що означае ім'я Юлія

Що означає ім’я Юлія: походження та характеристика

Ім’я Юлія завжди було популярним в нашій країні і в колишніх республіках СРСР. За кордоном існує аналог даного імені — Джулія, який також досить поширений в зарубіжних країнах. Називаючи так свою дочку, батьки не тільки дають їй гарне звучне ім’я, але і наділяють творчим потенціалом і підвищеною комунікабельністю. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Юлія.

Значення імені Юлія

Ім’я Юлія, в давнину звучить як Іулія, володіє двома версіями походження:

 1. Грецька. Ім’я прийшло до нас з Давньої Греції і в перекладі означає “пухнаста”,” хвиляста”,”кучерява”.
 2. Римська. Ім’я утворилося в латинській мові, а перекладається, як “липнева” або “з роду Юліїв”.

У країнах Скандинавії Юліями (або Джуліями) називають дівчаток, які народилися в грудні, в місяць, коли святкується католицьке Різдво (слово «jul» тут перекладається, як «Різдво»).

Форми імені

Скороченням імені Юлія: Юля, Юла, Люся.

Зменшувально–пестливі версії імені: Юлечка, Юленька, Юлюся.

Споріднені імена: Джулія, Юліана, Уляна, Іліана, Джульєтта, Джуліана, Джулієт, Іулія, Жулі, Жулія, Хуліана. Також спорідненими вважаються такі чоловічі імена: Юлій, Юліан, Хуліан, Джуліано.

Ім’я по–церковному: Іулія.

Транслітерація імені, згідно з останніми правилами: IULIIA.

Ім’я Юлія в закордонному паспорті писатиме як IULIIA
По батькові, найбільш вдало поєднуються з ім’ям Юлія: Олександрівна Андріївна, Борисівна, Вадимівна, Вікторівна, Володимирівна, В’ячеславівна, Денисівна, Дмитрівна, Леонідівна, Марківна, Михайлівна, Миколаївна, Олеговна, Савеліївна, Сергіївна, Станіславівна, Степанівна, Федорівна.

Варіанти ників для соціальних мереж: Julia, Juliya, Iuliya, Iulia, Julee, Yulya, Yulia, Yuliya, Yula, Juli.

Таблиця: ім’я Юлія в іноземних мовах

МОВА НАПИСАННЯ ТРАНСЛІТЕРАЦІЯ
Китайська 朱莉婭 zhūlìyà
Японський ジュリア Juria
Корейська 줄리아 Jullia
Гуджараті જુલિયા Juliyā
Хінді जूलिया Jūliyā
Грецький Τζούλια Tzoúlia
Арабська جوليا Julia
Болгарський Юлія Julia
Іспанська, німецька Julia Julia
Італійський Giulia Julia
Румунська Iulia Julia
Українська Юлія Julia
Французький Julie Julia
Татарський Юля (наголос на букву «я») Iulia
Англійська Julia Julia

Дати іменин і святі покровительки

Обряд хрещення для дівчаток, названих ім’ям Юлія, проводять під древньою версією цього імені — Іулія. Після хрещення дитина надходить під заступництво двох святих:

 1. Іулія Анкирская (Коринфська). Свята жила в другій половині III століття в місті Анкирі. Вона з дитинства присвятила себе Богу, проводила багато часу в молитвах, постила і допомагала нужденним. Будучи вже в літньому віці, разом з шістьма іншими християнками була піддана оскверненню і катуванням. А після відмови від прийняття язичницької віри всі сім мучениць отримали смертний вирок.
 2. Іулія Картахенська, Корсиканська. Свята Діва мучениця народилася в сім’ї християн в місті Карфагені. У дитячому віці дівчинка потрапила в полон і була продана персам, де її схиляли до язичницької віри, але Іулія була непохитна і продовжувала молитися Ісусу Христу. Одного разу корабель господаря дівчини підійшов до острова Корсика, де проходило одне з язичницьких свят. Дізнавшись, що Іулія християнка, язичники збожеволіли і розіп’яли її на хресті, подібно Христу.

Іменини святкуються в одну з двох дат (в ту, яка ближче до Дня народження дівчинки):

 • 31 травня;
 • 29 липня.

Характеристика і вплив імені

Юлія будь-що намагається виділитися серед оточуючих, вона бажає бачити свою перевагу над іншими людьми, іноді це виходить за будь-які кордони і виглядає безглуздо. У дівчини багата фантазія, але зовсім відсутнє почуття міри. Вона образлива, колючі слова на її адресу здатні сильно поранити дівчину, хоча свої емоції вона намагається приховати. Юля наділена унікальним почуттям гумору, але жарти на свою адресу сприймає з образою.

Дівчина відкрита для спілкування, любить прибрехати, але її брехня легко розкривається. Однаково добре дружить як з чоловіками, так і з жінками. Вона не любить самотності, схильна до «білої» заздрості. Може наслідувати людину, яку вважає більш успішною, ніж вона сама. У потрібний момент вона здатна проявити відповідальність і серйозність. Вибір роботи або супутника життя відбувається дуже уважно і прискіпливо.

Дівчина дуже вимоглива до людей, хоче, щоб вони приймали її такою, яка вона є, не перевиховували і не читали нотацій. До лав друзів жінка приймає тільки цікавих і успішних людей. Але часто трапляється, що навіть успішні подруги починають заздрити красі і популярності дівчини, вигадувати плітки, все це робить Юлію агресивною. Сварки можуть негативно позначатися на стані Юлі.

Жінка довіряє лише собі, ніколи не прислухається до чужої думки, схильна до ризику і авантюризму, має спостережливість, гострий розум і винахідливістю, з будь-якої ситуації виходить з гідністю.

За теорією П. Руже Юлія володіє потайним, нерішучим і злегка боязким характером. Головною метою життя дівчини є або вдале заміжжя, або побудова кар’єри. У суспільстві вона намагається не вплутувати в конфлікти, уникати багатолюдних заходів. У жінки хороший розум і чудова пам’ять, вона завжди виконує обіцяне, має почуття власної гідності.

Б. Хигир у своїх працях характеризує Юлію як запасливу і економічну господиню. Дівчина присвячує всю себе своїм близьким і турботі про них. На роботі вона не проявляє активності, колеги вважають її ледачою і безвідповідальною. Жінка любить спілкування, з радістю приймає у себе гостей, здатна радіти з товаришами їх успіхам. Головною негативною рисою вважається впертість, яка не дозволяє Юлі прислухатися до чужої думки, навіть якщо вона правильне.

Як ім’я впливає на характер дитини

Маленька Юля дуже чутлива і ранима, вона часто ображається, але швидко остигає. У суперечках з іншими хлопцями може проявляти агресію. Дівчинка боїться темряви і страшних історій, їй не варто дивитися сумні фільми, так як через це у неї може порушитися режим сну.

Юлія любить перебувати на самоті, не вміє програвати. Будь-який спір або змагання їй обов’язково потрібно виграти, в кожній справі дівчинка намагається стати першою.

Шкільні заняття Юлю не сильно цікавлять, але вчитися вона намагається добре. Через короткий час дівчинка стає неформальним лідером в колективі однокласників хоча справжніх друзів у неї небагато, але всі вони залишаться з Юлею протягом усього життя. Дружить вона тільки з тими, хто розуміє її з півслова.

У дівчинки досить мінливий настрій, але з боку вона виглядає спокійною і врівноваженою. Юля намагається стримувати себе, що робить її закритою. Батькам не варто занадто тиснути на дочку, з нею необхідно проявляти терпіння і доброзичливість.

Якщо дівчинка займеться яким-небудь видом спорту, то її цілеспрямованість і наполегливість допоможуть досягти успіху.

В юності Юля стає більш впертою і егоїстичною. В ній з’являються бунтарські якості. Дівчина намагається примхами домагатися бажаного. Допомагати нужденним безкорисливо вона не стане, всі її дії розважливі і несуть будь-яку вигоду. Спілкується дівчинка тільки з обраним колом людей, в основному туди входять багаті або авторитетні люди. Юлія не виносить зневаги, тому відразу ж припиняє спілкування з такою людиною. Хамства вона також терпіти не стане, розлучиться з товаришем без найменшого жалю.

Юля не є звичайною людиною, вона дуже неординарна і талановита, що відразу ж можна помітити при спілкуванні з дівчиною.

Таланти та захоплення

Маленька Юля любить читати фантастичну літературу і фантазувати, любов до читання залишається з нею на все життя. У дівчини є шанс домогтися великих успіхів у захопленні спортом, наприклад, таким як фігурне катання або художня гімнастика.

Після виходу заміж головним захопленням Юлії стає домоводство. Вона любить готувати, збирає цікаві кулінарні рецепти і поради щодо ведення домашнього господарства. Жінка цікавиться дизайном інтер’єру, любить вишивати, активні хобі не викликають у неї інтересу.

Дівчина любить тварин, зазвичай в її квартирі обов’язково живе собака. Юлія віддає перевагу великим породам, таким як дог, вівчарка або бульдог. Жінка сама виховує тварину, стежить за її здоров’ям. Увечері Юля особисто вигулює свого улюбленця.

Професія і кар’єра

Дівчина не є кар’єристкою. Якщо у неї буде щаслива і міцна сім’я, вона з легкістю пожертвує своєю роботою заради неї.

Цікава професія може допомогти жінці досягти успіхів у роботі, її може захопити така сфера діяльності, як архітектура, організація свят, ландшафтний дизайн. Відмінні комерційні здібності, вміння мислити логічно дозволяють Юлії зробити хорошу кар’єру в торгівлі, менеджменті і банківській справі. З творчої діяльності жінці підійдуть професії продюсера або актриси.

Власним бізнесом Юлі займатися не варто, так як вона не вміє приймати рішення обдумано, а також може бути надто марнотратною.

За аналізом імені від П. Ружі Юлії підходять такі професії, як адвокат, Стюардеса або психіатр. Також з дівчини виходить хороша домогосподарка.

Здоров’я

У дитячому віці Юлі необхідно уважно ставитися до горла, можуть виникати часті фарингіти. Подорослішавши, дівчина починає активно стежити за своїм здоров’ям, що сприяє його збереженню на довгий час. Слабким місцем є нервова система, яка може страждати через часті перепади настрою і неврівноваженості характеру жінки.

У літньому віці можуть виникати набряклість нижніх кінцівок і проблеми з серцем.

Любов

Дівчина обожнює чоловіче суспільство, їй лестить надмірна увага чоловіків до її персони, але особливого потягу до них жінка не відчуває. Юлія популярна, має багато шанувальників, але свого потенційного партнера шукає дуже довго, ретельно вибираючи і перевіряючи чоловіків. Жінка обережна і вимоглива в любові, її обранцю доведеться пройти через безліч випробувань, перш ніж Юлія відкриється і довіриться йому повністю.

В інтимному житті жінка не відчуває великої потреби, все залежить від її настрою.

Шлюб і сім’я

У сімейному житті Юлія не любить нудьгувати, вимагає великої уваги до себе, ревнива і запальна, схильна до скандалів. Чоловік зазвичай сильно закоханий у свою дружину, тому дозволяє їй керувати і приймати важливі рішення самостійно.

Настрій дівчини залежить від її сну, якщо їй не вдасться добре виспатися, то вона починає злитися, і тут дістанеться всім домочадцям: і дітям, і чоловікові. Також причинами для сварок з чоловіком виступають невдоволення і упертість жінки, вона схильна довго все тримати в собі, а потім разом висловлювати образи коханому. В ході конфлікту Юлія не контролює свої слова, що тільки посилює скандал.

Юлія віддана своєму коханому, ніколи не опуститься до зради. Вимагає такого ж ставлення і до себе. Жінка не любить відвідувати різноманітні заходи без чоловіка, вона намагається проводити вільний час разом з коханим. Якщо в парі будуть вірність і довіра, то шлюб може стати щасливим і тривати все життя. Зраду Юля ніколи не пробачить, заміж вдруге не вийде.

До своїх дітей і чоловіка дівчина проявляє величезну увагу і турботу, вони завжди доглянуті і нагодовані. Найчастіше в сім’ї Юлії народжується дочка, яку обоє батьків дуже люблять. У будинку жінки завжди затишно і прибрано, а в холодильнику багато смачної їжі.

Таблиця: сумісність Юлії з чоловічими іменами

Чоловіче ім’я Відсоток сумісності Характер відносин
Олександр 56% Олександр боїться зробити перший крок назустріч Юлії, так як вважає дівчину занадто недоступною і закритою. Якщо вона сама проявить інтерес до чоловіка, то у пари вийде побудувати гармонійні відносини. Олександр зробить для своєї обраниці все, чого вона забажає. Їх роман часто закінчується весіллям. При сторонніх людях подружжя не проявляють почуттів по відношенню один до одного. Всі претензії закохані тримають при собі. Їх життя стає нудним та одноманітним, що будується тільки навколо домашнього побуту.
Олексій 38% У Юлії та Олексія рідко виходить побудувати відносини. Жінку не цікавлять передбачувані чоловіки, яким і є Олексій. А його, в свою чергу, не приваблюють дівчата з таким характером, як у Юлі. Тільки закривши очі на недоліки один одного, молоді люди зможуть почати роман. Але сімейне життя буде позбавлено ​​щастя і ніжності. Кожен буде жити своїм життям, не приділяючи уваги своїй другій половині. Якщо Юля і Олексій звикнуть до того, що їхні стосунки більше схожі на сусідські, ніж на любовні, то шлюб може протриматися дуже довгі роки.
Андрій 23% Ці двоє абсолютно не підходять один одному. Андрія не приваблюють жінки з емоційним і темпераментним характером, йому більше до душі спокійні та врівноважені партнерки. Юля ж цікавиться цим чоловіком, але дуже недовгий час, після чого дівчині стає нудно. Роман цієї пари може тривати максимум кілька місяців, але якщо вони за цей час встигнуть укласти шлюб, то він не принесе щастя нікому. У родині будуть вічні сварки і скандали, що неминуче закінчиться розлученням.
Дмитро 24% Дмитро і Юлія бояться один одного, обом здається, що обранець не зверне на нього уваги, тому відмовляються першими здійснювати кроки назустріч. Той у кого почуття будуть сильніша за страх вирішиться почати спілкування, але з кожною новою зустріччю, партнери будуть розуміти, що вибір був зроблений невірно. Зрештою, пара закінчує будь-яке спілкування. Єдиним варіантом продовження роману і укладення шлюбу є той факт, що у одного з молодих людей існує меркантильний інтерес по відношенню до іншого. Однак шлюб цієї пари буде неміцним, тут можливі зради, часті скандали та суперечки. Підсумком цих відносин стає розлучення.
Євген 71% Дівчина захоплюється чоловіком з першого знайомства, в його присутності їй стає радісно і весело. Євген вражений такою рішучістю Юлії і намагається робити кроки до неї назустріч. Роман цієї пари майже завжди закінчується укладенням шлюбу. Однак він не завжди стає щасливим. Жінка може дізнатися, що чоловік їй зраджує і тут же подати на розлучення.
Ігор 72% У Юлії та Ігоря можливі теплі і щасливі відносини. Чоловік вважає цю дівчину ідеалом краси, а вона цінує його турботу і вірність. Молоді люди цікавляться один одним з першої зустрічі, але довго не наважуються сказати про свою симпатію обранцеві. Вступ до шлюбу пара також відкладає, офіційно укладаючи свої відносини тільки через довгі роки роману. Хоча шлюб зовсім не погіршить відносини між закоханими, вони все так же будуть щасливі разом.
Марк 56% Марку подобається оптимістичний настрій дівчини і її вміння справлятися з життєвими труднощами. Сам молодий чоловік не володіє такими якостями і взагалі невпевнений у собі, він вважає, що Юлія зможе направити його в потрібне русло і буде підтримувати в складних ситуаціях, тому бажає відносин з нею. Але дівчина не згодна на таке споживацьке ставлення до себе, тому часто першою розлучається з чоловіком. Якщо Марк візьме забезпечення сім’ї на себе, то в цій парі можливе укладання шлюбу.
Микита 38% Через два-три побачення молоді люди розуміють, що зробили неправильний вибір, почавши відносини один з одним. Лідером тут є Юлія, вона прогинає Микиту під себе, і якщо чоловіка це влаштовує, то роман може продовжитися. Але йому варто розуміти, що все життя йому доведеться придушувати свою індивідуальність і йти на поступки своїй жінці, а Юлі доведеться обходитися без чоловічої підтримки й опори в сімейному житті.
Олег 76% Юля знаходиться у вічному пошуку цікавого і яскравого життя, вона захоплює в це і Олега. Часто в таких відносинах хлопець молодший за свою обраницю, вона дарує йому дорогі подарунки, робить несподівані сюрпризи, а він відплачує своєю відданістю та вмінням показати, що він любить і потребує цій жінці. Часто такий роман закінчується весіллям, шлюб пари здатний тривати все життя. Важливою умовою для цього є той факт, що чоловік і жінка повинні відповідально ставитися до сімейних цінностей, дорожити один одним і не обмежувати свободу свого обранця.
Сергій 71% Сергію та Юліє весело разом, вони цікаво проводять час. У цій парі лідером є чоловік. Роман закоханих зазвичай закінчується шлюбом, але спільне життя не стає безхмарним. Подружжя постійно ревнують і дорікають один одного, в кінцевому рахунку розчаровуються в своєму обранцеві і подають на розлучення.

Таблиця: відповідності для імені Юлія

Планета Сонце
Знак зодіаку Лев
Стихія Повітря
Число 5
Колір Жовтий
Дерево Дуб
Рослина Соняшник
Тварина Бабка
Метал Ртуть
Камінь Бурштин
День тижня Неділя
Пора року Літо
Важливі роки в житті 21 і 35 років

Інтерпретація значень кожної з букв в імені

Букви, складові ім’я людини, накладають свої відбитки на характер особистості:

 1. Буква Ю. Наділяє людину прагненням до істини, ідеалів загальної рівності і єдності. Дівчина схильна до самопожертви, але в той же час і до жорстоких вчинків.
 2. Буква Л. Жінка особливо сприйнятлива до краси світу, має художні таланти, намагається ділитися своїми знаннями з іншими людьми.
 3. Буква І. дівчина наділена чутливою, доброю і духовною вдачею.
 4. Буква Я. особистість має почуття власної значущості, бажає завоювати повагу і любов оточуючих.

Характеристика імені відповідно до пори року, в яку народжена людина

 • Весняна Юлія володіє чутливою натурою, хорошою фантазією і загадковим характером. Дівчині підійдуть професії, пов’язані з творчістю, в яких виключена монотонність дій. Одноманітність і нудьга можуть позначатися негативно на стані Юлі, народженої навесні. Серйозні стосунки з чоловіками жінці заводити складно — навколо неї завжди багато шанувальників і друзів, що може викликати ревнощі у обранця дівчини. Однак характер Юлії підходить для створення міцної сім’ї.
 • Літо нагороджує Юлю ласкавим і терплячим характером, умінням цінувати своїх близьких і слідувати, згідно своїм життєвим принципам. Дівчина любить спілкування, завжди оточена увагою шанувальників і друзів. Вона не виносить лицемірства і брехні, намагається жити по справедливості.
 • Юлія, яка народилася восени, має замкнутий, романтичний характер. Дівчина постійно розчаровується в людях, так як при знайомстві схильна їх ідеалізувати. Її переповнюють велелюбність і пристрасть, тому у жінки трапляється безліч романів перш, ніж вона зважиться на побудову сім’ї. У осінньої Юлі нестандартний склад розуму, але їй не вистачає розсудливості.
 • Зимові місяці наділяють Юлію спокоєм і цілеспрямованістю. Дівчина не дуже комунікабельна, не завжди цінує своїх друзів, головним у житті є побудова кар’єри. Вона розумна, організована, їй не вистачає романтичного настрою, хоча жінка і мріє про любов і сімейне щастя. Схильна до самопожертви на благо оточуючих.

Таблиця: гороскоп імені Юлія

Знак зодіаку Характеристика
Овен Юлія–Овен має ефектною зовнішність, щирість, популярність і повагу серед товаришів. Але характер і думки дівчини занадто нестабільні. Її складно прорахувати або передбачити її дії, то вона добра і позитивна, то жорстка і груба. Жінка ласа на лестощі, тому вийде заміж за чоловіка, який вміє красиво лестити.
Телець Знак Тельця нагороджує Юлю самозакоханістю, настирливістю, шкідливістю і нетерплячістю. Жінка вміє маніпулювати оточуючими, наполегливо йде до досягнення своїх цілей. Дівчина любить отримувати подарунки і красиві залицяння від чоловіків, але заради відносин ніколи не відмовиться від своєї незалежності.
Близнюки Юлія, яка народилася під знаком Близнюків, має неспокійний і несерйозний характер, зате наділена артистизмом і веселістю. У дівчини багато ідей і фантазій, вона любить помріяти, схильна до авантюризму, але їй не вистачає наполегливості в досягненні бажаного. Будувати особисте життя жінці важко – вона непостійна, звикла заводити романи, що будуються тільки на пристрасті.
Рак Дівчина володіє манірністю, буркотливістю, неврівноваженістю, емоційністю, повільністю в прийнятті рішень, а також залежністю від настрою. Головним плюсом характеру є сталість і розважливість, дівчина впевнена в завтрашньому дні, всі плани побудовані на кілька років вперед.
Лев Левиця, що носить ім’я Юлія, має гарну зовнішність, успіх у оточуючих, має шарм, вона реалістично дивиться на світ, надто самозакохана. Дівчині не чужа користь, вона легко обдурить і зрадить заради власної вигоди. У романтичних стосунках також проявляється зайве самолюбство і розважливість.
Діва Жінка наділена розважливістю, прагматичністю, гордістю, цілеспрямованістю, для неї велику важливість має матеріальний добробут. Юлія–Діва не схильна до ліні і легковажності, але володіє завищеною зарозумілістю. Дівчина любить тільки себе, а на думку оточуючих не звертає ніякої уваги.
Терези Юля, яка з’явилася на світ під заступництвом знака Терези, має м’який, веселий, спокійний характер. Вона надто вразлива, не любить перебувати в залежності від кого-то. Дівчина наділена красномовством, вміє викликати прихильність до себе людей, здатна вислухати і зрозуміти проблеми близьких, може підлаштовуватися під оточуючих. У відносинах з чоловіками проявляє жорсткість.
Скорпіон Знак Скорпіона наділяє Юлію жорсткістю, безцеремонністю, зайвою прямолінійністю, брутальністю і бажанням панувати. Дівчина є природженим лідером, який не дозволяє нікому зрушити себе з цього місця.
Стрілець Юлія-–Стрілець має відкритий, незалежний, категоричний, справедливий характер. Вона легко критикує оточуючих, не проявляючи ніякої жалості. Жінка зробить успішну кар’єру в сфері, де є потреба у тверезий погляд на життя і вміння критикувати (наприклад, суддівство). У сімейному житті дівчина стане хорошою дружиною і турботливою мамою.
Козеріг Дівчина все життя шукає ідеального чоловіка, «принца на білому коні», тому в любовній сфері ситуація не ідеальна. Характер у жінки рішучий, практичний, розважливий, вона любить працювати, завжди чесна з оточуючими, але трохи замкнута в спілкуванні. Оточуючим здається, що Юлія–Козеріг з іншої планети.
Водолій Жінка скритна, байдужа до оточуючих, має складний, загадковий характер. Її складно зрозуміти, дівчина постійно змінюється. Але, зустрівши справжнє кохання, Юлія–Водолій зміниться, буде ідеальною і вірною дружиною для свого обранця.
Риби Юлія–Риби прагматична, розважлива, володіє хорошою інтуїцією, безліччю талантів, але не дуже комунікабельна. Дівчина мріє про сім’ю, ідеального чоловіка і дітях, а ось кар’єра, веселі компанії і безліч знайомств її не цікавлять.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *