Що означає ім'я Мирослав

Що означає ім’я Мирослав: походження, характеристика та значення імені

Ім’я Мирослав на деякий час було забуте, але тепер знову впевнено набирає популярність. Названий так чоловік володіє великою внутрішньою силою. Він спокійний, врівноважений, миролюбний. Однак ці якості не заважають йому при необхідності бути наполегливим і цілеспрямованим. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Мирослав.

Що означає ім’я Мирослав

Мирослав — ім’я, відоме ще з часів Київської Русі. Воно слов’янського Походження, утворене від двох слів «мир» і «слава», тому може мати кілька варіантів перекладу: «вихваляє світ», “прославлений миролюбністю”. Деякі джерела трактують його як «переможець». Існує також жіноча форма імені — Мирослава.

Наголос в імені Мирослав можна ставити як на перший, так і на другий, і на останній склади.

Форми імені Мирослав

Скорочено Мирослава можна назвати:

 • Мирик,
 • Мир,
 • Міра,
 • Слава.

Зменшувально-пестливі форми:

 • Мирочка,
 • Мирославчик,
 • Мирославушка,
 • Мироша,
 • Мирося.

Родинні імена:

 • Міра,
 • Мирон,
 • Марік.

Рими до імені Мирослав: переслав, подослав, владикою ставши.

Таблиця: ім’я Мирослав іноземними мовами

Мова Як пишеться Як читається
Румунська Miroslav Мирослав
Англійська Miroslav Мирослав
Польська Mirosław Mirosław
Японська ミロスラフ Mirosurafu
Латинська Miroslavs Miroslavs
Білоруська Міраслаў Miraslaŭ
Китайська 米罗斯拉夫 Mǐ luó sīlāfū
Корейська 미로슬라프 miloseullapeu
Хінді मिरोस्लाव miroslaav
Арабська ميروسلاف myrwslaf

Транслітерація імені Мирослав в точності збігається з англійською версією імені — MIROSLAV.

Варіанти по батькові

По батькові, утворені від імені Мирослав: Мирославівна, Мирославович (розм. Мирославич).

Мирославович — енергійний, рухливий, любить перебувати в центрі уваги. Єдиний його недолік — відсутність об’єктивності. Чоловік не сприймає критику на свою адресу і вважається тільки зі своєю думкою, незважаючи на точку зору інших людей. Мирославівна-зарозуміла, горда, погано ладнає з оточуючими. Володіє аналітичним складом розуму і феноменальною пам’яттю.

По батькові, що гармоніюють з ім’ям Мирослав:

 • Володимирович;
 • Костянтинович;
 • Олексійович;
 • Генріхович;
 • Владленович.

Ніки для Мирослава

Нікі, які Мирослав може використовувати для реєстрації в соцмережах:

 • MIR;
 • M. SLAVA;
 • MIROS.

Іменини та покровителі

Імені Мирослав немає в святцях, тому здійснюючи таїнство хрещення, дитину нарікають відмінним від мирського ім’ям. Для здійснення обряду можна використовувати:

 • ім’я, співзвучне з мирським, яке є в православних святцях;
 • ім’я святого, в день пам’яті якого народилася дитина.
 • імена родичів або будь-яке вподобане батькам ім’я, внесене в святці.

Незважаючи на те, що ім’я Мирослав не внесено в православний календар, деякі джерела вказують дату його іменин — 2 лютого і 26 липня. Пояснюється це тим, що багато церков погоджуються охрестити дитину під ім’ям сербського святого Мирослава, якого шанують якраз в ці дні.

Характеристика і значення імені Мирослав

Чоловікові з ім’ям Мирослав притаманні позитивні риси:

 • креативність;
 • наполегливість;
 • працьовитість;
 • терпіння;
 • урівноваженість.

Негативні риси:

 • гордовитість;
 • образливість;
 • упертість.

Мирочка в дитинстві

Маленький Мирослав росте милою, чуйною і доброзичливою дитиною. Він не примхливий, усміхнений, ніколи не вимагає до себе багато уваги. Батьки практично не знають з ним клопоту. Вихователі і педагоги також без розуму від слухняного і обов’язкового малюка. Хлопчик комунікабельний, легко сходиться з іншими дітьми, має багато друзів.

Вчиться Мироша стабільно добре, зірок з неба не хапає, але і нижче четвірок оцінок в атестаті у нього немає. У шкільні роки Мирослав прагне до самостійності: він дуже не любить коли хтось починає нав’язувати йому свою думку, або давати непотрібні поради, але навіть і в цьому випадку він не проявить агресивності. Хлопчик вислухає людину, подякує за увагу і все одно зробить так, як вважає за потрібне.

Свій вільний час Мирослав розподіляє сам. Батькам не потрібно буде думати, в яку секцію віддати дитину або чим його захопити. Хлопчик самостійно вибере, що йому подобається більше, і почне з захватом займатися цією справою.

У юності

У юнацькому віці в характері Мирослава починає проявлятися творча жилка. Він неймовірно активний, сповнений ідей і пропозицій. Часто є постійним учасником студентських конкурсів, КВК, може навіть зібрати свій колектив, який буде відстоювати честь навчального закладу на міських змаганнях.

В юності хлопець більше прив’язаний до матері, до батька відноситься ввічливо, але особливих почуттів не проявляє. Мирослав комунікабельний, в будь-якій компанії він швидко стає “своїм”, проте до себе душу пускає тільки найближчих людей. Тому приятелів у нього дуже багато, але справжніх друзів можна перерахувати по пальцях.

Доросле життя

Б. Хігір у своїх працях характеризує Мирослава як спокійну і доброзичливу людину. Чоловік постійно самовдосконалюється, багато читає, часто знає кілька мов. Він не сприймає конфліктів, завжди намагається примирити ворогуючі сторони. Мирослав образливий, але намагається приховувати в собі цю рису, так як вважає, що вона недостойна чоловіка.

На його думку, представник сильної статі повинен бути агресивним, наполегливим і головне — вміти «робити гроші з повітря». На жаль, йому це не вдається. Самому Мирославу для досягнення своїх цілей і фінансового благополуччя доводиться багато і важко працювати. Втім, незважаючи на те, що життєвий шлях його не буде усипаний трояндами, завдяки наполегливості, оптимізму і працьовитості Мирославу все ж вдається домогтися всього, що він забажає.

Значущі роки:

 • 19 років;
 • 25 років;
 • 42 роки;
 • 57 років.

Хобі та інтереси

Головною пристрастю Мирослава є книги. Чоловік із захватом читає як художню, так і наукову літературу. У зрілому віці може зайнятися колекціонуванням історичних творів. Також він любить подорожі і сімейний відпочинок на природі.

Професійна діяльність

Допитливість, бажання вдосконалюватися, хороша пам’ять і легка здатність до навчання дозволяють Мирославу зайнятися будь-якою справою. Однак він найчастіше вибирає для себе професії, пов’язані з педагогічною або дослідницькою діяльністю. Він може бути:

 • учитель,
 • геолог,
 • науковим фахівцем.

Також йому по душі медицина і мистецтво, внаслідок чого він нерідко стає лікарем, художником або актором.

Мирослав не кар’єрист, він ніколи «не піде по головах» для досягнення керівної посади. На думку чоловіка, все повинно йти своєю чергою, і якщо йому судилося стати начальником, він рано чи пізно ним стане. М’якість Мирослава може послужити йому не дуже хорошу службу в бізнесі. Тому якщо він захоче відкрити свою справу, то йому слід заздалегідь подумати про співпрацю з сумлінним і досвідченим партнером.

Здоров’я

Про стан здоров’я Мирослава батьки можуть сильно не турбуватися, воно у нього досить міцне. Навіть дитячі болячки часто обходять хлопчика стороною. Єдиною його проблемою може бути зір. Це потрібно враховувати і своєчасно проводити профілактичні огляди в поліклініці.

Особисте життя

Мирослав галантний, красномовний, вміє доглядати за дівчиною. До обраниці ставиться шанобливо, намагається не ображати. Навіть якщо він з якихось причин вирішить припинити роман, то зробить все, щоб доставити жінці мінімум болю і незручностей. Найчастіше з колишніми пасіями знаходиться в дружніх відносинах протягом усього життя.

Інтимна сторона життя має для Мирослава важливе значення. Чоловік гарячий в ліжку, любить експерименти. При виникненні будь-яких складнощів або спірних моментів в сексі готовий довго обговорювати їх з партнеркою. Однак незважаючи на свої пристрасті, до досвідчених і розкутих дам Мирослав відчуває побоювання. При спілкуванні з ними у нього виникає почуття неповноцінності. Чоловік любить підкорювати і завойовувати, тому йому більше до душі горді і незалежні красуні.

До шлюбу Мирослав може підійти легковажно. Буває, що одружується в ранньому віці на першій-ліпшій дівчині. Однак щастя в ранньому шлюбі він знаходить рідко. Зате другий союз, як правило, вдалий. Завдяки усвідомленню своїх перших помилок Мирославу вдається створити міцну і дружну сім’ю.

Таблиця: сумісність з іншими іменами

Ім’я % сумісність Характер відносин
Олена 99% У подружжя складаються хороші відносини. У них збігаються бажання і інтереси. Всі рішення закохані приймають разом, при цьому Олена висуває відразу безліч ідей, а Мирослав відбирає з них найбільш раціональні. Гармонія і любов будуть панувати тут протягом усього життя.
Ірина 65% У цієї пари більше передумов для дружби, ніж для сімейного союзу. Їм комфортно знаходиться поруч, але тільки до тих пір, поки їх не пов’язує загальний побут. Як тільки це трапиться, почнуться сварки і конфлікти, які можуть привести до розлучення.
Тетяна 84% У цих двох настільки протилежний характер, що навколишні часом дивуються тому, як вони взагалі існують разом. Однак справа в тому, що дещо спільне між ними є: це емоційність і мінливість настрою, завдяки чому вони чудово розуміють один одного. У спільному житті Тетяну може не влаштовувати повільність Мирослава, проте вона в змозі «розворушити» його. Чоловік у відповідь прощає своїй обраниці її непосидючість і деяку норовистість. Здатність партнерів поступатися один одному дозволяє їм надовго зберегти хороші відносини в сім’ї.
Юлія 82% У цій парі не надто багато спільного, але партнери тут доповнюють один одного. Вона господарська, любить дітей, всю себе віддає дому. Він ненавидить побут і рідко коли допомагає дружині, що звичайно ж, ображає її. Однак Юлія вважає за краще справлятися з роздратуванням мовчки і не закочувати чоловікові істерик. У подяку Мирослав готовий надати їй яскраве, забезпечене життя, що дівчину цілком влаштовує.
Анастасія 27% Ця пара має низький відсоток сумісності у шлюбі, їх союз може триматися тільки на хорошому вихованні обох людей і прагненні зрозуміти партнера. Як правило, шлюб розпадається протягом перших 3 років.
Ольга 94% Ольга і Мирослав довгий час не наважуються створити сім’ю, цукерково-букетний період у них може тривати роками. Однак одного разу прийнявши рішення, вони вже не розлучаться ніколи. Тільки разом вони здатні згорнути гори і домогтися будь-якої мети.
Христина 79% Імпульсивна Христина не любить збирати в собі негативні емоції, тому без бурхливих з’ясувань відносин у цій парі не обійтися. Однак Мирослав готовий поступатися дружині, але тільки з умовою, що і вона буде йти на компроміси. Якщо Христина прийме пропозицію, то шлюб буде довгим і щасливим.
Наталія 39% Цій парі не вистачає взаєморозуміння. Замкнутий Мирослав не завжди готовий ділитися з дружиною найпотаємнішим, та й вона вважає за краще вирішувати свої проблеми сама. У підсумку, між партнерами накопичується непорозуміння, яке спочатку виливається у великі скандали, а після і зовсім призводить до розлучення.
Світлана 89% Загальні почуття, думки та інтереси зближують Світлану і Мирослава. Закохані можуть бути не тільки прекрасною сім’єю, але і успішними бізнес-партнерами, здатними підняти будь-яку справу. В цілому це гармонійний і щасливий союз.

Таблиця: астрологічні відповідності і талісмани

Планета Сонце
Стихія Повітря
Знак зодіаку Овен
Число 5
Дерево Горобина
Колір Бордо, червоний
Тварина Марал
Камінь Берил
Метал Олово
Рослина Ромашка

Значення букв імені Мирослав

Букви імені мають певний вплив на характер людини:

 • М — миротворчість, миролюбність, єднання з навколишнім світом. Це турботлива і допитлива натура, яка вчиться тільки на своїх помилках, не беручи до уваги досвід інших;
 • І — вразливість, тонка духовність, витонченість, доброта, вміння гармонізувати все навколо себе. Часом справжню натуру цієї людини важко розгледіти, так як вони ховають її під маскою діловитості і практичності;
 • Р — енергійність, вміння реально оцінювати ситуацію, схильність до авантюризму і ризику;
 • О — багата інтуїція, прагнення до самовдосконалення, велика емоційність;
 • С — вміння домагатися фінансової стабільності, примхливість, владність, бажання виділитися з сірої маси;
 • Л — творча натура з багатою фантазією. Від природи ледачий, довго може перебувати в пошуках себе, проте прагнення до матеріального достатку спонукає до дій;
 • А — символізує початок, оновлення, бажання жити по-новому. Такі люди — лідери в любові. Одноманітність не для них. Вони працьовиті, але будуть робити тільки ту роботу, яку виберуть самі;
 • В — відображає впертість, величезний потенціал. Ця людина до кінця відстоює свою точку зору, і навіть якщо неправий, все одно наполягатиме на своєму. Також ця літера свідчить про мінливість і відсутність систематичності. Цій людині властива раптовість в діях.

Чим ближче буква до початку імені, тим більший вплив вона надає на характер людини.

Коли народився Мирослав

Мирослав, що народився взимку – найскладніший представник цього імені. Він суперечливий і впертий, любить командувати. Чоловік наполегливий, цілеспрямований, домагається великих висот в спорті і бізнесі.

«Літній» Мирослав досить замкнутий, його важко викликати на відверту розмову. Він намагається уникати гучних вечірок і великих компаній, вважаючи за краще проводити своє дозвілля на дивані з книгою. Ця людина дуже чутлива і добра. Чоловік обожнює тварин, часто прилаштовує знайдених на вулиці потеряшек.

«Осінній» Мирослав — людина настрою. Його характер багато в чому залежить від настрою, в якому він знаходиться. Найчастіше — це небагатослівний, обов’язковий, тактовний і акуратний чоловік. Але якщо його розлютити, він вмить перетворюється в жорстоку і егоїстичну людину, з якою краще не мати справи.

Весна наділяє Мирослава невпевненістю в собі, відсутністю комунікабельності. Найчастіше ці проблеми йдуть з дитинства, тому батькам, можливо, потрібно буде відкоригувати поведінку дитини за допомогою психолога. В якості супутниці життя такому чоловікові підійде самостійна, цілеспрямована і стійка особа, яка зможе у всьому контролювати чоловіка.

Таблиця: гороскоп імені Мирослав

Знак зодіаку Характеристика
Овен Небагатослівний, замкнутий. Володіє великою силою волі і твердим характером. Наполегливо рухається до мети. У дитинстві має багато комплексів, але з віком все змінюється, чоловік зможе прийняти себе таким, який він є.
Телець Життєрадісний оптиміст, якого не зможуть зломити ніякі перешкоди. Комунікабельний, щирий, з хорошим почуттям гумору. Завжди готовий вислухати і допомогти порадою.
Близнюки Суперечлива особистість, яка мріє про стабільність і незалежність. Любить похвалу і владу. Знає ціну грошам, працьовитий. Часто домагається поставлених цілей.
Рак Слабохарактерний і надмірно емоційний чоловік, якому не вистачає впевненості в собі. Для нього характерні замкнутість і мінливість. На цю людину можна покластися, оскільки ніколи не знаєш, як зміниться його настрій через 5 хвилин.
Лев Принциповість і жорстокість цієї людини не дозволяють йому йти на поводу у емоцій. У нього все розкладено по поличках, він живе за строго визначеним планом і ні за яких обставин не поступиться своїми принципами. Така надмірна самоорганізація лякає оточуючих його жінок. Тому знайти пару йому непросто.
Діва Це відкрита і життєрадісна людина, готова завжди простягнути руку допомоги. В оточуючих його людях він бачить виключно хороші риси, чим деякі користуються в корисливих цілях. У супутниці вибирає миловидну, добру і чуйну жінку, яка підтримає його в будь-якій ситуації.
Терези Товариська, чесна, відкрита людина, для якої честь і совість не порожні слова. Він не виносить лукавства, тому його оточують тільки Перевірені люди. У жінці його приваблюють скромність і ніжність, тоді як розбещеність і пафосність, навпаки, відштовхують.
Скорпіон Це сильна, мужня, але водночас дуже довірлива і вразлива людина, яка може впасти в глибоку депресію через несправедливість і зраду. Щасливий буде з ніжною і відкритою жінкою, для якої сім’я має особливі цінності.
Стрілець Імпульсивна, допитлива і вразлива людина, готова на ризик заради досягнення бажаного. Красномовний, володіє вродженим шармом і харизмою, тому не страждає від нестачі жіночої уваги.
Козеріг Романтичний і чутливий Мирослав-Козеріг йде по життю легко і невимушено. Він дивиться на світ крізь рожеві окуляри, не замислюючись про те, що буде завтра. Стабільність і прагнення до фінансового достатку йому чужі. Цей чоловік звик жити одним днем.
Водолій Енергійність і цілеспрямованість людини допомагають йому втілювати в життя всі його плани, а їх, треба сказати, у нього чимало. Він Темпераментний, галантний, товариський, через що має величезний успіх у жінок. Одружується пізно, так як не бажає втрачати свободу.
Риби Цей благородний і щирий чоловік часто має всього один недолік-невпевненість в собі. Тому, намагаючись завоювати прихильність оточуючих, вдається до лестощів і підлещування, що дає абсолютно зворотний результат. Щасливий буде з більш впевненою і наполегливою жінкою, яка зможе повести його за собою.

Мирослав сміливий, напористий, цілеспрямований. Благородство у нього в крові, і навіть якщо будуть порушені його інтереси, чоловік не стане конфліктувати, а знайде причину для виправдання людини. В особистому житті все непросто, але, врешті-решт, йому вдається створити міцну і щасливу сім’ю. З цієї статті ви дізнались значення імені Мирослав.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *