Земфіра: дівчинка, що живе за всіх — ім’я та доля

Жіноче ім’я Земфіра досить поширене в нашій країні, особливо у тюркських народів. Пік популярності дана іменоформа отримала в момент появи на музичному Олімпі співачки Земфіри. Батьки, які вирішили дати таке ім’я своєї дочки, можуть не сумніватися, що дівчинка виросте самостійною, самодостатньою і цілеспрямованою особистістю.

Походження імені Земфіра

Ім’я Земфіра має кілька варіантів походження:

 • Грецький. Ім’я утворене в грецькій культурі, можливо, від найменування теплого вітру Зефір (Ζέφυρος), тому перекладається як «повітряна» або «тепла».
 • Тюркський. У тюркських народів ім’я набуло значення «непокірна».
 • Іранський. В іранській культурі ім’я Земфіра означає «дорогоцінний камінь» або «сапфір».
 • З перської мови ім’я Земфіра перекладається як «сапфір»

Форми імені

Як скорочені варіанти для імені Земфіра можна використовувати такі форми: Фіра, Зара, Зима, Зьома.

Зменшувально-пестливими версіями імені виступають: Земфирушка, Земфирочка, Земфиронька.

Побажавши написати вірш для Земфіри, можна використовувати такі рими до її імені: рапіра, півсвіту, задирака, квартира, ліра, сатира та ін.

Родинне ім’я: Замфира.

Церковного варіанти у імені Земфіра немає.

Транслітерація імені: ZEMFIRA.

У закордонному паспорті ім’я Земфіра буде писатися як ZEMFIRA

Ім’я Земфіра найбільш вдало поєднується з по батькові, утвореними від татарських або башкирських чоловічих імен: Арманівна, Артурівна, Ільдарівна, Муратівна, Талгатівна, Ельдарівна та ін.

Нікнейми для соцмереж: Zemfira, Zema, Fira, Zemfeera.

Таблиця: ім’я Земфіра в іноземних мовах

Мова Написання Транслітерація
Англійська Zemfira Zemfira
Вірменський Զեմֆիրա Zemfira
Білоруська, українська Земфіра Zemfira
Грузинський ზემფირა Zempira
Іврит זמפירה Zampira
Італійська, іспанська, португальська, французька Zemfira Zemfira
Китайський 泽米拉 z émǐlā
Корейська 젬피라 Jempira
Німецький Semfira Zemfira
Перська زمفیرا Zampira
Японський ゼムフィラ ze mufu i ra

Іменини і святі покровителі

Ім’я Земфіра найчастіше дається дівчаткам, які народилися в мусульманських сім’ях (татарських, башкирських і т. д.), тому проводити обряд хрещення їм не потрібно. Однак якщо така необхідність все-таки є, то для хрещення вибирається ім’я, схоже за звучанням, наприклад, Зінаїда. У православній церкві шануються дві святі з таким ім’ям:

 • Зінаїда Чудотворица. Свята проживала в III-IV століттях — період особливого гоніння на християн. Зінаїда сповідувала віру в Ісуса Христа, за що і була схильна до мученицької смерті.
 • Зінаїда Тарсийская. Жінка залишила свій будинок, оселилася в печері і стала лікувати людей за допомогою віри в Бога. Весь вільний час Зінаїда проводила в молитвах. Зінаїда була забита камінням язичниками за свою віру в Ісуса Христа.

  Зінаїда Тарсийськая народилися в місті Тарсі в Малій Азії

Іменини Альбіна, яку охрестив під ім’ям Зінаїда, буде відзначати:

 • 20 червня;
 • 24 жовтня.

Як ім’я Земфіра впливає на характер людини

Земфіра відрізняється непокорою, марнославством, епатажністю і примхливістю. Дівчина звикла йти наперекір усьому, живе за власним принципам, не звертаючи уваги на громадську думку. Вона вимагає підвищеної уваги до своєї персони, але в той же час знаходиться в протиріччі з оточуючими. Жінка буває буркотлива і уїдлива, не боїться висловлювати свою думку або критикувати сторонніх людей, їй легко вдається переконати людину в своїй правоті. Своєю яскравою зовнішністю і незвичайним поведінкою дівчина привертає увагу оточуючих, але частіше люди стають її заздрісниками, ніж товаришами. Жінки часто беруть Земфіру за суперницю, з-за чого у неї не так багато подруг. А з віком дівчина стає більш запальною, що не дозволяє їй заводити нові знайомства.

При всій своїй запальності Земфіра наділена відмінними дипломатичними якостями і вміє домовлятися, завжди може знайти підхід до співрозмовника з тим, щоб відшукати спільну мову і взаємовигідне рішення

Земфіра є відмінним психологом, вміє використовувати людей у власних цілях, змінює манеру поведінки залежно від ситуації. Такій дівчині доступні будь-які вершини, варто їй тільки захотіти їх підкорити. Характер цієї жінки має тільки два відтінки: чорний або білий, які змінюються в залежності від настрою дівчини. Якщо в житті все спокійно, жінка відчуває себе комфортно, то і поведінка Земфіри буде виключно позитивним, коли ж доля підносить неприємні сюрпризи, дівчина може стати нестерпним і агресивною.

Природа нагородила Земфіру безліччю талантів: перфекціонізмом, наполегливістю, рішучістю, але є в ній і маса мінусів. У дівчини завищені вимоги до оточуючих, але треба сказати, що не менш високі вони і до самої себе. Жінка не терпить байдужості та зневаги до своєї персони, нерідко буває імпульсивно, діє необдумано.

Борис Хигир охарактеризував Земфіру як красиву, милу дівчину із замкненим характером

Згідно характеристиці імені, даної Борисом Хигиром, Земфіра відрізняється красивою зовнішністю і чуйним характером. Дівчина схильна до ліні, часто знаходиться всередині себе, буває примхлива. Вона ніколи не дасть себе в образу, гостро переживає критичні зауваження. Земфіра рідко повністю розкривається оточуючим, залишаючи в собі певну таємницю, з-за чого її персона обростає масою пліток.

Земфіра в дитинстві і юності

У дитинстві Земфіра відрізняється норовливістю і бажанням підкорити собі всіх оточуючих. Дівчинка наділена невгамовною енергією, яку необхідно направити в правильне русло. Батькам варто віддати доньку в спортивну секцію, а також в музичну школу, так як музика викликає особливий захват у маленької Земфіри. Не потрібно побоюватися, що дівчинка не впорається з відвідуванням відразу кількох гуртків — її активність та бажання розвиватися не дозволять їй пропустити жодного заняття.

Батькам ні в якому разі не можна вибудовувати світ навколо маленької Земфіри, інакше вона забере на себе всю увагу, стане справжнім деспотом маленьким

У підлітковому віці Земфіра починає шукати себе, сенс життя і гідне заняття. Вона володіє яскравою зовнішністю, привертаючи тим самим протилежну стать і викликаючи заздрість в інших дівчат. Проте саму Земфіру абсолютно не цікавлять романтичні стосунки, адже зараз вона стурбована своїм майбутнім. У компанії однолітків дівчинка зазвичай займає роль лідера, але ніколи не прагне до цього навмисно. Їй набагато важливіше завоювати любов і повагу з боку товаришів — відсутність визнання здатне надовго вибити дівчину з колії. Юна Земфіра — це самовпевнена дівчина, не визнає чужої думки. Вона підвладна впливу лише людей, які зуміли досягти видатних успіхів в житті.

Таланти та хобі

Земфіра з дитинства захоплюється всім прекрасним, любить тварин. Її цікавить мистецтво, природа, живопис, музика, вона сама непогано малює і грає на музичних інструментах. Крім того, дівчина дуже любить читати, багато часу проводить в інтернеті, але не бездумно просиджуючи в соцмережах, а шукаючи нову інформацію для саморозвитку. Також Земфіру захоплюють поїздки в нові міста і країни. В будь-якому віці дівчина не забуває про заняття спортом, проводячи по кілька годин на тренуваннях.

Професія та кар’єра

Земфіра володіє складним характером, тому рідко займає місце підлеглого. Вона схильна до конфліктів, не вміє прислухатися до думки сторонніх. Найбільш комфортним для неї видається місце керівника, хоча і цю посаду дівчина займає рідко, адже її більше цікавить творча сфера діяльності. Земфіра мріє отримати славу і визнання, реалізувати себе і залишити слід в історії, тому часто працює в сфері шоу-бізнесу. Вона може стати успішною моделлю, співачкою чи актрисою.

Земфіру мало цікавить професійна кар’єра, її більше захоплює діяльність у сфері творчої самореалізації

Гроші не такі важливі Земфірі, як визнання, однак і бідувати вона не звикла — дівчині важливо відчувати комфорт і стабільність у житті.

Здоров’я

У дитинстві Земфіра відрізняється міцним здоров’ям, проте з віком ця ситуація може значно змінитися. Дівчина схильна до депресій і смутку, часто страждає від нервових розладів. Відчувши нездатність контролювати свій настрій, жінці потрібно негайно звернутися до лікаря. Одними з головних ворогів здоров’я Земфіри є шкідливі звички, особливо зловживання алкоголем. Кращим рішенням стане повне виключення його з життя дівчини.

Любов і сім’я

Дівчина користується високою популярністю у чоловіків, але до вибору обранця вона підходить з особливою ретельністю. Земфіра віддає перевагу сильних, спокійних і врівноважених партнерів, які зможуть побачити у ній все найкраще. Жінці важливо, щоб чоловік був вірний, уважний, розумів її бажання. В інтимному плані це пристрасна дівчина, яка не боїться пробувати щось нове, однак не любить надмірної наполегливості та грубості.

Більшість чоловіків виявляється або слабкіше Земфіри, або недостатньо розумні, або не володіють усім набором духовних, моральних та етичних якостей, які їй необхідні, тому дівчині складно побудувати серйозні стосунки

Чоловіком жінки може стати тільки заможна людина, яка зможе забезпечити пару всім необхідним. Класична сім’я не для Земфіри: вона не стане добу безперервно проводити на кухні, домашні турботи викликають у жінки нудьгу, виховання дітей її також не захоплює. Дівчина намагається присвячувати весь свій час самовдосконалення, а ведення господарства з радістю довіряє домробітниці.

Таблиця: сумісність імен

Хороша сумісність Середня сумісність Погана сумісність
Міцний і щасливий шлюб у Земфіри може відбутися з чоловіками по імені:

Антон;

Артур;

Вадим;

Георгій;

Герман;

Євген;

Ігор;

Кирило;

Костянтин;

Михайло;

Павло;

Ренат;

Роман;

Сергій;

Федір;

Ельдар.

Непогані стосунки можуть скластися з чоловіками по імені:

Олександр;

Андрій;

Борис;

Валентин;

Володимир;

Дамір;

Іван;

Марат;

Марк;

Тимур.

З чоловіками, які носять ці імена, Земфірі не варто починати ніяких відносин:

Олексій;

Артем;

Віктор;

Гліб;

Дмитро;

Ілля;

Максим;

Олег;

Ян.

Інтерпретація значень букв в імені

Букви, включені до складу імені людини, наділяють його характер додатковими якостями:

 • Літера «З» присутній в імені людини, що володіє доброю, поступливою і чуйним характером. Така особа наділена хорошою інтуїцією і неймовірним уявою. Людина буває замкнутий, самокритичний, у важких ситуаціях нерідко відмовляється вирішувати проблеми самостійно. У відносинах цінує вірність, довго не може знайти супутника життя.

  Літера «З» на початку імені наділяє його носія недовірливістю, підозрілістю, напруженістю, песимізмом
 • Буква «Е» в імені дівчини нагороджує її наполегливістю, проникливістю, товариськістю, бажанням розвиватися і самовиражатися. Така особистість прагне до влади, не боїться рішучих дій, але часто йде на поводу своїх емоцій, не думаючи про майбутнє. Дівчина володіє завидною чарівністю, здатна зачарувати будь-якої людини, але занадто високо цінує свою свободу, з-за чого часто проводить життя в самоті.
 • Буква «М» нагороджує особистість внутрішньою силою, вмінням справлятися зі складними завданнями, допитливістю і прагненням спробувати якомога більше в цьому житті. Людина намагається жити за чітким, заздалегідь складеним, планом. До близьких проявляє підвищену турботу, завжди чуйний до їх прохання, прислухається до думки. У відносинах схильний до жертовності.
 • Буква «Ф» присутній в імені ініціативної, впевненою в собі, сміливою і життєстійкої натури. Така дівчина володіє нестандартним мисленням, прагне до слави і схвалення оточуючих. Як правило, така людина володіє авторитетом, яким часто користується у власних цілях.
 • Буква «І» нагороджує дівчину багатою фантазією, проникливістю, практичністю, живим розумом і уважність до дрібниць. Такій людині важливо досягти гармонії з внутрішнім і зовнішнім світами. Він наділений чудовим почуттям гумору, чутливий, лагідний, чесний і добрий, звик говорити те, що думає. Для побудови відносин шукає ідеального партнера.
 • Буква «Р» в імені притаманна сміливим, стрімким, активним і відповідальним людям. Дівчина впевнена у собі, не боїться труднощів, любить ризик. Така зможе побудувати відносини тільки з вірною і сильною духом людиною, яка зуміє підтримати у важкий період.
 • Буква «А» наділяє жінку активністю, прагненням до комфортного існування, бажанням домогтися успіху в усьому. Дівчина володіє яскравою зовнішністю, прагне стати лідером у компанії товаришів, звикла самостійно справлятися з проблемами. Вона ніколи не стане підлаштовуватися під оточення або обставини, що склалися.

Таблиця: відповідність імені Земфіра

Планета Сатурн
Стихія Вода
Знак Зодіаку Водолій
Число 3
Колір Чорний
Тварина Кріт
Дерево Сосна
Рослина Кмин
Камінь Онікс
Метал Свинець
День тижня Субота

Характер Земфіри в залежності від часу року, в якому вона народжена

Кожну пору року, в якому людина з’явилася на світ, накладає особливий відбиток на його долю і характер:

 • Зимова Земфіра — це стійка, сильна особистість, наділена лідерськими якостями. Дівчина не залежить від думки оточуючих, орієнтується лише на власні бажання та прагнення. Вона імпульсивна, честолюбна, не любить самотності, знає, як показати себе з кращого боку.

  Зимова Земфіра не виносить самотності, любить великі і галасливі компанії, в яких можна «сяяти», відчувати себе ошатною, бажаною і пристрасною жінкою
 • Навесні народжується Земфіра, наділена надзвичайною енергійністю, добротою і лідерськими здібностями. Така жінка звикла до підвищеної уваги, легко знаходить спільну мову з оточуючими, але схильна до різкості в спілкуванні. Весняна Земфіра не звикла сидіти на місці, досягнувши однієї вершини, вона тут же відправляється на підкорення нової.
 • Літо наділяє Земфіру енергійністю, діловими якостями і самовпевненістю. Вона ніколи не йде на поводу своїх емоцій, керуючись лише здоровим глуздом. Така дівчина намагається досягти успіху в житті, завжди готова допомогти рідним і близьким, ніколи не опуститься до обману або зради. В особистому житті річна Земфіра бере на себе роль лідера, але здатна прислухатися до думки свого коханого.
 • Восени на світ з’являється Земфіра, що володіє вдумливим і відповідальним характером. Вона буває надмірно сором’язлива на людях, не вміє себе правильно подати, схильна до песимізму. Найчастіше дівчина захоплена якимось мистецтвом, з яким і пов’язує своє життя. Близьких людей у осінньої Земфіри практично немає, так як вона часто замикається в собі. Їй важливо відчувати стабільність і гармонію з собою, тому вона довго не може впустити у своє життя іншої людини.

Відомі особистості з ім’ям Земфіра

 1. Земфіра Рамазанова — російська співачка, музикант, композитор, продюсер та автор пісень
 2. Земфіра Цахилова — радянська і російська актриса театру і кіно, педагог
 3. Земфіра Мефтахетдінова — азербайджанська спортсменка-стрілець

Життєвий шлях Земфіри гідний того, щоб описати його в мемуарах. Її доля сповнена подорожей, зустрічей з цікавими людьми, злетів і розчарувань. Протягом усього життя дівчина вчиться чомусь новому, займається самовдосконаленням, потрапляє у ситуації, виходячи з яких отримує важливий і цінний досвід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *