Що означає ім'я Валерій

Що означає ім’я Валерій: походження, характеристика та значення імені

Імені людини завжди надавалося особливе значення. З давніх пір люди помічають, що ім’я впливає на характер і долю свого носія. Щоб визначити, які якості ім’я подарує своєму власникові, потрібно дізнатися не тільки його походження і переклад, а й ознайомитися з побуквенним значенням, сумісністю зі знаками зодіаку та іншими іменами. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Валерій.

Що означає ім’я Валерій

Ім’я Валерій має латинське походження. У римському пантеоні богу Марсу приписувався епітет Valesius (Валесіус), що означає “сильний”, “міцний”,”здоровий”. Це слово походить від valeo — «бути сильним», «мужатися». Далі Valesius перетворився на Valerius (Валеріус), від якого І сталося ім’я Валерій. Буквальне значення імені — «сильна і здорова людина».

Поширення

Ім’я зародилося на території Римської імперії і довгий час було поширене серед шанувальників Марса, його жерців і службовців храму. З приходом християнства ім’я стало популярно і серед послідовників Христа. У традиційній церкві воно мало дещо спотворений вигляд-Уалерій, а також зустрічалася форма Валер.

Далі при експансії християн ім’я перекочувало і в інші країни, в тому числі Україну. Що примітно, до XX століття воно не було популярно серед наших співвітчизників — всього 1% чоловічого населення носив це ім’я. Однак після 1937 року інтерес до імені Валерій різко зріс. Справа в тому, що саме цього року здійснив перший безпосадочний переліт через Північний полюс радянський льотчик-випробувач Валерій Павлович Чкалов. За цей подвиг він був удостоєний звання Героя Радянського Союзу, а новонароджених хлопчиків почали повсюдно називати Валеріями.

Зараз, втім, інтерес до імені поступово згасає, а його носіїв зустрічається все менше — ім’я знову стає досить рідкісним.

Форми імені

Ім’я Валерій можна скорочувати так:

 • Валя;
 • Лера;
 • Лер;
 • Валера.

Ласкаво Валерія називають так:

 • Валечка;
 • Валерка;
 • Валерушка;
 • Лерик.

Діти Валерія носитимуть по батькові Валерійович, Валеріївна або Валерійович, Валеріївна. Самому Валерію співзвучні такі по батькові:

 • Борисович;
 • Адамович;
 • Вітальович;
 • Валентинович;
 • Андрійовіч.

Родинні імена

Ім’я Валентин сходить до давньоримського valeo, як і ім’я Валерій. В плані походження ці імена споріднені між собою, так і значення у них схожі — Валентин також вказує на міцне здоров’я і фізичну силу носія.

Валерій має і парне жіноче ім’я — Валерія.

Таблиця: аналоги імені на інших мовах

Англійська Valeriy Валерій
Арабська فاليري‎ Фалірій
Білоруська Валерый Валерій
Болгарська Валери Валері
Угорська Valerij Валерій
Іврит ‏ולרי‏‎ Валерій
Ідиш ‏וואַלערי‏‎ Валерій
Іспанська Valery Валерій
Італійська Valerio Валеріо
Китайська 瓦列里 Вальелій
Латинь Valerius Валеріус
Німецька Waleri Валері
Польська Walery Валерій
Румунська Valeriu Велері
Українська Валерій Валерій
Французька Valére Валір
Словацька Valér Валер
Словенська Valerij Валерій
Японська バレリ Барері
Корейська 발레리 Баллері

Транслітерація

Для оформлення закордонного паспорта необхідно записати ім’я на латиниці за діючими правилами транслітерації. Згідно з наказом міграційної служби, регламентує запис літер українського алфавіту латиницею, ім’я Валерій записується наступним чином: VALERII.

Існує й інша форма запису, яка регламентується ГОСТ 7.79—2000, — VALERIY. У такій формі ім’я можна зустріти, наприклад, в каталозі великої бібліотеки, де назви книг і автори повинні бути записані в міжнародному форматі.

Ніки для соцмереж

При виборі ніка можна поекспериментувати з формою транслітерації або заміною символів, наприклад, застосувати поширений в інтернеті трюк: замінити «Л» на «JI»:

 • V@JI3rA;
 • v@ler@;
 • L. E. R;
 • JI3R.

Церковне ім’я

Ім’я Валерій є в церковних святцях, тому при хрещенні юнакові не буде дано нове ім’я. Валера може святкувати іменини чотири рази на рік:

 • 22 березня,
 • 6 травня,
 • 7 листопада,
 • 20 листопада.

Значення імені Валерій і характер в тлумаченні різних дослідників

Сьогодні навіть скептично налаштовані вчені визнають, що ім’я має досить велику владу над характером людини, формуванням його особистості і, як наслідок, подіями в його житті. Вивченням цього феномену займаються такі галузі мовознавства, як ономастика і антропоніміка. Ці науки розглядають людські імена, виходячи з їх походження, поширення, а також соціальних якостей носіїв.

Більшість вчених сходяться на думці, що вплив імені на формування характеру відбувається під впливом асоціативних рядів. Наприклад, ім’я Валерій може асоціюватися у людини з персоною мужньою і сміливою. Тоді обиватель, який не знає Валерія особисто, буде ставитися до нього з таким упередженням. Сам Валерій також мимоволі прислухається до своїх підсвідомих асоціацій і поводиться відповідно до них.

Характеристика П’єра Руже

П’єр Руже — автор праці «Вплив імені на життя людини». Він розглядає ім’я з точки зору певних атрибутів і характеристик, з яких і складається особистість. За П’єру Руже, людські імена володіють певними вібраціями (коливаннями), які і визначають атрибути імені.

Таблиця: атрибути Валерія по Руже
Особистість Чоловіки-стріли
Колір Блакитний
Сильні риси Інтуїція, інтелект, товариськість
Тотемна тварина Кінь
Тотемна рослина Кропива
Знак зодіаку Рак
Моральність Егоїзм, гедонізм
Здоров’я Міцне, навіть бездоганне
Швидкість реакції Нижче середньої

По Ружі Валерій відноситься до типажу «чоловіків-стріл» — активних, діяльних, сміливих людей. Втім, Валерія приваблює не стільки діяльність як така, скільки визнання і повагу за неї. Валерій — людина себелюбна і горда, йому важливо, щоб оточуючі визнавали його авторитет. Якщо Валерія не просять про допомогу, не питають у нього ради, не запрошують взяти участь у спільній діяльності, то він відчуває себе самотнім, непотрібним, покинутим. До його сильних сторін відноситься інтуїція в поєднанні з інтелектом. Він вміє і любить приймати важливі рішення, але помилившись, ніколи цього не визнає. Валерій мінливий, а тому рідко водить довгу дружбу. Йому не подобається часто бачити одних і тих же людей, тому коло його спілкування вкрай широке.

По Борису Хігіру

Валерій по Хігіру-галаслива і активна людина. Він себелюбний, але в міру, не відноситься до оточуючих зневажливо. Але поблажливо слухає їхні поради і завжди надходить по-своєму. У виборі професії Валерій відштовхується не стільки від її прибутковості, скільки від її рухливості — Валерію важливо побачити світ, в офісі він відчуває себе в ув’язненні. Сім’я для Валерія — важлива частина життя, він любить возитися з дітьми і щиро поважає і цінує свою дружину. Валерій не з тих чоловіків, що здатні байдуже ставитися до своїх близьких. Незважаючи на це, він ретельно береже особистий простір і не дозволяє порушувати його межі навіть членам сім’ї.

По Флоренському

Згідно з Павлом Флоренським, Валерій з самого дитинства проявляє активність і любов до ризику. Він екстремал, в ранньому віці це завдає чимало клопоту батькам. Подорослішавши, Валерій нерідко починає всерйоз захоплюватися екстремальними видами спорту. Він товариський і швидко налагоджує контакти з новими людьми. Йому чужі сорому, комплекси і скутість в спілкуванні. Він може однаково легко говорити і з одним дитинства, і з випадковим перехожим на вулиці.

За Величко

Фелікс Казимирович Величко припускає, що кожна літера має власну енергетику. У Величко є всі підстави висувати подібні теорії, адже буква — не що інше, як повноцінний, завершений, самодостатній символ. Семантико-фонетичний аналіз імені за Величко:

 • В — комунікабельність, товариськість. Така людина легко заводить дружбу і ділові контакти;
 • А — справжнє бажання, первинна енергія. Ця літера дає власникові імені знання своїх істинних, глибинних і щирих цілей, а також сили для їх досягнення;
 • Л — артистичні здібності, харизма. Ця людина вміє піднести себе, він схильний малюватися і трохи паясничать;
 • Е — прагнення до пізнання навколишнього світу. Така людина допитливий і обожнює ділитися знаннями з іншими людьми;
 • Р — проникливість, хоробрість, іноді зарозумілість і самовпевненість. Ця людина часто вважає себе розумнішим за інших (не безпідставно), але подібна самооцінка може засліплювати його;
 • І — тонкий естетичний смак. Ця буква дарує власникові імені любов до гармонії, прагнення до прекрасного;
 • Й — значення еквівалентно І.

Склавши значення всіх букв, ми отримаємо докладний психологічний портрет Валерія за Величком. Носій цього імені-людина самовпевнена і харизматична, він вміє справляти хороше враження. До Валерія тягнуться люди, але він часто може дивитися на них зверхньо, вважаючи себе розумнішими за інших. Він прагне до знань і гармонії. Валерій твердо знає своє призначення і домагається поставлених цілей, використовуючи внутрішню енергію.

По Менделєєву

Менделєєв відзначає велич імені Валерій. Ця людина володіє силою волі, імпульсивністю, енергійністю. Це потужна, рухлива особистість, яка прагне змінювати навколишній світ під свої стандарти. Впевненість у собі часто переростає у віру у власну недоторканність, тому Валерій часом зловживає повноваженнями. Романтичних відносин Валерій уникає і одружується досить пізно. Одружившись, вибирає сім’ю в якості нового пріоритету. Валерій-зразковий сім’янин і відмінний батько, який на багато що готовий заради щастя своїх дітей. Він з тих людей, що не можуть спокійно спати, знаючи, що у сім’ї не вистачає коштів. Валерій разібється в коржик, але знайде підробіток або більш високооплачувану роботу, щоб його рідним не довелося обмежувати себе в чомусь. Валерій високо цінує матеріальні блага і вірить, що без стабільного високого заробітку щастя практично недосяжно. Чим старше стає Валерій, тим спокійніше його вдача. Його розваги стають все скромнішими, а друзі — тихіше.

Загальна характеристика носія імені

Так чим же відрізняється носій імені Валерій? Розглянемо особливості його характеру в залежності від різних аспектів.

Валерій в дитинстві

Маленький Валера — головний біль для батьків. Він часто не рахується з думкою старших, до їх порад відноситься з погано приховуваним зневагою і часто усвідомлено піддає своє здоров’я і навіть життя небезпеці. Валерій-дитина, за якою необхідно постійно стежити, проте зайвий тиск може тільки викликати хвилю протесту і ще більш небезпечні пустощі.

Здоров’я

Валерій не страждає від проблем зі здоров’ям. Навіть в дитинстві він мало хворіє і не застуджується. Дорослий Валерій хворіє вкрай рідко, але схильний до повноти. Йому необхідно стежити за харчуванням і активно рухатися, щоб уникнути проблем з метаболізмом та опорно-руховим апаратом, які може викликати зайву вагу.

Таланти і здібності

Валерій володіє відмінними комунікаційними навичками, а також добре розвиненим естетичним смаком. Йому подобається подорожувати і дізнаватися все нове, а тому йому підходить робота, яка передбачає часті відрядження. З Валерія вийде відмінний фотограф, етнолог, археолог. Йому підійдуть і більш артистичні професії: музикант, актор, шоумен. Завдяки видатному смаку він може стати непоганим режисером.

Валерію протипоказана робота в офісі — постійно перебуваючи в одному місці, він відчуває себе розбитим і нещасним.

Любов і шлюб

Валерій ретельно вибирає партнерку, грунтуючись не тільки на власній інтуїції і почуттях, але і на раціональних аргументах. Він важко переживає розрив. У деяких випадках після розставання з коханою жінкою він може замкнутися в собі і відмовитися продовжувати пошуки своєї половини.

Завдяки харизмі та артистичності Валерій може легко завоювати вразливу панночку, а також ласих на романтику жінок. Втім, багато дівчат бачать в залицяннях Валерія порожні хвастощі і, не будучи впевненими в серйозності його намірів, відмовляють у продовженні відносин.

Сексуальність по Хігіру

Борис Хигир зазначає, що Валерій — досить холодний в романтичному плані чоловік. Він рідко піддається поривам пристрасті. Жінок в цілому він любить і готовий до ніжних відносин. Йому важливо, щоб жінка була розкутою і досвідченою, не затиснутою.

Таблиця: сумісність імен

Анастасія Можливий роман, але міцних відносин не вийде
Ірина Можливий міцний шлюб, заснований на взаємоповазі і дружбі
Олена Відсутність загальних інтересів
Юлія Взаєморозуміння, дружні відносини
Тетяна Хороші ділові відносини
Вікторія Дружба і партнерство, романтичної іскри немає
Наталя Незацікавленість
Ольга Нудні відносини, які закінчаться самі собою

Важливі роки життя

Валерію важливо звернути увагу на наступні роки свого життя:

 • 18 років. У цей час відбудеться корінний перелом в психіці, і Валера почне усвідомлювати свою відповідальність перед навколишнім світом;
 • 27 років. У цьому віці Валерій починає сумніватися у виборі життєвого шляху і переглядає своє ставлення до багатьох важливих речей;
 • 35 років. Цей рік життя знаменує остаточне формування цінностей і життєвих цілей.

Таблиця: гороскоп імені Валерій

Овен Впертий і гордий юнак. Ця людина завжди йде до кінця, навіть якщо не цілком усвідомлює, навіщо він це робить. Природна енергійність і активність Валерія дозволяють йому дійсно часто домагатися своїх цілей. Правда ставити їх Валера не вміє — ним легко маніпулювати, він часто клює на такі дитячі хитрощі, як ” слабо?”.
Телець Найбільше в житті цінує сімейний затишок. Його мрія — власний будинок, кілька дітлахів, любляча і кохана дружина. Він вміє вести домашнє господарство, любить возитися з новонародженими і маленькими дітьми. Не з тих людей, хто відчуває огиду до догляду за дитиною, нерідко може взяти відпустку після пологів дружини, щоб не пропускати перші роки життя малюка.
Близнюки Товариський і навіть балакучий молодий чоловік. Він здатний швидко налагоджувати контакти, але часто набридає оточуючим постійними розмовами. Валера вміє захоплююче і цікаво розповідати про що-небудь, але слухати не здатний, що може розлютити деяких людей.
Рак Ідеаліст, мрійник. Ця людина — дослідник, першопрохідець, активіст. Він здатний не тільки будувати плани, а й швидко втілювати їх у життя. Але йому часто не вистачає посидючості, щоб довести до кінця великий проект.
Лев Горда людина з високою зарозумілістю. Він смертельно ображається, коли хтось сміє його критикувати. Валера-Лев завжди і все знає краще за всіх, він не терпить чужих порад і втручання в свою діяльність.
Діва Хоч і досить імпульсивний, все ж прагне до упорядкованості. Він вважає за краще жити один, оскільки ненавидить, коли порядок в його будинку якось порушується або змінюється.
Терези Володіє багатою фантазією і нерідко прикрашає події в своєму житті. Робить він це не з бажання покрасуватися, а в спробах передати власні емоції. Для нього важливо налагодити емоційний контакт зі співрозмовником, розкрити його.
Скорпіон Запальна і нетерпима людина. Він часто є заручником упереджень і не любить змінювати свою думку. Відхідливий, але в пориві злості може накоїти непоправне.
Стрілець Поривчастий і мінливий чоловік. Він не має чітких цілей в житті, оскільки його прагнення постійно змінюються. Здатний на потужні пориви і імпульси енергії, які рідко приносять плоди з-за своєї минущості.
Козеріг Спокійний домосід. Володіє самою тихою і поступливою вдачею. Ця людина цінує умиротворення і затишок, він не шукає сварок і вважає за краще будь-які питання вирішувати мирно.
Водолій Мало значення надає словам. Він може наобіцяти золоті гори, але на наступний день забути про свої обіцянки. Це вітряна і непостійна людина, яка не бажає оточуючим зла і обов’язково допоможе в разі необхідності.
Риби Сором’язливий і незручний, коли справа доходить до романтичних відносин. Він не вміє красиво доглядати, оскільки відчуває себе поруч з симпатичною йому дівчиною надто затиснуто. Йому необхідно знайти подругу, яка зможе взяти на себе відповідальність за перший етап відносин та продемонструє щиру зацікавленість, тоді скутість Валерія пройде.

Пори року

На формування характеру впливає не тільки місяць, але і сезон народження. У кожної з пір року є власна енергетика, яку можна відчути в природних циклах в’янення та оновлення:

 • літній Валерій абсолютно не вміє сидіти на місці. Він постійно в пошуку чогось нового, провести день вдома в чотирьох стінах для нього подібно в’язниці. Така людина швидко заводить знайомства, але близько сходитися з людьми не вміє;
 • осінній — схильний до задумливості. Він буває меланхолійний і часто пускається в роздуми. Втім, його не можна назвати зануреним в себе інтровертом — він діяльний, і без втручання в оточення відчуває себе непотрібним;
 • зимовий Валерій виділяється харизмою і артистичністю. Він вміє розташовувати до себе, але сам оточуючих людей не дуже цінує. Ця людина здатна брехати в обличчя, але не вважає свою нещирість чимось поганим;
 • весняний здатний швидко кардинально змінювати свою точку зору. Він не відрізняється постійністю, проте пристосовність не раз виручить його з важкої життєвої ситуації. Він вміє розташувати до себе завдяки таланту слухача і вмінню вести грамотні суперечки.

Таблиця: езотеричні відповідності

Стихія Вогонь
Знак зодіаку Рак
Планета Марс
Колір Блакитний, світло-бірюзовий
Щасливі числа 3, 5, 10
Щасливий день тижня П’ятниця
Тотемна тварина Кінь, куниця
Тотемна рослина Кропива, люпин
Тотемне дерево Клен
Камінь Бурштин, гранат

Валерій — людина імпульсивна і активна. Для нього важливо отримувати підтримку від сім’ї і близьких, оскільки він дуже залежний від думки оточуючих. Якщо Валерій навчиться посидючості і терпінню, він зможе подолати будь-які перешкоди. З цієї статті ви дізнались значення імені Валерій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *