лецетин це

Для чого нам потрібен лецитин

Складність призначення лецитину полягає у визначенні потреби організму в цій жироподібній речовині. Тільки після визначення патологічного стану можна з’ясовувати, як приймати необхідне організму з’єднання. І тільки лікар може визначити, для чого він потрібен конкретному пацієнту.

Для чого потрібен лецетин людині

Незважаючи на те, що лецитин не виробляється в організмі людини, він приносить безсумнівну користь і бере участь у багатьох процесах. Не знаючи, для чого він потрібен, можна засумніватися в необхідності цього унікального набору біологічно активних сполук, але, дізнавшись, що це таке, доведеться погодитися з його життєвої незамінністю.

Досить сказати, що лецитин удосталь міститься в яєчному жовтку, звідки згодом на світ з’являється курча, і можна зрозуміти, що речовина бере участь в процесі розвитку і росту клітин, їх диференціації за належністю до того чи іншого органу.

Правда, деякі дослідники і практики (наприклад, відомий широкій публіці доктор Різників), заперечує користь цього природного комплексу і для чого він потрібен, не розуміє. Такі лікарі вважають, що користь лецитину сильно перебільшена, і що це просто на руку фармацевтичним компаніям, які займаються виробництвом та розповсюдженням. Чи має таку думку право на існування, можна вирішити досить просто, детально розглянувши, що це таке (наприклад, матеріал, необхідний для відновлення структури або будівництва мембран у різних клітин). Головне знати для чого він потрібен.

Лецитин в людському організмі бере участь в різних процесах, але коли намагаються пояснити дилетанту, що це таке-лецитин, відразу згадують про декілька, найважливіших.

Навіть цих, хрестоматійних прикладів, достатньо, щоб наочно пояснити, для чого він потрібен:

  • лецитин – незамінна складова процесу ліпідного обміну – він знижує шкідливий холестерин, надає прискорення розщеплення трудноусвояемих жирових підстав;
  • зрозуміти, для чого він потрібен можна просто уявивши собі наслідки відсутності достатньої кількості в організмі – судини, закупорені бляшками бляшками і жирові відкладення з складних ліпідів, які навряд чи стануть в нагоді в організмі;
  • уявити собі, що це таке і наскільки це важливо для життєздатності людини, можна дізнавшись, що він направляється для зміцнення міокарда, це перешкоджає зміні їх природної пружності на розслаблення, тим самим покращуючи функціональність серцево-судинної системи;
  • лецитин підсилює вироблення інсуліну, гормону підшлункової залози і перешкоджає розвитку його недостатності – попереджає розвиток вікового цукрового діабету.

що таке лецитин

Якщо цього пояснення недостатньо, що це таке можуть легко пояснити косметологи і жінки, стурбовані проблемою старіння. Відомо, що втрата колишніх здібностей структурними мембранами клітин призводить до погіршення візуалізації зовнішності – зморшок, втрати пружності і зміни кольору шкірного покриву.

У косметології його застосовують, щоб поліпшити зовнішній вигляд і стан шкіри, надати волоссю красивий блиск і колишній благополучний вигляд. При цьому лецитин благотворно діє на жіночу нервову систему, усуває наслідки стресів, оптимізує проходження нервових імпульсів через волокна нейронів, нормалізують періоди сну і неспання, запобігає розвиток таких частих депресій у жінок.

Склад і корисні властивості лецетину

Лецитин – це функціональна консолідація жирних кислот з моно – і подвійними зв’язками, фосфорної кислоти, холіну та гліцеринового залишку. Для отримання жирних кислот-стеаринової або пальмітинової, організму доводиться витрачати багато енергії, а лінолева і олеїнова потрібні, але вони рідкісні.

В лецитині вони незмінно присутні, так само, як і фосфоліпіди. Вони точно відомі всім, у кого є проблеми з печінкою, що викликають необхідність в прийомі гепатопротекторів.

лецетин це

У сучасній біохімії поняття лецитин і фосфоліпід може бути тотожним, однак, що це таке і для чого він потрібен, пояснити складніше, ніж у більшості випадків застосування фосфоліпідів. Тому що розглянутий біокомплекс не обмежується захистом печінки.

У нього набагато ширше сфера застосування, але тонкощі прийому та призначення визначаються не тільки нагальною необхідністю, але і присутніми в організмі хронічними патологіями.

Корисних властивостей у лецитину безліч. Доведено, що при певному дозуванні він може знизити інтенсивність і кількість больових нападів. Дітям в грудному віці потрібен для розвитку головного мозку і нервової системи. У молодшому шкільному віці він допомагає уникнути стресів від посилених навантажень. Для чого він потрібен дитині в період статевого дозрівання – і так ясно: регулюючи синтез гормонів, лецитин дозволяє уникнути агресивних емоційних сплесків.

лецетин де міститься

Лецетин для здоров’я печінки

При хворобах важливого органу лецитин виконує відразу кілька важливих функцій, основна з них – стимуляція секреції жовчі. При правильному способі життя це дозволяє уникнути застійних явищ і попередити розвиток жовчнокам’яної хвороби.

Крім цього, він надає на орган антиоксидантну дію і постачає його будівельним матеріалом для процесів саморегенерації.

Але і це ще не все – лецитин нормалізує холестериновий обмін, зменшує дію жовчних кислот на клітини і регулює процес обміну токсичних сполук – трансформацію на менш токсичні, нейтралізацію дії, зменшення або збільшення продукції. Як довго і в якій кількості його треба приймати – вирішується за окремою субклінічної картині.

лецетин користь

Лецитин проти холестерину

Біологічно активні сполуки мають здатність виведення з організму шкідливого холестерину. Для пацієнтів з хворобою серцево-судинної системи це означає підвищення рівня хорошого холестерину, зміцнює стінки судин і висновок атерогенного, що володіє здатністю відкладатися у вигляді склеротичних бляшок.

Стимуляція ліполізу і зниження концентрації в печінці і кровоносному руслі дозволяє нормалізувати артеріальний тиск і надати істотну допомогу при ІХС, портальної гіпертензії та атеросклерозі. Як довго треба приймати, в якій кількості – вирішувати терапевта або кардіолога.

Користь соєвого лецетину для здоров’я

У здоровому стані він благотворно позначається на зовнішньому вигляді, стані волосся і шкіри. Для жінок в клімактеричному або підлітковому періоді – стабілізує нервову систему, має помірну антиоксидантну дію, бере участь у гормональній регуляції, дає помірний антидепресивний ефект.

Відіграє важливу роль в попередженні новоутворень в жіночій статевій сфері і раку молочної залози. При вагітності реалізується для росту плода, при лактації – стимулює вироблення молока і підвищує його якість. Як довго треба приймати – вирішується за існуючими показаннями і потребами, але тільки людиною з медичними знаннями.

Симптоми нестачі лецетину в організмі

Зрозуміти, для чого він потрібен в організмі можна за характерними проявами патологічного характеру. Залежно від стану здоров’я, це можуть бути перебої в роботі серця, проблеми з кишечником (розлади травлення, засвоєння жирної їжі, запалення). У жінок може бути депресія.

Загальною характерною ознакою є стомлюваність, розлади сну і відпочинку, суглобові болі. Частий симптом – зниження пам’яті і працездатності, концентрації уваги, алергічні прояви.

Як довго і часто приймати активну добавку – теж вирішується на лікарському рівні.

лецетин це

В яких продуктах міститься

Продукти, в яких міститься активне з’єднання, можуть бути протипоказані при хворобах печінки і жовчного міхура – яєчні жовтки, ікра риби, печінка великої худоби і горох не рекомендовані при небезпечних станах. Найбезпечніший спосіб підняти концентрацію-є каші, особливо гречку, вівсянку і цільну пшеницю.

Ось чому рекомендується цільнозерновий хліб. Безпечні джерела – соняшникова олія і яловичина.

Побічні дії і протипоказання

Зазначено, що до прийому лецитину є окремі протипоказання. Люди, які не знають, що це таке і приймають його безконтрольно, можуть нашкодити собі в період загострення ЖКБ, панкреатиту. При тривалому прийомі корисної речовини і наявності у пацієнта захворювань шлунково-кишкового тракту можуть з’явитися продукти токсичного властивості від його метаболізму, тому іноді до прийому лецитину робляться нейтралізують добавки. Не виключені прояви алергії або індивідуальної несприйнятливості. Будь-які ліки можуть перетворитися в отруту, при некоректному дозуванні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *