Що означає ім'я Михайло

Що означає ім’я Михайло: походження, характеристика та значення імені

При згадці імені Михайло, перед очима одразу постає відомий герой російських народних казок — Михайло Потапич, якого краще не злити. Можливо саме тому багато хто впевнений, що в характері власників цього імені будуть присутні нотки суворості, грунтовності і егоїзму. Зовні ж Михайло повинен бути великим і злегка неповоротким. Але чи так це насправді? Які риси характеру приховує під собою це популярне ім’я? У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Михайло.

Що означає ім’я Михайло

Чоловіче ім’я Михайло вважається одним з найбільш древніх імен в історії людства. Пішло воно від давньоєврейського Мікаель, що в перекладі означає «Такий же як Бог», «богоподібний».

Ім’я Михайло належало одному з ангелів Божих (архангел Михаїл). У зв’язку з цим, деякі народи його не використовують, оскільки вважають, що простий смертний не заслуговує носити ім’я ангела.

У ХХ столітті ім’я Михайло входило в першу десятку найбільш використовуваних в Україні, проте пік його поширеності припав на 1910 рік. Основною причиною цього стала популярність Великого князя Михайла Олександровича (сина Російського імператора Олександра III).

Форми імені Михайло

Повна форма — Михайло.

Скорочений варіант: Міша, Миха.

Зменшувально-пестлива форма: Мішенька, Мішанька, Мішанечка, Мішутка, Міхасик, Міхася.

Споріднені імена: Майкл, Міхаель, Мішель, Мікеланджело, Мікаель.

У православній вірі ім’я не змінюється, хлопчика хрестять під ім’ям, даними при народженні — Михайло.

Таблиця: ім’я Михайло на інших мовах

Мова Як пишеться Як читається
Англійська Michael Майкл
Албанська Michael Микхаэль
Вірменська Միխայիլ Mikhayil
Китайська 邁克爾 Màikè’ěr
Українська Михайло Михайло
Польська Mikhail Михаїл
Корейська 미하일 Мihail
Японська ミハイル Mihairu
Естонська Mihhail Михаїл
Білоруська Міхаіл Михаїл

По батькові, що утворюються від імені Михайло: Михайлівна, Михайлович (розм. Михалич).

У закордонному паспорті у Михайла в графі ім’я буде вказано-Mikhail.

З ім’ям Михайло гармонійно звучать багато по батькові, з найбільш популярних варіантів можна відзначити наступні:

 • Алекандрович;
 • Борисович;
 • Миколайович;
 • Олексійович;
 • Дмитрієвич.

Варіанти ників для соцмереж і каналу на Youtube:

 • MIXA;
 • MISHA;
 • MIWANYA;
 • MAIKL.

Іменини і святі покровителі

За церковними канонами найбільш головним покровителем імені Михайло вважається могутній Архістратиг Михаїл — головний ватажок небесного воїнства, покровитель земних полководців. Він є однією з важливих фігур церковної ієрархії. Святий вже багато століть бореться зі злом. Існує навіть легенда про те, що цей ангел був поруч з Ісусом у часи, коли християнство тільки починало відбудовуватися.

Коли Зоряниця — один з ангелів Божих, загордився і віддалився від Господа настільки, що став джерелом зла і залучив до своїх діянь ще кілька невинних ангелів, архангел Михайло викликав його на бій. Зрадник прийняв виклик і на небесах відбулася велика битва. Архангел Михайло здобув перемогу над відступником (який став зображуватися в образі семиглавого змія, який символізує сім смертних гріхів) і його поплічниками (занепалими ангелами). Переможені були скинуті в пекло, в глибини пекла. Вважається, що битва між дияволом і архангелом Михаїлом триває і досі, тільки події з небес перенеслися на землю і називається це битвою між добром і злом.

За православним традиціям склалося так, що День ангела Михайла за церковним календарем можна святкувати не один раз в році. Однак найчастіше датою іменин вибирають ту, яка ближче всіх до дати народження.

Таблиця: іменини Михайла

Січень 14, 24
Лютий 27
Березень 23, 27
Квітень 29
Травень 15
Червень 3, 5, 28
Липень 12, 16, 17, 25
Серпень 11
Вересень 9, 19
Жовтень 3, 13, 14, 15
Листопад 21
Грудень 5, 31

Характеристика і значення імені Михайло

Згідно опису Б. Хигир, Михайло — чоловік, в характері якого переважають позитивні риси. Він добрий, трохи, уважний до оточуючих. Молода людина відрізняється логічним складом розуму, може керувати людьми, трохи амбітний. Єдиний недолік Міші — гіперчутливість. Навіть найменші неприємності він приймає близько до серця із-за чого дуже засмучується.

Павло Руже дає трохи інше тлумачення. На його думку, основними рисами Михайла є сила духу, активність, сексуальність і міцне здоров’я. Чоловік має схильність замикатися в собі, суворо дивлячись на інших людей. Міша завжди має лише свою суб’єктивну думку і ніколи не намагається поставити себе на місце свого опонента. Він має сильну волю, іноді деспотичний. Невміння йти на компроміс-основна негативна риса Міші, через яку у нього практично немає друзів.

Дитинство

Маленький Михайлик — непосидючий, допитливий і дуже активна дитина, якого цікавить буквально все. Як не дивно, але разом з такою рухливістю, в характері малюка сусідить послух. Тому назвати Мішу примхливим або розпещеним не можна, навпаки, він розуміє батьків з півслова. Родичі обожнюють хлопчика за добродушність і безпосередність. Вони люблять обіймати, тискати його, потішаючись над деякою незграбністю і пухкими щічками. Однак не варто вважати Мішу слабохарактерним. Якщо йому щось знадобиться, він буде наполегливо домагатися цього, поки не отримає бажане.

У шкільні роки Міша радує вчителів і батьків хорошими оцінками. Навчання дається йому легко і це не дивно, адже завдяки природній допитливості у Михайла великий багаж знань за плечима. Хлопчик доброзичливий, фізично добре розвинений, завжди захистить слабкого. Конфлікти, як правило, намагається вирішувати світом, але якщо противник сильно розлютить Михайла, то хлопчик в пориві люті може і побити його. Правда, коли спалах гніву пройде, Міша шкодує про скоєне і намагається якось загладити свою неприборканість.

Юності

У юнацькі роки Михайло-це серйозна, цілеспрямована і неординарна людина. У будь-якому колективі хлопець швидко займає позицію лідера. Весела вдача, комунікабельність, добродушність — всі ці риси роблять його душею будь-якої компанії. Однак є у Михайла і недолік-часто він дозволяє собі без дозволу втручатися в чужі справи, тоді як критику на свою адресу не сприймає.

Доросле життя

Характер Міші протягом усього життя має як би два полюси. З першого погляду-це врівноважений і терплячий чоловік, але варто тільки торкнутися його інтереси, як в ньому прокидаються тварини інстинкти. Кривдник Михайла може натрапити на таку агресію, яку зовсім не очікував побачити від цього добродушного і простакуватого хлопця.

З роками Міша перетворюється в практичного і статечного чоловіка, хоча від надмірної образливості позбутися йому так і не вдається. Внаслідок цього, уражене самолюбство, може стати причиною багатьох його неприємностей в житті. Крім цього, для нього характерно занадто заглиблюватися в свої переживання, що також може перешкодити його честолюбним планам.

Дорослий Михайло наділений логічним складом розуму. Для нього нехарактерні швидкі рішення, він вважає за краще приймати зважені рішення, рухаючись до мети планомірно. Він ніколи не вплутується в сумнівні авантюри і не ризикує, ставлячи на кін останнє, що у нього є.

Талант

Мішенька дуже артистична дитина, любить самодіяльність, відвідує масу різних гуртків. Прекрасні вокальні дані, якими обдарувала його природа, проявляються не відразу, але якщо батьки звернуть на це увагу і будуть займатися з хлопчиком, то у нього велика перспектива в цьому напрямку.

Професії, бізнес і кар’єра

Успішна кар’єра і стабільне фінансове становище мають для Михайла важливе значення. Такий співробітник — мрія будь-якого роботодавця. Він працьовитий, відповідальний, скрупульозний. Чоловік ніколи не порушує дисципліну і правила субординації. У ролі начальника він також непоганий. До підлеглих, він, як правило, уважний і справедливий. Однак в деяких питаннях йому не вистачає дипломатичності і витримки.

Завдяки вродженим якостям, Михайло може присвятити себе організаційній роботі, стати хорошим юристом, медиком, інженером або програмістом. Якщо ж батьки зможуть розвинути в ньому талант і познайомити з богемним життям, то з Міші виросте відмінний актор або співак.

Михайло ніколи не приймає поспішних рішень, особливо якщо це стосується роботи. Будуючи свій бізнес, молода людина буквально живе ним, вкладаючи в своє дітище серце і душу. Тому не дивно, що його справа процвітає і приносить йому хороший дохід.

Здоров’я

Здоров’я у Михайла може бути богатирським, якщо, звичайно, він не пристраститися до шкідливих звичок. У нього є схильність до алкоголізму, тому молодій людині краще не торкатися чарки. У зрілому віці у чоловіка можуть з’явитися проблеми з серцево-судинною системою.

Кохання, сексуальність, шлюб
Незважаючи на зовнішній спокій, Михайло — справжній хижак: темпераментний, діє так, як підказують йому інстинкти. Він влюбливий, будь-яка представниця прекрасної статі може зачарувати його простими жіночими хитрощами. Однак при цьому не можна забувати про категоричність чоловіка. Слабкій жінці, що чекає романтики буде з ним нелегко, оскільки Михайло ніколи не буде витрачати час на марні, як він вважає, залицяння. Максимум, на що може розраховувати його пасія-це букет квітів 8 березня і день народження.

Михайло — людина з високими моральними принципами, які не дозволяють йому заводити близьких відносин з першою зустрічною. Незважаючи на свою чуттєвість і темпераментність, він не сприймає легких, ні до чого не зобов’язують відносин. Більш того, він не робить культ з сексу, для нього більш важливо духовне єднання зі своєю обраницею.

Ревнивий чоловік переглядає телефон дружини
Михайло дуже ревнивий, причому приводом для сварки може стати навіть випадковий погляд, кинутий незнайомцем у бік його обраниці
У сімейному житті Михайло дуже складна людина. Для нього характерно постійно управляти дружиною, вказувати на її недоліки і помилки. Плюс до всього, Міша дуже ревнивий чоловік, який може влаштувати справжній скандал навіть з-за швидкого погляду, кинутого на його другу половину стороннім чоловіком. Тому жити з Михайлом зможе тільки по-справжньому любляча дівчина, яка смиренно буде зносити його примхи або зможе контролювати темпераментність свого обранця, направляючи її в потрібне русло.

Однак не варто сприймати Михайла, як якогось монстра. Є в ньому і позитивні якості. Він абсолютно не переносить самотності, тому дорожить сім’єю. Чоловік ніколи не зрадить, не змінить, оберігатиме своїх рідних від усіх життєвих негараздів, забезпечить їм стабільне фінансове благополуччя. Дітей своїх любить, але виховує в строгості, завдяки чому з них в майбутньому виростають гідні і всебічно розвинені особистості.

Таблиця: сумісність Михайла з іншими іменами

Вдалий шлюб Хороші друзі Повна несумісність
Олександра;
Аліна;
Вікторія;
Тетяна;
Світлана;
Ірина;
Юлія;
Наталя.
Людмила;
Надія;
Олена;
Анастасія;
Євдокія;
Сюзанна;
Віра.
Ольга;
Катерина;
Інна;
Любов;
Поліна;
Христина.

Найбільш значущі події в житті Михайла відбудуться в:

 • 19 років;
 • 27 років;
 • 34 роки;
 • 52 роки.

Таблиця: астрологія імені Михайло

Планета Сатурн
Стихія Вогонь
Знак зодіаку Терези
Камінь Хризопраз, зелёная яшма
Рослина В’яз, липа, суниця
Тварина Тигр, Ведмідь
Число 8
День тижня П’ятниця
Колір Коричневий і всі відтінки жовтого
Пори року Літо

Значення букв в імені Михаил

Поєднання букв в імені має свою особливість, кожна з літер наділяє свого володаря певними якостями характеру:

 1. Буква М — сором’язливість, працьовитість, миротворчість.
 2. Буква И — любов до мистецтва, вразливість;
 3. Буква Х — релігійність, неприйняття критики;
 4. Буква А — тонка духовність, бажання творити.
 5. Буква Й — повтор, завдяки якому вплив літери на характер посилюється.
 6. Буква Л — бажання гармонізувати світ, допитливість, логічне мислення.

Характеристика імені Михайло з урахуванням пори року

“Зимовий” Михайло трохи, добрий, дипломатичний. Чоловік уникає конфліктів і якщо відчує недобре, то краще відійде в сторону або постарається вирішити все мирним шляхом. Душевний спокій і стабільність — головні принципи цієї людини. Навіть з вподобаною йому дамою він продовжить відносини, тільки якщо відчує інтерес з її боку. В іншому випадку не буде навіть намагатися залицятись. Одружується найчастіше на жінці без особливих запитів, простий і господарської. Для нього важлива не зовнішня краса його дружини, а затишок в домі, смачна їжа і щасливі діти.

«Весняний» Михайло — людина-запальничка. Він енергійний, комунікабельний, сповнений життєвих сил. Чоловік вважає, що від життя потрібно брати все і робити це саме зараз, не відкладаючи на потім. Він любить подорожувати, розкутий, відчуває себе своїм в будь-якій компанії. Легко захоплюється прекрасною статтю, п’є мало, оскільки знає, що під впливом алкоголю стає надмірно сентиментальним і може наговорити зайвого. У своїй обраниці найбільше цінує доброту, вірність і сексуальність. Ніколи не пробачить даму, яка зрадила йому.

«Літній» Михайло імпульсивний, занадто емоційно реагує на будь-які події. Темпераментний і безрозсудний, може одружитися на першій зустрічній, але, як не дивно, найчастіше цей шлюб складається вдало. Втім, якщо навіть дружина не буде влаштовувати Мішу, він ніколи не зважиться на розлучення. Хлопець просто почне шукати розраду на стороні.

“Осінній” Михайло різкий і грубуватий чоловік. Однак знаючи за собою цей недолік, хлопець намагається контролювати емоції і уникати конфліктів. Чоловік гидливий, особливо коли це стосується інтимної сторони його життя. Супутницю вибирає грунтовно, враховуючи навіть походження дівчини.

Таблиця: гороскоп імені Михайло

Знак зодіаку Характеристика
Овен Михайло, який народився під знаком Овна, буде володіти непростим і суперечливим характером. Він постійно шукає недоліки не тільки в інших, але і в собі самому. Правда в деяких випадках це можна навіть назвати гідністю, адже чоловік постійно намагається вдосконалюватися. Подвійними будуть і його почуття до жінок. Михайлу дуже непросто закохатися. Його обраницею повинна стати воістину ідеальна жінка, яка зможе замінити дружину і кухарку, і коханку, і друга.
Телець Михайло-Телець імпульсивний і допитливий. Любить ризик, готовий, незважаючи на будь-які перешкоди, завжди рухатися вперед. Якщо молода людина зуміє направити свою енергію в потрібне русло, то обов’язково доб’ється великого успіху. Увагою протилежної статі Міша не обділений, але дружині його доведеться нелегко, оскільки непостійність і легковажність чоловіка витримати зможе не кожна.
Близнюки Михайло-Близнюки — романтична і невимушена людина, яка йде по життю легко і безтурботно. Вміє спілкуватися, зачаровувати і зацікавлювати оточуючих, але рідко коли досягає великих успіхів у професійній сфері, оскільки занадто неусидчив і не вміє планувати свій день. Відсутність стабільності і невміння заробити, відштовхує від Михайла жінок, тому сім’ю він створює в зрілому віці, зустрівши даму, яка зможе бути його дороговказною зіркою.
Рак Це — ніжний, добродушний, уважний і турботливий чоловік. Він сильно прив’язаний до матері, буквально обожнює її. Тому зможе зійтися тільки з жінкою, яка не буде негативно ставитися до свекрухи, незважаючи ні на які проблеми.
Лев Михайло-Лев — гордий і темпераментний молодий чоловік, який ніби поставив перед собою мету — розбити якомога більше жіночих сердець. Він рідко коли закохується по-справжньому. Для нього кожні нові відносини-це привід самоствердитися.
Діва Чарівний і ранимий молодий чоловік, з тонкою душевною організацією і небажанням домагатися більшого, ніж він уже має. Він хороший друг, вміє зберігати таємниці і завжди прийде на допомогу. Однак до сімейного життя абсолютно не пристосований. Найкращою супутницею для нього стане владна і цілеспрямована особа, яка зуміє повести його за собою.
Терези Притаманна чоловікові нерішучість не дозволяє йому приймати твердих рішень і домагатися поставлених цілей. Навіть у відносинах з жінками він віддає кермо влади в їхні руки. Михайлу, народженому під знаком Терези, подобаються красиві, сексуальні і розумні дами, проте через невпевненість в собі він не може зробити перший крок назустріч своїй долі.
Скорпіон Неврівноважена людина, яка і сама не може визначитися чого хоче домогтися в житті. Егоїстичний, любить критикувати інших, через що часто залишається на самоті і впадає в депресію. В жінках цінує вміння одночасно добре виглядати і ідеально вести господарство. Для життя найбільше йому підійде спокійна, любляча і ніжна дама, яка зможе відігріти його серце.
Стрілець Щирий і оптимістично налаштований молодий чоловік, який, незважаючи на всю свою мудрість, часто ідеалізує людей і дозволяє їм маніпулювати собою. Наслідок цього — розчарування і депресії. На жінок він також дивиться крізь рожеві окуляри, наділяючи їх неіснуючими якостями. А все тому, що прагне до ідеальних відносин, які, на жаль, зустрічаються дуже рідко.
Козеріг Потайна і замкнута особистість з вразливою душею і невичерпною фантазією. Фізично витривалий, працьовитий, прагне до успіху. Михайло відмінний працівник, але його замкнутість заважає йому налагодити контакт з іншими співробітниками, через що часто стає ізгоєм у колективі. До вибору дружини відноситься відповідально, сім’ю, як правило, створює пізно. Його обраниці, можливо, буде не вистачати романтизму і різноманітності у відносинах, але по-іншому любити ця людина не вміє.
Водолій Спокійний і розважливий юнак, який ніколи не дозволить собі опуститися до грубості і крику. Він ласий до жіночої статі, але непостійний. Його романи протікають бурхливо, але занадто швидкоплинно. Через таку велелюбність Михайлу важко буде створити сім’ю, тому в шлюб він вступить вже в зрілому віці.
Риби Ніжний, чуйний і дотепний чоловік. Легко сходиться з людьми, часто є душею компанії. У жінках цінує зовнішню красу і вміння подати себе. Для нього дуже важливо бачити біля себе привабливу супутницю. Дружину буде пестити і плекати, шлюб його буде наповнений любов’ю і гармонією.

Михайло — цікава, неординарна і суперечлива людина. Він щедрий і великодушний. Іноді буває надмірно емоційний, але при цьому намагається вести себе гідно і не показувати оточуючим свої почуття і емоції. Проте багато в чому характер Михайла залежить від дати його появи на світ. З цієї статті ви дізнались значення імені Михайло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *