Значення імені Лада

Витоки імені Лада сходять до язичницького періоду Русі. Краса імені — мелодія його звучання. Дитина з добрим і звучним ім’ям наділяється такими ж якостями душі. В одному слові вже з’єднуються характер і доля людини.

Походження імені

Вважають, що ім’я Лада походить від старослов’янського слова «лад», «ладний», що означає «хороша», «гарна». У давньоруській мові слово «ладо» перекладається як «чоловік» або «милий». Спочатку їм називали чоловіків, але в подальшому ім’я стало жіночим і набуло значення «дружина», «улюблена».

У рукописах, які прийшли з язичницьких часів, богатирі Стародавньої Русі зверталися до коханок «лада моя», а на того, хто одружений не по любові, говорили «не з ладою живе». Про розлучених йшла чутка «не порозумілися». «Хмуритися не треба, лада» — каже князь Ігор Ярославівні вустами Едуарда Хіля або Олександра Малініна у пісні «Лада», а автор пісні пропонує кликати «ладами», як і в давнину, коханих жінок.

Князь прощається зі своєю дружиною («ладою») Ярославною

Після виходу цієї пісні в кінці 60-х років минулого століття, ім’я стало популярним, про що свідчать показники частотності імені за роками народження в інтернеті. Слово «лада» було сприйнято з вуст співака як особисте ім’я і полюбилося. Ладою частіше стали називати новонароджених.

Таблиця: частка Лад в соцмережах щодо загального числа жінок-користувачів мереж

Рік народження 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971 1972 1973 1974 1975
ВКонтакте 021% 0,09% 0,160% 0,30% 0,55% 0,63% 2,40% 2,03% 0,76% 0,66% 0,53% 0,55% 0,43% 0,38%
Однокласники 0,14% 0,12% 0,13% 0,30% 0,48% 0,56% 1,67% 2,4% 0,83% 0,71% 0,69% 0,57% 0,51% 0,42%

Богиня Лада — перша носителька імені

Стародавні слов’яни з трепетом і повагою шанували богиню Ладу, що символізує любов, кровні узи, шлюб. Навколо неї склався культ, що включає в себе ритуали і обряди, який розповсюджувався по всій території слов’ян. Посівна весняна обрядовість поєднувалася з обрядовістю шлюбної.

Звертаючись до язичницької Богині з приставками Дід-Ладо (велика), Диво-Лада (диво, диво), Мати-Лада (мати), люди показували любов до неї і свято вірили в її допомогу і силу.

Ладу вважають богинею любові і краси

Є відомості, що в Києві на Подолі стояв дерев’яний храм Лади, вкритий сріблом, що вражає оточення величчю і красою, яким поклонялися наші предки. Зараз ми часто вимовляємо слова з коренем «лад»: «не клеїться», «добре», «долоня», «розлад», «лади», «ладушки», «залагодити», «налагодити» і т. д., підсвідомо закликаючи на допомогу давньослов’янське божество.

Іменини

Оскільки ім’я Лада язичницьке, у православних і католицьких святцях відсутня, дні Ангела у Лади не прописані. В православ’ї дівчаткам дають ім’я святої, близькою до дня народження. Іноді Ладу хрестять як Ірину, так як у цього імені схожий переклад. Ірина, як і Лада, означає «світ», «лад».

Раніше зазначалося шість свят богині Лади з березня по вересень. Але найбільш шанованими були 22 вересня — день осіннього збору врожаю і 23 травня — свято приходу тепла і раннього літа. Тому в деяких джерелах ці дні і вважаються іменинами Лади.

Часто Ладу хрестять під ім’ям Ірина

Форми імені

Зменшувально-пестливі форми імені Лада звучать так:

 • Ладушка,
 • Ладочка,
 • Ладуся,
 • Ладуська,
 • Ладик,
 • Ладок,
 • Ладя,
 • Ладка.

Скорочено ім’я звучить як Лад.

Часто Ладою називають дівчаток і жінок з іменами Владлена, Влада, Владислава, Еллада, Мілада, Паллада наділяючи останніх рисами характеру Лади.

Таблиця: Написання імені в деяких мовах

Мова Написання
Російська Лада
Українська Лада
Білоруська Лада
Чеська Lada
Англійська Lada
Латинь Lada
Китайська 拉达
Корейська 라다
Японська サラダ
Італійська Lada

Транслітерація імені — Lada. Так воно буде записано у закордонних документах.

Ніки імені в інтернеті

Приклади ніків на основі імені Лада:

 • Lada,
 • L. a.d.a,
 • JI@d@,
 • LaAadaAa,
 • Lada2018,
 • ЛадаLada,
 • Lada.belly,
 • LadA.

Характеристика та вплив імені

Сучасні психологи та науковці намагаються зв’язати ім’я і долю. Серед них харківський професор психології Борис Хигир, відшукавший світову славу завдяки працям, пов’язаних з владою імен. Діагностика людини по імені опрацьована вченим настільки чітко, що з’явився термін «феномен Хигир». Антропонимічна психологія автора дає право і нам підійти до розгляду імені Лада з точки зору його звучання і рис характеру.

Ще нашими пращурами було помічено вплив імені на людину. Тому в старовину давалося новонародженому два імені: громадське, що знали, і таємне — щоб не «зглазили». Батьки інтуїтивно називали дитину іншими іменами, відмінними від повного імені, даного при нареченні.

Число імені

Вплив числа імені проявляється, коли остання використовується без по батькові та прізвища. Число імені Лада — 11. Воно розраховане згідно ведичної нумерології, коли кожній цифрі відповідає буква.

Таблиця: відповідність букв цифр

Літери а, і, с, ъ б, ї, т, и у, до, у, ь р, л, ф,е д, м, х, ю е, н, ц, я е, о, ч ж, п, ш з, р, щ
Цифри 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Число імені Лада = Л+А+Д+А = 4+1+5+1=11.

11 — Число магічне і складне, містичне і суперечливе. Управляється загадковою планетою Прозерпиной, царицею Підземного Царства, що наділяє людину здатністю до перетворення і змінює свідомість шляхом переворотів.

Число 11 вважається одним із самих загадкових чисел в нумерології

Риси характеру та якості особистості

Число 11 дає Ладі силу, рішучість та ініціативу. Лада занурена в себе, закохана у власні ідеали. Вона сильна особистість, здатна вести за собою і переконана у правоті своєї місії. Революціонер по природі. Мінливий у настрої, може швидко з милою, відкритої дівчини перетворитися в «затворника». Ставить перед собою складні, часто нездійсненні завдання. Іноді зациклюється на дрібницях. Здатна впливати на оточуючих і бути авторитетом. З-за внутрішнього конфлікту амбіцій і честолюбства свій потенціал на благо не завжди реалізує, так як межа між величчю і саморуйнуванням тонка.

Одинадцять — вищий прояв імені Лада. Якщо дві одиниці скласти, людина буде наділений іншими якостями. З’являться подвійність, поляризація, погляд на світ у чорно-білому кольорі. У той же час емпатія і розуміння ближнього. У гіршому значенні — невпевненість в собі і емоційна конфліктність. Двійка, як похідне від числа одинадцять, відрізняється від звичайної цифри 2, тим, що несе в собі якості двох одиниць — індивідуальність, лідерство, силу волі і двійки — чуйність до емоцій та настрою інших людей.

Лада в дитинстві

Маленькі дівчатка Лади ніжні, милі і вразливі, але серйозні не по роках, у школі — старанні учениці і лідери. По праву кращі серед однолітків. Закінчуючи школу з блискучими оцінками, Лада йде у доросле життя, щоб досягти гідного становища у суспільстві і виконати своє призначення.

Лада з дитячих років Лада вже замислюється про майбутнє

Професії, бізнес, кар’єра

Великий успіх жінок з ім’ям Лада чекає в політиці, медицині, психології, педагогіки, релігії. Вони філософи, цілителі та екстрасенси. Будь-яка сфера діяльності, передбачає служіння людям, їм цікава. Матеріальні блага на перше місце не ставлять. Хороші організатори і керівники.

Любов, сексуальність, шлюб

Лади — чуттєві і ніжні, вірні і щирі, сором’язливі і ранимі. Але суперечливість характеру не дає і складності у відносинах з партнером. Частіше керуються серцем, ніж розумом. Лідерські якості проявляються і в сім’ї, де жінка займає головну позицію.

Таблиця: сумісність з чоловічими іменами в шлюбі

Результат сумісності Число імені Імена чоловіків
Відмінно 3 Олег
6 Анатолій, Артем, Вадим, Георгій, Ігор, Микола
8 Арсеній, Валерій, Єгор, Костянтин, Михайло, Петро, Юрій.
Добре 1 Денис, Євген, Роман, Сергій
4 Антон, Василь, Іван, Павло, Федір
7 Віктор, Дмитро, Максим
Складно 2 Андрій, Борис, Валентин, Володимир, Іван, Леонід, Станіслав
5 Олексій, Віталій, Ілля, Микита
9 Олександр, Данило

Кажуть, богиня Лада, втілює жіночність, родючість і добро, здатна щедро обдарувати молодих, які вступають у шлюб, і дати все, що попросять. Вона може наділити наречену ніжністю, лагідністю, смиренням, лагідністю. Дотримуючись обрядовість, наприклад, в ніч на Івана Купала, під час весняного або осіннього свята великої Богині, під її заступництвом можна пробудити згаслу любов, помолитися про взаємної вірності і гармонізації відносин. Тому не варто впадати у відчай, якщо коханою людиною Лади виявився чоловік з останнього списку. Можливо, його ім’я Андрій або Олексій, Станіслав або Олександр. Варто дівчині звернутися до великої тезки, і в хаті знову засяє сонце, буде мир і спокій, рада та чиста любов, злагода і взаєморозуміння. Лада створить міцну сім’ю і буде щасливою.

Здоров’я

Побоюватися за стан здоров’я Ладі стоїть у квітні і січні. У зв’язку з емоційністю можливі захворювання нервової системи. Не виключені проблеми шлунково-кишкового тракту. У літньому віці може бути цукровий діабет.

Роки, важливі для здоров’я:

 • 11,
 • 20,
 • 29,
 • 38,
 • 47,
 • 56,
 • 65.

Вплив часу народження на ім’я

Сезони року вплинуть на ім’я. Річна Лада, добродушна і м’яка, буде відрізнятися від зимової, впевненою в собі і рішучою. Весняна Лада яскрава і легка у спілкуванні, осіння — працьовита і вразлива.

Лада, народжена влітку, відрізняється добротою і м’якістю характеру

Вплив гороскопу і стихій

На характер Лади буде впливати знак Зодіаку, під яким вона народилась:

 • знаки стихії Вогню (Лев, Стрілець, Овен) — наділена творчим потенціалом, оптимізмом і лідерськими якостями;
 • знаки стихії Землі (Діва, Козеріг, Тілець) — буде спокійна і розважлива;
 • знаки стихії Повітря (Терези, Водолій, Близнюки) — комунікабельна та нестандартна;
 • знаки стихії Води (Рак, Скорпіон, Риби) дадуть Ладі вразливість і жива уява.

Значення букв імені Лада

Коли людину називають по імені, він відчуває на собі вплив звукових хвиль, кожна з яких несе певні вібрації. Найбільше значення в імені має перша літера, а потім та, що повторюється:

 • Л — тілесний комфорт, художні таланти, бажання знайти своє призначення;
 • А — лідерство, бажання бути першою, організаторські здібності;
 • Д — орієнтація на сім’ю, готовність допомогти;
 • А — лідерство, бажання бути першою, організаторські здібності.

Подвійною літерою А лідерські якості Лади посилюються.

Таблиця: відповідності імені Лада

Знак Зодіаку Водолій
Колір Червоний
Планета Прозерпіна
Стихія Вода
Рослина Польові квіти
Дерево Береза, горобина
Камінь Корал
Число 11, 29
Метал Срібло
Тварина Білий лебідь
День тижня Понеділок

Талісмани Лади

 1. Прикраси з срібла захистять Ладу від негативу
 2. Білі лебеді — символи вічного кохання
 3. Польові квіти наповнять будинок Лади щастям і гармонією

Відомі Лади

Російська автомобілебудівна компанія випускає автомобіль марки «Лада». Таке ж ім’я носять спортивні клуби міста Тольятті, серед яких жіноча гандбольна команда «Лада». В СРСР російською мовою поширювався болгарський журнал моди і культури побуту з такою ж назвою.

Серед носіїв імені Лада наступні знаменитості:

 • Лада Маріс — російська кіноактриса;
 • Лада Денс — російська співачка;
 • Лада Лузіна — українська письменниця;
 • Лада Задонская — російська ковзанярка;
 • Влада Литовченко — український громадський діяч.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *