Значення імені Яніна

Значення імені Яніна

Ім’я людини — це один з найважливіших атрибутів життя, який у більшості випадків залишається з нами до самої смерті. Ім’я несе в собі не тільки звукову інформацію, але і сакральний сенс — воно дарує власникові певні риси, виховує характер і впливає на ставлення оточуючих. Щоб дізнатися, що обіцяє своїй власниці ім’я Яніна, потрібно розібрати його походження, провести політерний аналіз, з’ясувати езотеричні відповідності.

Походження імені

Ім’я Яніна — це похідна форма від імені Яна, яке, в свою чергу, походить від чоловічого імені Ян. Його походження найчастіше пов’язують з ім’ям Іоанн, тому його можна назвати прабатьком Яніни.
Яніна — слов’янське ім’я, яке було досить поширене в Київській Русі в Середнє століття і пізніше, проте зараз воно найбільш популярна в Скандинавії (Швеції, Норвегії, Данії) і рідко зустрічається у україномовних сім’ях.

Форми імені

Ім’я Яніна скорочують по-різному:

 • Яна;
 • Янка;
 • Ніна;
 • Нінка;
 • Яня.

Ласкаво Яніну називають так:

 • Яниночка;
 • Яночка;
 • Ніночка;
 • Нинуля.

Родинні імена

Завдяки своєму походженню Яна має досить багато споріднених імен. Серед них французькі (Жанна, Жан), єврейські (Іоанн), слов’янські (Ян, Яна, Іван), англійські (Джон).

Дівчата по імені Жанна, наприклад, Жанна Бадоєва, можуть вважати ім’я Яніна спорідненим

Таблиця: варіації імені на різних мовах

Англійська Jeanine Жанін
Німецька Johanna Йоханна
Французька Jeanine Жанін
Іспанська Juana Хуана
Португальська Joaninha Жуанинья
Італійська Giovannina Джованнина
Українська Яніна Яніна
Польська Janina Яніна
Японська イオナニナ Иоанина
Корейська 요 아니나 Йоанина
Китайська 亚尼纳 Яніна

Церковне ім’я

Ім’я Яніна, як і Яна, відсутній у православних святцях. При хрещенні дівчині обирають інше ім’я. Іменини Яніна не святкує.

Поєднуються по батькові

З ім’ям Яніна красиво поєднуються по батькові:

 • Карлівна;
 • Миколаївна;
 • Дмитрівна;
 • Сергіївна.

Транслітерація

Транслітерація — це запис імені латиницею. Така форма використовується при оформленні закордонного паспорта, а також деяких інших документів. Ім’я Яніна в цьому випадку записується як IANINA. Важливо знати, що неправильна транслітерація імені може призвести до недійсності документа.

Ім’я і характер

На сьогоднішній день вчені визнають певний вплив імені на характер і долю людини. Визначенням причин цьому зв’язку займаються науки ономастика і антропоніміка.

Для пояснення цього феномену наука висуває різні теорії. Більшість цих теорій пов’язані з аналогіями і асоціаціями — умінням нашого мозку вибудовувати зв’язки між об’єктами на підставі їх деякого подібності. Це означає, що ім’я своїм звучанням або написанням може викликати у більшості людей схожі асоціації: колірні, смислові, емоційні. Це змушує навколишніх очікувати від носія імені певної поведінки, а також значно впливає на перше враження про людину і ставлення до нього. Звичайно ж, асоціативні ряди впливають і на володаря імені — найчастіше він починає вести себе у відповідності з прийнятими асоціаціями (і очікуваним від нього поведінкою). Так вчені пояснюють вплив імені на формування характеру людини.

Своїм звучанням або написанням ім’я може викликати у більшості людей подібні асоціації, які впливають на поведінку його носія

Яніна в дитинстві

У ранньому віці Яніна проявляє себе як життєрадісний і допитлива дитина. Дівчинка любить дізнаватися нове, але при цьому її не можна назвати непосидою — вона завжди слухається старших, рідко шумить і веде себе досить спокійно. У школі Яніна відрізняється гарною успішністю, але блискучих успіхів від неї чекати не варто — дівчинка старанна і завзята, але шкільні предмети її не захоплюють настільки, щоб досягти в них рідкісних висот.

Батькам важливо знати, що слухняність дитини не завжди може бути на благо. Цієї дитячої рисою часто користуються злочинці. Маленькій Яніні потрібно пояснити, що не всі дорослі — авторитет для неї, і потрібно слухати батьків і родичів, а не незнайомців на вулиці.

Батькам слід звернути увагу на наступні роки в житті дівчинки — 3, 8, 11.

Яніна швидко схоплює нову інформацію, вона дуже допитлива

Таланти і здібності

Таланти Яніни, як правило, відносяться до спілкування — вона легко знаходить нових приятелів і розташовує до себе оточуючих, вміє переконувати і грамотно будувати конструктивний діалог. З неї виходить відмінний менеджер, керівник, спеціаліст HR.

Яніна вміє захоплювати інших і розповідати про щось складному простою мовою — це талант, який робить з неї відмінного педагога, репетитора, тренера. Їй подобається спілкуватися з людьми і ділитися з ними своїми знаннями та навичками, тому їй обов’язково слід спробувати себе в ролі вчителя, вчительки. Область дівчина вибирає залежно від своїх захоплень — вони у Яніни, як правило, самі різноманітні, від літератури Срібного століття до робототехніки та проектування.

Здоров’я

Яніна відрізняється міцним здоров’ям, але може страждати від алергії. Її слабке місце — ніс. Дівчині необхідно стежити за відсутністю протягів і вчасно лікувати застуду, щоб не допускати ускладнень; у Яніни легко може розвинутися гайморит або синусит.

Любов і шлюб

У відносинах Яніні часто не щастить. З-за досить легкого, неформального і іноді навіть нав’язливого стилю спілкування вона може відштовхнути потенційних кавалерів. Яніна — настирлива дівчина, яка часто перегинає палицю під час флірту. Для неї важливо навчитися зберігати певну дистанцію з людиною, який поки що не готовий до більш близького знайомства.

Яніна часто буває нав’язливою у відносинах, їй потрібно навчитися зберігати дистанцію

Таблиця: сумісність з іншими іменами

Олександр Взаєморозуміння, дружба
Олексій Відсутність романтичного інтересу
Андрій Бурхливі відносини, часті сварки і скандали
Борис Інтелектуальний інтерес, ділові відносини
Владислав Дружба, прихильність
Дмитро Можливий міцний шлюб
Євген Взаємна неприязнь
Кирило Короткий, але красивий роман
Сергій Явна незацікавленість
Федір Дружба, спільні інтереси
Ян Збіг характерів, приємне спілкування

Гороскоп імені

Знак Зодіаку, так само як і ім’я, надає людині певні риси. Сузір’я, під яким народжується людина, передає йому частину своєї енергетики, яка впливає на формування особистості, долю, удачу:

 1. Овен стає більш наполегливою, наполегливою, іноді навіть агресивною. Відрізняється цілеспрямованістю.
 2. Телець відрізняється підвищеним співчуттям. Ця дівчина прагне допомогти всім і кожному, вона часто займається волонтерською діяльністю, бере участь у активістських рухах.
 3. Близнюки вважає сенсом свого життя збір і передачу інформації. Найбільше вона любить, коли її запитують, а вона знає відповідь. Їй подобається ділитися своїми знаннями, але переробляти їх, розмірковувати і робити висновки самостійно вона майже не вміє.
 4. Рак — мрійниця і соня. Її часто відрізняє неробство і лінощі, вона ненавидить рутинна праця і любить відкладати все на останній момент.
 5. Лев любить збирати навколо себе натовп і по-своєму управляти їй. Завдяки комунікабельності у неї не виникає проблем з переконанням оточуючих, вона легко змушує їх робити те, що потрібно їй. Егоїстична, але не вважає це поганою рисою.
 6. Діва схильна ретельно перевіряти інформацію. Вона критично мислить і схильна до скептицизму. Зовсім не вміє мріяти і вірити в чудеса.
 7. Терези відрізняють поміркованість і вміння приймати рішення на підставі відомих фактів. Вміє робити певні висновки з наявних фактів.
 8. Скорпіон вміє добре спілкуватися не тільки з друзями, але і з ворогами. Її не можна назвати лицемірною, але вона завжди намагається уникати словесних перепалок, грубощів і відкритих сварок, воліючи їм спокійне вираження свого негативного ставлення. Вона з тих людей, хто може з привітним обличчям і широкою посмішкою заявити, що ненавидить вас.
 9. Стрілець володіє екстрасенсорними здібностями. Вона любить розгадувати загадки і міркувати про речі, які перебувають за межами нашої повсякденної реальності.
 10. Козеріг дуже цінує комфорт і затишок. Вона любить облаштовувати свій маленький світ по своєму смаку і витрачає на це багато часу, сил і грошей, але результат вартий того.
 11. Водолій відрізняється рідкісним інтелектом. Вона здатна запам’ятовувати і переробляти великий обсяг інформації, швидко приймати рішення, а також володіє здібностями до точних наук.
 12. Риби живе в повній впевненості в своїй недоторканності. Як правило, у неї досить велике коло друзів і близьких, серед яких завжди знаходяться ті, хто готовий їй допомогти, захистити її або відстояти її інтереси.

Пори року

Як і Зодіак, час року, в який народилася людина, впливає на формування його характеру й особистості:

 • літня Яніна яскрава і товариська. Вона володіє відмінним почуттям гумору, любить галасливі компанії і часто виявляється в центрі уваги;
 • осіння часто коливається і довго вибирає. Вона з тих людей, яких навіть незначне рішення дається працею;
 • за удаваним спокоєм зимової Яніни ховається пристрасна натура, яка вміє ставити перед собою цілі і досягати їх, володіє величезними амбіціями і потенціалом. Часто досягає успіху в обраній області завдяки дисципліні і щирій захопленості;
 • весняна Яніна майже завжди в гарному настрої, яким вона готова ділитися з іншими. Вона товариська і привітна, не любить сварки і часто виступає ініціатором примирення.

Таблиця: езотеричні відповідності

Стихія Вогонь
Знак Зодіаку Скорпіон
Щасливе число 11, 3
День тижня П’ятниця
Тотемна тварина Левиця
Рослина Мак
Камінь Авантюрин
Колір Оранжево-червоний
Планета Юпітер
Дерево Клен
Тотемна тварина Яніни — левиця

Семантико-фонетичний аналіз за Величко

Під складним терміном «семантико-фонетичний аналіз» ховається простий політерний розбір. астролог Фелікс Казимирович Величко запропонував цей метод, оскільки він дозволяє заглянути в таємниці імені, розкриває його приховане значення і дає підказки власнику, які дозволяють досягти успіху в житті. Кожна буква при цьому розглядається як окремий самодостатній символ, а все ім’я в цілому — як взаємнопроникна зв’язок цих символів:

 • Я — почуття власної гідності і вміння її відстоювати, прагнення домогтися поваги;
 • Н — критичне мислення, неприйняття інформації на віру, прагнення перевіряти всі знання на власному досвіді;
 • А — початковий імпульс для досягнення бажаного, вміння визначати свої справжні потреби і відрізняти їх від нав’язаних.

Таким чином, Яніна — це дівчина з розвиненим почуттям власної гідності, яка вміє відстоювати свої права і бажає домогтися визнання. Вона вміє думати і критично оцінювати ситуацію, щоб знайти найкращий вихід. Це цілеспрямована і наполеглива особистість.

Слід зазначити, що значення імен Яна і Яніна за семантико-фонетичного аналізу будуть ідентичні — з цієї точки зору, це однакові імена.

Відомі носійки імені

 1. Яніна Жеймо — радянська актриса польського походження
 2. Яніна Колесніченка — російська актриса, заслужена артистка Росії
 3. Яніна Студилина — російська актриса, найбільш популярна роллю Поліни Зеленовой в серіалі «Ранетки»
 4. Яніна Соколоова— українська акторка, журналістка, телеведуча, громадська діячка.

Яніна — цілеспрямована і наполеглива особистість, для якої важливо визнання оточуючих. Завдяки своїй комунікабельності і переконливості вона легко домагається поваги людей. Знаючи таємницю свого імені і щасливі відповідності, вона легко доб’ється успіху в житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *