонійно звучить по батькові: Олександрович, Олексійович, Володимирович, Миколайович, Сергійович, Якович.

Для соціальних мереж Боря може використовувати такі варіанти ників:

 • BORIK;
 • BORYA;
 • BORI$;
 • BoRiS.

15 травня (день, коли згадують Бориса і Гліба) називають ще бариш-день. Купецький люд почитав в цей день святого Бориса, якого вважали баришником, в надії, що завдяки його милості зможуть отримувати хороші бариші протягом усього року.

Іменини Бориса

У Бориса багато святих покровителів, яких шанують кілька разів на рік:

 • лютий — 7,17;
 • травень — 15;
 • червень — 13;
 • серпень — 6;
 • жовтень — 1,15;
 • листопад — 23,25;
 • грудень — 5,6,10,15.

Православні люди при згадці імені Борис відразу згадують шанованих Бориса і Гліба — руських князів, які першими були удостоєні канонізації, не тільки Російською Церквою, але і Константинопольської. Батьком братів був хреститель Русі-князь Володимир, тому росли хлопчики в благочестивій родині, де шанували заповіді Господні. Маленький Борис і його брат Гліб з дитинства мріяли служити Богу. Коли батько поставив Бориса на князювання в Ростові, той головним своїм завданням вважав насадження Православ’я серед жителів, затвердження благочестивого способу життя.

Після смерті князя Володимира його старший син Святополк Окаянний самостійно оголосив себе Київським князем. Молодші брати, не бажаючи міжусобної війни, не стали сперечатися з його рішенням. Однак Святополк не вірив їх у щирість і благочестиві наміри. Він наказав убити своїх братів. Борису повідомили про підготовлюваний злочин, але він вирішив довіритися долі і не став чинити опору. Молодого князя вбили в 1015 р. під час ранкової молитви прямо в його шатрі. Також Святополк розправився і з другим братом — Глібом, який знав про наміри брата, але вважав братовбивство страшніше власної смерті і не став робити нічого для свого захисту. Удостоївшись такої жахливої кончини, Борис і Гліб стали втіленням братньої любові, яка не дозволила їм підняти руку для помсти.

У давнину у селян була традиція — вирушати на Борисів день в лісову гущавину для упіймання білого солов’я. За переказами, цей птах приносив в будинок щастя. Полювання тривало протягом місяця, після чого відловлених птахів продавали на ярмарках в великих містах.

Характеристика і значення імені Борис

Борис-людина з сильною волею, здатна миттєво реагувати на ситуацію. Вміє аналізувати і мислити об’єктивно, завдяки чому з блиском виходить з будь-якого складного становища. Боря-ідейна людина, яка заради справи готова пожертвувати навіть благополуччям близьких йому людей. Він — сильний енергетичний вампір і якщо зацікавиться ким-небудь, то здатний повністю придушити його волю, спустошивши емоційно.

Позитивні риси

 • цілеспрямованість;
 • допитливість;
 • працьовитість;
 • самостійність;
 • завзятість.

Негативні риси:

 • владність;
 • запальність;
 • хитрість;
 • прихованість.

Боренька в дитинстві і юності

З раннього дитинства Борис починає показувати характер. Наполегливість і завзятість — це якості, які проявляються в ньому з дошкільного віку. Вже тоді хлопчик не рахується з думкою батьків, а просто ставить їх перед фактом, показуючи всім свою самостійність.

У школі Боря встигає практично з усіх предметів. При цьому йому не потрібно цілими днями сидіти над підручниками, хлопчикові допомагають природні дані-чудова пам’ять, вміння слухати і аналізувати події. Єдине, на що скаржаться вчителі — це поведінка. Боря упертий, нерідко конфліктує, відстоюючи свою точку зору, навіть з педагогами, а розбираючись з однолітками, може навіть пустити в хід кулаки. Вроджена скритність хлопчика і небажання ділитися своїми планами призводять до того, що мати і батько про «витівки» сина дізнаються тільки від класного керівника або батьків скривджених Борей учнів.

З дитинства у Бориса надмірно розвинене самолюбство, що нерідко призводить до неприємностей. Старшому поколінню необхідно у всьому підтримувати хлопчика, м’яко направляючи його на правильний шлях. У підлітковому віці Боря вигідно відрізняється від своїх однолітків тим, що рано визначається з приводу свого майбутнього. Бажання самореалізуватися стає нав’язливою ідеєю хлопчика, до здійснення якої він буде планомірно рухатися.

Борис володіє хорошим почуттям гумору і красномовністю, завдяки яким завойовує особливу популярність серед однолітків. У нього багато знайомих, але по-справжньому він дружить тільки з відданими людьми. Якщо ж Боря відчує корисливий інтерес до себе, то тут же відмовляється від спілкування з цією людиною.

Доросле життя

У дорослого Бориса характер практично не змінюється. Чоловік відрізняється прагненням до духовної і фізичної досконалості. Він наполегливо домагається будь-якої поставленої перед собою мети. В його поведінці з’являється гордовитість і зарозумілість. Борис любить оточувати себе гарними, дорогими і незвичайними речами, тому завжди прагне до матеріального благополуччя.

Серед натовпу однодумців, яку він для себе вважає «сірою масою», Боря виділяється гострим розумом, об’єктивними судженнями і надмірною допитливістю. Володіючи здатністю пригнічувати думку оточуючих, йому вдається активно нав’язувати свій світогляд іншим людям. Незгодних з його позицією Борис морально знищує, обрушуючи на них потоки негативної енергії. Чоловік відрізняється мстивим характером, дратівливістю, нездатністю співчувати оточуючим.

Талант

Борис з раннього дитинства відрізняється любов’ю до прекрасного. Він може з захопленням займатися живописом, музикою або танцями. Цілеспрямованість і завзятість Борі можна також направити в мирне русло. Для цього достатньо зацікавити його яким-небудь видом спорту, тим більше у хлопчика є для цього всі природні дані.

Професії, бізнес і кар’єра

Завдяки природній працьовитості і цілеспрямованості, яку б професію не вибрав Борис, скрізь йому буде супроводжувати успіх. У нього золоті руки і логічне мислення. Тому чоловік може працювати як фізично, так і розумово. Для Бориса характерна часта зміна місця роботи. Причому питання заробітної плати в цьому випадку не завжди вирішальне. Боря може легко змінити роботу на менш оплачувану. Матеріальна сторона справи для нього, звичайно, важлива, проте працювати він буде не тільки заради цього, але і для задоволення власних амбіцій, щоб довести самому собі, що він може проявити себе і в цій області.

Борис може стати хорошим архітектором, письменником, актором, будівельником, проявити себе у військовій справі. Високі інтелектуальні здібності допоможуть йому показати свої здібності в медицині і юриспруденції. З віком може зайнятися політичною діяльністю. У питаннях бізнесу він також виявляє високу підприємливість, тому легко може відкрити свою справу і отримувати з нього хороший дохід.

Здоров’я

Природа нагородила Бориса хорошим здоров’ям, проте для підтримки тонусу йому необхідно частіше займатися спортом, більше бувати на свіжому повітрі і дотримуватися правильного харчування. З-за частого перезбудження, проблеми у Борі можуть бути з нервовою системою і шлунком. Схильний чоловік і до алкоголізму. Як правило, пити починає він потроху, через деякі життєві невдачі, але поступово віддається згубною звичкою з усією властивою йому пристрастю.

Кохання, сексуальність, шлюб

В особистих відносинах у Бориса спочатку панує різноманітність. Хлопець не відрізняється пуританськими поглядами на життя, змінюючи супутниць як рукавички. Він користується успіхом у дівчат, яким подобається весела вдача Борі, його мужність і якась загадковість. Самого чоловіка залучають слабохарактерні і невпевнені в собі дами, яким він міг би протегувати і викорінювати їх комплекси. Борису чужі глибокі емоційні почуття, він легко може зустрічатися з кількома дівчатами відразу, пояснюючи це властивою йому природною полигамністю. Проте як не дивно, його обраниці готові пробачити йому будь-які примхи, тому навіть з колишніми коханими Боря зберігає дружні відносини.

Непростий характер Бориса відбивається і на подружньому житті. Чоловік ревнивий, проте сам не проти інтрижки на стороні. Він дещо деспотичний, не вміє йти на компроміс, внаслідок чого сімейне життя часто складається невдало. Єдине, що може скріпити цей союз — народження дітей. До своїх нащадків Боря ставиться з великою любов’ю і турботою. Однак притаманна йому скритність проявляється і тут. Чоловік рідко говорить слова любові і намагається не виставляти свої почуття напоказ. Більш того, він може холодно і жорстко розмовляти навіть з тими, до кого дуже прив’язаний, але мовчазна турбота — вище всяких слів і саме вона показує справжній стан речей.

Таблиця: сумісність Бориса з іншими іменами

Ім’я дівчини % сумісність Характер відносин
Тетяна 96% На перший погляд, Тетяна і Борис — це дві повні протилежності, які навряд чи зможуть ужитися один з одним. Він — гарячий чоловік, який прагне до безперечного лідерства і не терпить непокори. Вона — ніжна і витончена натура, яка не сприймає грубості. Однак насправді головним принципом в їх відносинах є самообмін, їм просто зручно один з одним. Борис бере на себе відповідальність щодо забезпечення сім’ї та прийняття важливих рішень. Тетяна у відповідь оточує його турботою і ласкою. Завдяки такій розстановці обов’язків в їхній родині панують мир і спокій.
Юлія 33% Союз Юлії і Бориса не принесе нікому з них радості. Молоді люди мають однакові риси характеру, що буде відштовхувати їх один від одного. Юлія занадто чуттєва і емоційна натура, Борис ж вважає за краще м’яких і безхарактерних дівчат. Роман між ними, як правило, закінчується вже після кількох зустрічей. Зате ці люди можуть бути добрими і вірними друзями, які будуть мислити на одній хвилі.
Олена 26% В цьому союзі партнери навряд чи будуть щасливі. Спочатку уявна м’якість і вразливість дівчини приваблюють Бориса. Він відчуває себе благородним лицарем, який рятує даму від життєвих колотнеч. Однак через деякий час Олена показує своє справжнє обличчя, чим шокує молоду людину. Як правило, він не приймає її вміння майстерно маніпулювати людьми і просто зникає з її життя. Шлюб між Оленою і Борисом можливий тільки в тому випадку якщо дівчиною буде рухати користь. В цьому випадку вона буде намагатися придушити свою сутність, але і це особливо їх не врятує. Такий шлюб не триватиме довше 2-3 років.
Ірина 98% Сумісність цих двох людей заснована на взаємодопомозі. Спочатку відносинами Бориса та Ірини править сильна пристрасть, але з часом вони зближуються і вже просто не можуть існувати один без одного. Цей шлюб ніби створений на небесах. Відносини тут будуть побудовані на взаємній повазі і бажанні догодити партнеру.
Анастасія 38% Між Борисом і Настею рідко виникає гармонійний союз. Спочатку молоді люди зачаровані привабливою зовнішністю один одного, але згодом їх почуття перегорають, а пристрасть слабшає. Шлюб між цими людьми можливий, але триватиме він недовго. Рішення узаконити свої відносини, як правило, приймається молодими людьми спонтанно, на самому початку їх відносин, коли пристрасть згорає серця. Однак через деякий час, коли почуття вляжуться, вони пошкодують про раптовий порив.
Ольга 77% Цей союз складно назвати ідеальним, проте відносини між молодими людьми можливі. Лідером в цій парі виступає Борис. Якщо дівчина зуміє підкоритися, то в сім’ї пануватиме мир і спокій, в іншому випадку сварок і скандалів, які з часом приведуть до розриву, не уникнути. Як правило, ініціатором розлучення тут виступає Ольга, якій набридає відчувати себе утисненою.
Неллі 93% З Бориса і Неллі може вийти ідеальна пара. У цьому союзі немає лідерів, тут кожен бере на себе певну частину відповідальності за благополуччя і гармонію в сім’ї. Борис, як правило, відповідає за матеріальну сферу, а Неллі облаштовує сімейний побут і виховує дітей.
Наталія 95% Союз Бориса і Наталії ще раз підтверджує те, що протилежності можуть гармонійно взаємодіяти. Тут, як правило, немає пекучої пристрасті, відносини розвиваються повільно, але вірно. Закохані можуть довго зустрічатися, іноді навіть розходитися, але їх все одно притягує один до одного як магнітом, тому шлюб між ними неминучий.

Найбільш значущі події або переоцінка цінностей відбудуться в житті Бориса у віці:

 • 18 років;
 • 29 років;
 • 43 років;
 • 57 років.

Таблиця: астрологія імені Борис

Планета Марс
Знак зодіаку Овен
Рослина Шовковиця, Ірис
Тварина Зозуля
Колір Всі відтінки синього
Пори року Весна
Камінь Аметист
Стихія Вогонь
Число 1

Вплив букв імені на характер людини

5 букв в імені вказують на багатий внутрішній світ і гуманітарний склад характеру людини.

 1. Буква Б — цілеспрямованість, велелюбність, прагнення до подолання труднощів.
 2. Буква О — багатий внутрішній світ, який людина намагається приховувати від інших, сприймаючи його як власну слабкість. Інтуїтивне мислення, вміння швидко реагувати на ситуацію.
 3. Буква Р — відповідальність, старанність, мужність, сильна воля.
  Буква И — символ одухотвореності і природної витонченості. Ці люди мають привабливу зовнішність і легко домагаються розташування протилежної статі.
 4. Буква С — зайва вимогливість, що межує з деспотизмом, прагнення до матеріального достатку.

Характеристика імені Борис з урахуванням пори року

З «зимовим» Борисом зійтися досить складно. Чоловік володіє твердим характером, запальний, норовливим. Однак якщо зустріне жінку, здатну «запалити» його, то може з головою віддатися пристрасті, забувши при цьому і про справу, і про сім’ю. Але, на жаль, такі відносини тривають недовго. Як тільки пристрасть вщухне, Борис тут же байдужіє до своєї пасії. Перший шлюб найчастіше у нього невдалий. Створювати сім’ю ще раз Боря, навчений гірким досвідом, не поспішає. Тому другий шлюб укладає в зрілому віці або і зовсім залишається холостяком.

Борис, що народився навесні, творча особистість, в характері якої яскраво виражені всі достоїнства і недоліки цієї категорії людей. Він примхливий і норовливий, вважає, що весь світ повинен крутитися тільки навколо нього. Сімейні відносини у нього будуються на тому ж принципі. Тому в дружини бере спокійну дівчину, яка буде у всьому догоджати йому, виконувати всі його забаганки.

“Літній” Борис-практично ідеальна людина. З першого погляду здається, що у нього зовсім немає недоліків. Він добрий, поступливий, вміє співчувати ближньому. Прагне до стабільності, хороший господар в будинку. Однак як і в будь-якій бочці меду, і тут є ложка дьогтю. Боря — влюблива натура, яка не проти завести роман на стороні. Його дружині слід або змиритися з цим його недоліком, або подавати на розлучення, оскільки цей чоловік не зміниться.

«Осінній» Борис — ексцентричний, амбітний. Будь-якою ціною прагне до влади. Фортуна посміхається йому. Успіхів Боря може домогтися на будь-якому терені. У сім’ї буває деспотичний. Однак якщо в нього народжуються дочки, то з ними він буде зовсім іншою людиною — люблячим, ніжним, готовим віддати все заради своєї кровинки.

Таблиця: гороскоп імені Борис

Знак зодіаку Характеристика
Овен Емоційна, азартна і непередбачувана людина. Для нього не існує авторитетів, він звик довіряти власній інтуїції. Більш того, він сам завжди прагне займати лідируючі позиції. У любові він також гарячий і нестриманий. До своєї дами серця буде ставитися як до королеви, виконуючи всі її примхи. Однак і натомість вимагатиме щирості. Якщо відчує фальш у відносинах, розірве їх не замислюючись.
Телець Непослідовна і непередбачувана натура. Людина, яка звикла діяти поривчасто і навіть дещо грубувато. Головна його мета — домогтися влади. Ужитися з Борисом-Тельцем зможе тільки м’яка, поступлива жінка, яка, заради збереження сім’ї, закриє очі на всі його недоліки.
Близнюки Борис-Близнюки — комунікабельна і яскрава людина, яка ніколи не залишається на самоті. Любить подорожувати, допитливий, багато читає, проявляє інтерес до політики. Чоловік влюбливий, але уникає тривалих зв’язків. Сім’ю через це заводить пізно, а іноді і зовсім залишається холостяком.
Рак Відрізняється агресивним характером, настрій його може змінюватися кілька разів на день. Причому відбувається це раптово, без видимих причин. Разом з цим Борис-Рак дуже уразливий і ранимий, тому оточуючим його людям слід бути більш обережними у своїх висловлюваннях. Сім’я для цієї людини — найважливіше в житті, заради близьких він готовий навіть поступитися власними принципами.
Лев Борис-Лев любить поступливих і уважних дам, які оточать його ніжністю і турботою. Незалежних і сміливих жінок він обходить стороною. Чоловік щедрий, комунікабельний, заради досягнення поставленої мети готовий навіть на самопожертви. Любить розкіш, часто живе одним днем. Подружнє життя з ним буде нелегким, оскільки дружина повинна не тільки любити його безоглядно, але і постійно висловлювати захоплення і схвалення.
Діва Недовірлива, сором’язлива, невпевнена в собі особистість. Найслабше його місце — самолюбство. Будь-яку критику або жарт на свою адресу сприймає як особисту образу. По відношенню до протилежної статі — порядний і чесний. Будь-яка жінка буде рада такому супутнику життя, адже Борис-Діва не влаштовує скандалів, не ревнивий, не ухиляється від роботи, намагаючись забезпечити своїй сім’ї достойний рівень життя. Єдине, що потрібно від дружини — не принижувати його гідності і бути гарною господинею.
Терези Борис-Терези — володар складного, суперечливого характеру. Він непостійний, влюбливий, легковажний. Однак разом з цим, чоловік вміє пристосовуватися до будь-яких умов життя, тому труднощі його не лякають. Подружнє життя навряд чи змінить характер Бориса. Він все також буде дозволяти собі дрібні інтрижки на стороні, проте постарається зробити все таємно, щоб зберегти спокій і гармонію в родині.
Скорпіон Енергійна людина, що володіє залізною волею. Незважаючи на труднощі, завжди домагається поставленої мети. Володіє хорошою інтуїцією, вміє ладнати з людьми. Єдиний його недолік — пристрасть до азартних ігор, однак і з цим пороком він з часом зможе впоратися.
Стрілець Напориста і прямолінійна людина, яка завжди говорить правду в очі, через що може оточити себе безліччю недоброзичливців. Борис-Стрілець дуже трепетно ставиться до своєї свободи, тому сім’ю створює вже в зрілому віці.
Козеріг Терпляча і честолюбна людина, яка завжди прагне займати високий соціальний статус. Вимогливий як до себе, так і до інших. Не боїться ніякої роботи, до своєї мети готовий йти незважаючи на всі труднощі. Деякі вважають його кар’єристом, однак це далеко не так, оскільки високій посаді він, як правило, домагається важкою працею.
Водолій Щира і волелюбна людина. Трохи наївний, чим нерідко користуються навколишні. Запальний, але відхідливий, не вміє довго сердитися. До шлюбу Борис-Водолій найчастіше ставиться негативно, не бажаючи пов’язувати себе зобов’язаннями.
Риби Примхливий, вразливий і образливий молодий чоловік. З-за свого характеру практично не має друзів. В шлюбі зможе жити тільки з сильною і самодостатньою дамою, яка зможе взяти кермо влади в свої руки, звільнивши чоловіка від рутинних домашніх обов’язків.

Борис — людина з суперечливим характером, що володіє неординарним складом розуму. Він сильний духом, цілеспрямований, вміє пристосовуватися до будь-яких умов. Чоловік працьовитий, володіє хорошими лідерськими якостями. Боря — влюблива натура, схильна до інтрижок на стороні. У шлюб вступає найчастіше в зрілому віці. З цієї статті ви дізнались значення імені Борис.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *