Що означає ім'я Марта

Що означає ім’я Марта: походження, характеристика та значення імені

У Україні на сьогоднішній день ім’я Марта не має великої популярності, проте в європейських країнах досить часто можна зустріти дівчину, названу даним іменем. Воно наділяє жінку сильним і цілеспрямованим характером, умінням захистити себе і свої інтереси. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Марта.

Що означає ім’я Марта

Ім’я Марта має давньоєврейське коріння і перекладається як “пані”, “господиня” або “володарка”. Дане ім’я має популярність в європейських і латиноамериканських країнах, але також зустрічається і на пострадянському просторі. У Україні аналогом було жіноче ім’я Марфа, але після розпаду СРСР воно втратило свою популярність.

Форми імені Марта

Скорочені варіанти імені Марта: Мара, Тата, Маруся.

Зменшувально-пестливі форми: Мартиша, Марочка, Таточка, Марточка, Туся.

Родинними іменами є: Марфа, Мархва, березні, Мартта, Мартіта, Матьє.

Церковний варіант імені: Марфа.

Найбільш підходящі по батькові до імені Марта: Андріївна, Петрівна, Володимирівна, Сергіївна, Аркадіївна.

Нікнейми для соціальних мереж: Marta, Mara, Tata, Martha, Marfa.

Транслітерація: MARTA.

Таблиця: ім’я Марта в іноземних мовах

Мова Написання
Китайська 瑪莎
Японська マーサ
Англійська, німецька Martha
Хінді मार्था
Вірменська Մարթա
Грецька Μάρθα
Білоруська, українська, болгарська, сербська Марта
Угорська Márta
Іспанська, італійська, польська, португальська, румунська, чеська, шведська Marta
Французька Marthe
Фінська Martta

Іменини Марти і святі покровителі

Ритуал хрещення Марти проводять під ім’ям Марфа. У дівчини буде десять святих покровительок і одинадцять дат для іменин:

 • Марфа Азійська-19 лютого;
 • Марфа Коврова, преподобномучениця, послушниця — 16 березня;
 • Марфа Вифанская — 25 квітня, 17 червня;
 • Марфа Тестова, преподобномучениця-26 квітня;
 • Марфа Персидська, мучениця — 22 червня;
 • Марфа Антіохійська, Єдеська-17 липня;
 • Марфа персіянка, Римська, мучениця-19 липня;
 • Марфа Дивеевская (Милюкова), преподобна-3 вересня;
 • Марфа Каппадокійська-14 вересня;
 • Марфа Псковська, преподобна — 21 листопада.

Характеристика і значення імені Марта

Жінка з ім’ям Марта — сильна, вольова, цілеспрямована і вимоглива людина, завжди досягає поставлених цілей. Вона володіє хорошою інтуїцією, вміє прораховувати складні ситуації, не йде на поводу у своїх емоцій. Дівчина завжди відстоює свої інтереси, захищає себе і свою думку.

Марта має діловий, врівноважений, твердий і прямолінійний характер. Їй важливі комфорт і благополуччя, заради них вона наполегливо рухається до мети. Дівчина наділена хорошим почуттям гумору, але не вміє посміятися над собою, ображається на жарти в свою сторону. Прощати образи не вміє, здатна на помсту. Жінка чарівна, чим приваблює людей. Вона самовпевнена, енергійна і врівноважена, володіє високого рівня інтелектом.

Є в ній і негативні якості, наприклад, самолюбство і гордість. Незважаючи на сильний дух, дівчина чутлива до змін у житті, ділить все на чорне і біле. Щоб домогтися бажаного, готова на будь-які вчинки, навіть на найнижчі. Особисті інтереси — ось основний пріоритет в житті Марти, всі її дії спрямовані на задоволення своїх потреб.

Жінка не має багато друзів, вона ніколи не стане «душею компанії», їй важко зближуватися з людьми і розкривати свої таємниці. Дівчина виглядає холодною і недоступною для оточуючих, тому вони не поспішають заводити з нею дружбу. Березні простіше налагоджувати ділові контакти, ніж дружні.

Як ім’я впливає на характер дитини

Маленька Марта не доставляє проблем своїм батькам, вона спокійно спить ночами, не вередує і не плаче. З раннього дитинства дівчинка відчуває почуття власної гідності. Вона вміє радіти життю, поводиться активно, цікавиться спортом і рухливими іграми з іншими хлопцями. Марта не любить пильної уваги до своєї персони, тому іноді ховається від оточуючих і грає на самоті, любить помріяти.

Дівчинка цікавиться багатьма речами, що допомагає їй у навчанні. Вчиться Марта добре, але не відмінно, Хоч їй і хочеться бути кращою в класі. Вона цілеспрямований і напористий учень, вже в ранньому віці будує плани на майбутнє, які намагається реалізувати.

Подруг у неї трохи, але дружити дівчинка вміє. Їй більше подобається проводити час з батьками вдома, ніж з однолітками. Вже в дитинстві Марта не прощає образ, відразу ж закінчує відносини з хлопцями, які зачепили її самолюбство.

З віком характер дівчини ускладнюється. Оточуючі вважають її замкнутою і сором’язливою, але це не так: дізнавшись людину ближче, Марта легко йде на контакт і заводить дружні зв’язки. Їй набагато простіше знайти спільну мову з хлопчиками, ніж з дівчатками.

У дівчини аналітичний склад розуму, вона захоплюється спортом. У неї трохи шанувальників, представники протилежної статі нечасто закохуються в Марту, швидше відчувають до неї повагу. В юному віці Матра вже володіє твердим і складним характером: вона принципова, цілеспрямована, здійснює гідні вчинки.

Хобі та таланти

Марта любить активний відпочинок: здійснює подорожі в різні країни, ходить в походи, організовує пікніки. Серйозно займається альпінізмом або гірськолижним спортом.

Також дівчина цікавиться і спокійними хобі, наприклад, може вишивати, в’язати або шити. Їй подобається вивчати точні науки, вчити іноземні мови.

Професія і кар’єра

Ведення бізнесу — справжнє покликання Марти. Вона дуже відповідальна і надійна, робота — важлива частина її життя. Дівчина здатна налаштувати на досягнення результату весь колектив, знайти мотивацію для кожного. Жінка ставить за мету перед собою і прагне досягти її, вона володіє завидною завзятістю, яка допомагає їй у побудові успішної кар’єри. На її шляху можуть виникати недоброзичливці, які будуть створювати різні перешкоди, але завдяки розуму і наполегливості Марта зуміє вийти переможцем з будь-якої біди.

Дівчина завжди має високий і стабільний заробіток, ніколи ні в чому не потребує. Ведення власного бізнесу дає Марті обзавестися пристойним станом і великою кількістю нерухомості.

Любов

Марта має популярність у чоловіків, причому дівчина не просто подобається їм, вони обожнюють і поклоняються їй, але в той же час і бояться її, так як вважають, що жінка володіє великими запитами, яким вони не зможуть відповідати. Марта любить відвідувати світські вечірки, де намагається показати себе з кращого боку.

Особисте життя Марти часто складається невдало. Схильність до ревнощів не дає можливості налагодити гарне спілкування з чоловіком, дівчина в кожній жінці бачить суперницю.

Обранця дівчина вибирає ретельно, у неї особливі вимоги до свого партнера. Марта-однолюб, у відносинах вона вірна і віддана чоловікові. Схильна до ревнощів, що провокує сварки. В інтимному житті жінка намагається принести задоволення коханому, того ж вимагаючи натомість. Іноді занадто схильна до самоконтролю, що робить дівчину холодною і беземоційною.

Шлюб і сім’я

Заміж Марта виходить пізно, так як постійно шукає ідеального чоловіка. У перші місяці заміжжя в сімейних відносинах трапляються часті сварки подружжя намагаються розподілити обов’язки і з’ясувати, хто буде займати лідируючу позицію. Жінка завжди прямо висловлює свою думку, не вміє контролювати свої ревнощі, що також призводить до скандалів. Перший шлюб часто закінчується розлученням. Друге заміжжя робить Марту більш уважною і обережною, тому конфліктів стає в рази менше.

Жінка вміє вести господарство, прискіпливо прибирається в квартирі, поки не доб’ється абсолютної чистоти. З неї виходить сувора і справедлива мати.

Таблиця: сумісність імен

Чоловіче ім’я Сумісність в любові Сумісність в шлюбі Характер відносин
Олександр 70% 90% У відносинах цих партнерів дуже багато турботи і ніжності. В парі панують спокій і безтурботність. Марта і Олександр звикли концентруватися один на одному, обидва чутливі і ранимі натури. Вони ніколи не сперечаються, не проявляють грубість, звикли більше віддавати, ніж отримувати. З появою дітей закохані стають хорошими батьками, які намагаються дати своїм чадам все найкраще.
Олексій 70% 70% Для багатьох пара Марти і Олексія здається ідеальною. Партнери беззастережно довіряють один одному, ніколи не відчувають ревнощів і не підозрюють коханого в зрадах. Закохані можуть розраховувати на довгий і щасливий шлюб, який буде наповнений любов’ю, ніжністю і взаємопідтримки.
Андрій 80% 70% І чоловік, і жінка в цій парі дуже відповідальні у виборі супутника життя, кожен намагається знайти єдиного і на все життя. Відносини Марти і Андрія характеризуються наявністю довіри, однаковими інтересами, загальними цілями. Партнери не схильні до егоїзму, звикли концентруватися не на собі, а на своєму коханому. Вони намагаються все робити разом і вирішувати проблеми спокійно, без скандалів і істерик.
Дмитро 90% 80% В цих відносинах активність належить чоловікові: він робить перші кроки, намагається завоювати дівчину і у нього це з успіхом вдається. Марта цінує в Дмитрі здатність захистити і підтримати її, а йому подобається можливість відчувати себе чоловіком, знати, що його партнерка потребує його.
Євген 100% 70% Відносини цієї пари включають в себе не тільки романтичні почуття, але і дружбу, взаємопідтримку та співпрацю. У партнерів завидне єднання душ, їм подобається проводити час разом. Однак мінусом цього союзу є той факт, що кожен прагне завоювати лідерство, а це, в свою чергу, призводить до частих сварок. Але на щастя скандали завжди закінчуються примиренням.
Ілля 80% 90% У цій парі немає божевільної пристрасті, але є любов і спільні інтереси. Партнери добре знають один одного, вміють зацікавити і підтримати, їм завжди є про що поговорити. Дуже часто такі пари вибудовують міцні і щасливі відносини.
Максим 90% 60% У відносинах Марти і Максима лідером стає жінка. Вона пригнічує свого партнера, висловлює постійні закиди з приводу і без. У пари немає спільних інтересів і цінностей, тому міцного союзу створити не виходить. Однак часто такі відносини є тривалими в силу того, що чоловік не може піти від такої жінки.
Микита 70% 70% Нерідкі випадки, коли пари розпадаються через відсутність грошей. Відносинам Микити і Марти це не загрожує, адже головними для них є почуття, а не фінансова складова. Звичайно, вони цінують комфорт і благополуччя, але ніколи не відмовляться один від одного через грошові проблеми. Чоловік і жінка люблять подорожувати, вести довгі розмови на різні теми.
Родіон 60% 80% Основою відносин Родіона і Марти є спільні цінності. Вони завжди підтримують ідеї один одного, можуть годинами розмовляти, легко вирішують проблеми і згладжують конфлікти. Партнери є не тільки коханцями, а й друзями. Їхні стосунки сповнені ніжності, любові і безкорисливості.
Сергій 100% 100% Марті і Сергію дуже добре разом, вони впевнені один в одному, нічого не вимагають натомість своїх почуттів. Дівчина вірить, що її обранець найвірніший і надійний, такої ж думки про свою партнерку і Сергій. З боку може здатися, що чоловік і жінка просто дружать, але насправді між ними величезна любов, яка виявляється, коли закохані залишаються наодинці один з одним.

Таблиця: відповідності для імені Марта

Планета Меркурій
Знак зодіаку Близнюки
Стихія Вода
Колір помаранчевий
Число 9
Камінь Гранат
Тварина Сонечко
Рослина Ромашка
День тижня Среда
Пори року Зима

Інтерпретація значень кожної з букв в імені Марта

Букви, складові ім’я людини, накладають відбиток на його характер:

 1. Буква М. характеризує людину як турботливу, сором’язливу, готову завжди прийти на допомогу.
 2. Буква А. Символізує особу, яка бажає постійно щось робити, прагне досягти душевного і фізичного комфорту.
 3. Буква Р. дана буква наділяє жінку самовпевненістю, хоробрістю, прагненням до звершень.
 4. Буква Т. людина має гарну інтуїцією, чутливістю, є творчою особистістю, спраглою знайти сенс життя.

Згідно інтерпретації значень букв в імені, Марта-творча особистість, яка прагне до душевного і фізичного комфорту

Характеристика імені відповідно до пори року, в яку народжена людина

Весняна Марта має емоційну, чуттєву і сентиментальну натуру. Вона легко ображається на різні дрібниці, може помститися, гостро реагує на критику, погано контролює свої емоції. Але в той же час — це добра і ніжна дівчина.

Марта, яка народилася влітку, має унікальний характер. У ній поєднуються примхливість і добродушність, ранимість і цілеспрямованість. Навколишні часто користуються добротою дівчини, внаслідок чого вона намагається уникати спілкування з людьми. Жінка любить проводити час на самоті, а на публіці створювати враження прагматичної і недоступною особи.

Осінь наділяє Марту агресією, самолюбством і красномовством. Дівчина болісно сприймає критичні зауваження на свою адресу, може грубо відповісти. З віком жінка стає більш спокійною, намагається не вступати в конфлікти, приховує свої емоції. І тільки в колі близьких вона як і раніше буде вести себе емоційно і відкрито.

У зимової Марти дуже складний характер. Вона довірлива і наївна, але в той же час і жорстока. Сенсом її життя є досягнення власних цілей, заради цього вона готова на будь-які вчинки. Жінка занадто багато чого вимагає від оточуючих, ніколи не сидить на місці, прагне до нових звершень. Вона не женеться за багатством, їй хочеться довести оточуючим свою перевагу, тим самим отримавши задоволення від життя.

Таблиця: гороскоп імені Марта

Знак зодіаку Характеристика особистості
Овен Марту-Овна легко поранити словом, вона чутливо ставиться до чужих проблем, їй не вистачає рішучості і сміливості. Щоб набути впевненості, дівчині необхідно чути компліменти і бачити інтерес до своєї персони. Жінка ніколи не пробачить зраду або брехню, намагається не мати спільного з людьми, схильними до таких вчинків. Їй комфортніше перебувати на самоті, ніж в компанії людей.
Телець Жінка легко підлаштовується під будь-які ситуації, намагається догодити кожному зі свого оточення. Марта-Телець відчуває велику кількість емоцій, хоча вміє приховувати їх від сторонніх. Її награність і фальшивість часто відштовхує від неї товаришів і знайомих.
Близнюки Дівчина схильна до імпульсивності, запальності, легковажності, часто робить необдумані вчинки, занадто емоційна. Марта-Близнюки ніколи не просить допомоги, всі свої проблеми здатна вирішити самостійно. До чужих порад не прислухається, тому іноді робить помилки.
Рак Марта, народжена під знаком раку, вміє жертвувати своїми інтересами заради інших. Вона добра до оточуючих, чим ті часто користуються. Зрозумівши це, дівчина впадає в депресії, схильна до страждань. Жінка шукає собі чоловіка, який буде її захищати і оберігати від негараздів.
Лев Марта-Лев-вразлива і нерішуча особа, хоча і настирлива і цілеспрямована. Свою скромність дівчина компенсує здатністю маніпулювати людьми і фактами. Вона легко може зрадити і обдурити близьку людину заради своєї вигоди.
Діва Дівчина добре розбирається в людях, оточує себе тільки вірними і чесними товаришами. Марта-Діва високої думки про себе, вважає себе найрозумнішою, що загалом-то дозволено, так як жінка дійсно розумна і талановита, має здібності до точних наук і творчих професій, ніколи не здається перед труднощами, домагається свого за всяку ціну.
Терези Чоловіки обожнюють Марту-Терези, вона просто зводить їх з розуму. Дівчина добра до оточуючих, ввічлива з усіма, вміє цікаво і красиво говорити. Жінці не вистачає прагматичності і реалістичного погляду на життя-вона часто довіряється людям, а ті, в свою чергу, обманюють і користуються нею.
Скорпіон Марта-Скорпіон агресивна, непередбачувана, запальна, надто активна і настирлива. Дівчина постійно, часто змінює свою думку і погляди на життя, тому близьким людям важко з нею, вони не можуть знайти спільну мову. Обранцю Марти-Скорпіона також доведеться нелегко, але за вірність і любов він буде винагороджений турботою і ніжністю.
Стрілець Жінка несерйозно ставиться до життя, любить дружнє спілкування, позитивно дивиться на світ, іноді їй не вистачає серйозності і відповідальності. Основні складові її життя — це веселощі і непередбачуваність. Дівчина дуже цінує свободу, не готова пожертвувати нею навіть заради побудови щасливої родини.
Козеріг Марта-Козеріг — добродушна, чуйна людина, яка проте намагається виглядати сильною і жорстокою. Вона багато чого вимагає від оточуючих, особливо від чоловіків. Її обранець повинен бути вірним і відданим, володіти кращими якостями чоловіка.
Водолій Знак Водолія нагороджує Марту стрімкістю, настирливістю, наполегливістю, здатністю завжди домагатися поставлених цілей. Жінка швидко вибудовує успішну кар’єру, рано стає керівником. Для неї дуже важливо самоствердитися в житті, завоювати повагу і шану оточуючих, матеріальна сторона хвилює дівчину не сильно.
Риби Марта-риби наївна, довірлива, схильна до ідеалізму і сором’язливості. У дівчини наївний погляд на світ, вона наділяє оточуючих якостями, які їм не властиві. Жінка потребує супутника, який захистить її від жорстокості світу, буде вірний і відданий їй.

Марта — вольова і цілеспрямована людина. Вона чарівна жінка, яка приваблює масу шанувальників. Однак друзів у дівчини трохи, так як, на перший погляд, вона здається холодною і недоступною. Супутника життя Марта шукає довго і ретельно, їй потрібен чоловік, що відповідає її вимогам. Знайшовши свій ідеал, дівчина стає вірною і відданою дружиною. З цієї статті ви дізнались значення імені Марта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *