Що означає ім'я Максим

Що означає ім’я Максим: походження, характеристика та значення імені

Ім’я, дане людині при народженні, це не просто набір букв, воно наділяє свого володаря унікальними якостями і неповторною енергетикою. Ім’я Максим приведе свого володаря до перемоги, дозволить йому домогтися великих висот як у професійній сфері, так і в особистому житті. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Максим.

Що означає ім’я Максим

Ім’я Максим має латинське коріння. Його походження пов’язують з назвою стародавнього римського роду — Maximus, що в перекладі з латині означає «найбільший». У Стародавньому Римі ім’ям Максим називали синів знаті, бажаючи їм славних перемог і успіху в житті. Вважалося, що це ім’я допоможе своєму власникові досягти великих висот у професійній сфері, а також вбереже від негараздів і підступності друзів.

У Україні ім’я Максим почало поширюватися в 60 роках ХХ століття, причому зростання його здійснювався бурхливими темпами. Воно входило в 5-ку найпопулярніших.

Форми імені Максим

Повне ім’я — Максим.

Коротка форма — Макс, Мася.

Зменшувально-пестлива: Максик, Максимка, Максюша, Максимчик, Максимочка, Максюта, Масенька.

Родинні імена: Максиміліан, Максимус, Максиміан.

Ім’я по-церковному — Максим.

Таблиця: ім’я Максим на інших мовах

Мова Пишеться Читається
Англійська Maksim Максим
Каннада ಮ್ಯಾಕ್ಸಿಮ್ Myāksim
Японська マキシム Makishimu
Корейська 맥심 Мaegsim
Українська Максим Максим
Польська Maxim Максим
Чеська Maxim Максим
Китайська 马克西姆 Mǎkè xī mǔ
Французька Maxim Максим
Ірландська Maxim Максим

Якщо тато Максим, то у його дитини по батькові буде: Максимівна, Максимович (розм. Максимич).

Транслитерация імені: MAKSIM.

З ім’ям Максим найбільш гармонійно поєднуються по батькові: Олександрович, Миколайович, Сергійович, Євгенович, Вікторович.

Варіанти ніків для каналу на Youtube, соцмереж: MAX, MASYA, MAKS, Mak$im.

Іменини та святі покровителі Максима

У володарів імені Максим багато небесних покровителів. Один з найбільш шанованих-Максим Азійський (святий мученик, який постраждав при імператорі Декії). У мирі він займався торгівлею. Максим був благочестивим християнином, свято вірив у Бога і привів до віри в Христа багатьох язичників.

Одного разу йому довелося спостерігати неприємне видовище — ідолопоклонники зібралися для принесення своїм богам людської жертви. Максим не зміг спокійно спостерігати за цим дійством, він обурився і кинувся до нехристів, голосно викриваючи їх у невігластві, а їх ідолів називаючи бездушними істотами. У відповідь розлючені язичники на смерть забили мученика камінням.

Володарі імені Максим свої іменини можуть святкувати в одну з наступних дат:

 • січень — 26, 29;
 • лютий — 3, 5, 11, 19;
 • березень — 4, 19;
 • квітень — 2, 23;
 • травень — 4, 11, 13, 27;
 • червень — 1, 4, 30;
 • липень— 1, 4, 11, 18, 20;
 • серпень — 12, 24, 26;
 • вересень — 2, 18, 28;
 • жовтень — 3, 8, 22;
 • листопад — 5, 10, 12, 24;
 • грудень — 5, 29.

Характеристика і значення імені Максим

Згідно теорії Бориса Хигир, Максим володіє сильною волею і стійкою психікою. Молодий чоловік привабливий зовні, завдяки чому раніше своїх однолітків встигає скуштувати заборонений плід і долучитися до інтимної сторони життя. Незважаючи на це, розбещеність йому чужа.

У професійному плані Максим може досягти багато чого, проте все це буде завдяки наполегливій праці. В принципі, Макс не кар’єрист. Трудиться він більше для того, щоб звернути на себе увагу оточуючих і переконати їх у своїх неабияких здібностях.

Таблиця: плюси і мінуси в характері Максима

Позитивні якості Негативні якості
доброта;
чуйність;
самостійність;
комунікабельність;
гарне почуття гумору;
вроджена дипломатичність.
надмірна довірливість;
дратівливість;
гордовитість.

Максимка в дитинстві і юності

У дитинстві Максим – самостійна і слухняна дитина, яка не доставляє батькам особливих проблем. Більш того, хлопчик завжди і в усьому прагне допомагати дорослим, нерідко береться за зовсім недитячі справи. Посидючий, допитливий, в міру активний. Єдиний мінус в тому, що хлопчик часто сумнівається в своїх силах, що робить його нерішучим. Причому ця якість властива для нього протягом усього життя, хоча в дорослому віці він буде ретельно приховувати це.

Для маленького Максимка властиво виражене жіноче начало в характері. Він ласкавий, доброзичливий, вміє вислухати. Однак до позитивних якостей додаються і негативні характеристики: слабодухість, залежність від чужої думки. Щоб викорінити недоліки або хоча б підкоригувати їх, батьку Макса потрібно постаратися з раннього дитинства прищепити синові істинно чоловічі риси характеру. Можливо, хлопчика потрібно буде віддати в школу єдиноборств, де його навчать постояти за себе. Також можна звернути увагу на гурток технічного моделювання або автоконструювання.

З навчанням у Максима немає особливих проблем, але і зірок з неба він не хапає. До навчання хлопчик ставиться з усією відповідальністю, розуміючи, що від цього залежить його майбутнє. І якщо гуманітарні науки від природи даються йому легко, то з математикою особливої дружби у нього немає. Тому, щоб вийти на пристойний рівень, йому доводиться буквально зазубрювати всі формули і правила.

Хлопець на ім’я Максим — врівноважений, зосереджений і дисциплінований хлопець, який ніколи не демонструє своїх справжніх почуттів. Він рано починає цікавитися дівчатками, часто домагається розташування першої красуні в школі.

Макса люблять і цінують друзі. У нього гарне почуття гумору, він завжди готовий прийти на допомогу. Однак разом з цим оточуючі знають, що Максим завжди відстоює свою точку зору. Переконати хлопця досить-таки складно, тому друзі намагаються ніколи не вступати з ним у суперечки.

Доросле життя Максима

Дорослий Максим часто зовсім не схожий на себе в дитинстві. Тепер це цілеспрямований і впевнений (принаймні зовні) в собі чоловік, який знає чого саме він хоче від життя. Однак навіть заради власного благополуччя, він ніколи не поступиться своїми принципами. Макс — доброзичливий, щирий, ніколи не піде по головах заради досягнення успіху. Щоб досягти стабільності в житті Максим буде багато працювати і постійно розвиватися, що дозволить йому постійно бути в курсі нових тенденцій на професійному терені.

Талант

Ніякими особливими талантами Максим не володіє, однак у нього є деякі схильності до музики і творчості. Якщо батьки з дитинства зможуть їх розвинути, то в майбутньому з Макса може зрости непоганий музикант, артист, театральний діяч або художник.

Професії, бізнес і кар’єра

Максим може домогтися непоганих результатів у професійній сфері, але тільки в тому випадку, якщо робота приносить йому задоволення. Він може стати фотографом, журналістом, актором. Властиві Максу об’єктивність і старанність допоможуть йому в роботі архітектором, інженером, дослідником. Через деяку невпевненість в собі Максим рідко займає керівні пости. Він не хоче брати на себе відповідальність, тому йому простіше виконувати поставлене перед ним кимось завдання, ніж самому командувати людьми.

Здоров’я

Максиму потрібно берегти нервову систему. Головна небезпека для нього — депресивний стан, оскільки в такі моменти він може захопитися алкоголем, до якого у Макса є схильність.

Сечостатева система — ще одне слабке місце Максима. Молодій людині слід берегти нирки, простату, сечовивідні шляхи. Починаючи з дитячого віку, йому слід уникати переохолодження, а в міру дорослішання регулярно обстежуватися у уролога.

Кохання, сексуальність, шлюб

Максим — романтична натура. Заради своєї обраниці він готовий на самі непередбачувані вчинки, чим підкорює оточуючих його дівчат. Така увага злегка розбещує молоду людину, він починає ставитися до протилежної статі як до іграшки, з якою можна пограти нетривалий час, і викинути якщо набридне.

Секс для Максима не є основним пунктом у відносинах, хоча до нього, як до всього іншого, він підходить грунтовно і серйозно. Для нього більш важливо, щоб партнерка демонструвала своє захоплення і підкреслювала його гідності. Показати свої справжні почуття він зможе тільки тій жінці, якій безмежно довіряє.

Свою долю Максим, як правило, пов’язує з владною і досвідченою дамою. Його супутниця повинна не тільки в усьому підтримувати Макса, але і розділяти його інтереси. В іншому випадку сварки і скандали стануть звичною справою в їхній родині.

До дружини Максим ставиться з повагою, не цурається допомагати їй в домашніх справах, не розділяючи їх на “жіночі” і “чоловічі”. Обзавівшись сім’єю, він рве всі минулі відносини, вважаючи, що інтрижка на стороні принижує його як особистість. Своїх дітей Макс любить, приділяє їм багато уваги, готовий віддати останнє заради їх посмішки.

Сумісність Максима з іншими іменами — таблиця

Ім’я Сумісність Характер відносин
Тетяна 98% Максим і Тетяна-ідеальні партнери. Владність і енергійність дівчини-це якраз ті, якості, які Макс і шукає в своїй супутниці. Однак сама Тетяна повинна пам’ятати, що Максим завжди повинен відчувати себе главою сім’ї, тому керувати ним слід дуже м’яко й акуратно.
Анастасія 100% Союз Насті і Максима побудований на взаємній повазі і довірі. У їхній родині завжди пануватиме мир і благополуччя. Спільність інтересів лише зближує закоханих, роблячи їх одним цілим.
Юлія 34% Ці відносини нагадують вулкан пристрастей. Емоційна і яскрава Юлія жадає від свого обранця неординарних вчинків, на що той здатний. Молода людина воліє стабільні відносини без особливих сюрпризів, тому між закоханими часто виникають сварки зі взаємними докорами і претензіями. Якщо роман Юлії і Максима якимось дивним чином і призведе до шлюбу, то їх спільне життя навряд чи триватиме довше року.
Валерія 95% Максим і Юлія можуть створити ідеальний любовний союз. Витає в хмарах Валерія потребує сміливому і надійного захисника, яким якраз і є Максим. Молода людина повністю підходить під критерії справжнього чоловіка, яким представляє його Лера. Вона не соромлячись розповідає про його гідності, що лестить Максу і змушує його ставати ще більш відповідальним.
Олена 53% Для довгострокового шлюбного союзу ці двоє підходять погано. Любовна зв’язок між Оленою і Максимом може як яскраво спалахнути, так і моментально згоріти. Стрімко зав’язався роман не дозволяє їм добре пізнати один одного. Спочатку кожен з них дивиться на свого партнера крізь рожеві окуляри, не помічаючи всіх його недоліків. Однак через деякий час настає прозріння і розчарування, після чого союз розпадається.
Карина 88% В цьому союзі є все: емоції, пристрасть, любов, романтизм, гучне з’ясування відносин і не менш бурхливе примирення. Головне щоб всі ці складові були рівномірно розподілені, інакше спокійний від природи Максим може не витримати такого напруження, і просто втекти.
Ірина 42% Максиму та Ірині важко створити щасливий союз. Дівчині, з її завищеними вимогами до партнера, досить важко визначитися з вибором другої половинки. На спокійного і врівноваженого Макса вона навряд чи сама зверне увагу. Відносини між молодими людьми можуть спалахнути лише по волі випадку, якщо «під рукою» у Іри не виявиться більш вигідного кандидата. Сімейне життя Макса і Ірини позбавлена пристрасті і гармонії. Кожен із подружжя надто гостро реагує на недоліки іншого і якщо не буде знайдений компроміс, то шлюб розпадеться не проіснувавши і трьох років.
Поліна 79% Щоб сімейне життя цієї пари було наповнено гармонією і благополуччям, кожному з партнерів доведеться докласти чимало зусиль. Поліна, так само як і Максим, відчуває невпевненість у своїх силах, тому в цій родині немає лідера, який би відповідав за важливі рішення.
Ольга 89% Відносно Ольги Максима обурюють двоякі почуття. З одного боку, молодій людині імпонує впевненість і цілеспрямованість дівчини, з іншого — його дратує її бажання постійно бути в центрі уваги. Ольга любить світське життя і тусовки, тоді як Макс воліє тихі сімейні вечори. І якщо вони не придумають «золоту середину», то їх союз приречений на провал.

Значущі роки:

 • 27;
 • 38;
 • 43;
 • 57.

Таблиця: астрологія імені Максим

Знак зодіаку Козеріг
Стихія Вода
Планета Плутон
Тварина Норка
Рослина Ясен, Фуксія
Число 7
Камінь Аметист
Колір Помаранчевий, Червоний
Метал Ртуть
День тижня Субота

Інтерпретація значень кожної з букв в імені Максим

Характер людини визначають букви, з яких складається його ім’я:

 1. Буква М-добродушний, злегка сором’язливий чоловік, який завжди готовий надати допомогу Близькому.
 2. Буква А-символізує бажання творити, вказує на любов до комфорту.
 3. Буква К-сильна духом людина, яка ніколи не зрадить і не видасть секрети друга. Проникливий, його життєвий девіз – «все або нічого».
 4. Буква С-примхливість, прагнення до матеріального благополуччя і стабільності в житті.
 5. Буква И-доброта, миролюбність, тонка душевна організація. Така людина часто приховує свої справжні емоції, сприймаючи їх як слабкість.
 6. Буква М — повтор.

Характеристика імені Максим відповідно до пори року

“Зимовий” Максим наділений аналітичним складом розуму. Він рано визначається з професією і планомірно рухається до поставленої мети. Чоловік прямолінійний, комунікабельний, неймовірно чесний. Правда, в дитячі роки може іноді схитрувати. Проте цей вчинок найчастіше викликає у всіх тільки усмішку, оскільки робить Макс це настільки невміло, що його кожен може розсекретити.

«Весняний» Максим відрізняється неймовірною енергійністю. Емоції б’ють з нього ключем. Він добрий, щасливий, володіє лідерськими якостями. Єдиний мінус — його непосидючість. Макс не може довго займається однією справою, вона просто йому набридає. Батькам слід виховувати в хлопчику завзятість і наполегливість, інакше в дорослому житті він так і не зможе знайти своє призначення.

«Літній» Максим щедрий, безкорисливий, хороший чоловік і батько. Навколо нього завжди багато друзів, які люблять, поважають його і часто просять поради. Максим стресостійкий, стійко переносить життєві невдачі, вірячи, що за «чорною» смугою завжди слідує «біла».

«Осінній» Макс — романтична натура. Він вміє легкою імпровізацією підняти настрій відразу цілої натовпі людей. Тому часто саме він є лідером в колективі. Єдиний недолік молодої людини-небажання домагатися більшого. Йому подобається жити одним днем, просто пливучи за течією.

Таблиця: гороскоп імені Максим

Знак зодіаку Характеристика
Овен Молода людина енергійний, емоційний, не позбавлений уваги протилежної статі. У юнацькі роки може придумати собі масу комплексів, проте ставши старше швидко позбавляється від них. У сімейному житті — надія і опора. Близькі можуть звернутися до нього з будь-якою проблемою, Макс завжди допоможе і підтримає.
Телець Чутлива і романтична натура. Не терпить брехні і зради. Своє життя зможе зв’язати з жінкою, яка на ділі доведе йому свою відданість.
Близнюки Максим-Близнюки — людина з тонкою душевною організацією і суперечливим характером. Сьогодні він може рватися в бій, а завтра забуде про це і займе позицію домосіда. Сімейне життя чоловіка складається нелегко. Найкращою партією для нього стане жінка, готова терпіти будь-які заради сім’ї.
Рак Невиправний романтик, що дивиться на життя крізь рожеві окуляри. У будь-яких, навіть найнеприємніших ситуаціях, він намагається відшукати щось хороше. Головний недолік такої людини-надмірна наївність і довірливість, через які він часто страждає.
Лев Рішучий, врівноважений, стрімко приймає рішення. Для досягнення мети готовий подолати будь-які перешкоди. Ніколи не скаржиться на життя, а прагне самостійно змінити його на краще. Своє серце віддасть добрій і рішучій жінці, яка зможе у всьому підтримувати його.
Діва Замкнутість і відстороненість цієї людини часто відштовхують від нього оточуючих. Однак його самого це не лякає, оскільки на самоті він прекрасно себе почуває. Більш того, великі компанії діють на нього гнітюче. Максим-Діва однолюб і романтик, готовий щодня обсипати свою даму квітами.
Терези Добра і душевна людина, яка чуйно сприймає чужі проблеми. Часто стає волонтером або організатором притулків для людей, які опинилися у важких ситуаціях. Одружується один раз і назавжди. Максим не зможе кинути дружину навіть в тому випадку якщо почуття до неї у нього охолонуть.
Скорпіон Непередбачуваний, самолюбний, ніколи не відкриває свою душу перед іншими людьми. У дружини візьме владну і рішучу особу, яка зможе контролювати його і направляти на правильний шлях.
Стрілець Дратівливий, імпульсивний, часто вплутується в бійки і скандали. Створити сім’ю йому дуже складно, адже хлопець не вміє себе контролювати. Однак якщо його обраницею виявиться дама з більш сильною енергетикою, то з часом Макс присмирніє і почне прислухатися до думки дружини.
Козеріг Добра, але дуже ранима людина, яка гостро переживає навіть за практично незнайомих людей. Однак ці прояви своїх почуттів Макс намагається приховувати за маскою байдужості. Іноді справжню його душу не може розгледіти навіть дружина.
Водолій Основні характеристики цієї людини-впертість і принциповість. Через ці якості у нього практично немає друзів. Однак до своєї другої половини Макс-Водолій відноситься зовсім інакше. З нею він добрий, ніжний, поступливий.
Риби Стримана і самовпевнена людина, яка знає собі ціну і ніколи не упустить своєї вигоди. Більш того, він вміло маніпулює іншими людьми в корисливих цілях. Одружується пізно, так як вважає за краще легкі, ні до чого не зобов’язуючі відносини.

Максим — цілеспрямована людина, яка вміє м’яко і ненав’язливо домагатися необхідного. Він може досягти великих висот, однак для цього йому слід попрацювати над характером — позбутися нерішучості і надмірної довірливості. У сімейному житті поводиться бездоганно, завдяки чому часто одружується один раз і на все життя. З цієї статті ви дізнались значення імені Максим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *