Значення імені Алія

Чи вірите ви в те, що доля людини може бути зумовлена задовго до його народження? Наприклад, в той момент, коли батьки обирають своїй майбутній дитині ім’я. Вважається, що кожне ім’я накладає на життя людини свій відбиток, тому перед тим, як назвати малюка, варто дізнатися, яке майбутнє пророкує вибір батьків.

Походження імені Алія

З найбільш популярною версією випливає, що ім’я Алія прийшло з мусульманських країн як жіноча форма чоловічого імені Алі. У перекладі з арабської тлумачиться як «велична», «піднесене» та навіть «божественна». Також є думка, що ім’я має єврейське коріння, однак серед євреїв зустрічається вкрай рідко. Крім того, цього імені немає в святцях, тому при хрещенні Алія отримує інше церковне ім’я та іменини не святкує.

Форми імені

Ім’я Алія має наступні види перетворень:

  • скорочення: Аля, Лія;
  • зменшувально-пестливі форми: Алияшечка, Аличка, Алечка, Алька, Аалия, Алиюшка і Алеяшка;
  • родинні імена: Елія, Аліє, Галія.

Таблиця: Алія на різних мовах світу

Англійська Alia
Китайська 阿丽亚 (Ālìyà)
Корейська 알리아 (Аllia)
Японська アリア (Aria)
Арабська علياء (Еalya’)
Гінді आलिया (Аaliya)
Грузинська ალია (Аlia)
Грецька Αλί (Alí)

Китайська версія імені перекладається як «красива азіатка».

Транслітерація імені Алія виглядає так — Aliia.

Підібрати підходящий нік для соціальних мереж дуже просто: ALi, aAli, A. l.I., Alicha.

Крім того, це ім’я добре поєднується з багатьма по батькові, серед яких Сергіївна, Єгорівна, Максимівна або Денисівна.

Ім’я Алія з арабської тлумачиться як «велична», «піднесене» та навіть «божественна»

Характер Алії

Вже з самого раннього дитинства головною перевагою Алія вважає красу і жіночність. Вона любить пишні сукні та вишукані зачіски. Аліє необхідно увагу і загальне визнання її досконалості. Такої дитини ранять будь-які критичні зауваження, особливо з боку батьків і викладачів. Алія добрий, чуйний, життєрадісна дитина. У дитинстві їй дуже важко всидіти на місці. Вона із задоволенням буде лазити по деревах і стрибати по дахах разом з друзями. Проте з часом дівчинка стає більш обережною.

Алія-підліток не вміє планувати своє майбутнє, не любить ставити конкретних цілей і приймати відповідальні рішення. Самооцінка Алії по мірі дорослішання починає падати, все більше часу дівчина проводить у задумі, розмірковуючи про Всесвіт.

З подоланням підліткового періоду Алія повертає колишню впевненість і гордовитий характер. Її моральні устої переходять в іншу площину: тепер вона готова пожертвувати принципами заради мрії. При цьому на роботі Алія не готова брати на себе лідерську позицію. Їй легше працювати під керівництвом досвідченого наставника. Не втрачає Алія і любові до спілкування. Вона відкрита для кожного, хто бажає знайти в ній приємного співрозмовника.

Маленька Алія — рухливий і життєрадісна дитина

Таланти та професія

Алія володіє гострим аналітичним розумом і проникливістю. Це дозволяє їй досягти великих висот у кар’єрі. Алія може бути як банківським робітником або вченим, так і письменником або викладачем. Тут важливу роль відіграє вміння Алії ставити перед собою невеликі завдання: вона повільно, але впевнено досягає висот на професійній ниві. З усіма колегами у неї теплі дружні стосунки. Єдине, що може збити Алію з шляху — невіра в себе, тоді фортуна повернеться до неї спиною.

Здоров’я

У Алії можуть виникати проблеми з печінкою і нирками, роботою щитовидної залози. Слабкі органи дихання та порушення обміну речовин призводять до появи зайвої ваги, тому Аліє необхідно стежити за своїм харчуванням і частіше прогулюватися на свіжому повітрі.

Любов

Перші романтичні відносини виникають у Алії після 18 років. Однак і тоді дівчина страждає від невпевненості в правильності свого вибору. Крім того, вона надто дорожить свободою, що й стає причиною завершення любовних відносин.

Перші по-справжньому серйозні романтичні відносини у Алії виникають в районі 25 років. Хоча до цього часу Алія не страждає від нестачі шанувальників. Вона вміє фліртувати і володіє відмінним почуттям гумору, що завжди оцінюється по достоїнству. Сама Алія віддає перевагу чоловіків розумних і цілеспрямованих, бажано забезпечених. Зовнішність стоїть на другому плані. Найчастіше в якості обранця Алія вибирає чоловіка старших.

Алія воліє розумних і забезпечених чоловіків найчастіше значно старший за неї

Сексуальність

Секс для Алії — театральний поміст. Вона хоче відчувати себе жіночною, коханою і бажаною, тому не бентежачись втілює в життя найсміливіші фантазії партнера, однак сама великої насолоди від сексу не отримує. Втім, розчарування з цього приводу вона також не відчуває. Секс для неї — лише рутинне виконання подружнього обов’язку. Незважаючи на це, якщо Алія помітить, що чоловік до неї холоне, вона зробить все, щоб розігріти погасаюче полум’я.

Шлюб

Найчастіше Алія виходить заміж кілька разів. Перший шлюб розпадається, якщо чоловік не досяг певного матеріального стану, яке могло б задовольнити всі забаганки дружини. Наступного разу Алія вийде заміж тільки за забезпеченого чоловіка. Але щоб жити поруч з нелюбим чоловіком, вона повинна поважати його. Їй також необхідно мати свій будинок, де вона могла б стати повноправною господинею. Може використовувати дітей для утримання заможного чоловіка.

Таблиця: сумісність Алії з іншими іменами

Сумісність у коханні Сумісність в шлюбі Коротка характеристика
Сергій 100% 60% Сергій і Алія — непримиренні свободолюбці. Їх темпераментність стане запорукою пристрасних і палких стосунків, тим більше, що сексуальна сумісність у них становить 100%. Але серйозних стосунків може перешкодити непомірна гординя обох партнерів. Тільки якщо вони знайдуть компроміс, цей союз можна буде назвати вдалим.
Олександр 80% 80% Вони ніби знаходяться на одній хвилі. Всі починання одного з партнерів будуть неодмінно підтримані іншим. Але, що головне, вони люблять спілкування. В парі Алії і Олександра ніколи не буде секретів, а це запорука сімейного щастя.
Євген 90% 60% Все почнеться з красивих романтичних відносин і переростає в бурхливий роман. Їх пристрасть не вщухне з роками, але лідерські якості обох партнерів можуть стати великою проблемою: комусь доведеться поступитися.
Дмитро 70% 70% Вони люблять спільний відпочинок, спільні подорожі та спільне життя. У пріоритетах у цієї пари духовне єднання і взаєморозуміння, проте можуть виникнути сварки на матеріальній основі.
Андрій 90% 60% Зазвичай такі союзи тривають довго, але рано чи пізно все одно розпадаються. Проблеми починаються, коли Алія починає тиснути на свого партнера. Крім того, Андрій тяжіє до ощадливості, що чуже його партнерці. Незважаючи на гармонію в сексуальному плані, цього недостатньо для збереження стосунків.
Олексій 60% 100% Це дві яскраві і сильні особистості, які надзвичайно схожі один на одного. І саме ця подібність дозволяє їм бути разом. Незважаючи на свою темпераментність, Олексій і Алія трепетно ставляться один до одного, адже їм відома проста істина: «Стався до людини так, як ти хочеш, щоб він ставився до тебе».

Таблиця: астрологія імені

Планета Сатурн
Знак Зодіаку Ваги
Стихія Ігуана
Число 3
Колір Сріблястий
Тотемна тварина Ігуана
Дерево Клен
Рослина Камелія
Камінь Берил
Ігуана — тотемна тварина Алії

Інтерпретація букв в імені

А — прагнення бути лідером, організаторські здібності. Вказує на працьовитість, яке здатне привести їх до мети.

Л — говорить про бажання жити комфортно. Тонко сприймає навколишній світ, отримує естетичну насолоду від різних видів мистецтва.

І — присутнє в іменах романтичних натур, яким властиві миролюбність і чутливість, однак вони тверезо дивляться на речі.

Я — вказує на самолюбство, гордість і почуття власної гідності.

Відомі люди з ім’ям Алія

Алія Мустафіна — багаторазова чемпіонка світу і Європи. На Олімпіаді-2016 в Ріо-де-Жанейро здобула перемогу у вправах на різновисоких брусах. У 2012 році отримала звання спортсменки року в Росії. Родичі і тренери відзначають, що у Алії досить важкий характер. Відчуваючи образу, вона може не розмовляти з людиною кілька днів.

Тренер спочатку не розгледів талант в Аліє і не хотів включати її в групу, яку готували до Олімпіади 2012. Доводити свою спроможність спортсменці довелося на зборах на «Озеро Кругле».

За визнанням батьків, Алія з самого дитинства приваблювала до себе велику кількість уваги, любила бути на виду. Аліє необхідно було бути першою, що стало додатковим стимулом у боротьбі за медалі. Однак після низки перемог Алія Мустафіна раптом кинула тренування. Причиною тому стали сварки з тренером. У 2014 році вона сама вибрала собі тренера — Сергія Старкина, який на той час тренував Дениса Альбязина — чемпіона світу. Старкину довелося ділити свій робочий день рівно наполовину, щоб кожен з учнів міг отримати максимум уваги. Мустафін, як носительці імені Алія, необхідний був чоловік, який зможе направити її енергію в потрібне русло, буде слухати її і зводити на п’єдестал. Крім того, Алія Мустафіна отримувала вищу освіту, щоб після кар’єри професійної гімнастки у неї була можливість працювати тренером, після чого вона змогла б знайти більш цікаве заняття. Це говорить про вміння спортсменки ставити перед собою маленькі завдання для досягнення головної мети, що характерно для носіїв цього імені.

Алія Мустафіна — переможниця Олімпійських Ігор 2016

Алія Дана Хоутон — співачка, акторка, відома як виконавиця головної ролі у фільмі «Королева проклятих». До 22 років встигла випустити 3 альбоми, за що отримала прізвисько «принцеса R&B». Її карколомна кар’єра почалася лише 9 років. Саме тоді вона почала штурмувати різноманітні кастинги в звукозаписні компанії і шоу. Одним з таких стало «Star Search, після якого Алія з’являлася в рекламних роликах, а пізніше — знімалася у фільмах. Хоутон планомірно йшла до своєї мети і вже в 19 років здобула світову популярність і любов широкої публіки.

Алія Дана Хоутен стала наймолодшою співачкою, яка виступила на церемонії «Оскар»

Алія аль-Хусейн — королева Йорданії. Отримала 3 вищі освіти за спеціальностями психологія, політологія та зв’язки з громадськістю. Виступала на захист прав жінок і дітей. Володарка японського Ордена корони Дорогоцінні I ступеня. Отримавши гарну освіту, Алія аль-Хусейн планувала стати дипломатом. Проте зустріч з майбутнім чоловіком, королем Хусейном ібн талалом має, кардинально змінила її плани. Алія вирішила вийти заміж, віддавши лідерські позиції своєму чоловікові, але при цьому продовжила працювати в соціальному напрямку.

Завдяки Алії аль-Хусейн в Йорданії діти з бідних сімей змогли отримати освіту

Алія Амінова — російська шашистка. Свої перші гучні перемоги здобула в 10 років, вигравши чемпіонати Росії та Європи. Багаторазова переможниця міжнаціональних змагань. Майстер спорту Росії.

Алія Веньяминова — кандидат хімічних наук. Лауреат Державної премії Російської Федерації за роботу «Похідні олігонуклеотидів — біологічно активні речовини та інструменти дослідження білково-нуклеїнових взаємодій» в 1999 році.

Алія Веньяминова — провідний науковий співробітник Інституту хімічної біології і фундаментальної медицини РАН

Ім’я в культурі

Це ім’я також відомо і в культурі:

  • Ім’я Алія зустрічається у віршах Висоцького («Мій милий чоловік, у костюмі Боско!..») і Якова Хелемського («Серце Лії», присвячений Алії Молдагуловой).
  • Роза Римбаєва має у своєму репертуарі пісню «Алія», написану на казахській мові.
  • Особливу роль у радянської кіноіндустрії займає фільм «Снайпери» Болотбека Шамшієва, який також присвячений Алії Молдагуловой.
  • В Америці також зняли фільм «Алія: принцеса R&B», присвячений Аліє Дані Хоутон, яку зіграла Олександра Шиппі.
  • У 2004 році в Туреччині вийшов серіал «Алія», що оповідає про самому важкому виборі в житті жінки. Крім того, він заснований на реальних подіях.

Зіставивши містяться характеристику імені з датою і місцем народження, ви зможете скласти найбільш повний портрет людини з ім’ям Алія. Це допоможе вам знайти з ним спільну мову. Важливо пам’ятати про головні особливості суперечливого характеру власниці цього імені: Алія здається слабкою, але в потрібний момент може проявити жорсткість, вона виглядає невпевненою, але йде прямо до мети, іноді здається надмірно товариською і лагідною, але в наступну хвилину стає гордовитої і грубої. І саме ці суперечності роблять її такою особливою та неповторною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *