Що означає ім'я Валентина

Що означає ім’я Валентина: походження, характеристика та значення імені

Валентина — допитлива, добра, чесна, але дуже скромна і часто хмуриться. Це потайна і трохи закомплексована жінка. Вона часто віддає перевагу самотності, побоюючись зради близьких. Власниці такого імені притаманна таємничість, вона вважає за краще не розповідати стороннім про себе і своє особисте життя. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Валентина.

Що означає ім’я Валентина

Жіноче ім’я Валентина має давньоримське коріння і в перекладі означає “всесильна”, “міцна”. Воно виступає парою до чоловічого імені Валентин. На Русі дівчаток почали називати Валями після прийняття християнства.

Ім’я було особливо популярним у черниць, правда, звучало воно трохи інакше — Іуалентина.

Форми імені Валентина

Скорочені варіанти імені:

 • Валя;
 • Валюха;
 • Тіна.

Зменшувально-пестливі форми:

 • Валюшка;
 • Валюша;
 • Валентинка;
 • Валентиночка;
 • Валечка;
 • Валенька;
 • Валюня.

Багато дослідників вважають, що Алевтина — це варіація імені Валентина. Перше більш поширене в Європі, останнє-в Росії, Білорусі та Україні. Скорочена форма Тіна виступає самостійним ім’ям.

Ім’я Валентина є в православних святцях, тому воно є церковним.

Транслітерація для закордонного паспорта — VALENTINA.

Пишучи вірші, присвячені дівчині з цим ім’ям, можна використовувати такі красиві рими: Валентина-серцевина, балерина, половина, Валюшка-завитка, верхівка, реготушка.

Таблиця: ім’я на інших мовах

Мова Пишеться Читається
Англійська Valentine Велентайн
Китайська 瓦莲京娜 Вальянджинджа
Корейська 강한 Ганхан
Японська ヴァレンティーナ Вуарентина
Німецька, іспанська, італійська Valentina Валентина
Французька Valentine Валантин
Угорська Bálint Балинт
Грецька Βαλεντίνα Валентина
Польська Walentyna Валентина
Арабська فالنتينا Фалнатина

По батькові, які поєднуються з ім’ям Валентина

Ім’я Валентина найкраще підходить до по батькові:

 • Сергіївна;
 • Вікторівна;
 • Володимирівна;
 • Борисівна;
 • Костянтинівна.

Варіанти ників для соціальних мереж

Для каналу на Youtube або аккаунта в Instagram можна використовувати такі ніки:

 • valya;
 • valyunya;
 • valentinka;
 • vally;
 • valli4ka.

Святі покровителі Валентини, дати іменин

Святі покровительки дівчат з таким ім’ям:

 • мучениця Валентина Кесарійська;
 • діва-мучениця Валентина Палестинська.

Мучениця Алевтина (Валентина) Кесарійська піддавалася гонінням за християнську віру під час правління єгипетського імператора Максиміна. Її катували, а після — спалили. Діва-мучениця Валентина Палестинська за відданість своїй вірі (її звинуватили в нешанування язичницьких богів) була страчена палестинським правителем Фирмилианом.

Іменини дівчини з ім’ям Валентина святкують 29 липня і 23 лютого.

Якщо в день Валентини (23 лютого) на гілках лежить багато інію, влітку бджолам вдасться зібрати велику кількість меду.

Характеристика і значення імені Валентин

Позитивні якості:

 • милосердя;
 • відповідальність;
 • добродушність;
 • готовність надати підтримку ближньому.

Негативні якості:

 • напруженість, підозрілість;
 • надмірна самокритичність;
 • слабка інтуїція;
 • погане почуття гумору.

Як ім’я впливає на характер дитини

Валентина — весела, мила і енергійна дівчинка. Вона не створює батькам особливого клопоту. З дитинства Валя проявляє свою допитливість і завжди намагається доводити все до кінця. Батьки довіряють дочці і, якщо доведеться, впевнено можуть залишить дитину одну на господарстві.

У Валечки багато друзів, адже вона доброзичлива і чуйна. Дорослі теж захоплюються тямущою дівчинкою і часто ставлять в її приклад. Вона вірний друг, готова завжди прийти на виручку, навіть якщо буде непросто. Надає допомогу Валя завжди щиро, від душі, не вимагаючи нічого натомість.

Втім, Валентина чутлива і образлива. Коли вона відкривається і безкорисливо допомагає людям, то очікує, що друзі надійдуть так само в складних для неї ситуаціях. Якщо дівчинка цього не отримує, розчаровується і замикається в собі. Вона починає шукати причину такого ставлення у власній поведінці, картаючи себе за те, що довірилася людям. Такі думки згодом можуть доводити Валю до депресивного стану.

Валентина–підліток

У підлітковому віці Валечка — загальна улюблениця, вона щира і чуйна дівчина. Володарка такого імені відповідально і серйозно береться за всі доручення. У школі Валя показує відмінні знання. Коли її однолітки воліють гуляти і збігати з уроків, дівчина тверезо і зосереджено розмірковує про своє майбутнє. Вона ставить перед собою цілі і наполегливо прагне до їх досягнення.

Валі іноді складно взаємодіяти з колективом, тому що вона погано розбирається в людях. Носійка цього імені може потрапити під поганий вплив, так як слабо розпізнає брехливі і нещирі наміри. Розчарувавшись, вона замикається в собі і не бажає більше довіряти людям, боячись нової зради.

Валентина часто не впевнена в собі і правильності своїх вчинків. Вона дуже серйозно ставиться до життя, приймаючи все настільки близько до серця, що її засмучення перетворюються в різні страхи, з якими їй складно впоратися. Також у дівчини можуть виникнути проблеми з нервовою системою.

Як ім’я Валентина впливає на характер і долю дорослої людини

П. Руже вважає, що володарка імені Валентина — холерик, у неї непростий характер. Вона різнобічно розвинена, цілеспрямована і передбачлива жінка. У Валі нерідко погіршується настрій, вона часто думає про минуле, прокручуючи в голові те, що трапилося і уявляючи, як би розвивалися події, спробуй вона все змінити.

На думку Б. Хигир, це щира і доброзичлива жінка. Вона завжди прийде на виручку і допомагає абсолютно безоплатно, від душі. Схильна до заздрості. При цьому володарка такого імені ніжна і дбайлива. Валя ретельно продумує свої подальші дії і не приймає спонтанних рішень.

Таланти та захоплення

Весь свій вільний час Валентина приділяє своїй родині і близьким. Вона не любить галасливих компаній, вважає за краще провести час за читанням цікавої книги. Носій такого імені любить подорожувати, пізнаючи культуру різних країн.

Професії, бізнес і кар’єра

Валентина — серйозна і відповідальна жінка. Вона ставить перед собою складні цілі, справляється з усіма труднощами і домагається бажаного результату. Валя може стати чудовим керівником. Така дівчина виконавча, вимоглива до своїх підлеглих і сама намагається дотримуватися встановлених нею правил.

Володарка цього імені відмінно проявить себе в таких професіях:

 • медик;
 • викладач;
 • вихователь;
 • інженер;
 • технолог.

Підприємницька діяльність не для Валентини, вона занадто добродушна, не відчуває заходів у своїй доброчесності. У потрібний момент дівчина просто не зможе відмовити. Хитромудрі плани — теж не її коник.

Здоров’я

Валентина схильна до захворювань горла, імунітет погано бореться з вірусами, тому в дощову погоду краще поберегтися і одягатися тепліше. У шкільному віці її батькам варто звернути увагу на ходьбу своєї дочки, можливий розвиток плоскостопості.

Після народження дитини у Валі можливий тромбофлебіт, мастит. Згодом є ризик мастопатії. Володарка такого імені схильна до повноти. Вона не стежить за своєю вагою. З-за цього можуть розвинутися хвороби хребта і серцево-судинної системи.

Кохання, сексуальність, шлюб

Валентина мріє знайти такого чоловіка, якого зазвичай зображують в любовних романах. Він повинен бути одночасно витривалим і добрим, грізним і милим, веселим і зосередженим. Якщо Валя не зустрічає чоловіка своїх мрій, часто стає домосідкою і самітницею. Але рано чи пізно дівчина зустріне свого лицаря і зможе присвятити йому своє життя.

Заради обранця Валентина готова на багато що. Головне, щоб він цінував вчинки дівчини і відповідав їй взаємністю, обдаровуючи її ніжністю, любов’ю і ласкою. Валя вимоглива до партнера, тому досить пізно виходить заміж. Її достоїнства сповна зможе оцінити тільки цілеспрямований, вольовий сім’янин, у якого на першому місці — домашнє вогнище, спільні плани і поліпшення якості життя рідних.

Більшу частину свого часу Валя присвячує чоловікові і дітям. Вона привітна господиня, чудовий кулінар. На різні урочистості любить запрошувати до себе в будинок гостей. Носій цього імені намагається подарувати прекрасне дитинство своїм дітям, відкладаючи реалізацію своїх бажань до кращих часів. У сімейному житті їй може не вистачати яскравих моментів і романтики.

Таблиця: сумісність з чоловічими іменами

Дмитро Розсудлива Валентина зможе прийняти всі недоліки Дмитра і підлаштуватися під особливості свого чоловіка. Він теж поважає обраницю і будує спільні плани. Їх союз буде спокійним і стабільним.
Олександр Веселун і балагур Олександр зможе розкріпачити серйозну Валентину, вносячи в повсякденну рутину нові емоції та яскраві враження. Дівчина повністю довіряє своєму обранцеві і відчуває себе з ним по-справжньому щасливою і захищеною.
Євген У такій сім’ї подружжя ставлять перед собою високі цілі і разом намагаються їх досягти, підтримуючи один одного в будь-яких починаннях. Їхні почуття будуються на довірі і взаємних почуттях.
Сергій Вітряному і несерйозному Сергію складно у відносинах з відповідальною Валентиною. Шлюб можливий лише в тому випадку, якщо чоловік подорослішає і зуміє залишити в минулому звички і мислення холостяка.
Андрій Відносини будуть міцними і довговічними лише в тому випадку, якщо вони будуються на взаємних почуттях любові. Союз з розрахунку рано чи пізно розпадеться.
Олексій У Валентини та Олексія абсолютно різні переконання. Обидва намагаються зайняти чільне місце в парі, часті суперечки і непорозуміння руйнують союз. Якщо партнери не навчаться знаходити компроміси, Їхні стосунки триватимуть недовго.
Анатолій Обидва мудрі і розсудливі. Валентина і Анатолій намагаються вирішити всі конфлікти наодинці один з одним. Можливо, Їхні стосунки не настільки романтичні, але в них присутня справжня, щира любов.
Юра Складний, повний недомовок і таємниць союз. Партнери повинні навчитися проявляти турботу один про одного, згладжувати кути наростаючих конфліктів, лише тоді у пари будуть всі шанси на щасливе спільне майбутнє.
Максим Відносини цілком можуть відбутися. Валентині хотілося б привнести в життя нові враження, але при цьому вона побоюється різких змін. Максиму ж подобається приймати спонтанні рішення, і він зможе зробити життя обраниці яскравіше.
Віктор У цій сім’ї підтримуються духовні цінності. Відносини досить стабільні. Валентині і Віктору цікаво разом, вони насолоджуються суспільством один одного. Їх союз з роками буде все міцніше.
Володимир Відносини цієї пари дружні. В їх союзі панують стабільність і взаєморозуміння. Вони рідко висловлюють свою любов відкрито, але це абсолютно не заважає їх сімейному щастю.
Денис Денис — цілеспрямований і вольовий чоловік, який намагається забезпечити сім’ю всім необхідним. Валентина теж не сидить без діла, завжди намагається підтримати і словом, і справою свого чоловіка. Разом вони походять на елементи ретельно налагодженого механізму.
Ігор Ігор завжди готовий до складнощів і непередбачених обставин, невдачі роблять його сильнішим і наполегливіше. Валентину складності, навпаки, засмучують настільки, що вона може впасти в депресію. Підтримка чоловіка дівчині вкрай необхідна, разом вони зможуть подолати будь-які труднощі.

Значущі роки життя Валентини

Найважливіші роки в житті Валентини — 12, 24 і 36 років.

Це ім’я згадується в багатьох піснях. Ось деякі з них: «Ранковий скандал» Михайла Круга, «Урал байкер блюз» групи «Чиж», «Валентина-твіст» Едіти П’єхи.

Таблиця: відповідності імені

Характеристика Значення Вплив
Планета Венера Люди, яким протегує Венера – великі цінителі прекрасного. Вони намагаються встановити з оточуючими людьми дружні стосунки.
Знак зодіаку Козеріг Самостійні, в житті звикли покладатися лише на себе. Якщо їм пропонують допомогу, категорично відмовляються. Ставлять перед собою високі цілі і досягають бажаного результату.
Стихія Вода Настільки проникливі, що можуть передбачити результат самої заплутаної ситуації. Завжди знаходять вихід, як вода, яка здатна своєю наполегливістю і гнучкістю звільнити собі шлях.
Число 3 Життєрадісні, великі цінителі прекрасного. Мають відмінне почуття гумору, володіють безмежною фантазією. Вважають за краще ставитися до життя з легкістю. До них тягнуться люди, так як «трійки» сильні духом і можуть надати підтримку в будь-якій ситуації.
Колір Помаранчевий Наполегливі і життєрадісні. Часом почуття заважають їм прийняти вірне рішення. Іноді на їх помилки варто закривати очі, так як ці люди вміють працювати над собою і прагнуть до самовдосконалення. Їхні помилки в кінцевому рахунку стануть важливим досвідом.
Тотемна тварина Голуб Символ миролюбності, чистоти, легкості і благополуччя.
Дерево Верба Символізує умиротворення, відродження, красу, загадковість.
Рослина Рослина Уособлення відданості, віри і довгої пам’яті.
Камінь Сердолік Камінь може принести своїй власниці любов, сімейне благополуччя, витривалість і завзятість. Захищає від лихого ока, наклепу, заздрості і підступів недоброзичливців.
Метал Свинець Символ могутності, але водночас — самотності. Метал не буде корисний комунікабельним людям, так як вважає за краще тишу і спокій.
Сприятливий день Четвер
Пори року Зима

Значення кожної літери імені

В — оптимізм, чуйність, щирість, акуратність. Дуже яскрава і приваблива особистість. Найчастіше все життя здатна любити тільки одну людину.

А — символ початку, енергійності. Люди, ім’я яких починається на цю букву, мають схильність до духовного і тілесного розвитку. Робота над собою робить їх проникливими, прагматичними. Мають задатками лідера.

Л — витончені натури, мають своє бачення прекрасного. Дуже креативні і талановиті.

Е — самостійно приймають рішення, дотримуючись своїх принципів і переконань.

Н — противники всіх встановлених правил. На всі мають власну думку. У професійній діяльності вольові, наполегливі і завбачливі.

Т — креативні, з безмежною фантазією і безліччю ідей, які вони поспішають реалізувати. Не люблять рутинну і монотонну роботу, для них важлива зміна обстановки, наявність однодумців і вільного часу для пошуку натхнення.

І — ця літера в імені символізує наснагу, відчуття гармонії з природою. Такі люди мають художній смак і проявляють його не тільки в одязі, але і в манері спілкування.

Коли народилася Валентина

Зимова Валентина малообщітельная, виконавча, розсудлива. Вона не схильна яскраво проявляти емоції. Якщо хто-небудь побажає дізнатися таємниці такої дівчини, у нього нічого не вийде. Валя, яка народилася взимку, задоволена потайлива і недовірлива, щоб стати її другом, потрібно заслужити довіру.

Весняна Валентина відкрита, оптимістична, але дуже образлива. У неї погано розвинена інтуїція, тому дівчина може довіритися не тим людям. Вчинки Валі, день народження якої припадає на весну, щирі і безкорисливі. Часто засмучується, коли натикається на стіну нерозуміння, але швидко заспокоюється і не тримає на людей зла.

Літня Валентина миролюбна, вихована, з прекрасними манерами. Енергійна, кожен день намагається зробити яскравим і різноманітним. Їй невластиве спокійне і стабільне життя, така дівчина завжди в пошуках нових креативних ідей, вражень і однодумців, з якими вона могла б поділитися своїми думками.

Осіння Валентина відповідальна, передбачлива, з нестандартним мисленням. Вона не звикла бути другою, не стане підкорятися будь-яким умовам. Дуже впливова, іноді нав’язлива, не визнає інших думок, крім своєї. Валю, що народилася восени, багато побоюються, так як вона владна, цілеспрямована і наполеглива жінка.

Таблиця: гороскоп імені

Знак зодіаку Характеристика
Овен Виконавча жінка. Веде активну діяльність. Сили для нових звершень бере від спілкування з рідними і близькими. Комунікабельна, легко сходиться з людьми, швидко адаптується до тимчасових незручностей. Валентина-Овен любить відкривати для себе нові горизонти. Часто стає ініціатором спільних подорожей, відпочинку.
Телець Щира, чуйна, доброзичлива. Їй складно приймати зміни, які відбуваються в житті, навіть позитивні. Така дівчина може ще в дитинстві вибрати улюблену професійну діяльність і буде їй вірна до самого кінця. Те ж можна сказати і про сімейне життя.
Близнюки Приваблива, граційна, злегка вітряна натура, яка ніколи не сумує і не засмучується. У будь-який, навіть в самій несприятливій ситуації може знайти позитивні сторони. При цьому вона вибаглива і вразлива. Валі-Близнюкам властиво часто сперечатися, від цього вона отримує емоційне задоволення.
Рак Образлива, недовірлива, нерідко впадає в апатію. Вкрай чутлива, схильна переживати по дрібницях. При цьому Валентина-Рак — чудовий друг, завжди щиро турбується за всіх навколо. Часто люди використовують її в якості жилетки, не думаючи про те, наскільки її можуть засмучувати неприємності близьких.
Лев Креативна, прямолінійна, егоїстична. Такій дівчині притаманне лукавство. Вона часто говорить людям зовсім не те, що думає про них насправді. Під щирою посмішкою можуть ховатися невдоволення і заздрість. Валентина-Лев розважлива, вона зважує кожне своє слово.
Діва Серйозна, практична, володіє навичками керівника. Ця жінка вважає за краще всі важливі справи виконувати самостійно. Вона вважає, що ніхто не зробить її роботу краще її самої. Валентина-Діва вольова, цілеспрямована, здатна подолати будь-які перепони на шляху до бажаної мети.
Терези Доброзичлива, турботлива, винахідлива і миролюбна. Дівчина дуже доброзичлива, спокійно ставиться до недоліків оточуючих. Легко сходиться з людьми, у неї багато друзів і знайомих. Валентині-Терезам невластиве спокійне життя, вона жадає нових вражень. Віддає перевагу активному відпочинку.
Скорпіон Повна протиріч, вразлива. З цією жінкою складно домовитися, адже вона часто сама не знає, чого хоче. Вперта, йде на компроміси дуже рідко. Валентині-Скорпіону не властиво визнавати власні помилки, тому не варто очікувати від неї каяття. Завжди вірна своїм переконання і принципам.
Стрілець Чуйна, чарівна, простодушна, але з вольовим характером. Відрізняється старанністю і цілеспрямованістю, володіє лідерськими якостями. У роботі дуже вимоглива. Більшу частину часу Валентина-Стрілець приділяє своїй кар’єрі, але при цьому в сім’ї вона чудова господиня, любляча дружина і турботлива мати.
Козеріг Потайна, сором’язлива, декілька закомплексована. Веде скромний спосіб життя. Друзів у неї небагато, так як дівчина впевнена, що новий людина обов’язково захоче перевернути з ніг на голову її спокійне і мирне життя. У суспільстві намагається бути непримітною, не привертати особливої уваги. До людей ставиться підозріло.
Водолій Волелюбна, самостійна і передбачлива. Ця жінка має високу самооцінку, вона завжди впевнена в собі. Валентину-Водолія дуже складно вибити з колії. Якщо таке все ж сталося, дівчина здатна адаптуватися і вийти переможцем з будь-якої ситуації.
Риби Миролюбна, стримана, делікатна. Вважає за краще вирішувати конфлікти спокійно, уважно вислуховуючи опонента. Такій дівчині властиво таїти образи, хоча вона і може говорити, що пробачила. Валентина-риби без попередження може перервати всі контакти з будь-якою людиною і назавжди викреслити його зі свого життя.

У Валентини складний характер. Зазвичай вона рідко бере ініціативу в спілкуванні з людьми. Багато хто вважає цю дівчину замкнутою і нетовариською. Втім, характер власниці такого імені багато в чому залежить від пори року, коли вона народилася, і її знака зодіаку. З цієї статті ви дізнались значення імені Валентина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *