Чи передається коронавірус через посилки з Китаю

Поширення нового коронавіруса у китайському місті Ухань шокувало весь світ. Може коронавірус передаватися через посилку з Китаю, адже АліЕкспресс, Джум і інші китайські сайти користуються популярністю у росіян.

Думки експертів

Ймовірність зараження новим коронавірусом через посилки з китайських сайтів дуже низька. Експерти закликають не хвилюватися і не відмовлятися від отримання товарів.

Новини зі Свердловської області

У Свердловській області стурбовані ситуацією в Китаї і побоюються, що, замовивши товар на АліЕкспресс, ризикують заразитися. За словами прес-секретаря управління Росспоживнагляду по Свердловській області Ганни Ожигановой, новий вірус не передається через речі, а тільки від людини до людини.

Вона запевнила, що спосіб передачі у такому випадку виключно повітряно-крапельний, а не контактно-побутовий, як думають багато людей. Виходячи з цього, заразитися через китайські посилки неможливо.

Начальник нагляду на транспорті та санітарної охорони території свердловського управління Росспоживнагляду Світлана Пермінова також запевнила громадян, що ризик інфікування китайським коронавірусом допомогою поштових відправлень мінімальний. За її словами, в даний час не було зафіксовано подібних випадків, а також цей вірус нестійкий у зовнішньому середовищі.

Думка китайської влади

Заступник відділу по контролю за ринком Державного поштового управління Китаю Хоу Яньбо також прояснив питання, чи може коронавірус передаватися через посилку з АліЕкспресс, Джум та інших сайтів.

Хоу Яньбо сказав: «Пошта і компанії експрес-доставки знезаражують всі конверти, посилки і транспортні засоби, якими вони доставляються. Повністю заборонено перевезення диких тварин, тому всім можна заспокоїтися, не потрібно відмовлятися приймати звичайні посилки».

Він також нагадав, що вірус-мутант здатний передаватися тільки повітряно-крапельним шляхом, а заразитися ним через китайські посилки практично неможливо. Чиновник порадив мити руки відразу після отримання посилки.

За словами члена Ради Федерації, лікаря-педіатра, дитячого хірурга та онколога Володимира Круглого, незважаючи на те, що цей вид коронавіруса (2019-nCoV) є першим типом, який передається від людини, у зовнішньому середовищі він практично нестійкий.

Відповідаючи на питання, чи можна їм заразитися після отримання китайських поштових відправлень, доктор запевняє, що це малоймовірно. Якщо міркувати логічно, це може статися тільки за умови, що за кілька годин до вручення бандеролі її тримав у руках заражений коронавірусом людина.

Будь-який вірус у процесі переміщення з однієї країни в іншу на літаках, поїздах та автомобілях не зможе витримати стільки часу. Навіть одного дня йому вистачить, щоб повністю ліквідуватися. Не варто боятися китайських посилок, вони ніяк на нашкодять населенню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *