Що означає ім’я Костянтин: походження, характеристика та значення імені

Вже більше ста років ім’я Костянтин не втрачає своєї популярності в нашій країні. Воно поширене як в Україні, так і на території інших держав Європи. Це ім’я відоме з давніх часів, його носили сини знатних батьків ще у Візантії. Також даною іменною формою було названо кілька правителів. Найбільш знаменитий з них — імператор Костянтин Великий, відрікся від язичництва, що поширив християнську віру і створив нове місто Константинополь, який став столицею римської держави. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Костянтин.

Що означає ім’я Костянтин

Чоловіче ім’я Костянтин зародилося в латинській мові. Воно утворилося від найменування «constans» і переводить як «стійкий», «постійний» або «твердий».

Вставши на сторону християн, які на той час становили не більше десятої частини населення Римської імперії, імператор Костянтин рушив вперед розвиток цивілізації і виявився гідним залишитися в пам’яті людства з ім’ям «Великий».

Форми імені

Скорочення для імені Константин: Костя, Котя, Коста, Кока, Костя, Кон, Тино.

Зменшувально-пестливі варіанти: Костик, Костенька, Костюшка, Костюня, Костюша, Костяша, Костяня, Костюра, Коташа.

Щоб написати вірш для Костянтина, можна використовувати такі рими до даної именоформе: християнин, як один, серпантин, громадянин, мандарин, сім’янин, дворянин, володар.

Споріднені Іменні форми: Констант, Костянтино, Костадін, Конседін, Койшем, Кістеннін, Константінос, Констандінос. Жіночі аналоги: Констанція, Костянтина.

Церковний варіант імені: Костянтин.

По батькові, що утворюються від імені Костянтин: Костянтинівна, Костянтинович.

У закордонному паспорті Ім’я Костянтин пишеться як KONSTANTIN.

Які по батькові вдало поєднуються з ім’ям Костянтин: Андрійович, Вікторович, Ілліч, Петрович, Юрійович.

Можливі нікнейми для соціальних мереж: Konstantin, Kostya, Kostik, Constantin, Constantine, Konstantyn.

Таблиця: ім’я Костянтин в іноземних мовах

Мова Написання Транслітерація
Англійська Constantine Constantine
Арабська كونستانتين Constantine
Білоруська Канстанцін Kanstantsyn
Болгарська Костадин Kostadin
Угорська Konstantin Konstantin
Голандська Constantijn Constantijn
Грецька Κωνσταντίνος Ko̱nstantínos
Грузинська კონსტანტინე konstantine
Іврит קונסטנטין Constantine
Іспанська Constantino Constantino
Італійська Costantino Costantino
Корейська 콘스탄틴 Constantine
Китайська 康斯坦丁 Kāng sītǎn dīng
Латинська Constantinus Constantinus
Латвійська Konstantīns Konstantins
Литовська Konstantinas Konstantinas
Німецька Konstantin Konstantin
Польська Konstantyn Konstantyn
Португальська Constantino Constantino
Словацька Konštantín Konstantin
Сербська Костадин Kostadin
Тайська คอนสแตนติน Constantine
Українська Костянтин Kostiantin
Фінська Konstantin Konstantin
Французька, румунська Constantin Constantin
Хінді कांस्तान्तिने Kānstāntinē
Чеська Konstantýn Konstantyn
Японська コンスタンティン Konsutantin

Дати іменин і святі покровителі

Святих з ім’ям Костянтин досить багато. Найвідомішими з них є:

 1. Імператор Костянтин Великий, Рівноапостольний. Святий керував однією з частин, що входить до складу Римської імперії. Але завдяки вірі в Бога він зміг стати єдиним правителем на території імперії. Усе життя він присвятив Господу і церкві, скасував страти через розп’яття, звів безліч християнських храмів, заборонив язичницькі ігри, заборонив підносити жертви ідолам.
 2. Преподобний Костянтин Косинський. Святий разом зі своїм сподвижником Косьмою був учнем преподобного Варлаама Хутинського. Пізніше вони покинули обитель і пішли жити на острів, де заснували монастир.
 3. Благовірний князь Костянтин Муромський. Святий протягом усього життя всіляко сприяв поширенню християнської віри на Російській землі, заснував кілька церков і звернув в християнство тисячі поган.

Іменини Костянтин святкуватиме в одну з наступних дат (найближчу до його дня народження):

 • у січні: 8;
 • у лютому: 11, 27;
 • у березні: 6, 18, 19, 25;
 • у травні: 24;
 • в червні: 3, 11, 15, 18, 21, 29;
 • в липні: 8, 14, 16, 22, 27;
 • в серпні: 2, 11, 13, 17, 26;
 • у вересні: 16, 19, 23;
 • в жовтні: 1, 2, 4, 15, 22;
 • у листопаді: 3, 4, 15, 19, 20, 22, 23, 25, 27;
 • у грудні: 2, 11, 15, 23.

Характеристика і значення імені Костянтин

Костянтин — це яскрава людина, що притягує оточуючих своєю таємничістю. Незважаючи на значення імені «постійний», ця людина являє собою надзвичайно непостійну особистість. Він хоч і сильний духом, напористий і цілеспрямований, все ж є скромною і вразливою натурою. Хлопець не здатний на низькі вчинки, не любить банальностей, наділений тверезим мисленням, довго обдумує кожну свою дію. Кості подобається все гарне і незвичайне, тому він намагається оточити себе неординарними людьми і речами. Для нього немає загальноприйнятих авторитетів, про кожну людину хлопець складає власну думку. Чоловік наділений безліччю талантів, які звик використовувати з метою показати свою перевагу. Досягнувши бажаного, Костя відчуває справжнє задоволення.

Хлопець трохи, тактовний, сентиментальний, має імпульсивний і примхливий характер, більше властивий дівчатам. Зате він дуже терплячий і рішучий. Здатний на сміливі вчинки, нехай і після довгого їх обдумування. Костянтин щедрий і добрий з оточуючими, завжди зуміє знайти слова підтримки, на такого можна покластися. Ясність розуму і відмінна інтуїція допомагають юнакові досягати своїх цілей. Мінусами в характері Кості можна вважати його вразливість і скромність. Саме вони можуть перешкодити чоловікові досягти професійних висот. Крім того, ці недоліки заважають хлопцю налагоджувати зв’язки з людьми. Костянтин довго відходить від потрясінь і важких ситуацій.

Таблиця: характеристика особистості Костянтина згідно з різними теоріями

Теоретик Характеристика
Борис Хигир За теорією Бориса Хігіра Костянтин володіє боязким і тривожним характером. У дитинстві йому важко звикати до нових обставин, але з віком цей страх минає. Однак спілкуватися з новими людьми чоловікові, як і раніше важко. У нього є друзі, але їх дуже мало. Ця людина відповідальна і сумлінна, дуже любляча свою роботу. Його може засмутити будь-яка дрібниця, зате він бачить прекрасне навіть в найгірших людях. Дівчат любить яскравих і красивих, але також йому важливо, щоб вона була освіченою і цікавою.
Павло Флоренський Павло Флоренський вважає Костянтина самою непостійною людиною. Цей хлопець схильний до примхливості, нетерпимий до життєвих проблем, занадто вимогливий до себе. Іноді складається враження, що Костя сам не знає, чого хоче. Він злий на весь світ, в тому числі і на себе. У хлопця тонка і талановита натура, яку він вважає своєю перевагою над оточуючими. У чоловіка нерівне життя, нерівні відносини з оточуючими, він дуже непостійний. Складно вгадати, що він зробить в наступну хвилину, навіть сам Костянтин є для себе загадкою.
П’єр Руже На думку П’єра Руже Костянтин є яскравою особистістю з загадковим характером. Він екстраверт, динамічний і активний, не піддається впливу оточуючих, але вміє слухати. Хлопець звик домінувати в спілкуванні, проявляє добросердечність і емоційність. Вміє цінувати своє і чуже життя. Крім іншого, у кістки хороша інтуїція, ясний розум і чудове здоров’я. Це глибока особистість з найбагатшим внутрішнім світом.

Як ім’я Костянтин впливає на характер дитини

Маленький Костя наділений суперечливою і непостійною натурою. Батькам хлопчика потрібно багато сил, щоб направити його особистість в правильне русло. Малюк росте спокійним, скромним, боязким, занадто вразливим і чутливим. Але в той же час в ньому присутні неймовірна впертість і небажання слухатися дорослих. Хлопчик цікавий, але не надто активний. Така дитина завжди чинить тільки так, як їй хочеться. Костянтин не любить змін у житті, тому сильно засмучується, якщо доводиться переїжджати або міняти школу. З навчанням у Кості можуть виникнути проблеми, в першу чергу через його скромність. Мамі і татові потрібно знайти “золоту середину” в процесі виховання сина. Якщо поводитися з ним занадто строго, хлопчик стане деспотичним, а якщо ласкаво і м’яко — виросте безхарактерним і слабким духом.

Правильне виховання допомагає Костянтину стати унікальною та індивідуальною особистістю. У юному віці він все ще схильний до суперечливих дій, що часто закінчується для нього неприємностями. Хлопець поєднує в собі чуттєвість і байдужість, ніжність і жорстокість, правдивість і скритність. Вже в такому ранньому віці на Костю звертає увагу більшість дівчат, він вражає своєю незвичайністю. Такий інтерес дуже лестить хлопчикові і приносить величезне задоволення. Але його не цікавлять відносини, щоб нікого не підпускати до себе близько, юнак відділяється від оточуючих людей за допомогою стіни з іронічних і саркастичних висловлювань. Костянтин схильний здійснювати егоїстичні і хуліганські вчинки, але все це лише через страх залишитися на самоті або бути незрозумілим. Підліток майже нікому не довіряє, тому практично не має друзів, але ті, які є, стають для нього справжньою опорою і підтримкою. Костя не звертає уваги на думку оточуючих, він вміє побачити в людині те, чого не бачать інші. Тому при виборі товаришів, він спирається тільки на свої домисли.

Хобі та таланти

У дитячому віці Костя захоплюється конструюванням. З віком його все більше приваблюють загадковість і романтика. Чоловікові подобається вирішувати складні завдання, будувати плани і реалізовувати їх в життя. Хлопець любить природу, красиво малює і пише талановиті вірші. Крім того, він не проти провести час з книгою або за переглядом історичної хроніки або документального фільму. Спорт також займає не останнє місце серед хобі Костянтина.

Професія і кар’єра

Костянтини діляться на дві групи. Перша вибирає стрімкий зліт по кар’єрних сходах, займає керівні посади. Такого хлопця поважають колеги, він терплячий, напористий і відповідальний, наділений організаторським талантом і аналітичним складом розуму. У нього відмінно виходить вести власний бізнес. Також чоловік стане успішним у сфері науки, космонавтики, геології, досліджень, архітектури, будівництва або політики.

У другу групу входять Костеки, які вибирають творчу професію. Вони також можуть домогтися максимальних висот від обраної професії, але крім грошей отримають ще і духовне задоволення. Такий чоловік може стати видатним дизайнером, художником, музикантом або навіть священиком.

Незважаючи на те, до якої групи більше схильний Костянтин, він завжди буде прикладати масу зусиль і цілком віддаватися своїй професії. Це сумлінна людина, яка може задовольнитися тільки роботою, виконаною максимально добре. Таке ставлення до справи не завжди виливається у великий фінансовий дохід, але робити по-іншому Костя не хоче і не вміє. Робота для нього головне захоплення в житті.

Здоров’я

Костянтин до самої старості не матиме проблем зі здоров’ям. Він веде рухливий спосіб життя, любить прогулянки на природі, намагається часто відпочивати на морі. Цей чоловік проживе довге життя, і лише в похилому віці можуть з’явитися деякі хвороби. Найчастіше це захворювання суглобів, органів зору і легенів.

Любов і сексуальність

Костянтин сексуальний, пристрасний, темпераментний і влюбливий. Дівчата часто і швидко закохуються в цього чоловіка. Він здатний на красиві залицяння, внаслідок чого швидко домагається прихильності своєї обраниці. Жінок приваблює в ньому сила, елегантність і доброзичливість. Крім іншого, Костя дуже щедрий, буде задаровувати подарунками свою кохану.

Хлопець віддає перевагу яскравим і ефектним жінкам. Йому подобається, коли в дівчині є якась загадка, яку потрібно розгадати. Але, зробивши це, Костянтин може тут же втратити інтерес до партнерки. Юнак не вірить у вічне кохання, тому все його життя складається з нескінченного ланцюжка романтичних зв’язків і розчарувань.

Костянтин обожнює жінок з інтригою, яких необхідно довго розгадувати
Інтимні стосунки-важлива складова життя. Вони доставляють йому справжнє задоволення і радість. Хлопцеві важливо, в яких умовах відбуваються зустрічі з жінкою, йому потрібна спокійна і затишна обстановка, щоб повністю розкрити свій потенціал. У ліжку Костянтин звик домінувати, не потерпить бажання партнерки взяти на себе чільну роль.

Шлюб і сім’я

Перший шлюб Костянтина зазвичай закінчується розлученням. Чоловік проявляє себе як уважний і турботливий чоловік, але це все робиться напоказ. Хлопець вважає сім’ю обов’язковою частиною життя успішної людини, тому дружину сприймає як партнера, а не улюблену жінку. Він не дає їй достатньої кількості тепла і ніжності, так як весь свій час приділяє роботі. З батьками дружини намагається взагалі не зустрічатися. У сім’ї Кості панує авторитаризм. Чоловік завжди буде займати роль лідера, самостійно приймати рішення, не звертаючи уваги на думку інших домочадців. Будучи в гніві, ця людина може опуститися до грубості і цинічності, а ревнощі робить його злим і мстивим. Крім іншого, хлопець ніколи не ділиться своїми проблемами, ніколи не розповідає про робочі моменти. В парі трапляється безліч скандалів і конфліктів, підсумком одного з них рано чи пізно стає розлучення.

Розставання з дружиною Костянтин схильний вважати життєвим уроком. У його житті можуть бути ще одруження, але всі вони не мають нічого спільного зі справжніми відносинами. Просто хлопець дуже влюбчив і прагне до романтичних пригод. У кожному шлюбі у Кості народжуються діти, яких він дуже любить, намагається підтримувати зв’язок з ними. Коли вони стають дорослими, продовжує спілкування на дружній ноті.

Таблиця: сумісність імені Костянтин з деякими жіночими іменами

Ідеальна сумісність Агата, Анна, Вікторія, Євгенія, Інна, Ірина, Любов, Ніна, Ольга, Поліна, Римма, Софія
Хороша сумісність Анастасія, Віра, Дора, Олена, Тетяна, Фаїна, Фріда
Погана сумісність Аліса, Белла, Діна, Єфросинія, Кіра, Ліна, Майя, Юлія

Таблиця: відповідності для імені Костянтин

Планета Меркурій
Стихія Земля
Знак зодіаку Близнюки, Лев
Колір Зелений, блакитний
Число 8
Тварина Ібіс
Квітка Незабудка
Дерево Акація, липа
Камінь Берил
Метал Алюміній
День тижня Среда
Пори року Весна
Значущі роки в житті 22, 26, 36

Інтерпретація значень букв, що входять до складу імені Костянтин

Літери, з яких складається ім’я людини, накладають на його характер додаткові якості:

 1. Буква К. Загадкова і таємнича особистість, наділена сильним духом і проникливістю.
 2. Буква О. Хлопець консервативний і принциповий. Буде щасливий лише тоді, коли зуміє знайти своє життєве призначення.
 3. Буква С. Юнак прагне до стабільності в усіх сферах життя.
 4. Буква Т. Головною пристрастю цієї людини є прагнення до різноманітності, крім того, він дуже цінує правду в усьому, завжди намагається докопатися до істини.
 5. Буква Я. У цієї людини є постійне прагнення до лідерства, він постійно починає і здійснює щось нове.
 6. Буква И. Чоловік володіє тонкою душевною організацією, чутливий, добрий і милий з усіма людьми.

Характеристика імені в залежності від пори року, в яку народилася людина

Зимовий Костянтин наполегливий і цілеспрямований, до останнього намагається довести свою правду. Хлопець може бути романтичним і веселим, але в наступну мить стати серйозним і вимогливим. Йому подобається отримувати увагу з боку оточуючих, особливо від жінок. Але бурхливі і короткострокові романи йому нецікаві. Цей чоловік бажає закохатися один раз і на все життя.

Навесні на світ з’являється Костянтин, наділений імпульсивним, непостійним, безстрашним характером, але в той же час-це веселий і компанійський юнак. Крім іншого, він є ще й самозакоханим егоїстом. Єдине, заради чого хлопець здатний пожертвувати собою, це сім’я і близькі люди.

У літні місяці народжується Костянтин, який має неординарний характер. Це абсолютно унікальна особистість, з незвичайним мисленням і непередбачуваним настроєм. Літній Костя-творча особистість, любляча подорожі і різноманітність. Чоловік ніколи не зупиниться на півдорозі в досягненні цілей, готовий на будь-який ризик. Він хороший, чуйний і добрий товариш.

Осінь наділяє Костянтина цілеспрямованістю і активністю. Хлопець самовпевнений і владний, у всьому намагається знайти вигоду для себе. Все, що робить ця людина, несе за собою корисливі цілі. Проте він абсолютно щирий, ніколи не стане брехати і лицемірити, також володіє логічним мисленням і здоровим глуздом.

Таблиця: характеристика особистості Костянтина відповідно до знаку Зодіаку

Знак зодіаку Характеристика особистості
Овен Заступництво Овна наділяє Костянтина веселим, відкритим і позитивним характером. Такому легко заводити нові знайомства, він намагається догодити всім без винятку, бачить в людях тільки хороше. Він добрий і душевний, намагається знайти для себе супутницю життя з такими ж якостями, як у нього самого.
Телець Цей Костя вважає за краще спілкуватися тільки з позитивними і веселими особистостями, хоча сам є абсолютною їх протилежністю – він серйозний і прагматичний. Зате його серйозний і рішучий характер допомагає домагатися успіху в кар’єрі. Чоловік обожнює свою роботу, його цінують і поважають колеги і начальство.
Близнюки Хлопець миролюбний, красномовний, привабливий. Йому не дістає серйозності і сталості, але навіть при їх відсутності чоловік здатний домагатися успіху в будь-якій сфері буття. Життя цієї людини нагадує хаос, в ній все непостійно і мінливо, крім залежності Кості-Близнюка від жіночої уваги. Він сильно небайдужий до дівчат, так само як і вони до нього.
Рак Під знаком Раку народжується Костянтин, наділений серйозним, надійним, розважливим характером. Цей чоловік живе за чітким планом, ним же і складеним. Оточуючі бачать в ньому надійноу, але самозакохану людини. Сам же він цінує ласкавих, добрих, ніжних і дбайливих особистостей, намагається уникати негативу. Такий стане ідеальним чоловіком.
Лев Занадто самозакохана і егоїстична натура. Цей хлопець впевнений, що все, що відбувається навколо, робиться тільки для його блага. Він схильний до зарозумілості і марнославства, але наділений неймовірною чарівністю, яка допомагає керувати людьми. Костянтин-Лев шукає ідеальну дівчину, якої не існує.
Діва Чоловік романтичний, любить мріяти, міркувати на філософські теми. Костя-Діва бажає досягти гармонії з навколишньою дійсністю, йому важко приймати цей несправедливий і ненадійний світ. Хлопець любить побути на самоті. Дівчатам віддає перевагу надійним і відкритим, які будуть приносити позитив в його існування.
Терези Костя-Терези наділений простим, щирим і доброзичливим характером. Заради близьких ця людина готова на все. Він не прагне грати чиюсь роль, а намагається завжди показувати своє справжнє обличчя. Чоловік буде відчувати себе щасливим поруч з ніжною і турботливою жінкою.
Скорпіон Під впливом Скорпіона на світ народжується Костянтин, який має мінливу і непостійну натуру. Його думки часто розходяться з діями, але свою думку чоловік буде відстоювати до останнього. Він не має популярності в суспільстві, часто страждає від самотності. Бажає зустріти дівчину, яка буде шалено любити його і терпіти всі примхи.
Стрілець Цей юнак романтичний, але прихований. Костянтин-Стрілець любить пофантазувати, наділений творчими здібностями, але приховує свою підвищену емоційність під маскою безтурботної і легковажної людини. Також і з дівчатами: хлопець показує їм своє небажання вступати в міцні і серйозні стосунки, але насправді мріє саме про вічну і щиру любов.
Козеріг Молода людина погано сумісна з будь-якими людьми, внаслідок чого він часто проводить своє життя на самоті. А справа в його самозакоханому і егоїстичному характері. Хлопець намагається поставити себе вище інших, самоствердитися за рахунок оточуючих. Костянтин-Козеріг віддає всі свої сили на побудову кар’єри, але не з метою самореалізації, а лише для отримання фінансового благополуччя.
Водолій Вплив Водолія робить Костянтина авантюрною і мрійливою особистістю. Юнак живе заради отримання нових емоцій і вражень, займається самовдосконаленням, знаходиться у вічному пошуку знайомств і романтичних відносин. Дівчат вибирає легковажних і простих.
Риби Вразливість і сором’язливість — основні риси характеру Костянтина-Риби. Хлопець нікому не довіряє, боїться бути обдуреним або відданим, не виносить лукавих людей. Серйозні відносини з жінками, його не цікавлять, так як він все одно ніколи не зможе довіритися своїй партнерці.

У Костянтина складна, але незвичайна доля. Сенсом його існування завжди буде трудова діяльність, тому чоловікові дуже важливо зробити правильний вибір професії. Будь-яка справа принесе цій людині натхнення, а також задоволення духовних і матеріальних потреб. Хлопець авантюрист, схильний до пригод, а також великий любитель жінок. Треба сказати, що вони відповідають йому взаємністю. Тому особисте життя насичене і активне. Костя зазвичай має кілька шлюбів, але рідко стає щасливим сім’янином. З цієї статті ви дізнались значення імені Костянтин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *