Що означає ім'я Аліна

Що означає ім’я Аліна: походження, характеристика та значення імені

До недавнього часу в Україні нечасто можна було зустріти представницю прекрасної статі з ім’ям Аліна, яке вважалося рідкісним і вишуканим. В кінці минулого століття воно почало набувати все більшої популярності. Зараз Аліна є поширеним ім’ям, але від цього не менш вишуканим. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Аліна.

Що означає ім’я Аліна

Ім’я Аліна з’явилося в українській мові порівняно недавно — на початку XVIII століття. Прийшло воно до нас з давньогерманської мови і використовувалося як скорочена форма від Аделіна (Adelina/Adeline), що в перекладі позначає “благородна”, “піднесена”. За іншою версією, це ім’я давньогрецького походження і позначає “Сонячна”, “промениста”.

Як називають Аліну

Найчастіше вживаються скорочені варіанти імені Аліна:

 • Ала;
 • Аля;
 • Алька;
 • Ліна.

Поширені зменшувальні і пестливі форми:

 • Алінка;
 • Аліночка;
 • Алічка;
 • Алуся;
 • Алушка;
 • Аліша;
 • Алінушка.

З-за свого милозвучності ім’я Аліна використовується як коротка форма від Ангеліни, Алевтини, Олександри, а ще від рідкісного імені Акиліна (Килина).

Скорочені форми виконують роль амортизатора в життєвих обставинах. Вони як би допомагають пристосуватися до свого оточення. Те ж саме можна сказати і про прізвиська.

Имя Аліна в інших мовах і транслітерація

Власниць імені Аліна ми можемо зустріти в різних країнах світу. У романо-німецьких і слов’янських мовах Аліна звучить майже однаково. Але деякі мови мають велику різноманітність зменшувальних форм.

Таблиця: як звучить Аліна в різних мовах

Мова Ім’я Зменшувально-пестливі форми
Німецька Alina (Аліна) Alinchen (Алінхен), Lina (Ліна), Line (Ліне, Ліна),
Linchen (Линхен), Ina (Іна), Ini (Іні), Inchen (Інхен)
Французька Aline (Алін, Аліна) Linе (Лін)
Англійська Aline (Елайн) Linе (Лайн)
Італійська Alina (Аліна) Alinuccia (Алінучча), Alinetta (Алинетта),
Lina (Ліна), Linuccia (Линучча), Linetta (Линетта)
Іспанська Alina (Аліна) Lina (Ліна)
Португальська Alina (Аліна), Aline (Аліні) Alininha (Алининья), Lina (Ліна),
Line (Ліні, Лини), Lininha (Лининья)
Румунська Alina (Аліна) Alinuţa (Алинуца), Lina (Ліна)
Чеська Alina (Аліна) Alinka (Алінка), Ala (Ала), Alka (Алка),
Ali (Алі), Alča (Алча), Lina (Ліна)
Польська Alina (Аліна) Alinka (Алінка), Ala (Аля), Alka (Алька),
Alunia (Алюня)
Украинска Аліна (Аліна) Алінка(Алінка), Аліночка (Аліночка),
Алінонька (Алінонька)
Фінська  Aliina (Аліїна) Alli (Аллі), Liina (Ліїна)
Шведська Alina (Аліна), Aline (Алін) Lina (Ліна)
Китайська 阿琳娜 (Алиньна)
Японська アリナ(Аріна)

У закордонному паспорті у Аліни її ім’я буде написано Alina, відповідно до прийнятих в Україні правил транслітерації.

Які по батькові підходять

З-за своєї благозвучності й лаконічності ім’я Аліна добре поєднується з багатьма поширеними по батькові. Нерідко можна зустріти Аліну Олександрівну або Аліну Володимирівну, а також Аліну Владиславівну і Аліну Олегівну. Можна сказати, це найбільш вдалі поєднання. Однак ім’я підходить і до більш рідкісних по батькові. Наприклад, Аліна Арнольдівна звучить твердо і водночас вишукано.

Який нікнейм вибирають Аліни

Ми часто створюємо собі нікнейм, співзвучний з нашим ім’ям. Найбільш придатними для Аліни можуть бути:

 • Алі;
 • Ала;
 • Аля;
 • Ліна;
 • Ali;
 • Lynn;
 • Linie.

Свята покровителька

У церковному православному календарі імені Аліна немає, при хрещенні дівчинку часто називають Алевтиною. Її святою покровителькою буде Алевтина Кесарійська. Аліна, народжена навесні, відзначає день ангела 23 березня, 26 і 29 квітня або 29 травня. Літня Аліна святкує іменини 14 і 16 червня, 2 і 29 Липня або 4 серпня. Іменини у осінньої Аліни — 29 вересня. При хрещенні для Аліни також можна вибрати ім’я Алла, Олександра або Ангеліна.

Значення імені Аліна, характер і доля

У роботах П’єра Руже, Бориса Хигир та інших дослідників наводяться переконливі обґрунтування впливу імені на характер і долю людини.

В історії людства, напевно, не було такої цивілізації, яка б не надавала значення іменам. У деяких племенах вважають, що людина спілкується зі світом духів за допомогою імені, яким його називають оточуючі. Воно пов’язане з долею і є тією тонкою, але міцною ниткою, яка з’єднує світ матеріальний зі світом непроявленим.

Характер маленької Аліни

Вже в ранньому віці Аліна проявляє самостійність і наполегливість. Пустотлива, непосидюча дівчинка прагне все зробити по-своєму. Не завжди вона вважається з думкою вчителів і батьків. Стати для неї авторитетом непросто. Аліна рано виявляє лідерські нахили, вона відчуває, що її місце в центрі, пристосовуватися до інших вона не любить.

Від природи Аліна наділена багатьма талантами, у неї відмінна пам’ять, яскраво виражені творчі здібності. Енергійна і рухлива дівчинка легко заводить нових друзів, часто вважає за краще дружити з хлопчиками.

У дитинстві Аліна не завжди відрізняється ідеальним здоров’ям. Важливо стежити за станом дихальних шляхів, не допускати частих переохолоджень.

Характер і професія дорослої Аліни

Дорослішаючи, Аліна вчиться опановувати своїм неабияким характером. Вона як і раніше залишається сміливою, зухвалою і цілеспрямованою, але вчиться проявляти стриманість і поступливість у спілкуванні з оточуючими. За типом особистості Аліна екстраверт. Вона залишається такою ж товариською, як і в дитинстві. Дуже контактна, вона тим не менш може страждати від внутрішньої емоційної скутості.

Аліні підходять професії і заняття, пов’язані з подорожами, спортом, мистецтвом. Однозначно в її діяльності має бути місце творчості. Ерудована і яскрава, вона любить дивувати, захоплювати, приковувати до себе увагу. Найчастіше Аліна вибирає гуманітарні науки і швидко домагається успіху. У неї хороші здібності до літературної діяльності, журналістики, іноземних мов. Аліна може стати відмінним керівником.

Цій дівчині не підійде професія, пов’язана з рутиною, що вимагає посидючості і прояви дипломатичних здібностей.

Доросла Аліна, як правило, не має проблем зі здоров’ям. У неї сильний імунітет, вона живуча, як саламандра.

Любов і сумісність в шлюбі

У любові Аліна непередбачувана. Блискуча і приваблива, вона проявляє то ніжність і поступливість, то холодність і гордовитість. З юного віку у Аліни завжди багато шанувальників, але домогтися її прихильності непросто. Вона вимоглива до партнера і знає собі ціну.

Аліна може кілька разів виходити заміж. Вдалим, як правило, буває шлюб, укладений в зрілому віці. Аліна може принести щастя партнеру з ім’ям:

 • Олександр;
 • Артем;
 • Євген;
 • Максим;
 • Микита;
 • Сергій.

Невдало можуть складатися стосунки з чоловіками:

 • Андрій;
 • Анатолій;
 • Дмитро;
 • Ігорем.

Відповідності імені Аліна

Згідно теорії французького дослідника П’єра Руже, кожне ім’я несе певну вібрацію. Окремі букви імені, зливаючись разом, створюють мелодію. Ця мелодія входить в резонанс з планетою, яка є покровителем імені, зі стихією і певними знаками Зодіаку. Ця ж частота вібрації може бути передана кольором і його відтінками.

У нас є представники з подібною частотою вібрації в тваринному, рослинному царстві і царстві мінералів. Це наші покровителі, що захищають нас і посилають нам гармонізуючі хвилі.

Таблиця: що відповідає імені Аліна

Планета-покровитель Юпітер
Знак зодіаку Стрілець, Риби
Стихія, відповідна імені Вогонь, Повітря
Число 4
Колір Синій, блакитний, ліловий, малиновий
Тотемна тварина Богомол, ластівка, дельфін
Квітка Лілія, волошка
Дерево Клен, евкаліпт
Камінь Авантюрин, сапфір, перли

Найщасливішими роками в житті Аліни будуть: 12, 24, 36, 48 і т. д., це всі роки її життя кратні дванадцяти. Про це подбає щедрий покровитель — планета Юпітер.

Значення окремих букв

Букви, як і ноти, зливаючись разом, створюють мелодію імені. І ця мелодія супроводжує нас все життя. Перша буква несе самий сильний енергетичний посил:

 • А — сила, владність, початок. Володарі ім’я, що починається з букви А — природжені лідери, прагнуть до духовного розвитку, одночасно цінують емоційний і фізичний комфорт;
 • Л — винахідливість, артистичність. Пов’язана з художніми здібностями, дає тонке розуміння прекрасного, одночасно чітку і ясну логіку;
 • І — миролюбність, вразливість. Наділяє внутрішнім прагненням до гармонії, також дає зовнішню практичність;
 • Н — гострий розум, критичність. Пов’язана з великою внутрішньою силою, прагненням до фізичного і душевного здоров’я.

Якою буде Аліна, народжена в різні пори року

Дівчинка Аліна, народжена навесні, наділена багатою уявою. У неї найбільш виражені художні та артистичні нахили. Це романтична натура, такою вона залишиться на все життя.

Літня Аліна добродушна, добра і дуже товариська, але буває запальна і трохи егоїстична.

Аліна, народжена в осінні місяці, відрізняється оптимістичним характером. Їй властиві практичність, неабияка винахідливість і заповзятливість.

Зимова Аліна рішуча і амбітна. Іноді може проявляти гордовитість, не терпить критики на свою адресу. В неї виділяють гострий розум і притаманна їй відповідальність.

Аліна та її знак Зодіаку

Звичайно, Аліни, народжені під різними знаками Зодіаку, будуть відрізнятися за характером і долю. Однак представниць всіх знаків Зодіаку об’єднує «сонячність», яку дає їм ім’я.

Таблиця: вплив знака Зодіаку

Знак зодіаку Характеристика
Овен Аліна, народжена під знаком Овна — незалежна і прямолінійна жінка. Вона цінує свободу і любить пригоди, їй багато що під силу. Аліна-Овен наділена сильним характером і непокірним. Її відносини з протилежною статтю складаються не завжди гладко, багато чоловіків поруч з нею відчувають себе некомфортно. Але вона шукає свого сильного лицаря.
Телець Чарівна та ніжна Аліна-Телець проте володіє твердим характером, їй притаманні практичність і прагматизм, вона цінує матеріальні блага і душевний комфорт. Це чуттєва, витончена натура. У чоловіках вона перш за все цінує стабільність. Їй потрібен надійний супутник життя.
Близнюки Аліна-близнюки допитлива, товариська і непередбачувана. Вона завжди в русі, у неї багато різних захоплень та інтересів. Не терпить нудьгу і одноманітність ні в роботі, ні в стосунках. Їй потрібен партнер, який розділяє її захоплення.
Рак Аліна, народжена під знаком Рака, жіночна, чарівна і таємнича натура. Вона володіє ранимою душею. Поруч з нею повинен бути уважний і чуйний чоловік, який захистить її від усіх негараздів зовнішнього світу. Головне місце в своєму житті Аліна-Рак відводить сім’ї.
Лев Аліна-Лев — це блискуча і харизматична жінка, переконана у своїй винятковості. Їй подобається захоплювати оточуючих своєю красою і жіночністю. По натурі щедра і добра, але іноді може проявляти владність і зарозумілість. Їй потрібен партнер, здатний підтримувати її царствений образ в очах оточуючих.
Діва Аліна, народжена під знаком Діви, працьовита і сумлінна. У неї гострий допитливий розум і розвинена інтуїція, що дозволяє їй знаходити нестандартні рішення в складних питаннях. Аліна-Діва схильна до самоаналізу, прагматизму. Вона чітко знає, чого чекає від свого партнера.
Терези Витончена і жіночна Аліна-терези випромінює гармонію. На її думку, життя завжди повинно дарувати задоволення і радість. Її люблять і цінують оточуючі. Досить часто їй буває важко самостійно приймати рішення. Аліні-Терезам потрібен сильний, упевнений в собі партнер.
Скорпіон Аліна, народжена під знаком Скорпіона, має незалежний, іноді жорсткий характер. Оточуючим може здаватися, що для неї не існує напівтонів. У той же час це емоційна і чутлива натура. Через суперечливості свого характеру Аліні-Скорпіону непросто знайти свого ідеального партнера. А ідеальним для неї буде той, кому вона буде підкорятися.
Стрілець Аліна, народжена під знаком Стрільця, оптимістка і улюблениця Удачі. Її віра в краще заразлива для оточуючих, їй легко з усіма знаходити спільну мову. Вона прямолінійна і готова відстоювати справедливість, користолюбство їй чуже. Поруч з нею повинен бути чоловік, який розділяє її ідеали.
Козеріг Аліна-Козеріг працелюбна і стримана, їй не чуже честолюбство. Навколишні цінують її за гострий розум і надійність, вона не схильна приймати необдумані рішення. За зовнішньою холодністю таїться чутлива, чуйна, трохи сором’язлива натура. Для щастя їй потрібен серйозний і відданий партнер.
Водолій Аліна-Водолій — це товариська, розумна і цілеспрямована жінка. Її тягне все нове, незвичайне, нестандартне. За вдачею вона новатор, їй чужі штампи, її погляд спрямований в майбутнє. Разом з тим їй властива надмірна емоційність. Вона віддає перевагу волелюбним і екстравагантним партнерам.
Риби Аліна, народжена під знаком Риб, витончена натура, схильна до співпереживання. Іноді буває меланхолійною і прихованою. Вона мрійлива і схильна ідеалізувати людей, в тому числі і свого партнера. Щоб бути щасливою Аліні потрібен близький по духу партнер, здатний тонко відчувати і співпереживати.

Як би не прагнули дослідники — психологи, вчені, езотерики — проникнути в суть і обгрунтувати взаємозв’язок імені, характеру і долі, це питання все одно не втрачає своєї глибини. У ньому захований ключ від якихось дверей, що вели в світ великих можливостей і самореалізації. Кожне ім’я випромінює якийсь ореол таємниці, за ним завжди стоїть щось непізнане. З цієї статті ви дізнались значення імені Аліна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *