Значення імені східної красуні Фатіми

Ім’я Фатіма володіє багатою історією. Його носіями — відомі жінки, що прославилися в самих різних областях. Ключ до успіху Фатіми (як і інших людей) — це знання своїх сильних і слабких сторін. Вивчення імені дозволяє осягнути власний характер і особистість.

Походження імені Фатіма

Фатіма — ім’я арабського походження. Буквально воно перекладається як «забрана від грудей». Воно походить від слова فَطِيمٌ (читається «фатимун»), яке також означає «відібраний від грудей».

Арабське ім’я فاطمة читається з наголосом на перший склад — Фатіма. У Україні і країнах колишнього СНД найбільш поширений варіант з наголосом на останній.

Популярність серед мусульманських сімей це ім’я отримало завдяки тому, що його носила дочка пророка Мухаммада і Хадіджи

У середнє століття існувала династія мусульманських халіфів, нарікавших себе Фатимидами. Цю назву було взято, тому що вони вважали себе нащадками дочки пророка Мухаммеда Фатіми.

Форми імені

Ім’я Фатіма часто скорочують так:

 • Паті;
 • Фаті;
 • Фотя;
 • Фатя;
 • Тіма.

Ласкаво Фатіму можна називати так:

 • Тимочка;
 • Фатимочка;
 • Фотенька;
 • Фатиша.

Коли ім’я прийшло з арабського світу західний, з’явилося кілька різних варіацій його прочитання. З-за цього у Фатіми досить багато споріднених імен:

 • Фатуму;
 • Фату (у лезгін);
 • Фатма (у кумиків й);
 • Патимат;
 • Патина;
 • Паті (у аварців);
 • Батимат (у даргинців).

Ім’я по-церковному

У православних святцях імені Фатіма немає, тому при хрещенні дівчинка отримує інше ім’я. Вона не святкує іменини. Її святий покровитель визначається тим, яке ім’я буде обрано при хрещенні. Як правило, церковне ім’я вибирають батьки.

З-за схожості імен по звучанню батьки Фатіми можуть вибрати покровителі дитині Фотинію Палестинську (на фото; день пам’яті 26 лютого) або Фотинію Самарянку (2 квітня)

Таблиця: Фатіма на інших мовах

Англійська Fatima (іноді Fatimah) Фэтима
Китайська 法蒂玛 Фа-діма
Корейська 파티마 Патима
Японська ファティマ Фачима
Німецька Fatima Фатіма
Французька Fatima Фатіма
Болгарська Fatima Фатіма
Румунська Fatima Фатіма
Арабська فاطمة Фатіма
Іспанська Fátima Фатіма
Грецька Φάτιμα Фатіма
Українська Фатіма Фатіма

Транслітерація імені

Ім’я Фатіма не містить складних для запису на латиниці букв або звуків. Його транслітерація проста — FATIMA. У такому вигляді ім’я потрібно записувати на бланку при оформленні закордонного паспорта, банківської карти, а також при замовленні товарів з-за кордону.

По батькові

З ім’ям Фатіма красиво поєднуються по батькові:

 • Казбековна;
 • Тимировна;
 • Валиевна;
 • Федорівна;
 • Махмудовна.

Ніки для соцмереж

Фатіма може зробити з свого імені цікавий нік для соціальних мереж:

 • F@t1m@18;
 • Fatima018;
 • Fatima-a-a-a;
 • F. shy;
 • Fatima;
 • F2018;
 • F@t1m@.

Ім’я і характер

Про те, що між ім’ям і особистістю людини існує міцний взаємозв’язок, відомо вже давно. Імена надають на своїх власників вплив, нітрохи не менш значуще, ніж виховання батьками.

Дитинство Фатіми

Фатіма з раннього дитинства демонструє лідерські якості. Вона часто стає старостою класу, неформальною головою в дружній компанії. Цьому в чималому ступені сприяє її розсудливість, розвинена не по роках. Маленька Фатіма любить перебувати в центрі уваги, тому намагається опанувати якесь мистецтво. Найчастіше це театр. Дівчинка любить розважати батьків, родичів і гостей своїми маленькими виступами і отримувати за це похвалу.

Маленька володарка цього імені любить перебувати в центрі уваги, тому намагається опанувати якесь мистецтво

Якщо ж похвали домогтися не вдалося, Фатіма дуже засмучується і замикається. Ця дівчинка, незважаючи на зовнішню браваду, дуже ранима. Тому після невдалої спроби отримати схвалення старших вона може навіть кинути заняття мистецтвом.

У школі Фатіма демонструє хорошу успішність, щирий інтерес до предметів. Вона часто бере у старших учнів книги, щоб більш глибоко вникнути в предмет. Вже в цьому віці у Фатіми проявляється чудова риса — допитливість укупі з умінням знаходити інформацію. Якщо яка-небудь тема її зацікавила, вона обов’язково пошукає за нею додаткові матеріали, а потім обговорить це з учителем.

Серед дітей Фатіма швидко стає своєрідним третейським суддею. Сама вона в перестрілки і бійки не вплутується, але прагне розсудити посварених. Не завжди їй це вдається, але інші діти відчувають, що дівчинка робить це з добрих спонукань, і не лають за те, що вона лізе не в свою справу.

Таланти

Завдяки своїй допитливості Фатіма володіє обширними знаннями, однак заглиблюватися в одну область зазвичай вона не хоче. Найбільш схильна вона до точних і природничих наук. Хороший тому приклад — Фатіма Бутаева, радянський фізик.

Фатіма Бутаева займалася розробкою і випуском перших в СРСР люмінесцентних ламп

Бізнес та кар’єра

Фатіма часто володіє традиційним вихованням, а тому не прагне до кар’єри. Втім, якщо ж не заглушати пориви дівчинки старими цінностями, вона напевно досягне успіху, організовуючи власну справу. Допитливість і проникливість Фатіми дозволяють їй вчасно підмітити, який бізнес буде найбільш успішним в даному місці і в даний час. Дівчина, не володіючи особливо глибокими пізнаннями в окремій області, проте відмінно себе представляє цілісну картину.

Здоров’я

Фатіма може страждати захворюваннями дихальної системи. У неї нерідко ще в дитинстві виявляється бронхіальна астма або алергія. Втім, по досягненні повноліття дівчина переходить в стадію стійкої ремісії, захворювання турбують її нечасто.

Любов

Фатіма дуже сувора до потенційних партнерів. У неї високі «критерії відбору», за яким вона визначає, наскільки молодий чоловік їй підходить. Її не влаштовують компроміси у відносинах, вона не хоче йти на поступки, закривати очі на чужі недоліки і терпіти не саме тепле ставлення. Вона шукає людину, з якою це все їй просто не потрібно. З цієї причини Фатіма часто чує докори від друзів і родичів, тих, хто її в завищених вимогах. Проте дівчина не поспішає їх знизити. Навпаки, з часом вона краще розбирається в собі, усвідомлює, який чоловік їй підходить, і ставить претендентам на руку і серце ще більш жорсткі рамки.

Такі пошуки не завжди увінчуються успіхом. Втім, Фатіму це не засмучує. В любові вона дотримується принципу «краще нікого, ніж хто попало».

Фатіма дуже сувора до потенційних партнерів і має «критерії відбору», за яким визначає, наскільки молодий чоловік їй підходить

Таблиця: сумісність з іншими іменами

Олександр Романтичні стосунки, що закінчуються досить швидко
Олексій Легкий флірт, нічого не значущий для обох партнерів
Андрій Упередження і ворожість може змінитися дружніми відносинами, якщо обидва зможуть розглянути один одного ближче
Борис Взаємне нерозуміння без неприязні, можливі приятельські стосунки
Владислав Взаємна закоханість з першого погляду, успіх відносин залежить від терпіння дівчини
Дмитро Негативні упередження з боку дівчини, які непросто буде розвіяти
Євген Дружні стосунки без натяку на романтичне продовження
Кирило Щире захоплення з боку дівчини може змінитися розчаруванням при більш близькому знайомстві
Сергій Дружні стосунки, які при належній старанності з боку юнаки можуть перерости у взаємну любов
Федір Ніжні дружні стосунки, як у брата і сестри
Ян Закоханість і потяг швидко змінюються розчаруванням і неприязню з боку дівчини

Значущі роки життя Фатіми

Фатімі слід звернути особливу увагу на наступні роки свого життя:

 • 10 років. У цьому віці дівчинка знайде область знань або мистецтва, яку їй захочеться осягати найбільше. Ні в якому разі не можна їй у цьому перешкоджати. Навпаки, батьки повинні всіма силами допомогти дитині: записати в секцію або гурток, облаштувати кімнату під заняття, ознайомлення з тлумачними викладачами;
 • 17 років. До цього віку Фатіма не буде всерйоз цікавитися любовними відносинами. Важливо, щоб дівчина не отримала психологічну травму в цей рік, тому що в іншому випадку їй буде неприємна навіть думка про любов і прив’язаність до іншої людини;
 • 37 років. У цьому віці Фатіма, як правило, повністю визначається зі своїми поглядами на життя.

Таблиця: езотеричні відповідності

Знак зодіаку Ваги
Планета Марс
Колір Бузковий, блакитний
Тотемна тварина Орел, шуліка, хижі птахи
Рослина Дзвоник
Стихія Вода
Камінь Тигрове око
Щасливе число 4
Щасливий день тижня Понеділок
Тигрове око — щасливий камінь Фатіми

Політерний розбір

Існує теорія, згідно з якою ім’я являє собою суму вібрацій букв, його складових. Кожна буква, в свою чергу, є глибоким езотеричним символом і володіє багатим змістом.

Ідея розбирати імена по буквах належить астрологу Феліксу Казимировичу Величко.

Якщо розбирати ім’я Фатіма з цієї теорії, то ми отримаємо:

 1. Ф — товариськість, любов до епатажу, прагнення воювати оточуючих наповал. У Фатіми вплив цієї букви проявляється в артистичності і потреби бути в центрі уваги;
 2. А — початковий імпульс, енергія, що йде зсередини і спонукає до дії. Ця буква зустрічається майже в кожному імені. Вона дарує носія імені сили, щоб діяти відповідно до своїх бажань;
 3. Т — інтуїція, пошук правди, всеосяжного знання. Фатіма не задовольняється знаннями в окремій сфері. Вона шукає великі знання, які могли б скласти для неї цілісну картину світу;
 4. І — натхненність, артистичність, тонке художнє чуття. Фатіма нерідко буває обдарована в сфері мистецтв. Вона тонко відчуває вплив художніх творів на емоції і почуття, а тому здатна створювати їх самостійно і досить виразно доносити до глядача або слухача;
 5. М — дбайливість, безкорисливість. Буква М у імені вказує на добру, лагідну, співчутливу натуру. Фатіма відрізняється загостреним почуттям справедливості, а тому часто встає на захист слабких і допомагає знедоленим.

Характеристика імені відповідно до пори року

Крім усім відомих знаків Зодіаку, характер людини визначає час року, в яке він з’явився на світ. Фатіма в залежності від сезону буде володіти різними якостями:

 • дівчина, що народилася влітку, володіє ясним і чистим розумом. Вона схильна до наук, абстрактного мислення, побудові складних логічних ланцюжків. «Річна» Фатіма вміє зосереджуватися, її складно відвернути;
 • Фатіма, яка народилася восени, відрізняється любов’ю до навчання. Вона живе за принципом «вік живи — вік учись» і ніколи не закидає самоосвіта. До двадцяти років вона перетворюється в захоплюючу ходячу енциклопедію, а до сорока, здається, знає і вміє практично все на світі;
 • «зимова» Фатіма відрізняється вразливою тонкою душею. Вона замкнута, але її не можна назвати недружньої — швидше, полохливою. Сильна сторона такої дівчини — вміння бачити красу і доносити її до інших;
 • Фатіма, яка народилася у весняні місяці, в якості життєвої мети найчастіше встановлює щасливу сім’ю. Вона любить затишок, спокій і розмірений перебіг життя. «Весняна» Фатіма хоче розділити своє уявлення про щастя з чоловіком і дітьми.

Відомі носійки імені

 1. Фатіма Горбенко — українська актриса
 2. Фатіма Табаамрант — співачка і художниця з Тунісу
 3. Фатіма Баньес Гарсія — іспанський політик
 4. Фатіма Хадуева — фіналістка проекту «Битва екстрасенсів» і яснознающая
 5. Фатіма Гамма — російська футбольна журналістка

Фатіма — дівчина надзвичайного характеру і долі. Вона володіє різнобічними здібностями і може використовувати їх для досягнення власних цілей і для допомоги іншим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *