Що означає ім’я Ілона: походження, характеристика та значення імені

Ім’я Ілона поширене в Україні. Дівчата з таким ім’ям володіють величезною чарівністю і артистичними даними, перед якими складно встояти чоловікам. Темпераментні, всередині у них вирує полум’я, проте зовні залишаються спокійними. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Ілона.

Що означає ім’я Ілона

Думки дослідників щодо появи жіночого імені Ілона розділилися. Одні вважають, що воно родом з грецької мови і є похідним від імені Олена, інші наполягають на самостійності та угорському походженні. Плутанина сталася через схоже звучання і однакового сенсу: обидва імені позначають “світла”.

Ілонами називають дівчаток в Угорщині, Польщі, Франції, популярне це ім’я і в Росії. У різних країнах воно має різну вимову: або з наголосом на перший склад (і’лона), або на другий (Іло’на).

У міфології Стародавньої Греції зустрічається персонаж Ілона — дочка троянського царя Пріама і Гекуби, дочки фрігійського царя Діманта. Ілона була одружена з фракійським царем Полімнестором, народила йому сина Деіфіла. Пізніше видала сина за свого молодшого брата Полідора, відданого їй на виховання. Внаслідок цих інтриг накликала на себе нещастя — її чоловік, підкуплений ахейцями і не знав про обман, помилково вбив власного сина, припускаючи в ньому Полідора. Полідор за порадою сестри вбив Полімнестора, а Ілона від горя позбавила себе життя сама. Однак є й інше закінчення міфу-Полімнестор загинув від рук Полідора і Ілони.

Скорочені і пестливі форми

Ім’я Ілона має наступні скорочення:

 • Іла;
 • Ілка;
 • Лона.

Зменшувально-пестливі варіанти:

 • Ілонушка;
 • Ілоночка;
 • Ілуся.

Іменини та покровителі

Церковна форма — Олена, іменини носії цих імен відзначають в одні дні:

 • 28 січня;
 • 19 березня;
 • 3 червня;
 • 8 червня;
 • 10 червня;
 • 24 липня;
 • 10 серпня;
 • 17 вересня;
 • 12 листопада.

Святі покровительки Ілони:

 1. Мучениця Олена, дочка апостола Алфея. Разом з братом Аверкієм загинула за відкрите сповідання віри в Христа.
 2. Олена Константинопольська, цариця, мати римського імператора Костянтина Великого. Канонізована як рівноапостольна, за заслуги у відкритті святих місць в Єрусалимі, де провів останні дні Ісус Христос. Їй моляться про зцілення.
 3. Преподобна Олена Дівєєвська (Олена Василівна Мантурова). У віці 17 років дала Богородиці обітницю піти в монастир за порятунок від страшного змія. Жила в Казанській громаді, молячись і допомагаючи людям.
 4. Рівноапостольна Ольга (при хрещенні Олена), перша російська свята. Після смерті чоловіка — князя Ігоря — правила Київською Руссю. Перша з правителів на Русі хрестилася, що зумовило прийняття християнства давньоруським народом.
 5. Черниця Олена Асташикина, новомученица, преподобномучениці. Народилася в 1878 році. З юності була послушницею Покровського Шиханського монастиря, потім стала черницею. У 1937 році її заарештували і звинуватили в антиколгоспній агітації. 10 серпня того ж року була розстріляна.
 6. Олена Чернова, новомучениця. Народилася в 1874 році. 17 вересня 1943 прийняла мученицьку смерть, постраждавши за Христа від рук богоборчої влади. 26 грудня 2006 зарахована до лику святих.
 7. Олена Сербська, королева Сербії, преподобна. Допомагала вдовам, сиротам, біднякам, відкривала школи, будувала храми і церкви. Перед смертю прийняла чернецтво.

В Угорщині католики відзначають іменини Ілони 9 листопада.

Таблиця: ім’я Ілона на різних мовах

Мова Написання Прочитання
Російська Илона Ілона
Англійська Ilona Айлона
Китайська 伊洛 І ло на
Корейська 일로 나 Іллёна
Японська イローナ Ілена
Іспанська Ilona Ілена
Німецька Ilona Ілена
Білоруська Iлона Ілона
Болгарська Илона Ілона
Польська Ilona Ілена
Французька Ilona Ілена

Транслітерація: ILONA.

Ім’я Ілона милозвучно з по батькові:

 • Олексіївна;
 • Валентинівна;
 • Васильівна;
 • Костянтинівна;
 • Леонідівна;
 • Романівна;
 • Яківна.

В якості ників для соціальних мереж, каналу Youtube, Інстаграм можливі наступні варіанти:

 • Ilona@Smily@Girl;
 • True*Love*of*Lona;
 • #black#cat#Ilonka^_^.

Вплив на характер і значення імені Ілона

Ілона — боєць, вона постійно бореться з труднощами, щоб досягти цілей. Володіє складною вдачею, але вельми чарівна дівчина. Дуже емоційна, але зовні здається спокійною завдяки вмінню управляти почуттями. Практично завжди вдало влаштовує особисте життя, але найчастіше для неї на першому місці кар’єра. Ілона прагне увсе привносити різноманітність, любить подорожі і пригоди.

Борис Хигир схилявся до угорського походження імені Ілона. У його роботах носії цього імені описані як ранимі особистості, які вміють приховувати емоції. Мають почуття власної гідності, у них розвинена інтуїція, легко пристосовуються до обставин. Ілона прагне до лідерства і незалежності, відкидаючи допомогу близьких людей, але потім гнівається на них за байдужість і відсутність підтримки. У такої жінки є власна думка з будь-якого питання, вона рідко прислухається до інших. У суперечці агресивно відстоює правоту, незважаючи на розумні аргументи опонента. Часом скаржиться і обурюється будь-якою дрібницею.

У характері власниці імені Ілона присутні чоловічі риси, завдяки яким вона з легкістю кидає партнерів, як тільки вони стануть їй нецікаві. Таким способом Ілона бореться з власною невпевненістю. При цьому заради самоствердження в ліжко вона не ляже, все закінчується простим фліртом. Щоб вступити з чоловіком в інтимні стосунки, вона повинна повністю довіряти йому.

Про сім’ю Ілона замислюється значно пізніше ровесниць, проте її вибір ретельно обдуманий, часто зберігається на все життя. До чоловіка Ілона уважна, швидко забуває всі негативні моменти. До дітей відноситься строго, але чесно, надаючи вихованням займатися чоловікові. Незаміжня Ілона довго живе з батьками, це дозволяє їй повністю віддаватися кар’єрі.

Маленька Ілоночка

У дитинстві Ілона вредина і капризуля. Будь-яка дрібниця може змусити її понервувати, вона здатна образити необережним словом. Скритна, секрети не довірить найближчій подрузі. Володіє емоційним і запальним характером, батькам доводиться прикладати чимало зусиль, щоб виростити доньку терплячою, доброю, уважною до оточуючих. Ілоночку марно виховувати тільки на словах, їй необхідний батьківський приклад, від якого багато в чому залежить, якою виросте Ілона: впевненою в собі або буде засмучуватися по дрібницях. Вже з дитинства Лоні властива самостійність, вона не переносить настанови. Завдяки незалежності не захоплюється в юності кумирами, дорожить своєю індивідуальністю, вважає за краще залишатися собою. В голові дівчинки багато чудових ідей, але не вистачає терпіння, щоб втілити хоч частину з них. У школі схильна до точних наук, але часом лінива, що заважає досягти бажаних результатів.

Таланти і здібності

Ілона наділена блискучими артистичними здібностями і багатою фантазією. Завдяки їм обертає собі на користь практично будь-яку ситуацію. Однак слід пам’ятати, що вміння красиво брехати може створити великі проблеми в дорослому житті. Ілона обожнює брати участь у різних конкурсах, страх перед великою публікою у неї відсутній.

Кар’єра

У професійній сфері, як і в будь-який інший, Ілона відмовляється від допомоги оточуючих. Всього домагається своїми силами і пишається цим. Колектив поважає Ілону, її думку. Найбільш близька жінці з ім’ям Ілона творча робота, де потрібно щось робити руками. Підійдуть такі професії, як:

 • швачка;
 • дизайнер;
 • художник;
 • ілюстратор;
 • косметолог;
 • перукар.

Здоров’я

Ілона дуже витривала, у неї відмінне здоров’я. Тільки до літнього віку послаблюється імунітет, жінка часто хворіє на простудні захворювання.

Особисте життя

Ілона обожнює підкорювати чоловіків, постійно намагається знайти рівновагу між любов’ю і сексом. Рано володарка цього імені заміж не виходить, дуже довго шукає підходящого чоловіка з-за своїх вимог. Чоловіком Ілоні стає поступливий і порядний чоловік. Якщо чоловік буде близький їй в інтимному плані, то шлюб зробить Ілону щасливою. Домашнє господарство Ілона не надто любить, але вона вірна і віддана дружина, турботлива мати.

Таблиця: сумісність з чоловіками

Ім’я Відносини
Олександр Стабільність в любовних відносинах. Обидва партнера вольові, але потребують любові і турботі. Інтелектуально розвинені, амбітні. Наполегливість Олександра в залицяннях не лякає Ілону, їй подобається бути підкореною сильним і розумним чоловіком. Яскравий цукерково-букетний період з романтичними побаченнями і неприборканою пристрастю. Однак після укладення шлюбу можливі проблеми. Ілона, домігшись свого, змінює звички, стає потайливою і прагне до самоти, чого Олександр зрозуміти не може. Така поведінка призводить до розбіжностей.
Олексій Гармонійні відносини. Олексій є для Ілони джерелом натхнення, підтримує її прагнення до змін і нових емоцій. Однак часом в парі спалахують скандали через емоційність обох партнерів, що, втім, надає відносинам перчинку. Сімейне життя цікаве.
Андрій Протилежність характерів і нерівноправність викликають проблеми у відносинах. Андрій наділений владними задатками і вимагає, щоб слабка жінка підкорялася йому. Якщо Ілона згодна беззаперечно слухатися партнера, пара може протриматися тривалий час. Однак найчастіше жінка не хоче відчувати себе утиснутою і союз розпадається.
Богдан Ідеальний любовний союз. Партнери є один для одного зразком юнацьких мрій. Респектабельний, авторитетний Богдан опора і підтримка Ілони, вона уважна до партнера і завжди знайде слова для похвали. Їм подобається бути разом, подорожувати, пізнавати нове, намагаються уникати скандалів.
Дмитро Велелюбний і непостійний Дмитро заради Ілони готовий стати розсудливим і зважитися на шлюб. Партнери намагаються багато часу проводити разом, відкривати нові грані своєї чуттєвості. У них трапляються дрібні непорозуміння, але серйозних конфліктів це не викликає.
Євген Довгостроковий союз Ілони і Євгенія часто призводить до весілля. Відносини стабільні, без негативних емоцій і докорів. Євген не терпить легковажності, тому повністю підтримує практичну Ілону в прагненні до серйозних стосунків. У сім’ї чоловік виконує функцію добувача, забезпечує гідне майбутнє дружині і дітям.
Костянтин Ілона і Костянтин абсолютно не підходять один одному. Вольова жінка не є ідеалом Костянтина, йому не вдається побачити чуттєвість партнерки, приховану під маскою сильної жінки. Протилежні характери, різне виховання і уявлення про стосунки між чоловіком і жінкою не дають скластися цій парі.
Олег Ілоні та Олегу складно досягти компромісу. Лідер по натурі, Олег не звик рахуватися з партнеркою і прислухатися до її думки, він звик все контролювати сам. Однак для Ілони є вигода в цьому союзі: партнер бере на себе всі домашні клопоти, залишаючи жінці більше особистого простору. Якщо партнери зможуть втихомирити егоїзм, відносини можуть бути тривалими і міцними.
Степан Слабкий союз. Партнерам варто розвивати свою духовність, щоб спробувати зробити відносини довгостроковими. Однак між Степаном і Ілоною нерідко залишається порожнеча, яку складно заповнити.

Відповідності імені Ілона

Важливими роками в житті Ілони є:

 • 1;
 • 10;
 • 19;
 • 28;
 • 37;
 • 46;
 • 55;
 • 64;
 • 73.

Таблиця: відповідності імені

Знак зодіаку Овен Вперті, ризиковані люди з лідерськими якостями.
Планета Марс Енергійність, справедливість, пристрасть.
Камінь Аметист Вважається покровителем емоцій, миролюбності. Аметист надає власнику бадьорість і енергію. Можна носити в якості талісмана для боротьби з алкоголізмом.
Колір Фіолетовий Неординарність, прагнення до свободи, незалежності, високий інтелект, відсутність страху перед небезпеками.
Рослина Ірис Символ духовності і недосяжного ідеалу.
Тварина Зозуля Означає зміну долі, нові події в житті.
Стихія Вогонь Яскраві, діяльні люди, здатні подолати будь-яку перешкоду.
Число 1 Володіють великим творчим потенціалом, шукають власний підхід до будь-якої справи.

Значення кожної літери в імені:

 • І — видає в людині гармонійну натуру, що захоплюється мистецтвом;
 • Л — вірні в любові, привабливі і чарівні — такі люди з буквою Л в імені;
 • О — цим людям властиве прагнення до досконалості і мінливість настрою;
 • Н – символізує протест і нетерпимість до рутинної роботи;
 • А – символ влади, лідерських якостей.

Зв’язок імені і пори року

Пори року, коли народилася людина, здатні впливати на її характер:

 • для Ілони, народженої взимку, на першому місці завжди буде кар’єра. Поведінка такої жінки сильно залежить від настрою: зараз вона сама чарівність і доброта, а через дві хвилини здатна нагрубити;
 • «весняна» Ілона має завищену самооцінку, вимоглива до оточуючих. Їй потрібно вчитися терпінню і делікатності;
 • «літні» власниці імені товариські, їх можливо переконати змінити думку, якщо привести логічні доводи;
 • «осіннім» важливо знайти шлях у житті, щоб стати щасливими, вони бояться розчарувань. Скрупульозно вибирають людей для свого оточення.

Гороскоп імені Ілона

Знаки Зодіаку носіїв прекрасного і рідкісного імені Ілона впливають на характер жінок, коригуючи якості, властиві їм:

 1. Овен (20 березня—19 квітня). Кар’єристки. Часто Ілона, народжена під знаком Овна, не створює сім’ю, повністю віддаючись роботі.
 2. Телець (20 квітня—20 травня). Надмірно прямолінійні, злопам’ятні і жорстокі з тими, хто не виправдав їх надій. У любові одержимі об’єктом своєї пристрасті.
 3. Близнюки (21 травня—20 червня. Використовують артистичні дані, щоб отримати вигоду. Авантюристка.
 4. Рак (21 червня—22 липня). Знак вносить в характер нерішучість, прагнення уникати труднощів.
 5. Лев (23 липня—22 серпня). Дуже амбітна, владна, любить, щоб вся увага діставалася їй.
 6. Діва (23 серпня—22 вересня). Прагне до самопізнання, самовдосконалення. Розуміння себе та інших допомагає їй у досягненні цілей.
 7. Терези (23 вересня—22 жовтня). Наділена творчими здібностями, чарівна і товариська, часто турбується по дрібницях.
 8. Скорпіон (23 жовтня—21 листопада). Дратівливість і поганий настрій частий супутник Ілони-Скорпіона. Разом з цим вона притягує чоловіків своєю загадковістю.
 9. Стрілець (22 листопада—20 грудня). Для Ілони, народженої під знаком Стрільця, дуже важливий соціальний статус. Домагається свого навіть там, де інші вважають за краще відступити.
 10. Козеріг (21 грудня—19 січня). Зовні беземоційні, холодні, розважливі. Владні і не терплять, коли їм перечать.
 11. Водолій (20 січня—17 лютого). Дуже активні, їм постійно потрібна мета, здатні на співчуття, завжди прийдуть на допомогу іншим, навіть малознайомим людям.
 12. Риби (18 лютого—19 березня). Неврівноважені, їм легко нав’язати чужу думку, часто допомагають оточуючим на шкоду собі.

Відомі Ілони

Серед Ілон зустрічаються медійні особистості. Відомі жінки з цим ім’ям:

 • Ілона Дучинська (1897-1978) – угорсько-Австрійська революціонерка польсько-австро-угорського походження, перекладачка, дружина Карла Поланьї;
 • Ілона Кабош (1898-1973) — угорсько-британська піаністка;
 • Ілона Митресей (нар. 1993) — французька співачка;
 • Ілона Усович (нар. 1982) — білоруська бігунка, багаторазова призерка чемпіонатів світу та Європи у складі збірної Білорусії в естафеті 4×400 м;
 • Ілона Зріні, Олена Зрінскі (1643-1703) — фактична керівниця угорського визвольного руху в 1685-1703 роках, мати Ференца II Ракоці і дружина Імре Текелі. Організувала оборону Мукачівського замку від австрійських військ;
 • Ілона Броневицька (нар. 1961 — естрадна співачка, актриса, теле – і радіоведуча. Лауреат Всесоюзного конкурсу виконавців «Ялта 88». Одна з провідних телепрограми «Ранкова пошта»;
 • Ілона Корстін (нар. 1980) — російська баскетболістка, гравець національної збірної Росії. Виступає в амплуа атакуючий захисник/легкий форвард. Заслужений майстер спорту Росії. Триразовий чемпіон Євроліги у складі трьох різних команд;
 • Ілона Кабош (1898-1973) — угорсько-британська піаністка;
 • Ілона Галицька (нар. 1995) — українська співачка.

Ілони часто дуже талановиті особистості: співачки, актриси, спортсменки, моделі. Назвавши дочку Ілоною, батьки оберуть для дівчинки творчу долю. Однак потрібно пам’ятати, що для виховання доведеться докласти зусиль, щоб Ілона виросла терплячою, врівноваженою і наполегливою в досягненні цілей. З цієї статті ви дізнались значення імені Ілона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *