що означає ім'я ольга

Значення імені Ольга

Ольга – найбільш поширене жіноче ім’я в Україні, що має багату історію. Спочатку воно стало вживатися в далекому десятому столітті. Тому у цій статті ми розповімо, що означає ім’я Ольга.

Коротка характеристика імені

Джерела дають різне уявлення про походження імені, в давньоскандинавському мові воно звучало як Хельга, що означає – світла, свята, мудра. Що позначає ім’я Ольга в перекладі з давньослов’янської? Вольга – сонячна, велика, значуща. Не дарма це ім’я носили дружини великих князів.

Мода на імена мінлива, але Ольга завжди користувалося популярністю. Секрет криється в таємниці імені, причому воно прижилося не тільки в Україні, але і в ряді європейських країн. Перша згадка про Ольгу зустрічається в Повісті временних літ. Найбільшого поширення мають такі ласкаві варіації—Оля, Оленька, Олюшка, Ольгуша, Олюся, Оляша, Олечка, Ольгуня.

Покровителькою для жінок з цим красивим ім’ям стала княгиня Ольга, яка хрестилася як Олена. Вона в паломницькому поході відвідала чимало різних храмів і святинь, а в Царгороді нею було прийнято хрещення хрестом з животворящого дерева Господнього. Після смерті вона заповідала поховати себе за християнським звичаєм. Пізніше рівноапостольна княгиня Ольга була канонізована і зведена в ранг святих.

Жінки можуть відзначати День імені 24 липня, це день пам’яті святої рівноапостольної княгині. Є й інші дати, пов’язані з різними великомученицями.

Значення імені Ольга багато в чому визначає її долю. Протегує йому знак Зодіаку Рак, він дозволяє в більшій мірі розкрити таланти людини з цим ім’ям. Літо є важливою порою року, а удача чекає Олечек в неділю. Щасливі кольори – червоний і жовтий.

Протегують Ользі сова і леопард. Сова здавна вважається символом мудрості, вона надає дар ясновидіння і пророцтва. Леопард вважається символом сміливості і жорсткості, безстрашності і невразливості. Рослини для Олі – ясен і лютик. Ясень дарує можливості процвітання, здоров’я і світлий розум, а лютик знімає стрес і приносить душевну рівновагу.

Кращий талісман для Олі – бурштин. Цей жовтий дивовижний камінь є потужним оберігом, він дарує щастя, здоров’я, силу. Якщо носити амулет з бурштином, людина отримує могутню інтуїцію і заряд оптимізму. Використовується він в народній медицині. Найкраще носити камінь в оправі з золота, цей благородний метал надає такі характеристики, як розум, влада, безсмертя.

Золото необхідно передавати у спадок, так воно накопичує енергію і передає її власникові. Ще один сприятливий метал для Олечки-алюміній, він дарує легкість у відносинах і робить міцним будь-який союз.

Значення імені Ольга

За вдачею Ольга-вперта і незалежна особистість, пристрасна і віддана своїм близьким. Різнобічні характеристики роблять характер складним, багатогранним. Але в душі це вразлива людина, якій часто не вистачає тепла і участі. Характер залежить від дати народження.

Зимові жінки з цим ім’ям спокійні, що цінують доброту. Мета їхнього життя – сім’я і діти. Ольга, народжена навесні, чарівна і жіночна, схильна до флірту. Вона завжди намагається бути в центрі уваги, і користується успіхом у протилежної статі. Літні Олечки—натури влюбливі, легкі в спілкуванні, що дозволяє їм швидко знаходити спільну мову в людьми. Трохи наївні, але швидко обчислюють обман, і виключають таких людей з життя.

Осінь надає імені практичність і цілеспрямованість. Жінки з цим ім’ям бажають, щоб все відбувалося, як вони хочуть. Керуючись холодним розрахунком, вони домагаються цілей, особливо в кар’єрі. Але в сім’ї ці властивості, скоріше, заважають налагодити відносини.

Характер

За характером Олечки—меланхоліки, з досить нестійкою психікою, надзвичайно емоційні і схильні до нервових зривів. Мрійниці, часто знаходяться у вигаданому світі, але навіть тут керуються тільки логікою і розрахунком. Жаліти себе володарка цього імені не звикла, це відноситься і до оточуючих. Слабкості не терпить, щодо кривдників злопамятна і мстива, але вміє себе контролювати.

Незважаючи на розважливість, дуже довіряє своїй інтуїції, і вона її рідко підводить. Важливі рішення приймаються Ольгою тільки за покликом внутрішнього голосу. Відрізняють цих жінок честолюбство і гордість, зовні вони здаються дуже активними і відкритими, але всередині замкнуті. Романтичність їм не властива, свої почуття нерідко приховує навіть від самої себе.

Суперечливість характеру виражається в тому, що жінка на ім’я Оля ніколи не забуває, хто головний. Вона дізнається все, що хоче, і зупинити її на шляху до мети практично неможливо. Часто спілкується з вигідними людьми, тому що їй це потрібно, але якщо людина їй неприємна, може показати холодність.

Відрізняє її і своєрідне почуття гумору, суміш іронії з сарказмом. Схильна до авантюр, любить сунути ніс в чуже життя, але про себе мало що розповідає.

Незважаючи на образливість, Олечка володіє природним дипломатизмом і потужним самоконтролем. Прагне бути не гірше, ніж інші, а то і перевершувати оточуючих.

Іноді стає ледачою, це стосується ситуації, коли вона домоглася бажаного. Конфліктів не любить і всіма силами намагається їх уникнути. Але часом їй складно приховати свою зарозумілість. Що коїться на душі у цієї жінки, ніхто не знає. Важко передбачити і те, що вона в наступний момент зробить.

Доля

Доля Оленьки багато в чому залежить від батьків. Ця дівчинка потребує підтримки і уваги, доброго ставлення. Будь-які критичні зауваження вибивають її з колії. Маленька Оля має недитячу впертість, вона намагається триматися нарівні зі своїми однолітками. Здібності, завзятість і старанність дозволяють їй добре вчитися в школі і стати прикладом для наслідування.

З віком вона стає більш темпераментною, стежить за модою і любить компанії, із задоволенням відвідує культурні заходи. Мрійниця, у якої мрії втілюються в реальність завдяки завзятості і наполегливості. Всі справи їй даються легко. Дорослішаючи, вона вважає за краще суспільство чоловіків, серед яких завжди користується популярністю.

У зрілому віці Ольга концентрується на сім’ї і домашніх турботах, питання кар’єри відходить найчастіше на другий план. Честолюбство допомагає досягти в житті великих висот, при цьому вона ніколи не заздрить і може радіти чужим успіхам. В цілому доля Оленьку балує, її життя найчастіше складається вдало, незважаючи на суперечливий і складний характер.

Любов

Оленька – романтична і влюблива натура, яка віддана своєму обранцеві. Особисті стосунки не завжди складаються гладко, оскільки в будь-якому разі на першому місці у неї тверезий розрахунок. Головним каменем спотикання стає манера порівнювати чоловіків між собою. Довгий час виборча жінка не виходить заміж, шукає свій ідеал.

Їй потрібна сильна людина, незалежна і терпима, яка не стане перевиховувати близьку людину і прийме жінку з усіма її недоліками. Але не варто чекати від Олечки покірності, вона не розлучиться зі своєю незалежністю ніколи. Хоча в сім’ї ця жінка не прагне до лідерства, намагаючись знайти золоту середину.

Пізній шлюб приносить свої плоди. До цього часу володарка цього імені змінюється і стає готовою підлаштуватися. Зради переносить важко, але руйнувати сім’ю через невірність чоловіка не стане. Їй важливо матеріальне благополуччя. Як господиня, Оля економна і акуратна, веде побут твердою рукою, шанує родичів. Багато часу присвячує дітям.

Шлюб буде вдалим з чоловіками на ім’я Віктор, Семен, Степан, Анатолій, Владислав, Лев, Ігор, Олег. Союз з Андрієм, Петром, Віталієм, Миколою, Денисом, Леонідом, Костянтином обіцяє бути недовгим.

Кар’єра

Для Оленьки робота – це не просто можливість заробити і реалізуватися. Це життєва необхідність і хобі в одному. Домогосподаркою ця жінка не стане, оскільки вважає за краще отримувати від життя максимум. Вона зможе знайти себе в таких професіях, як менеджер, інженер, політик. З неї вийде прекрасний керуючий працівник, справедливий і надійний.

Вершини в кар’єрі Олечку мало цікавлять, головне, на що вона звертає увагу – фінансова сторона питання. Творчі професії її не сильно приваблюють, володарка цього імені має такі сильні сторони, як аналітичний розум і самовіддача, її чекає успіх в юриспруденції, політиці, медицині.

В колективі працює спокійно, її поважають і навіть трішки побоюються. Хоча оточуючі можуть відзначити, що працювати разом з Ольгою складно, вона вимоглива не тільки до себе, але і до інших людей. Прихильності до одного місця роботи не відчуває. Якщо їй запропонують більш вигідні умови, може легко перейти в інше місце.

Ользі дещо не вистачає таких якостей, як наполегливість і впевненість у собі. Тому часто досягти висот в кар’єрі не виходить. У зв’язку з цим їй не варто починати власну справу, яка вимагає жорсткості і завзятості. На стан фінансових справ негативно позначатимуться її доброта, наївність і байдужість до цифр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *