Що означає ім'я Валентин

Що означає ім’я Валентин: походження, характеристика та значення імені

Кожне ім’я несе в собі певну енергетику. Воно впливає на свого власника, визначаючи його характер і долю. Ім’я виховує людину з дитинства, прищеплюючи йому свої якості. Які ж риси подарує своєму носію ім’я Валентин? Щоб визначити це, важливо не тільки з’ясувати його походження, але і розібрати його значення з точок зору різних теорій, провести політерний розбір, визначити езотеричні відповідності. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Валентин.

Що означає ім’я Валентин

Ім’я Валентин має благородне латинське походження. Воно поодить до римського бога Марса, який зображувався сильним, здоровим і міцним чоловіком. Завдяки цьому Марс отримав прізвисько valens, що і означало “здоровий тілом”. Від цього прізвиська утворилося чоловіче ім’я Valentis (Валент), а його зменшувальна форма Valentinus (Валентин) незабаром стала самостійним ім’ям. Дослівне значення імені — «здоровий, міцний і сильний чоловік».

Поширення імені

На Русі ім’я Валентин, як і інші латинські імена, прийшло з християнством з Візантії. У Середні віки воно мало поширення тільки серед духовенства — це було ім’я ченців, священнослужителів, попів. Починаючи з XX століття інтерес до імені у мирян різко зріс. Згідно статистичним дослідженням Шайкевича, в першій половині ХХ століття в Москві налічувався 31 носій імені на тисячу душ населення. Через кілька десятиліть ім’я знову стало рідкісним — всього одна людина на тисячу городян могла похвалитися ним.

Форми імені

Ім’я Валентин можна скорочувати так:

 • Валя;
 • Валік;
 • Тін;
 • Валюха;
 • Вака;
 • Валент.

Ласкаво Валентина зазвичай називають так:

 • Валюша;
 • Валечка;
 • Валентинка;
 • Валенька;
 • Тінушка.

По батькові

Діти Валентина носитимуть по батькові Валентинович і Валентинівна. Самому Валентину йдуть такі по батькові, як:

 • Маркович;
 • Едуардович;
 • Андрійович;
 • Львович;
 • Павлович.

Родинні імена

У Валентина є кілька споріднених імен:

 • Валерій володіє тим самим походженням-від латинського valeo, valens. Значення цих імен ідентичні. У цього імені є і жіноча форма Валерія, яка також споріднена Валентину;
 • жіноча форма імені Валентина була дуже популярна в 1920-1960-і роки. Згідно Борису Хігіру, поширенню імені посприяв роман Жоржа Санда  “Валентина”;
 • у християнських святцях згадується ім’я Валенс, утворене, по всій очевидності, від того ж кореня. Проте, до наших днів не дійшли відомості про його поширеність;
 • православний Іменослов містить форму імені Валент (стара версія — Уалент).

Таблиця: варіанти імені Валентин на інших мовах

Англійська Valentine Валентайн
Білоруська Валянцін Валянцин
Болгарська Валентин Валентин
Угорська Bálint Балинт
Іспанська Valentín Валентин
Італійська Valentino Валентино
Латинь Valentinus Валентинус
Німецька Valentin Валентин
Польська Walenty Валенти
Українська Валентин Валентин
Фінська Valentin Валентин
Французька Valentin Валентин
Чеська Valentýn Валентин
Японська バレンタイン Барентайн
Китайська 情人节 Тинрентье
Корейська 발렌타인 Баллентайн

Церковне ім’я

Валентин є в церковних святцях, тому при хрещенні юнак не отримає нового імені. За старою традицією, при хрещенні Валентин отримував ім’я Уалентин.

 

Святі покровителі Валентина:

 • Валентин Римлянин, священномученик, був обезголовлений за звернення до віри імператорського чиновника. У католицькій традиції встановлено день пам’яті 14 лютого, у православній — 6 липня (19 липня за старим календарем);
 • Валентин Інтерамнський, єпископ, священномученик (можливо, він і Римлянин — одна особа). День пам’яті у католиків — 14 лютого, у православних — 30 липня (за старим стилем-12 серпня);
 • Валентин Доростольський, воїн-мученик, прийняв смерть за відкрите дотримання християнської віри.

Сьогодні день 14 лютого відомий всьому світу як свято Святого Валентина — день всіх закоханих, коли кохані дарують один одному шоколад, цукерки і палкі визнання. До речі, в Японії 14 лютого подарунки дарують тільки дівчата, а юнаки повертають “борг” рівно через місяць, 14 березня. Цей день названий білим, оскільки традиційно молоді люди дарують своїм обраницям білий шоколад.

Іменини

Іменини в православній традиції Валентин святкує в наступні дні:

 • 24 квітня,
 • 7 травня,
 • 1 червня,
 • 20 червня,
 • 19 липня,
 • 12 серпня,
 • 4 жовтня,
 • 11 жовтня,
 • 9 листопада,
 • 2 грудня.

Транслітерація

При оформленні закордонного паспорта, кредитної або дебетової банківської карти, замовлень з-за кордону, бронюванні готелів за кордоном потрібно записати ім’я латиницею (англійськими літерами). Ім’я Валентин, за останніми правилами транслітерації, пишеться наступним чином — VALENTIN. Це написання відповідає міжнародному стандарту ISO 9 – 1995, та наказом Державної міграційної служби..

Ніки для соцмереж

Вибираючи нікнейм для соціальної мережі, можна замінити деякі символи в імені, а також експериментувати з англомовною формою:

 • V@Jl3nt1n;
 • Valentin;
 • V. a.l.e.n.t.i.n:
 • V.

Значення імені Валенти та характер власника

Протягом всієї історії людської цивілізації помічається містичний зв’язок між ім’ям і його власником. Ім’я частково впливає на формування характеру, удачу, долю людини. Люди з однаковими іменами виявляються схожі в деяких аспектах. Сьогодні і вчені згодні з тим, що ім’я має владу над особистістю, проте офіційна наука ще не прийшла до єдиної думки про те, чому це відбувається.

Зараз вивченням цього феномену займаються два розділи мовознавства —ономастика і антропоніміка. Вчені висувають теорії, засновані на психології особистості і натовпу, а також на асоціативних рядах.

Більшість лінгвістів сходяться на думці, що вплив імені на характер обумовлено певними очікуваннями. Це означає, що в суспільстві про кожне ім’я існує стереотип. Він відображає масові очікування людей, які вони пред’являють власнику імені. Звичайно ж, такий суспільний тиск (нехай і неусвідомлений) робить великий вплив на формування особистості. Людина, що носить ім’я, починає підганяти себе під нав’язані соціальні стандарти, асоціювати себе з ними. Наприклад, Валентин (багато в чому завдяки популярному святу) більшістю обивателів вважається романтичною і велелюбною натурою.

За П’єру Руже

П’єр Руже — знаменитий дослідник, який припускав, що кожне ім’я володіє власною вібрацією. Він називав це «музикою імен» і складав свої характеристики, відштовхуючись від цього подання. Руже пропонував опис імені, що складається з декількох атрибутів.

Таблиця: атрибути імені Валентин

Колір Блакитний
Сильні сторони Інтуїція, сприйнятливість
Тотемна рослина Наперстянка
Тотемна тварина Морський коник
Воля Слабкіше середньої, нерішучі
Знак зодіаку Водолій
Швидкість реакції Може здатися, що Валентин не помічає те, що відбувається навколо, проте він дуже сприйнятливий і швидко реагує
Активність Середня, врівноважена
Інтуїція Сильно розвинена
Інтелект Концентрується на дрібних деталях своїх інтересів, ігноруючи важливі моменти
Здоров’я Швидко втомлюється, гостро потребує здорового сну
Моральність Розмита, пристосовується до різних ситуацій, підлаштовуючи під них свої ідеали
Товариськість Залежить від настрою; в хорошому настрої вкрай товариський, в поганому— замикається в собі

Характеристика Валентина По Ружі

Згідно з описом Ружі, Валентин — вкрай сприйнятлива особистість. Він бере близько до серця все, що чує — як приємні речі, так і грубу критику. Він залежний від думки оточуючих, потребує постійної підтримки власного его.

Самого себе він часто оцінює через сексуальність, а тому прагне до високої активності в любовних відносинах. Через це у нього можуть виникнути деякі проблеми з розумінням жіночої відмови (Валентин нерідко списує відмову на “жіноче кокетство”, а не на щире небажання вступати з ним у відносини). При цьому в любові він часто ідеалізує партнерку. Можна сказати, що Валентин нездатний адекватно і чесно бачити свою кохану.

Має схильність до механіки. Валентин здатний стати видатним інженером, а також здатний до літакобудування.

Найголовніше для Валентина-не залишатися на самоті. Залишившись один, він починає безпідставні самокопання, які, як правило, призводять до сильного розладу і ще більшого прагнення замкнутися в собі. Валентину необхідно мати хоча б невелике постійне коло друзів і близьких, які зможуть його розвеселити, відкрити, дозволять йому виговоритися. Валентин-затворник часто має схильність до мазохізму.

Валентин схильний до психопатії, хоча намагається це приховувати. Він оточує себе особистостями, яких поважає і приймає суспільство, підсвідомо бажаючи приховати свої психопатичні нахили. З цією ж метою він прагне до благовидного способу життя; йому подобається, коли “все як у людей”.

По Борису Хігіру

Борис Хигир — психолог, езотерик і дослідник. У своїх роботах він спирається на статистичні дослідження, що вказують на зв’язок між ім’ям і характером носія.

Згідно Борису Хигиру, Валентин в дитинстві проявляє себе як спокійна і лагідна дитина. Він любить дружити з дівчатками, а особливо — захищати їх від нападок кривдників. Маленькому Валентину подобається відчувати себе лицарем в сяючих обладунках, він схильний до мрійливості. Будучи підлітком, Валентин може відкрити в собі здібності до психології, що допоможе йому в майбутньому стати успішним психотерапевтом або психологом.

В цілому Валентин досить наполегливий в досягненні своїх цілей, володіє сильною волею, тому перед ним відкриваються майже всі двері. Він здатний домогтися успіху практично в будь-якій області, але найбільше їй підходять гуманітарні, соціальні науки. Він здатний стати хорошим педагогом, соціальним працівником.

Валентин не обмежений рамками рекомендованих професій. Він володіє однією з найсильніших рис — наполегливістю, і при належній старанності також здатний досягти успіху в точних науках, в сучасній механіці, IT-сфері.

Сексуальність по Хігіру

Валентин тісно пов’язує закоханість, статевий потяг і довіру. Він не здатний відчувати жадання по відношенню до жінки, яка не приваблює його як особистість. Завдяки хорошому знанню психології, він вміє і любить спокушати жінок, проте може швидко розчаровуватися в своїх обраницях, оскільки схильний їх ідеалізувати. У подружньому житті Валентина чекає безліч труднощів, проте з відкритою і розкутою дружиною він здатний повернути колишню новизну відносин і врятувати шлюб від рутини.

По Дмитру і надії Зима

Дмитро і Надія Зима — творча пара, яка спільно випустила книгу «Таємниця імені», а також пропонує поради з вибору імені для дитини.

Ім’я Валентин поєднує в собі дві протилежності. З одного боку, енергетика імені схильна до розслабленого стану, м’якого, ніжного. З іншого — це готовність до напруги в потрібний момент. Це особливо сильно проявляється в агресивному середовищі, де Валентину часто доводиться проявляти твердість і натиск, щоб відстояти свою честь. Валентин зовні доброзичливий і відкритий для нових контактів, проте він володіє жорстким внутрішнім стрижнем. Ця людина не поступиться своїми принципами і переконаннями, і при необхідності Валентин покаже ікла, відстоюючи свою життєву позицію.

Валентин людяний, йому не чуже співчуття. На жаль, в поганому оточенні він може приховати ці риси, сховавши їх за браваду і показне мужність, суворість, черствість. З часом його чуттєва сторона, не отримуючи підживлення, може зів’янути — тоді Валентин назавжди залишиться холодним і байдужим до оточуючих.

Маленького Валентина необхідно оберігати від агресивних дворових компаній, хуліганів і злих товаришів, щоб хлопчик не розгубив свою людяність спроби захиститися від них.

За Феліксом Величко

Фелікс Казимирович Величко запропонував новий цікавий метод розбору імен — семантико-фонетичний аналіз (попросту — політерний розбір). Він припустив, що, оскільки кожна буква несе в собі повноцінний і завершений енергетичний потенціал, то й ім’я повинно складатися з цих енергій. Фелікс Казимирович розглядає ім’я як суму, що складається з окремих значень букв.

За цією теорією, ім’я Валентин наділяє носія наступними якостями:

 • В — комунікабельність, вміння швидко і легко налагодити контакти — як ділові, так і особисті;
 • А — наявність конкретної мети, до якої людина йде все життя, а також енергія для її досягнення;
 • Л — артистичність, харизма, розвинене почуття смаку і стилю, вміння бачити і цінувати красу;
 • Е — любов до обміну знаннями, а також потреба в підтримці суспільства, позитивній оцінці; залежність від думки оточуючих;
 • Н — розвинене критичне мислення, прагнення перевіряти всю інформацію на практиці;
 • Т — хороша інтуїція, прагнення до істини, а також схильність до екстрасенсорики;
 • І — тонке почуття прекрасного, іноді дещо збочене в порівнянні із загальноприйнятим.

За Величко, Валентин обдарований хорошим смаком, він здатний бачити красу і захоплюватися нею. У нього є мета, яку він ставить понад усе, і він використовує для досягнення свої навички — в першу чергу, уміння добре спілкуватися з оточуючими. Він вміє лестити, іноді буває підлабузником, але весь час прагне дізнатися істину. Найбільше Валентин ненавидить, коли його обманюють.

Валентин в дитинстві

Валя проявляє себе як чутливий, навіть сентиментальний хлопчик. Він близький з матір’ю, а Хигир також згадує тісний емоційний зв’язок з дідусем. Дитиною Валентин демонструє схильність до споглядальності. Йому подобається не стільки взаємодіяти з навколишнім світом, скільки пізнавати його через спостереження.

У школі Валентин відрізняється спокійною, тихою вдачею. Він подобається вчителям і однокласницям, але інші хлопчики можуть перший час його дражнити. Втім, у підлітковому віці Валя заводить міцну дружбу з кількома товаришами і хулігани залишають його в спокої.

Здоров’я

Валентин відрізняється міцним здоров’ям (як і зазначено в самому імені), але часто схильний до швидкої стомлюваності. Він схильний до таких розладів, як хронічна втома, недосип. З-за проблем зі сном може впасти в депресію.

Найкраще, що Валентин може зробити для свого здоров’я, — встановити графік здорового сну і ретельно його дотримуватися.

Таланти і здібності

Валентин має схильності до гуманітарних наук. Завдяки тонкому розумінню психології, а також інтересу до філософії, він може стати відмінним психологом, психіатром, психотерапевтом. Він може працювати педагогом, але тільки з дорослою аудиторією — діти часто викликають у Валентина неприязнь і роздратування.

Абстрактне мислення у нього розвинене на рівні, тому Валентин не чужий і точних наук. Він також обдарований посидючістю і наполегливістю, необхідною для освоєння складних професій. Він здатний домогтися успіхів в інженерії, механіці.

Відмінна риса Валентина-вміння виконувати кілька завдань паралельно.

Любов і відносини Валентина

У відносинах Валентин схильний ідеалізувати обраницю. Це може стати серйозною проблемою, особливо коли жінка чекає партнерських відносин, заснованих на взаємній довірі і розумінні. Валентин часто не вміє слухати, а тому нерідко щиро не розуміє, за що на нього зляться.

Таблиця: сумісність з жіночими іменами

Анжела Міцний шлюб, довірчі відносини
Валентина Шлюб, взаємний потяг
Вікторія Зацікавленість, можливий шлюб, але тільки при тривалих відносинах
Дарина Любов з першого погляду, міцний шлюб
Марія Щасливі відносини, довгий шлюб, але можливі труднощі
Марина Хороші дружні стосунки, можливо переростуть в ніжну прихильність і любов
Альбіна Взаємна неприязнь
Алевтина Відразливе перше враження, відносини навряд чи розвинуться
Єлизавета Спокійні ділові відносини, відсутність іскри
Тамара Нерозуміння, бурхливий роман, який не призведе до міцних відносин

Важливі роки життя чоловіка

Валентину слід звернути увагу на наступні роки життя:

 • 15 років. У цьому віці юнак починає більш активно контактувати з навколишнім світом — важливо, щоб цей контакт був приємним для Валентина, інакше він може замкнутися в собі;
 • 24 роки. В цей час Валя визначається з сімейним життям. Він вибирає супутницю життя ретельно, використовуючи знання психології та інтуїцію, проте все одно може помилитися;
 • 37 років. Традиційна криза середнього віку, що чекає більшість чоловіків, не обійде стороною і Валентина. У цей час важливо не відторгати свою сім’ю і приймати від близьких підтримку.

Таблиця: езотеричні відповідності імені

Стихія Вогонь
Знак зодіаку Стрілець
Планета-покровитель Марс
Тотемна рослина Наперстянка
Тотемна тварина Морський коник
Щасливі числа 7, 8
Щасливий день тижня Четвер
Камінь-талісман Яшма

Гороскоп імені Валентин

Кожен, хто хоча б віддалено знайомий з езотерикою, знає, що на формування особистості має величезний вплив сузір’я, під яким народилася людина. Ця частина астрології доступна широким масам — кожна людина знає не лише свій знак Зодіаку, але і знаки своїх близьких, сім’ї, друзів, коханих. Багато людей перевіряли свою сумісність з коханими за допомогою гороскопу. Як же це поєднується з впливом імені? Дуже просто-якості, що даруються знаком зодіаку, перетинаються і або підсилюють, або пригнічують іменні.

Таблиця: характеристика Валентинів різних знаків Зодіаку

Знак зодіаку Сильні сторони Слабкі сторони
Овен Наполегливість, рішучість Впертість, невміння слухати
Телець Спокій, врівноваженість Невміння висловити емоції
Близнюки Товариськість, комунікабельність Відсутність наполегливості, невміння досягати цілей
Рак Багата уява Надмірна мрійливість, відсутність твердого грунту під ногами
Лев Самодостатність, почуття власної гідності Агресивність або поблажливість до оточуючих
Діва Дисципліна, самоконтроль Холодність, черствість
Терези Розвинене абстрактне мислення Відстороненість, не доброзичливість
Скорпіон Пристосовність Надмірна мінливість, відсутність міцного стрижня в характері
Стрілець Товариськість, весела вдача Легковажність
Козеріг Працьовитість, посидючість Невміння відпочивати
Водолій Інтелект, вміння просто представляти складну інформацію Забудькуватість, відсутність концентрації
Риби Романтичність, високі помисли Недобросовісність, лінощі

Також на характер впливає і сезон, в який володар імені був народжений.

Таблиця: вплив сезону на характер Валентина

Пори року Характеристика
Літо Річний Валентин — улюбленець галасливих компаній, який прагне завоювати прихильність оточуючих (особливо жінок). Втім, він відчайдушно боїться старості і в гонитві за вічною молодістю може перейти всі кордони.
Осінь Валентин, що народився восени, прагне до розташування суспільства, і тому часто йде у нього на поводі. Його можна навіть назвати жертвою моди.
Зима Валентин, народжений взимку, найменш щасливий в особистому житті, проте до похилого віку зберігає певну харизму, яка притягує до нього жінок.
Весна Весняний Валентин мрійливий і тихий, він зберігає дитячу любов до бездіяльного споглядання до зрілого віку.

Валентин — сильна і багатогранна людина, яка володіє безліччю талантів в різних областях. Його успішність в житті цілком і повністю залежить від нього самого, його вміння зосереджуватися і концентрувати свої сили на досягненні мети. З цієї статті ви дізнались значення імені Валентин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *