Що означає ім'я Іванна

Що означає ім’я Іванна: походження, характеристика та значення імені

Іванна —досить давнє ім’я, яке наділяє свою володарку незвичайними рисами характеру. Дівчинка росте розумною і цілеспрямованою і обов’язково порадує батьків досягнутими висотами. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Іванна.

Що означає ім’я Іванна

Ім’я Іванна — це жіночий варіант чоловічого імені Іоанн (в сучасному світі Іван або Ян). Має давньоєврейське походження. У дослівному перекладі означає «Яхве милостивий». Яхве — це одне з численних імен Бога в іудаїзмі і християнстві, вживається у Танаху (Старому Завіті). Літературний варіант значення імені Іванна — “Бог милостив”. В деяких джерелах переклад імені звучить як «помилувана Богом» або «божественна».

Транслітерація, форми імені, Ніки

У давні часи ім’я Іванка було поширене серед знаті у Франції. Його власницями були багато королеви. Однак на французький манер воно звучало як Жанна.

Таблиця: форми імені

Повне ім’я Зменшувально-пестливі імена Скорочений варіант Родинні імена Ім’я в святках
Іванна, Іванія Івочка
Іваннушка
Іванночка
Івашка
Іванко
Ванюшка
Ваня, Іва, Ія Яна, Яніна
Джейн, Джоан, Джованна
Йоханна
Іоанна

При бронюванні номера в готелі, замовленні товару в іноземних інтернет-магазинах або оформленні закордонного паспорта необхідно знати транслітерацію імені: Ivanna.

Пишучи вірші про Івана, можна використовувати такі рими: сметана, гавана, савана, мавпа. Іванка — єгиптянка, кофеманка. Ванюша-плюша, дорогенька.

Таблиця: як звучить ім’я Іванна на інших мовах

Мова Написання/вимова
Англійська Ivanna
Білоруська Iванна
Українська Iванна
Грецька ᾿Ιωάννα (Іванна)
Китайська 艾芳娜 (aifangna)
Японська イバンナ (Iban’na)
Корейська 이바나 (ibana)
Італійська Ivana
Іспанська Ivana
Сербська Jovana

По батькові, з якими поєднується ім’я Іванна

Ім’я Іванна найбільш милозвучно звучить з по батькові:

 • Олексіївна;
 • Іллівна;
 • Григорівна;
 • Олександрівна;
 • Ярославівна.

Нікнеймом для соціальних мереж може бути саме ім’я або його похідні: Ivanna, Ivo4ka, Ivet, Iva, Vanya.

Іменини Іванни

За православним календарем Іоанна відзначає іменини двічі на рік разом з Жаннами і Янами:

 • 10 липня-день пам’яті праведної Іоанни мироносиці, однієї з учениць Ісуса Христа;
 • 28 грудня-день коли поминають преподобномученицю Іоанну.

За католицьким календарем іменини припадають на: 2 лютого, 28 березня, 12 травня, 24 травня, 12 серпня, 21 серпня, 26 серпня, 12 грудня.

Характеристика і значення імені Іванна

Жіноче ім’я Іванна має свою чоловічу пару серед імен — Іван. Це накладає відбиток на його господиню. Власниць цього імені нерідко називають «пацанками», оскільки вони володіють чоловічими якостями: самостійністю, активністю, прагненням до досягнення мети.

Певний вплив на характер жінки надає і семантика слова. Іванка ніколи не упустить можливості похвалитися своєю «божественністю» і якоюсь належністю до касти людей “блакитної крові”. Саме тому її натура не позбавлена марнославства і норовливості.

Іванка в дитинстві

Маленька Іванна — енергійна, смілива і допитлива дівчинка. Ці риси характеру видно неозброєним поглядом. Малятко дуже весела, рухлива і комунікабельна. Легко знаходить спільну мову з однолітками, є улюбленицею вихователів в саду. Дівчинка абсолютно безстрашна, із задоволенням бере участь в будь-яких авантюрах, постійно намагається знайти для себе нові захоплення, любить екстрим. Тому дорослим слід навчити її хоча б елементарним правилам безпеки.

Для Іванни немає авторитетів, вона ніколи не прислухається до чужої думки. Навіть в ранньому дитинстві батькам буває складно переконати її в чому-небудь, все одно дівчинка зробить так, як вважатиме за потрібне. З раннього дитинства малятко сама прагне бути лідером, і це їй вдається. Івашка легко може зібрати навколо себе натовп однолітків, які підтримають навіть саму божевільну її затію.

Навчання

Від природи Іванна володіє хорошими задатками для навчання. Тому шкільні науки даються їй легко. Важливий помічник у навчанні — її допитливість, а терплячість і посидючість допомагають освоїти навіть найскладніші предмети. Іванці легко даються як математичні науки, так і гуманітарні дисципліни. Також вона має чимало творчих талантів і, якщо вчасно звернути на це увагу і постаратися розвивати природні дані, то в майбутньому дівчинка може стати відомою співачкою, танцівницею або художником — залежно від того, до чого у дитини схильність.

Доросле життя

У дорослої Іванни пріоритети зміщуються трохи в інший бік. Жінка все так само допитлива, діяльна і безстрашна. Проте з віком в її характері починають домінувати такі якості, як доброта, самостійність, розсудливість, порядність. Верба дуже рідко буде звертатися до оточуючих за допомогою, тоді як сама, наче лицар на білому коні, буде мчати рятувати «потопаючих».

Доросла Іванна — це вже не та безрозсудна маленька дівчинка, яка могла бездумно стрибнути з високої гори, аби показати свою індивідуальність. Тепер вона відповідально ставиться до кожного свого рішення, обов’язково зважує всі «за» і «проти». Однак навіть ставши старше, життєвий досвід вона набуває тільки на власних помилках.

З першого погляду Іванна здається владною і навіть злою, але ті, хто знайомий з нею ближче, знають, що це всього лише маска, під якою ховається неймовірно добра і чуйна людина. Однак якості жінка вважає за краще не афішувати і не потребує подяки людини, в долі якої вона взяла участь.

Професійні якості

Іванка — впевнена в собі, добре освічена жінка, яка легко проходить будь–які співбесіди і без праці просувається по кар’єрних сходах. Вміє спілкуватися з начальством і відстоювати свою точку зору. Деякі колеги її недолюблюють, оскільки вона не терпить халтури і повільності і якщо помітить ці якості свого підлеглого — відразу ж розлучиться з ним.

Іванна — ефектна жінка, якій життєво необхідне визнання її індивідуальності. Тому при виборі місця роботи їй варто звернути увагу на професії, які можуть прославити її і допоможуть завжди перебувати в центрі уваги. Верба може бути телеведучою, манекенницею, актрисою, дизайнером.

Завдяки раціональному мисленню, вмінню планувати свої дії заздалегідь і не піддаватися паніці. З Іванни вийде хороший підприємець. Вона не боїться ризиків, виважено приймає рішення, цілеспрямовано рухається до мети — тому удача завжди супроводжує їй.

Здоров’я

Проблеми зі здоров’ям у Іванни практично відсутні. Навіть дитячі болячки не пристають до неї. Єдиним винятком може стати опорно-рухова система, оскільки Іванка багато часу віддає сидячій роботі. Їй рекомендовано більше займатися спортом і проводити вільний час на свіжому повітрі.

Вплив імені на особисте життя

Характерні для Іванки чарівність і романтичність не можуть не викликати відповідних почуттів. Тому нестачі в шанувальниках у дівчини немає. Стан закоханості дає Іванні відчуття повноти життя, безперервної ейфорії. У кожному своєму коханому вона знаходить позитивні риси, які її вражають і захоплюють. Проте відбувається це рівно до того моменту, поки відносини не втратять почуття новизни. Буденність призводить до того, що інтерес Іванни до шанувальника швидко згасає, тривалі відносини починають напружувати її. Розрив відносин дівчина переносить легко, оскільки швидко знаходить для себе новий предмет захоплення.

У шлюб Іванна вступає рано, нерідко всупереч волі батьків. Перший сімейний досвід часто невдалий і закінчується розлученням, оскільки нетерпимість і бажання у всьому бути першою відображається і на сімейному житті Іванни. Вступаючи в шлюб вдруге, Іванна більше керується розумом, ніж серцем. Жінка не бачить себе без сімейної ідилії і намагається будь-що відповідати обраній ролі. Однак це у неї не завжди виходить. Поєднувати роботу і сім’ю Іванні складно. Кулінарія-не її коник, та й прибирання в будинку для неї справжнє пекло. Своїх дітей Іванка обожнює, намагається приділяти їм масу часу, задаровує подарунками.

Таблиця: сумісність з іншими іменами

Відмінна сумісність Середня сумісність Сумнівна сумісність
Матвій
Миколай
Сергій
Олександр
Данило
Григорій
Макар
Євген
Денис
Андрій
Дмитро
Мирослав
Самуїл
Костянтин
Володимир
Степан
Артемій
Василь
Олег
Віктор
Олексій
Ілля
Владислав
Вадим
Артем
Лев
Петро
Назар
Семен
Богдан

Значущі роки життя Іванки

Найбільш важливі роки, в період яких життя Іванки може кардинально змінитися:

 • 17 років;
 • 22 роки;
 • 37 років;
 • 64 роки.

Таблиця: астрологічні символи, відповідні імені Іванна

Символ Значення Вплив на власника
Планета Сонце Наділяє людей міцним здоров’ям і ясністю розуму. Вони-яскраві, ініціативні, творчі люди, які завжди знаходяться в оточенні друзів.
Знак зодіаку Скорпіон і риби Романтичність, цілеспрямованість, ерудиція, прагнення до лідерства.
Число 3, 6, 12, 15 Такі люди прагнуть до альтруїзму і безкорисливості.
Тотемна тварина Кінь, дельфін Працьовитість, цілеспрямованість.
Рослина Ромашка Символ привабливості і марнославства.
Дерево Береза Кмітливість, мрійливість, спостережливість.
Стихія Вода Такі люди легше за інших пристосовуються до змін і несприятливих ситуацій.
Камінь Аквамарин, Топаз Символ передбачливості, розсудливості, душевної чистоти, ніжності, любові, дружби.
Метал Мідь Символ благородства, єдності, сімейного щастя.
Колір Зелений, аквамариновий, блакитний Такі люди схильні до зміни настрою. Вони милосердні і благородні.

Буквений розбір імені Іванка

Кожна буква наділяє свого володаря певною рисою характеру. Повтор-підсилює вплив літери на людину.

 • І — миролюбність, прагнення мати сім’ю, стабільність, тонка духовність;
 • В — комунікабельність, єднання з природою. Творча особистість, яка прагне до популярності;
 • А — вказує на лідерські здібності, бажання створювати щось нове;
 • Н — знак протесту, гострий критичний розум;
 • К — наділяє харизмою привабливістю;
 • А — повтор.

Час року і ім’я Іванна

На характер людини впливає і пора року, в період якої вона народилася:

 • «зимова» Іванка — вольова, наполеглива в досягненні мети дівчина. Завжди домагається свого і стає хорошим професіоналом в обраній справі. Любить подорожувати і навіть на дух не переносить повільних людей;
 • Іванна, народжена навесні, — відкритий і чистий чоловічок, який всіх заряджає позитивною енергією;
 • Іванни, що народилися влітку, самі незвичайні. Вони досить закриті, їм важко розслабитися серед сторонніх людей. Розкрити себе вони можуть тільки в колі близьких і рідних. Однак незважаючи на їх замкнутість, вони найоптимістичніші серед Іванок;
 • «осінні» Іванки — найбільш талановиті серед усіх своїх тезок. Вони дуже чуйні і жіночні, обожнюють бути в центрі уваги.

Таблиця: гороскоп імені Іванна

Знак зодіаку Характер
Овен Володіє складним характером, завжди прагне домогтися більшого.
Телець Уперта, прямолінійна, часом задириста.
Близнюки Неймовірно вимоглива як до себе, так і до інших.
Рак Чарівна і енергійна, з багатим внутрішнім світом. Ця дівчина-душа компанії, має багато шанувальників і сама часто закохується.
Лев Розважлива, розумна, любити справедливість. Завжди готова прийти на допомогу людіні, що попала у важку сітуацію.
Діва Головні її якості — принциповість і честолюбство. З раннього дитинства прагне займати лідируючі позиції, але її імпульсивність і непостійність часто заважають в досягненні цілей.
Терези Під цим знаком часто народжуються перфекціоністи, самозакохані одинаки, які мріють тільки про самостійність і незалежність.
Скорпіон Любить свободу, живе тільки заради себе коханої і ніколи не звертає уваги на думку оточуючих.
Стрілець Відкрита і добродушна особистість, яка завжди знаходиться в центрі уваги. Готова пробачити людині будь-яку помилку, завжди знайде виправдання його помилки.
Козеріг Невпевнена в собі, боїться приймати важливі рішення, імпульсивна. Для життя буде шукати чоловіка, за яким буде відчувати себе як за кам’яною стіною.
Водолій Обожнює панувати, не здатна жити з людиною, яка буде перечити їй. Тому особисте життя часто не складається.
Риби Емоційна і романтична, любить пристрасть і бурю у відносинах.

Іванна — ім’я, яке допоможе своїй власниці стати сильною і незалежною, домогтися успіху і заявити про себе всьому світу. Знаючи таємницю та історію свого імені, Іванка зможе зрозуміти, якими талантами наділила її природа, і розвивати їх у правильному напрямку. З цієї статті ви дізнались значення імені Іванна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *