Техніка лімфодренажного масажу обличчя в домашніх умовах

Лімфодренажний масаж обличчя в домашніх умовах — це процедура, спрямована на поліпшення кровотоку і лімфи, яка зменшує набряки, допомагає відновити еластичність шкіри, повертає молодість. Перш ніж використовувати цей метод, варто проконсультуватися з фахівцем.

Що таке лімфодренажний масж обличчя

Це масаж під тиском, який особливо рекомендується під час так званого лімфатичного набряку. Його завдання — поліпшити роботу кровоносної і лімфатичної систем. Ця процедура проводиться в спеціалізованих салонах краси і масажно-оздоровчих салонах.

Лімфодренажний масаж обличчя належить до фізіотерапевтичного відділення і допомагає запобігти запалення та набряки. Робить благотворний вплив на стан шкіри обличчя.

Показання та протипоказання

Лімфоідемія вражає головним чином тканини, з-за лімфатичного застою, пошкодження лімфатичних судин (вторинний набряк) або вроджених дефектів (первинний набряк). Він приходить до нього, коли лімфа стоїть на місці, і його не можна недооцінювати, тому що це може мати неприємні наслідки для здоров’я.

лімфодренажний масаж обличчя в домашніх умовах

Основними симптомами лімфедеми є:

 • видимий набряк;
 • потовщена, тверда шкіра;
 • болючість;

Перераховані симптоми можна віднести до показань. Лікування лімфатичного набряку відбувається серед іншого за допомогою лімфатичного масажу. Перед його реалізацією слід уважно прочитати можливі побічні ефекти.

Цікаво! Як ефективно лікувати тріщини на п’ятах

Лімфодренажний масаж обличчя, як і більшість методів лікування, також має протипоказання, які необхідно прочитати перед початком терапії, щоб не викликати небажаних ускладнень для здоров’я.

лімфодренажний масаж обличчя відгуки

Протипоказання виглядають наступним чином:

 • тромбофлебіт;
 • астма;
 • онкологічні захворювання;
 • ниркова недостатність;
 • гіпертонія;
 • серцева недостатність;
 • вагітність;
 • запалення лімфатичних судин;
 • варикозне розширення вен;
 • дихальна недостатність;
 • ішемія серця;
 • дерматит.

Список протипоказань у техніки масажу досить довгий, тому завжди повідомляйте фахівця про будь-які недуги в першу чергу.

Ручний і апаратний лімфодренажний масаж обличчя

Є два способи провести лімфодренаж, а саме:

 1. Ручний лімфодренаж — використовуються спеціалізовані методики, що полягають в тому, щоб робити м’які кругові рухи рук в тому ж напрямку, що і лімфоток.
 2. Механічний лімфодренаж — під час процедури відбувається чергується впуск повітря в спеціальні манжети, а потім його випуск протягом певного часу. Для цього використовується спеціалізований апарат для лімфодренажу.

лімфодренажний масаж обличчя як робити  лімфодренажний масаж обличчя як робити

Описані типи мають одну і ту ж мету — стимулювати лімфатичну і серцево-судинну системи, додатково приводячи до розслаблення пацієнта, в тому числі в домашніх умовах. Важливо для цього правильно виконувати техніку.

Лімфатичний масаж, в залежності від зони ураження, може виконуватися на різних ділянках тіла і з різною технікою. Перед процедурою варто проконсультуватися з фахівцем, який повинен провести докладну бесіду і поговорити про протипоказання.

масажні лінії обличчя

Як робити лімфодренажний масаж обличчя

Лімфодренажний масаж обличчя підтримує очищення тканин від токсинів, а також сприятливо впливає на стан шкіри і загальний зовнішній вигляд. Зменшує набряки, синці і гематоми, а також добре справляється з мішками під очима. В результаті після лікування обличчя виглядає молодше і наповнюється здоровим сяйвом.

Техніка лімфодренажного масажу обличчя Техніка лімфодренажного масажу обличчя

Потрібно пам’ятати, що після цієї процедури потрібно приймати більше води (мінімум 8 склянок в день). Тоді організм зможе позбавлятися від токсинів в організмі.

Лімфодренажний масаж в домашніх умовах може бути ручним масажем або виконуватися з використанням різних інструментів і технік. На обличчі рекомендується ручний масаж. Масаж, дренуючий і стимулюючий лімфоток, починається з підготовки лімфатичних вузлів і так званого шийного лімфатичного стовбура. Тільки пізніше лікування переноситься на саме обличчя.

схема лімфотока

Так що масажується по порядку:

 • навколо моста;
 • лімфатичні вузли шиї і шиї;
 • обличчя;
 • голова.

схема масажу лімфодренажного обличчя

Кожен масаж (в залежності від техніки) становить близько 20 хвилин у масажиста або в домашніх умовах. Лімфатичний масаж обличчя застосовується в короткі серії з 2-3 процедур, і після кожного з них повинна бути перерва.

Не поєднуйте дренаж обличчя з іншими процедурами цього типу. Він може використовуватися одночасно з ін’єкційним ліполізом і мезотерапией (без голки), тому що додатково підтримує поглинання поживних речовин, що поставляються в цих процедурах.

Японський лімфодренажний масаж

Японська техніка масажу обличчя спирається на давні традиції і знання далекосхідних майстрів. Це не просто масаж обличчя, декольте або шиї, це масаж, який впливає на все тіло, працюючи над різними точками. Стимулюючи ці точки, ми впливаємо на внутрішні органи, покращуючи їх функціонування. В результаті в позитивну сторону змінюється здоров’я і самопочуття, стимулюється життєва енергія.

Японський лімфодренажний масаж

Японський ритуал складається з чотирьох етапів. Кожен з них надзвичайно важливий, і жоден з них не може бути опущений:

 1. Стадія I-очищення і догляд. Дуже важливу роль на цьому етапі відіграє ретельне видалення макіяжу і правильна підготовка тканин до решти етапів.
 2. Стадія II-очищення і детоксикація. Завдяки дренажу як техніці, що використовується на цьому етапі, видаляються токсини, набряки, тіні і мішки під очима. Це більш глибоке очищення, тому що ми працюємо над меншими і великими лімфатичними судинами на обличчі, голові і шиї.
 3. Етап III-ліфтинг. У цій частині лімфодренажного масажу обличчя ми фокусуємося на природній підтяжки обличчя з використанням відповідних технік масажу. Ми стимулюємо роботу наших тканин, тіла, завдяки чому поліпшується пружність обличчя, воно розгладжується. Ми орієнтуємося на чутливі місця.
 4. Стадія IV — заряд енергією. На IV фазі ми працюємо над точковими точками, які з’являються протягом усього ритуалу, але саме в цій частині їм приділяється належна увага.

японський масаж обличчя  японський масаж обличчя схема

Масаж обличчя в салоні

В естетичній медицині техніка лімфодренажу обличчя також використовується для дещо іншої мети. Це може бути операція після травми або операція, що зменшує набряки, синці і гематоми і прискорює їх абсорбцію. Цей тип масажу обличчя працює при лімфатичних, посттравматичних і післяопераційних набряках.

Лімфатичний набряк — це застій лімфи, що викликає запалення всередині шкіри. Набухання і супроводжує його запалення можна зменшити, розблокувавши лімфоток. В якості допоміжного засобу використовується лімфодренаж, а також компресійна терапія. Дренаж також може бути виконаний як процедура перед плановою операцією. Потім він повинен зміцнити тканини.

лімфатичні вузли голови і шиї схема

лімфатичні вузли шиї фото

Після декількох (2-3) процедур ви можете отримати уявлення про характер набряклості на обличчі. Це також непрямий метод діагностики.

Але мільйони жінок розглядають цю процедуру як ефективний спосіб омолодження обличчя! І не дарма, адже така техніка масажу, виконана як в салоні так і в домашніх умовах, може позбавити обличчя від патьоків, синців під очима і явних шкірних вікових змін.

Плюси і мінуси

Лімфодренаж використовується як в медицині, так і в косметичних процедурах. Передбачуваний ефект від цієї техніки масажу однакова в обох випадках.

Метою лімфодренажу обличчя  в домашніх умовах є стимуляція і регулювання кровотоку в сполучної тканини. Усуває набряки, тобто накопичуючіся рідини і продукти обміну. Це, в свою чергу, сприяє ефективній роботі лімфатичної системи. Зовнішній ефект дренажу — це здоровий колір обличчя і поліпшення стану шкіри.

Плюси процедури очевидні, а до мінусів можна віднести лише протипоказання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *