Що означає ім'я Меліса

Що означає ім’я Меліса: походження, характеристика та значення імені

Ім’я Меліса, популярне в США і Європі, в Україні зустрічається рідко. Воно володіє найсильнішою енергетикою. Наділяє свою носійку чарівністю, товариськістю, акуратністю, пунктуальністю, художнім чуттям. Має хорошу сумісність з багатьма чоловічими іменами. Серед Мелісс чимало творчих особистостей. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Меліса.

Походження та значення імені Меліса

Лінгвісти вважають, що ім’я Меліса походить від давньогрецького Mέλισσα, що означає «бджола». У міфології Меліса-німфа, вигодувала малюка Зевса молоком і медом.

Існує теорія про вавилонських коренях цього імені. Згідно з нею, Меліса була богинею родючості. Фахівці до цієї версії ставляться скептично.

Транслітерація, ніки, короткі і зменшувально-пестливі форми

При оформленні закордонного паспорта, замовленні товару в онлайн-магазині або бронюванні номера в готелі може знадобитися написання імені латиницею: MELISSA.

Для соціальних мереж можна використовувати подібні ніки: ღLady Lissaღ, ۩pixy_mel۩, ⚡Меліса⚡, MELISSA☘, Мелисса13.

Зменшувально-пестливі і короткі форми цього імені:

 • Літі;
 • Лісс;
 • Лісса;
 • Ліссі;
 • Лисонька;
 • Лисочка;
 • Лисуш;
 • Мілина;
 • Меллі;
 • Меліссонька;
 • Меллісочка;
 • Меллісушка;
 • Міла;

Відповідні по батькові

Добре поєднуються з цим жіночим ім’ям по батькові, утворені від імен грецького походження: Анатоліївна, Геннадіївна, Костянтинівна, Родіонівна.

Ім’я Мелісса не зустрічається ні в православному календарі, ні в католицькому.

Таблиця: ім’я Мелісса на інших мовах

Мова Написання Вимова
Англійська Melissa Мелісса
Вірменська Մելիսա Меліса
Білоруська Меліса [Mielisa]
Грецька Mέλισσα Мелісса
Грузинська მელისა Меліса
Італійська Melissa Мелісса
Іспанська Melisa Меліса
Китайська 梅利莎 [Méi lì shā]
Корейська 메리사 [mellisa]
Німецька Melissa Мелісса
Норвезька Melissa, Melisa Мелісса, Меліса
Тайська เมลิสสา [Me li s̄ s̄ā]
Українська Мелісса Мелісса
Французька Mélissa Мелісса
Хінді मेलिसा Меліса
Японська メリッサ [Merissa]

Вплив на долю і характер

Меліса весела, привітна, легко налагоджує зв’язки з людьми. У неї багато друзів, які цінують її за сердечність, безжурний характер і красу душі. З дівчиною легко і приємно спілкуватися. Перебуваючи далеко від близьких людей, вона намагається підтримувати з ними зв’язок. Меліса володіє почуттям стилю, благородством душі і почуттям власної гідності.

На думку П. А. Флоренського, доля людини гармонує з його ім’ям.

Інтерпретація значень кожної з букв в імені Меліса

«М» на початку імені вказує на відданість, працьовитість, прагнення жити за своїми правилами, агресивну реакцію на контроль і тиск. На думку Сергія Попова, автора книги “ворожіння по іменах”, ця згодна вносить в характер прагнення скрізь побувати і все випробувати на власному досвіді.

Перша літера імені позначає основну мету в житті. Остання вказує на слабкі місця.

“Е — гнучкий розум, комунікабельність, прагнення до самовираження, неприйняття догм і шаблонів, самотність за відсутності однодумців.

» Л ” — любов до хороших речей, вишуканий смак, артистичні таланти, балакучість. На першому місці у володаря цієї літери в імені не духовний, а фізичний комфорт.

«І» — тонка духовність, вразливість, миролюбність.

“С — прагнення брати від життя все і побільше, любов до грошей, ділове чуття, нерозбірливість в засобах, зайва вимогливість до партнера. Ця буква зустрічається двічі, тому якості, якими вона наділяє ім’я, зводяться в квадрат.

“А” — в кінці-образливість, невміння приймати критику на власну адресу, зарозумілість, примхливість.

Дитинство

Малятко Лісса енергійна, допитлива, відважна, самостійна. Її переповнюють радість і щастя. У дівчинки багато друзів серед однолітків і дітей старшого віку. В іграх вона є заводилою.

У 1909 році був відкритий астероїд Мелітта, названий так на честь німфи меліси.

В школі хороші оцінки Меліса отримує тільки з тих предметів, які їй цікаві. Зубріння вона ненавидить. В її щоденнику нерідко з’являються зауваження від вчителів: Меліса любить поговорити на уроках. Схильність до творчості проявляється в ранньому віці. Захопившись улюбленим заняттям, вона може забути про свої домашні обов’язки.

Батькам слід навчити дочку відповідальності, але не варто змушувати її відчувати себе винною. Комплекс провини згодом може переслідувати Мелісу протягом усього життя.

Юність і доросле життя

Меліса — незалежна, товариська, життєрадісна дівчина, прагне ощасливити всіх навколо. Поруч з нею люди відчувають внутрішній спокій, забувають про свої тривоги. Вона прагне сподобатися, завжди прекрасно виглядає, ретельно доглядає за собою. Для неї важливо відчувати себе коханою.

Вона перфекціоністка, не сприймає напівмір, скрупульозна вдома і на роботі. У дівчини розвинена здатність до емпатії. У прийнятті рішень Меліса покладається більше на інтуїцію, ніж на логіку або здоровий глузд.

Значущими роками для Меліси вважаються ті, де містяться числа 10, 19, 28, 37, 46, 55, 64.

Доросла Меліса наполегливо рухається до наміченої мети і веде за собою інших. Якщо вона за щось береться, то обов’язково доводить розпочате до кінця. Не всі її ідеї втілюються в життя, проте невдачі Мелісу не бентежать. Її впевненість у своїх силах непохитна. Вона віддана друзям, не сприймає брудну гру. Навіть недоброзичливці не можуть дорікнути цю жінку в черствості або підлості.

Здоров’я

Імунітет у Меліси слабкий. У дитинстві вона може простигнути від найменшого протягу. Гіперактивність дитини загрожує травмами. Вона часто сутулиться, тому необхідно працювати над її поставою. У осінньої Меліси проблеми з дикцією і порушення обміну речовин. Батькам слід ретельно стежити за її раціоном. У дівчинки, народженої влітку, здоров’я міцніше.

В юності у Лісси може розвинутися невроз. Уникнути цього допоможуть заняття активними видами спорту, де можна буде виплеснути нерозтрачену енергію. Можливі захворювання шлунково-кишкового тракту.

Робота і хобі

Найбільше Мелісі подобається танцювати, співати, малювати і збирати пазли. З поїздок в інші міста і країни вона завжди привозить безліч барвистих фотографій.

При виборі професії Меліса прислухається до думки батьків. Сама вона мріє служити музам або працювати з дітьми. Може стати успішним косметологом, стилістом, дизайнером, художнім оформлювачем, журналістом, фотографом, моделлю, танцівницею, актрисою, співачкою, фармацевтом, екологом. Серед медичних професій Мелісу найбільше приваблює акушерство. Вона розбирається в дієтології.

Підходять дівчині і заняття, де потрібна спритність рук. Активна життєва позиція може привести її в світ політики. Колеги і начальство цінують мелісу за креативне мислення і вміння знаходити ефективні рішення. Любов до пригод і подорожей може спонукати її стати альпіністом, археологом, гідом, стюардесою.

Любов і шлюб

Мелісса-вулкан пристрасті, емоцій. Вона сповнена тепла, ніжності і любові. Закохується часто і без оглядки. Висока ймовірність, що майбутнього чоловіка дівчина зустріне в круїзі або під час прогулянки по європейських вуличках. Знайшовши другу половинку, Лісса перетворюється: навіть сторонні люди відразу розуміють, що вона у владі прекрасного почуття.

Шлюб за розрахунком для неї неприйнятний. Вона згодна жити під одним дахом тільки з коханою людиною. У Чоловіки вибирає сильного, чарівного, уважного хлопця. Відносини з чоловіком будуються на взаємній турботі, довірі. На більшість його недоліків Меліса дивиться крізь пальці, але це не стосується поведінки в побуті. Незакручений тюбик пасти або брудні шкарпетки під ліжком можуть перетворити ніжного ангела в фурію.

З сім’єю вона намагається проводити якомога більше вільного часу, в дітях не чує душі. У будинку цієї дами панують краса і затишок.

Таблиця: сумісність з чоловічими іменами в любові і шлюбі

Пристрасна любов Міцний зв’язок Невдалий шлюб
Олексій Олександр Адам
Андрій Володимир Геннадій
Антон Гліб Григорій
Василь Дмитро Євген
Віталій Костянтин Єгор
Михайло Леонід Петро
Микита Марк Роберт
Павло Руслан Філіп
Сергій Семен Юрій
Юліан Тимофій Яків

Як на ім’я Меліса впливають пори року

Весняна Меліса життєрадісна, непосидюча, легковажна, прямолінійна, обдарована. Вона невичерпна фантазерка, добре ладнає з дітьми, ненавидить рутину і нудьгу, завжди знаходиться в гущі подій. Вважає за краще все робити по-своєму, тому спочатку набиває чимало гуль. Дівчину легко вивести з рівноваги.

Літня Лісса більш тактовна, романтична, сентиментальна, тепла, ранима. Володіє сонячним характером, іноді любить схитрувати. Її сильний дар — красномовство. Важко переносить зраду, вірить у велику і чисту любов. Домогтися її розташування найлегше компліментами і лестощами.

Меліса, народжена восени, відрізняється волелюбністю і неприборканим, яскравим характером. Буває наївною і соромливою. У дівчині немає зимової суворості і розважливості, але є спокій і мінливість. Вона обожнює пригоди, подорожі, цікаві знайомства. Терпіти не може плітки і чутки, ніколи не перемиває кісточки оточуючим. Довіряє лише найближчим людям, болісно реагує на критику.

Борис Хигир вважає людей, народжених восени, більш поступливими. Літніх — теплими, гнучкими. Весняних – більш життєрадісними, а зимових — впертими, твердими.

Зимова панянка наполегливо втілює в життя мрії. Завжди працює на результат, самокритична, розбирається в мистецтві. Буває примхливою, вимогливою, егоїстичною. Вранці любить поніжитися в ліжку. До повноліття відрізняється складним характером, вимагає до себе підвищеної уваги. Заради близьких зимова Меліса готова на все. У шлюбі шукає стабільності, в дружині бачить головну опору в житті.

Гороскоп імені Меліса

Кожен знак Зодіаку впливає на характер людини по-своєму. Саме тому власники одного і того ж імені, незважаючи на спільні риси, часто сильно відрізняються один від одного.

Меліса-Овен харизматична, енергійна, цілеспрямована, віддана. Ці якості з лишком компенсують її вибуховий темперамент. Схильна закохуватися з першого погляду, але серйозних відносини уникає. Багато хлопців тільки й мріють про таку яскраву леді.

Телець спокійна і велична, не любить бути в центрі уваги. Суєта її стомлює. Вона привітна господиня і чудова мама. Гості не втомлюються дивуватися її кулінарним талантам. Вона буває вперта, ненавидить сварки, ніколи не пробачить зраду, зраду. Обранець цієї жінки буде завжди обласканий, нагодований і задоволений.

Близнюки. Хижа тварина представниці цього знака Зодіаку — барханна кішка. Подібно до цієї тварини, при першій зустрічі Меліса-Близнюки справляє враження ласкавого, чарівного кошеня. Однак з часом ця жінка починає показувати кігтики. Вона потайна, незалежна, відповідає добром на добро. Спроби її приручити заздалегідь приречені на провал.

Рак граціозна, тендітна панянка. Вона любить дітей, вірить в містику, ненавидить відчувати себе самотньою. Жінка звалює на свої плечі всі сімейні тяготи і буквально здуває пилинки з коханого. Але це оцінить не кожен чоловік: іноді Меліса-Рак буквально душить своєю турботою, контролює кожен крок партнера. Її ревнощі не знають кордонів.

Лев — сузір’я наділяє Мелісу царственностю, почуттям власної гідності, розумом, незалежністю. Ця жінка завжди отримує бажане. Вона лідер, максималістка, володіє незаперечним авторитетом. Не терпить, коли їй переходять дорогу, вкрай рідко йде на поступки. Віддає перевагу жити в розкоші і комфорті.

Меллі-Діва дуже практична і володіє холодним розважливим розумом. Домочадці підсвідомо тягнуться до неї, коли не можуть самостійно впоратися з життєвими негараздами. Жінка не любить сварки, але при необхідності може за себе постояти. З неї виходить зразкова бізнес-леді. Вона велика оригіналка, має почуття гармонії, має про все власну думку.

Заступництво Сонця дарує Мелісі бурхливий темперамент і яскравість.

Терези чарівна, спокійна, уникає конфліктів. Відчуває себе нещасною, коли хтось із друзів або рідних перебуває у сварці. Всіма силами намагається їх помирити. Уникає відповідальності, рідко здійснює імпульсивні вчинки. Коханого приймає таким, який є: з усіма його недоліками і тарганами.

Меліса-Скорпіон запальна, загадкова, владна, цілеспрямована, шалена і ревнива. Вважає, що найкращий захист — напад. Вона нещадна до суперників у бізнесі і любові. Для рідних жінка — беззаперечний авторитет. Їй невластиві сумніви, коливання. Скорпіон ніколи не зверне увагу на слабохарактерного чоловіка.

Стрілець стрімка, розумна, волелюбна, чуттєва, наполеглива. Вона не сприймає брехню, подорожувати любить з комфортом. Не терпить посягань на свою свободу, рішуче відстоює право бути собою. Вважає, що шлюб будується на взаємній довірі.

Козеріг смілива, працьовита, гостра на язик, вміє постояти за себе і рідних. Вона нескінченно віддана родині, навіть думки не допускає про невірність судженому. Деяких насторожує зовнішня серйозність Меліси цього знака. Однак щира увага і любов розтоплять серце красуні, перетворивши її в бешкетну дівчину.

Водолій непередбачувана, допитлива, їй треба бути в курсі всього. Вона надзвичайно активна: сьогодні вивчає латинь, а завтра — брейкданс. Завдяки начитаності і ерудованості може підтримати практично будь-яку бесіду. Гроші заробляє легко, але надовго вони у Меліси-Водолія не затримуються. Чоловіки від неї без розуму. Чоловік цієї відважної авантюристки назавжди забуде про нудьгу.

Меліса-риби розумна, хитра, товариська, вразлива, сприйнятлива. Вона вміло користується своєю жіночою чарівністю, щоб досягти мети. У дитинстві їй легко сходять з рук будь-які витівки. Дівчина не виносить самотності. Мріє, щоб її життя було схоже на красивий фільм про кохання.

Таблиця: астрологічна символіка

Символ Відповідність
Сприятливий день Неділя
Пори року Літо
Знак зодіаку Лев
Камінь-талісман Алмаз, хризоліт
Метал Золото
Планета-покровитель Сонце
Дерево Маслина
Рослина Мигдаль
Квітка Дика роза
Стихія Вогонь
Тотемна тварина Лев
Птах Сокол
Число імені 1
Щасливі числа 2, 8, 11, 19
Колір імені Золотий
Щасливі кольори Жовтий, Помаранчевий

Ароматне, солодке ім’я Меліса відрізняється красою, м’якістю звучання. У імені світла, тепла карма. Дівчина добра, щедра, привітна, чарівна, товариська. Однак не кожна Меліса володіє повним набором перерахованих якостей. Характер залежить від віку, знака Зодіаку і впливу інших астрологічних символів. З цієї статті ви дізнались значення імені Меліса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *