Що означає ім'я Леся

Що означає ім’я Леся: походження, характеристика та значення імені

Леся, Лесенька… це ім’я схоже на ніжний, дзюркотливий струмочок. Воно неймовірно жіночне, співуче і красиве. Можливо, саме через це ім’я не втрачає популярності вже багато десятків років. Але що ж це означає? Звідки прийшло до нас і якими рисами характеру наділяє своїх власниць? У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Леся.

Що означає ім’я Леся

Вже багато років вчені сперечаються про походження імені Леся. Одна група лінгвістів вважає, що воно має давньогрецьке коріння. Згідно з цією версією, ім’я Леся спочатку було простонародною формою імені Олександра (Олесандра), що означало «захисниця», і наділяло свою володарку мужністю і твердістю характеру.

Інша група вчених наполягає на тому, що дане ім’я — слов’янського походження. Воно має споріднене ім’я Лесана (Лесяна) і утворено від слова “ліс”. Найбільш ходовим воно було серед поляків, українців і білорусів. Слов’яни вважали, що його значення — «живе в лісі», «лісова дівчина». Існує ще одна версія, згідно з якою ім’я Леся означає «радість».

Через деякий час ім’я перетворилося в іншу форму, тому існує думка, що Олеся — це сучасний варіант імені Леся, яке походить від словосполучення «біля лісу».

Форми імені Леся

Досить часто вважається, що ім’я Леся є формою від імені або Олександра Олеся (Олеся), проте іноді воно зустрічається і як самостійне ім’я. Існує і чоловіча форма імені — Олесь.

Скорочений варіант: Ося, Ліс, Олекса.

Як називають Лесю друзі і рідні: Лесенька, Олесенька, Олесеночек, Лесюня, Лесюша.

Споріднені імена: Аліса, Лессі, Леслі.

У віршах про Олесі можна використовувати такі рими: полісся, піднебесся, куралеся.

Таблиця: ім’я Леся на інших мовах

Мова Як пишеться Як читається
Англійська Lesya Леся
Німецька Lesa Леса
Білоруська Леся Леся
Українська Леся Лэся
Турецька Lesia Леся
Японська レスヤ Lesia
Корейська 레시아 Lesia
Хінді लेस्या Lesya
Китайська 酒店 Lesya
Ідиш לעסיאַ Lesya
Естонська Lesya Леся

Згідно з останніми правилами транслітерації, у Лесі в закордонному паспорті буде вказано: Lesya або Olesya.

По батькові, підходящі для імені Леся

Ні для кого не секрет, що вибираючи ім’я для дочки, батьки повинні враховувати його співзвуччя з по батькові. Для Лесі найбільш підходящим варіантом буде: Аркадіївна, Сергіївна, Олександрівна, Валентинівна, Євгенівна.

Нікнейм для соцмереж

Для каналу Youtube, в Instagram та інших соціальних мережах Леся може вказувати найрізноманітніші нікнейми, наприклад:

 • le $ ya;
 • leseno4ek;
 • olesek;
 • lesek;
 • les.

Головне, щоб володарка нікнейма була задоволена обраним варіантом, адже він зумовлює її долю в онлайн-світі.

Святі покровителі Лесі

Ім’я Леся або Олеся в святцях не значиться, тому названі так дівчата святкують свої іменини разом з Олександрою:

 • 2 квітня-мучениця Олександра Амісійська (Понтійська);
 • 6 травня — мучениця Олександра Римська;
 • 31 травня, 19 листопада — мучениця Олександра Анкирская (Коринфська).

Характеристика і значення імені Леся

Релігійний діяч, поет і філософ П. А. Флоренський дає імені Олеся вичерпну характеристику, згідно якої дівчина має сильний, але досить складний характер.

Позитивні якості:

 • чесність у вчинках;
 • мужність;
 • оптимізм;
 • розважливість;
 • обережність;
 • стриманість.

Негативні якості:

 • егоїстичність;
 • відсутність самокритики;
 • скупість.

Маленька Леся

Маленька Лесенька — ніжна і ласкава дитина, яка тісно пов’язаний з батьками. З раннього дитинства малятко стає улюбленицею оточуючих. Олеся — комунікабельна, легко сходиться як з однолітками, так і з більш старшими дітьми. Ніби ласкаве сонечко вона збирає навколо себе друзів і приятелів, яких особливо багато у неї буде в шкільні роки. Однак незважаючи на всі позитивні якості, якщо батьки почнуть надмірно потурати примхам дівчинки, у її характері проявляться егоїстичні нотки, особливо якщо Леся зростатиме єдиною дитиною в сім’ї.

Зовнішністю дівчинка більше схожа на батька, тоді як характером, найімовірніше, піде в матір. Однак відносини жіночої половини в сім’ї часто натягнуті. Олеся більше тягнеться до батька, вона є справжньою «татовою донькою».

Шкільні роки

Ім’я Олеся накладає відбиток на характер підлітка. Лесенька зростає неймовірно рухомою і безстрашною дівчинкою, яка обожнює екстремальні види спорту. Щоб дівчинка могла витрачати енергію, найкраще буде якщо батьки віддадуть її в якусь секцію. В іншому випадку, Олеся буде постійно примушувати дорослих хвилюватися за неї, адже стрибок з парашутом, або нічна вилазка в ліс — це, на її думку, лише невинні пустощі.

Серед однокласників Леся є лідером. Їй однаково добре даються як шкільні предмети, так і додаткові завдання. Багато дітей заздрять їй і прагнуть бути схожими на неї. У дівчини багато подруг, проте вона все ж віддає перевагу компанії хлопчаків, оскільки “дівчачі” забави вважає нудьгою і дурістю.

Юність Олесі

По закінченні школи батькам важливо допомогти Лесі вибрати правильний напрямок у житті, оскільки із-за природного авантюризму дівчина може вибрати професію, яка швидко набридне їй. Однак дорослі повинні пам’ятати, що головне — не перегинати палицю. Необхідно представити все так, щоб Олеся вирішила, що це її особистий вибір. Якщо дівчина запідозрить, що діє за чиєюсь вказівкою, то обов’язково зробить все наперекір, тим самим зіпсує собі життя.

Вплив імені Леся на характер дорослої людини

У дорослої Олесі характер практично не змінюється. Маленька дівчинка виростає в сильну і самодостатню особистість, яка завжди буде відстоювати свої права. Жінка обережна і працьовита. Відсутність самокритики призводить до того, що в усіх своїх неприємностях Леся готова звинувачувати злу долю — кого завгодно, але тільки не себе кохану. Однак друзі і близькі ставляться до цієї її межі поблажливо, оскільки вважають, що достоїнства дівчини перекривають всі її недоліки.

Талант

У дівчини прекрасний слух і таланти в живописі. Якщо батьки в дитинстві помітять ці риси, то з Олесі може зрости хороша співачка або художник, який залишить після себе багато нетлінних творінь.

Професія

Кар’єра Олесі часто складається не відразу. Дівчина може довгий час перебувати «в пошуках себе», метаючись від однієї крайності в іншу. Для неї характерно вибрати для себе справу, яка не відповідає жінці. Наприклад, Олеся може легко може стати капітаном далекого плавання або вирушити на розкопки в пустелю з метою знайти скарби, заховані багато століть тому. Однак ці заняття їй швидко набридають, так як награвшись дівчина розуміє, що це був лише порив душі і займатися цим все життя вона не готова. Усвідомивши це, Леся кардинально змінює свою діяльність, вибираючи більш прагматичне заняття. Вона може стати хорошим викладачем, модельєром, лікарем, конструктором. У колективі Олесю люблять і прислухаються. Якщо вона займе керівний пост, то її відділ завжди буде випереджати інші за всіма показниками.

Здоров’я

Здоров’я у Лесі досить міцне. Основні недуги у неї пов’язані з недосипанням і порушенням життєвих циклів. Якщо дівчина буде раніше лягати і регулярно займатися спортом, то всі ці проблеми зникнуть самі собою. А з захворювань внутрішніх органів, можна виділити дихальну систему, зокрема легені.

Любов і сім’я

В сексуальних відносинах Олеся не дуже темпераментна, однак якщо доля зведе її з досвідченим партнером, який зможе «розбудити» в ній почуття, то дівчина стане справжньою тигрицею в ліжку, готовою займатися любов’ю цілодобово.

Особисте життя у Олесі зазвичай складається непогано, але шлях до сімейного щастя для неї — довгий і тернистий. Сім’я для Лесі — святе. Володарка цього імені рідко виходить заміж в пориві почуттів. Як правило, до вибору чоловіка вона підходить серйозно і грунтовно, перевіряючи кандидатів на міцність. Якщо Олеся втрачає інтерес до свого обранця, то не замислюючись рве відносини. Тривалі стосунки можливі тільки в тому випадку, якщо молода людина буде постійно тримати дівчину в напрузі. Шлях до серця Олесі — це різноманітність і вміння дивувати.

У Лесі багато шанувальників, але обраний нею в чоловіки молодий чоловік повинен розуміти, що вірність для неї — це не порожній звук, а головний принцип у сімейних відносинах, який вона не порушить сама і не дозволить порушити своєму супутнику. Якщо дівчина дізнається про зраду, то ніколи не пробачить і обов’язково розлучиться з зрадили її людиною.

Таблиця: сумісність Лесі з іншими іменами

Чудова сумісність Сумнівна сумісність Відсутність сумісності
Олександр;
Андрій;
Віталій;
Владислав;
Георгій;
Євген;
Сергій;
Степан;
Роман;
Павло;
Михайло.
Володимир;
Артем;
Григорій;
Данило;
В’ячеслав;
Савелій;
Денис;
Олег;
Микита.
Олексій;
Тимофій;
Ярослав;
Святослав;
Бернард;
Захар.

Значущі роки життя

Найбільш значущими для Лесі стануть наступні періоди її життя:

 • 21 рік — прийняття важливого рішення, яке може кардинально змінити її життя;
 • 24 роки-час, який визначає чому бути, а з чим краще розлучитися;
 • 29 років — період остаточного визначення з професією;
 • 42 роки-криза віку, яка затягнеться на 3-5 років;
 • 63 роки — чергова переоцінка цінностей.

Таблиця: відповідності імені Леся

Характеристика Символ Вплив
Планета Меркурій Наділяє свою володарку гострим критичним розумом.
Знак зодіаку Діва, Близнюки Символ раціонального підходу до будь-якої справи. Жінка, що належить цим знакам, відрізняється старанністю і надійністю, вірністю, точністю і акуратністю.
Тотемна тварина Лисиця, Мавпа Уособлює хитрість і вміння діяти відповідно до ситуації.
Рослина Базилік, петрушка Символізує романтику і сімейне благополуччя.
Дерево Горіх Надійність і хороше здоров’я.
Камінь Смарагд, агат Наділяє свою володарку романтичністю і схильністю до авантюризму.
Число 7 Цілеспрямованість, бажання завжди підкорювати нові висоти.
Колір Рожевий Ніжність, не конфліктність.
Стихія Повітря Символізує незалежність і вміння стрімко приймати рішення.
Сприятливий день Среда
Пори року Весна

Буквений розбір імені Леся

Л — творча особистість з яскраво вираженим художнім смаком і артистичністю.

Е — комунікабельність, проникливість, бажання панувати.

С — бажання завжди і в усьому бути першою, любов до різного роду розваг, вміння “блиснути”, прагнення до фінансової незалежності.

Я — самодостатність, легкообучаемость, відданість, високе почуття власної гідності.

Вплив на ім’я пори року

Зимова “Леся” найбільш розкута натура, іноді навіть дещо розпусна. Володіє впертим характером, любить незалежність, «остра» на язичок.

Весняна “Леся” — ніжна і романтична особа, для якої головне-сім’я і діти. Заради їх благополуччя вона готова пожертвувати практично всім.

Леся, яка народилася в літній період — надмірна горда, любить відчувати себе центром Всесвіту. До чоловіка відноситься поблажливо, просто дозволяючи себе любити.

“Осіння” Леся покірливо приймає всі удари долі. Вона серйозна і прагматична, перш ніж приступити до виконання будь-якої справи, обов’язково прорахує все на декілька ходів вперед.

Таблиця: гороскоп імені Леся

Знак зодіаку Характеристика
Овен Дівчина темпераментна і імпульсивна. Вона, немов дзига, весь час знаходиться в русі і постійно намагається вдосконалюватися.
Телець Сентиментальна, жіночна, з чуйною і вразливою душею. Ідеальна дружина і мати, відмінна господиня.
Близнюки Легковажна натура, яка найбільше на світі любить розваги.
Рак Хороший друг і темпераментна коханка. З підлеглими строга і вимоглива, любить критикувати провинишогося перед усім колективом, через що може мати недоброзичливців.
Лев Горда і незалежна. Завзято охороняє свою свободу. Заміж виходить пізно, найчастіше — за розрахунком.
Діва Емоційна і прямолінійна. Любить чесність, не може брехати, навіть якщо це на благо.
Терези Всебічно розвинена, домагається великих висот по кар’єрних сходах. Вміє логічно мислити і швидко знаходить рішення навіть в найскладніших ситуаціях.
Скорпіон Цілеспрямована і практична. Любить владу і завжди прагне до неї.
Стрілець Це той випадок, коли невдача в любові обертається хорошими досягненнями в інших життєвих сферах. Народжена в цей період жінка, зробить запаморочливу кар’єру, поступившись для цього сімейним щастям.
Козеріг Завжди відкрита для спілкування, життєрадісна і добра. Неймовірно віддана своєму обранцеві, але того ж вимагає і від нього.
Водолій Вміє аналізувати, в будь-якій ситуації відокремлює зерна від плевел. Без особливих труднощів згладжує будь-які конфлікти, причому її діями залишаються задоволені обидві сторони.
Риби Сентиментальна і вразлива особистість. Володіє потайним характером, навіть близькі друзі не знають, що у неї на думці.

Ім’я Леся нагороджує свою володарку цілеспрямованістю і спрагою до життя. Дівчина, залежно від обставин, може бути як владною, так і ніжною. У неї багато друзів, активна життєва позиція і прагнення пізнати весь світ. З цієї статті ви дізнались значення імені Леся.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *