Що означає ім’я Нора

Ім’я Нора зустрічається на просторах України нечасто. І від цього ще цікавіше стає питання — що воно означає? Які риси характеру прищеплює дитині? Почнемо з історичної довідки.

Походження імені Нора

Згідно більшості дослідників, ім’я має англо-нормандські коріння. В католицькій Англії та Ірландії було таке ім’я Хонория (або Хонора), яке буквально переводилося як «поважна», «чтива» (від англ. Honor — «Честь»). Вже від цього імені утворилася більш коротка форма Нора.

Є й інший варіант походження — від грецького імені Елеонора, яке було особливо популярно в Середнє століття.

Однією з «близьких родичок» Нори є Алієнора Аквітанська — одна з наймогутніших жінок Середньовіччя

Форми імені

Ім’я Нора і так досить коротко, тому його зазвичай не скорочують. Розмовні форми: Норі, Норка, Ноні. Ласкаво назвати Нору можна так:

 • Норочка;
 • Норонька;
 • Норита.

Родинні імена

Історики припускають, що ім’я Нора утворилося від Хонории (яка в православній традиції перетворилася в Онорату), або від Елеонори.

Є кілька імен, які можуть скорочуватися як Нора:

 • Елеонора;
 • Онората;
 • Еннора;
 • Аннора;
 • Хонорина;
 • Енора.

Існує також арабське ім’я Нора, але воно має свою історію. Нора (Нура) по-арабськи означає «світло».

Церковне ім’я

При хрещенні дівчинку зазвичай називають Оноратой. Іменини Нора буде святкувати 11 січня і 25 червня.

Транслітерація

При транслітерації Нора зазвичай не стикається з труднощами. У закордонному паспорті це ім’я потрібно написати так — NORA.

Таблиця: аналоги на інших мовах

Мова Запис Вимовляється
Англійська Norah Нора
Арабська نورة Нура
Японська ノラ Нора
Румунська Nora Нора
Французька Nora Нора
Фінська Nora Нора
Німецька Nora Нора
Чеська Nora Нора
Болгарська Нора Нора

Відповідні по батькові

Згідно Борису Хигиру, Норі підійдуть по батькові:

 • Сергіївна;
 • Наримовна;
 • Янівна;
 • Петрівна;
 • Едуардівна.

Ніки для соцмереж

На основі імені Нора можна створити такі ніки для соцмереж і спілкування в інтернеті:

 • NOR@;
 • noir;
 • n0r@;
 • nor@_2019;
 • NORA.

Характер Нори

Нора — товариська й життєрадісна дівчина. Вона виразно екстраверт, хоча іноді їй хочеться побути одній і привести думки в порядок. Понад усе Нора цінує свою незалежність, тому приділяє особливу увагу побудові кар’єри.

За Хигиру

Борис Хигир стверджує, що Нора — це дівчина з витриманим нордичним характером. Вона тверда у рішеннях, стримана, скупа на емоції. нерідко показний спокій Нори оточуючих виводить з себе. При цьому є певні явища, які немов запалюють Нору. Залишаючись зовні спокійною, вона піддається якийсь воістину несамовитої пристрасті.

Нора вміє поводитися з грошима, і гроші дуже люблять Нору. Вона в принципі не знає, що таке безгрошів’я. Нора — підприємниця до глибини душі. Вона гарна в створенні стартапів, в пошуках підробітку, у виборі самого ситного місця і самого м’якого крісла. Нора — кар’єристка.

Зовні Нора зазвичай дуже красива, має очима холодних відтінків — найчастіше блакитними або сірими. Своєю красою і спокоєм вона приваблює різних чоловіків. Але після деякого спілкування невдачливі кавалери розуміють, що з такою дівчиною їм буде холодно.

Борис Хигир засновує свої характеристики імен на психологічних портретах сотень опитаних людей з різними іменами. Він стверджує, що його підхід — виключно науковий.

За Дмитра та Надії Зима

Нора — жінка, яка за зовнішньою товариськістю приховує насторожене ставлення до всіх оточуючих. Вона може приязно посміхатися і розмовляти з вами, як з найкращим другом, але будьте впевнені — у багато таємниць її серця ви (та й всі інші) не проникне ніколи.

Нора виростає рішучої і владною, але при цьому здоровою егоїсткою. Вона зазвичай ставить свої інтереси на чільне місце, але рідко шкодить оточуючим в догоду власним примхам. Просто між чужим комфортом і своїм власним вона завжди вибере власний — якщо тільки не знайде компроміс.

Нора погано розуміє мову емоцій і любові. Близькі людські стосунки їй не завжди зрозумілі. Зате вона прекрасно володіє логікою. Доводити Норі щось, спираючись на власні почуття, не варто — вона вас просто не зрозуміє. А от якщо ви в суперечці приведете логічні аргументи, то дівчина напевно прийме вашу точку зору.

Нору нерідко називають холодною, зимової, нордичної — і це неспроста

За П’єру Руже

Руже характеризує Нору як «жінку з запахом зими». Вона театральна, але стримана у щирих почуттях. Легко зображує любов і прихильність, але рідко їх відчуває. Володіє рідкісним аналітичним розумом, але вважає за краще демонструвати його не всім — з деякими людьми Нора вважає за краще прикидатися «принадність будь дурепою», щоб уникати конфліктів.

Розбір імені по буквах (за Величко)

Згідно теорії Фелікса Величко, кожне ім’я набуває особливого, детальне значення, якщо розбирати його по буквах. Спробуємо зробити операцію з Норою:

 • Н — критичне мислення, неприйняття будь-якої інформації на віру. Нора завжди перевіряє будь-які відомості, навіть отримані з надійних вуст;
 • О — уміння поводитися з грошима, природжена схильність до багатства, а також глибокі почуття. Нора вміє розпоряджатися своїм станом. Якщо вона відчуває почуття, то воно, безсумнівно, міцно прив’язує її до об’єкту любові;
 • Р — аналітичне мислення, вміння бачити суть речей. Нору не обдуриш ніяким облудою — вона відразу бачить наскрізь і людей, і події;
 • А — імпульс, що дає силу виконувати свої бажання. Нора володіє внутрішнім стрижнем, який допомагає їй досягати поставлених цілей.

Дитинство

У дитинстві Нора швидко засвоює, як працює дорослий світ. Вона рано вчиться брехати і брехати, імітувати емоції, які хочуть бачити її батьки та вчителі, заучувати шкільну програму напам’ять, не особливо розуміючи, що саме вона вчить, натомість отримуючи п’ятірки за ідеальні відповіді. Звичайно, ці навички не можна назвати марними, але дівчинка фактично позбавляється свого дитинства. Вона бачить у батьків і вчителів не авторитетних людей, не досвідчених дорослих, а наглядачів, яких потрібно і можна обманювати. А проникливість Нори дозволяє їй рано зрозуміти — так роблять майже всі дорослі, адже подібні соціальні ігри дозволяють легше і швидше отримувати бажане.

Таланти

У Нори є схильність до математики та економіки. Вона відмінно аналізує і немов інстинктивно відчуває математичні закономірності. Нерідко Нора виявляється справжнім генієм — у школі важливо помітити цю особливість і старанно її розвивати. А от з творчістю у неї не склалося. Хоч вона і здатна ідеально повторити якусь музичну вправу або виготовити точну копію вправного полотна, для справжнього творця їй не вистачає натхнення.

Кар’єра

Нора вважає за краще триматися ближче до грошей, а тому їй відмінно підійде кар’єра економіста, банківського службовця. Для бухгалтера в Нори занадто великі амбіції. З Нори також вийде чудовий маркетолог, піар-менеджер — вона відмінно відчуває течії ринку і настрою аудиторії. Якщо в юності вона зіткнеться з програмуванням, то в майбутньому, можливо, обере для себе цю область — і досягне успіху в ній. Адже де, як не в суворих алгоритмах машин, може знайти себе холодна Нора?

Нора відмінно розуміє алгоритми, а тому в програмуванні відчуває себе як риба у воді

Любов

Для Нори любов і шлюб завжди знаходяться на третьому, якщо не на п’ятому-десятому місці. Перші два завжди займають кар’єра і хобі. Чоловік Нори повинен бути спокійним, надійним, передбачуваним і забезпеченим. В іншому випадку кавалер її просто не зацікавить. Виходить заміж Нора пізно і, як правило, з розрахунку. Нора не гребує використання закоханих у неї чоловіків. Незважаючи на те, що вона погано відчуває емоційний настрій партнера, вона може вправно передбачати його бажання і прикидатися, ніби вже готова виконати їх.

Таблиця: сумісність з іменами

Олександр Відмінні бізнес-партнери, не більше
Сергій Дружба, взаєморозуміння, ніжна любов без продовження
Євген Хороша партія для шлюбу
Ян Гостра і взаємна неприязнь
Борис Насторожене ставлення, можливий короткий роман
Андрій Взаємне нерозуміння
Максим Хороші дружні відносини без натяку на закоханість
Едуард Дружба з домішкою суперництва
Олег Ніжна дружня любов, стосунки брата і сестри
Микита Відсутність інтересу до партнера

Коли народилася Нора

Деякі теорії припускають, що значення імені набуває нового забарвлення в залежності від пори року, в який народилася людина:

 • літня Нора набуває особливу активність. Вона нетерпелива, і їй вічно потрібно яке-небудь заняття, проект. Найчастіше вона спрямовує свою енергію в професійну сферу;
 • осіння Нора схильна до аналітики. Вона швидко і легко вважає в розумі, вишукує невидимі візерунки алгоритмів в хаотичних, здавалося б, речах, і відчуває себе як риба у воді в точних науках;
 • зимова Нора — майстриня мімікрії. Вона здатна прикинутися ким завгодно, якою завгодно і коли завгодно. Їй було б місце на акторських курсах, не будь вона так байдужа до мистецтва. Свою майстерність вона зазвичай використовує для досягнення побутової вигоди;
 • весняна Нора відзначена особливою удачею. Їй вдається буквально все, за що вона береться.

Таблиця: езотеричні відповідності імені

Планета Меркурій
Стихія повітря
Камінь опал
Рослина гіацинт
Колір світло-блакитний, світло-жовтий
День тижня четвер
Щасливе число 2, 15
Тотемна тварина лис
Зодіак Близнюки

Знамениті Нори

 1. Нора Джонс — американська поп-джазова співачка і піаністка, автор і виконавець власних пісень, актриса
 2. Нора Марі Чірнер — німецька телеведуча і актриса
 3. Нора Новик (на фото дует Riga Piano Duo) — латвійська піаністка, учасниця і засновниця Riga Piano Duo
 4. Нора Хоффман — угорська фігуристка, що виступала за Угорщину на Олімпіадах кілька років поспіль
 5. Нора Грегор — актриса кіно і театру, знімалася в німому та звуковому кіно, зіграла роль Крістіни у фільмі Жана Ренуара «Правила гри» (1939)

Нора — чудова дівчина, краса якої полягає в її інтелекті і стриманості. Вона здатна досягти багато чого, тому що вміє тримати себе в руках і відігравати ту роль, яка від неї вимагається в цьому оточенні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *