Що означає ім'я Леонід

Що означає ім’я Леонід: походження, характеристика та значення імені

Ім’я Леонід буквально наповнене легкістю, оптимізмом. Воно вважається одним з найсприятливіших для життя. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Леонід.

Що означає ім’я Леонід

Давньогрецьке Леонідас (Λεωνίδας) складається з «леон» (лев) і «ідеа» (зовнішність). Тобто значення імені “подібний Леву” має на увазі схожість не внутрішніх якостей, а зовнішності. Також воно перекладається як «син лева».

Транслітерація, нікнейми, форми імені

У соцмережах Льоня може зареєструватися під одним з таких ніків: ღЛенчикღ, ۩Leon۩, LEONID_007, superleo.

Зменшувально-пестливі і короткі форми імені:

 • Ледя;
 • Ленюся;
 • Ленюшка;
 • Лео;
 • Леон;
 • Леонідка;
 • Леонидушка;
 • Леончик;
 • Леоня;
 • Леся;
 • Лек;
 • Ленечка;
 • Ленчик;
 • Ленька;
 • Льоня;
 • Леся;
 • Леха;
 • Льоша;
 • Лід;
 • Лидушка.

Синоніми імені: Ленід, Леонідас, Нелид.

Споріднені імена: Лев, Леон, Леоніда, Леонтій. Льоша, Леха — так можна назвати Леоніда, Олексія, Олега, Леля.

У закордонному паспорті ім’я записується наступним чином: LEONID.

День Ангела, святі покровителі

Церковне ім’я звучить так само, як мирське. Іменини Леонід може відзначати кілька разів на рік:

 • 23.03;
 • 28.04; 29.04;
 • 09.06; 18.06;
 • 30.07;
 • 21.08;
 • 12.09; 15.09; 28,09;
 • 27.12.

Протегують власникам цього імені кілька святих:

 1. Леонід Коринфський-юний учень християнина на ім’я Кондрат, загиблий в Коринті в 258 році, так як не зрікся своєї віри. Страта відбулася в перший день Пасхи. Леоніда разом з іншими віруючими засудили до утоплення. Вони не пішли до дна, а встали і, як апостол Петро, пішли по воді. Заразу їх наздогнав римський корабель, а його солдати закінчили розпочате. Церква згадує Коринфських мучеників 23 березня і 29 квітня.
 2. Мученик Леонід Єгипетський був укладений в темницю, де піддався жорстоким тортурам. Там йому і іншим мученикам за віру з’явився Ангел, який зцілив їх рани. 18 червня святий помер від голоду і спраги.
 3. Леонід Устьнедумский — виходець із селянської родини. Народився в 1551 році в Ярославській землі, життя вів праведне. На п’ятдесятиріччя йому уві сні з’явилася Богородиця і веліла відправитися в Моржівську Миколаївську пустель, щоб перенести звідти ікону Божої Матері Одигітрія до Туринської гори на річці Луза. Старець виконав доручення тільки після третього явища Божої Матері, так як вважав себе негідним. На той час він вже постригся в ченці. Іменини ієромонаха Леоніда 30 липня, це день його смерті.

Туман на Леоніда (23 березня) віщує урожай льону. 30 липня жнуть перший сніп, а після влаштовують на честь нього свято. Соломою і зерном з цього снопа годують хворих тварин.

По батькові

На думку Бориса Хигир, Льоням, народжених взимку або восени, підходять такі по батькові: Олексійович, Валерійович, Федорович. Влітку або навесні — Анатолійович, Сергійович, Юрійович.

Якщо у Леоніда народиться син, то його по батькові буде Леонідович (просторічний варіант — Леонідич). Якщо дочка-Леонідівна.

Таблиця: ім’я Леонід на іноземних мовах

Мова Написання Вимова
Англійська Leonid Леонід
Вірменська Լեոնիդ Леонід
Білоруська Леанід Леанід
Боснійська Leonid Леонід
Бразильська Leônidas Леонідаш
Грузинська ლეონიდ Леонід
Данська Leonid Леонід
Ідиш לעאָניד Леонід
Італійська Leônidas Леонідас
Китайська 獅子座 [Shīzǐzuò]
Корейська 레오니드 [le-onideu]
Литовська Leonidas Леонідас
Сербська Леонид Леонід
Французька Léonide Леонід
Хінді लियोनिद [liyonid]
Японська レオニード [Reonīdo]

Значення імені Леонід різними дослідниками

У чомусь описи вчених, що займаються вивченням імен, сходяться. У чомусь сильно різняться.

Точка зору Цимбалової і Хігіра

Л. Цимбалова вважає, що основна риса володаря імені Леонід — широта душі. Він надійний товариш, виступає миротворцем у сварках між друзями. Може бути і твердим, принциповим. У нього однаково розвинені синтетичне і аналітичне мислення, що виручає Льоню у важких ситуаціях.

Письменник Леонід Андрєєв, коли працював журналістом, використовував псевдонім James Lynch.

Борис Хигир пише, що у Леоніда гнучкий, неконфліктний характер. Чоловік легко адаптується в різних життєвих обставинах. При необхідності може бути жорстким, принциповим. У нього чудові стосунки з колегами і босом. В молодості легкий на підйом, любить рибалити, але виключно в комфортних умовах.

Думка Надії і Дмитра Зими

Надія і Дмитро Зима відзначають, що Леонід володіє талантом обертати цю сварку в жарт. Він дуже приємний у спілкуванні людина, душа компанії. Вміє веселитися, але знає, коли потрібно зупинитися. Його можна вивести з себе, але поганий настрій зазвичай виражається в потиску плечима. Якщо справа доходить до бійки, Льоня не пасує.

Заряд честолюбства, закладений в імені, робить Леоніда цінним співробітником. Діловий запал сходить нанівець, якщо у чоловіка немає важливої мети.

Характеристика по Менделєєву

За Менделєєву, Леонід-ім’я красиве і надійне, але йому не вистачає сили і мужності. Цілі у цієї людини найблагородніші, але домагається він їх часто неправильними способами. Якщо в руках Леоніда виявляється влада, його доля обіцяє бути тернистою.

Менделєєв вказує на різницю в іменах Леонід і Льоня. Льоня простіше, сильніше, енергійніше. В юності сильно виділяється на тлі ровесників. Доля його складається вдало.

Поки Леонід тримає синицю в руці-спокійно трудиться, ростить дітей, – удача на його боці. Варто погнатися за журавлем, ризикнути створити свій бізнес або захопитися політикою, як фортуна відвернеться. Він може стати жертвою афери, знаряддям в руках інших людей.

Таблиця: гороскоп Леоніда

Знак зодіаку Характерні риси
Овен Рішучий, відважний, цілеспрямований, амбітний, чесний, щирий. Володіє сталевою волею. На обраному терені досягає висот професіоналізму. Стає прекрасним керівником, вміє контролювати емоції.
Телець Жорсткий, твердо стоїть на ногах. Любить владу, вміє маніпулювати людьми, але ніколи не піде на відвертий обман. З близькими людьми чесний, друзі завжди можуть на нього покластися.
Близнюки Наділений шармом, чутливістю, красномовством, любов’ю до свободи і жінків. У відносинах може бути вітряним, часто змінює свої інтереси. Володіє хорошими лідерськими задатками. Стиль керівництва вибирає м’який, враховує потреби співробітників, а ті відповідають шефу повагою і симпатією.
Рак Емоційний, ранимий, часом надто серйозний і суворий. До оточуючих вимогливий, до себе — не дуже. Домогтися його довіри складно, тому друзів у Леоніда небагато. У супутниці він вибирає дівчину ласкаву, терплячу і дбайливу.
Лев Вкрай амбітний, зарозумілий, самолюбний. Часто поводиться як нарцис, переконати його в чомусь практично
неможливо. Вважає себе непогрішним. Стежить за модою і технічними новинками. Машину купує найкрутішу, в дружини доглядає ефектну леді, бажано блакитних кровей. Вважає, що для досягнення мети всі засоби хороші.
Діва Складнощі в спілкуванні з представницями прекрасної статі. Другу половинку вдається знайти тільки після низки невдалих побачень. Жінки приймають його спокій за байдужість. До того ж він аж ніяк не життєрадісний хлопець, уникає галасливих компаній, тусовок, любить проводити час на самоті.
Терези Уміння зачаровувати, дотепність, привітність, тактовність, ввічливість. Оригінальний світогляд, нешаблонне мислення і багата фантазія. Льоня намагається зрозуміти всіх людей, не любить нікого ображати, уникає конфліктів. У відносинах чесний, не сприймає брехню і лицемірство.
Скорпіон Зовнішній спокій, врівноваженість, нетовариськість. Тримає дистанцію навіть з друзями. Віддає перевагу відпочинку на самоті, гучних вечірок уникає. Шукає жінку з вогненним темпераментом, здатну надихати і направляти коханого чоловіка.
Стрілець Азартний, влюбчив, любить гострі відчуття і пригоди. У захоплення йде з головою, весь час розвивається, займається самовдосконаленням, цікавиться духовними практиками. Домігшись однієї мети, тут же знаходить нову. Одружується зазвичай пізно, так як непостійний, а ще дорожить своєю свободою і незалежністю.
Козеріг Стриманий, працьовитий. Емоції ретельно приховує, але це не означає, що їх немає. Роботу любить, так як успішна кар’єра — трамплін до здійснення життєвих планів. Відчуває себе комфортно як на самоті, так і в дружній компанії. Критика Козерога сильно зачіпає, хоч він цього і не показує.
Водолій Розумна, товариська людина і приємний співрозмовник. Вміє дивувати. Багато часу проводить з друзями. Обожнює подорожувати, веселитися. Жінки в його компанії відчуваю себе розкуто, але серйозних стосунків цей чоловік уникає.
Риби Сузір’я дарує Леоніду філософський склад розуму і відмінну інтуїцію. Чоловік замкнутий і не дуже товариський, зате любить і вміє слухати. У спорах дотримується нейтралітету, уникає відповідальності.

Життєві перспективи та особливості характеру

Якісь риси характеру притаманні лише маленькому Леоніду. Дорослішаючи, він переростає деякі захоплення і звички. Інші ж залишаються з ним до кінця життя.

Негативні риси характеру Леоніда: марнославство, гординя, поблажливе ставлення до навколишньої дійсності. Ласий більше на форму, ніж на зміст.

Дитячі роки

Малюк Льоня вибагливий у їжі, їсть тільки свіжоприготовані страви, так що варити каструлю борщу на кілька днів з таким чадом не варто. Він недовірливий, ретельно оберігає своє здоров’я. Якщо температура трохи піднімається, сам собі призначає постільний режим, і, звичайно, не йде ні в садок, ні в школу. Вчиться, незважаючи на часті пропуски, добре. Самолюбство не дозволяє йому бути серед відстаючих.

Він чуйний, привітний, товариський і щасливий. Навіть неприємності обертаються для дитини благом. Набедокурив, може вийти сухим з води, знайти вірного друга і стати в очах оточуючих героєм. А якщо він плаче, то Льонічку так шкодують і задаровують смаколиками, що іншим дітям залишається тільки заздрити.

Доросле життя

У дорослого Леоніда розвинене дивовижне чуття на людей. Знаючи, як в певній ситуації поступить той чи інший чоловік, він вміє передбачати події. У Льоні легка вдача, але зачіпати самолюбство чоловіка небажано, особливо в сфері його професійних інтересів. Скандалити він не стане, але повернути його розташування вийде навряд чи. Якщо йому перейдуть дорогу, нишком або явно спробують його підсидіти, то він зуміє за себе постояти.

Значущими роками життя для Леоніда є ті, де містяться числа 11, 20, 38, 47, 56, 92.

Він кмітливий, швидко засвоює нові знання. Льоня-працьовитий і розсудливий перфекціоніст. Любить цікаві знайомства і бесіди з людьми, що володіють високим рівнем інтелекту. З віком може пристраститися до алкоголю: на корпоративах, частих посиденьках з приятелями. Він охайний, акуратний, ретельно доглядає за зовнішністю, стежить за модою. Цей чоловік вміє подобатися. Згодом його характер стає більш рішучим, твердим, цілеспрямованим, наполегливим.

Здоров’я

Імунітет у Леоніда міцний, але хлопець схильний сам вишукувати у себе уявні проблеми зі здоров’ям. Нерідко це всього лише спосіб привернути до себе увагу. Він любить, коли за ним доглядають. Чоловікові слід берегти серце, уникати стресів, які загрожують розладом нервової системи. Тривалі дієти Леоніду не підходять, так як голод може погано позначитися на його самопочутті. Він уважно стежить за своїм раціоном і якістю їжі. Регулярно проходить медогляд.

Робота і захоплення

Незважаючи на сприйнятливість і вразливість, Леонід досягає кар’єрних висот. Він амбітний і енергійний. У нього золоті руки. Льоню рідко захоплює тиха і непомітна робота. Йому потрібні ділові знайомства, рух, постійне спілкування. Втративши успіх, він може впасти в депресію.

Підходять йому такі професії:

 • автогонщик;
 • актор;
 • діджей;
 • дипломат;
 • менеджер;
 • механік;
 • музикант;
 • начальник відділу кадрів;
 • політик;
 • викладач математики;
 • репортер;
 • сатирик;
 • Спеціаліст з електроніки;
 • телеведучий;
 • художник;
 • естрадний артист.

Вікенди Леонід воліє проводити на природі: «тихе полювання» за грибами, нічна рибалка, посиденьки з гітарою біля багаття. Також не проти взяти вина або пива і посидіти з друзями. Хобі творчо обдарованого хлопця: малювання, художня фотографія.

Любов, сексуальність і шлюб

Леонід не уявляє свого життя без любові. Він чуттєвий, винахідливий, темпераментний коханець. У сексі викладається на сто відсотків, іноді за згодою партнерки експериментує. Розбирається в жіночій психології і знає, як догодити коханій. Його супутниці красиві, розумні, незаурядні. Через його мінливість і безпричинні ревнощі бути поруч з чоловіком непросто. До того ж він намагається вислизнути з рук і не дає ніяких обіцянок. Кошмар Леоніда — спільне життя з холодною, байдужою до сексу жінкою. Він ніколи не одружується на дівчині, з якою йому нема про що поговорити. Вона повинна бути так само розумна, як і він, і вміти змінюватися разом з ним.

Льоня швидко закохується, в пошуках своєї другої половинки нерідко вплутується в любовні авантюри, але випадкових зв’язків уникає.

Доглядає він сміливо, слідуючи поривам душі. Не вичікує відповідного моменту, а негайно йде підкорювати компліментами, квітами, природною чарівністю, жартами. Якщо реальний вигляд нової коханої не збігається з ідеалом, Льоня до неї байдужіє. Причому він сам часто не знає, чого йому не вистачає.

У прекрасної статі користується успіхом. У ліжку відчуває непідробну насолоду тільки з дівчиною, якій може відкритися. Чоловік він господарський, у вихованні дітей дотримується золотої середини: поєднує ласку і строгість. Відносини з домочадцями можуть зіпсуватися через його пристрасті до спиртних напоїв. Це ж часто стає причиною розлучення. Одружується не раз, перший шлюб-найневдаліший. Розрив він переживає болісно, не може винести самотності і досить скоро знаходить нову наречену.

Шлях до серця Льоні лежить через шлунок. Хороша їжа приводить чоловіка в гарний настрій. У супутниці життя Леонід вибирає жінку охайну, яка вміє смачно готувати. Дружині не варто дорікати чоловіка при сторонніх, він сприймає це як приниження. Стосунки краще з’ясовувати віч-на-віч.

Таблиця: сумісність з жіночими іменами в любові і шлюбі

Пристрасний роман Щасливий шлюб Складне відношення
Аліна Олександра Агнеса
Белла Валерія Анастасія
Вікторія Владислава Діна
Віта Гелла Жанна
Олена Єсенія Лілія
Ірина Леся Меланія
Людмила Олеся Ніка
Поліна Ольга Сніжана
Рената Тетяна Таїсія
Юлія Тіна Яніна

Як на ім’я Леонід впливають пори року

Зимовий Леонід робить блискучу кар’єру. Він тактовний і терплячий. У бізнесі здатний знайти підхід до кожного клієнта. Жінок завойовує не словами, а вчинками.

Весняний буває сором’язливим, невпевненим в собі, образливим, емоційним, ревнивим. Йому часто щастить. Він прямолінійний, гострий на мову, нетерпимий до чужих помилок. Гарний у творчих професіях.

Літній хлопець володіє бурхливим темпераментом, може легко розлютитися. Впевнено рухається до своєї мрії, домагається поставлених цілей. Вірить у високі ідеали, дотримується моральних цінностей. Вміє ладнати з людьми, добрий, привітний, усміхнений, завжди готовий прийти на допомогу друзям.

Осінній Лео миролюбний, ненавидить сварки. Добре розбирається в людях, наділений прекрасною інтуїцією, красномовний. Не любить обманювати і маніпулювати оточуючими. З технікою на «ти».

Інтерпретація значень кожної з букв в імені Леонід

“О” — консервативне мислення, вміння поводитися з грошима, приголомшлива інтуїція, пошук сенсу життя, глибокі емоції.
“Е” — гнучкий розум, комунікабельність, прагнення до самовираження, неприйняття догм і шаблонів, самотність за відсутності однодумців.
“Л” — говорить про сильну прихильність до сім’ї, прагнення до фізичного комфорту, балакучості, артистизмі, літературних здібностях. Пошукам свого призначення в житті заважають лінь і звичка витати в хмари.
«Н» — творчі таланти, інтерес до здоров’я, допитливий розум.
«І» — тонка духовність, вразливість, миролюбність.
«Д» — вірність сім’ї, чуйність, пристрасть до колекціонування. Володар цієї букви в імені вкрай рідко здійснює необдумані вчинки.

Таблиця: астрологічна символіка

Символ Відповідність
Вдалий день Неділя
Пори року Літо
Дерево Кедр, маслина
Рослина Шипшина
Знак зодіаку Лев
Камінь-талісман Алмаз, аметист
Планета-покровитель Меркурій, Юпітер
Число імені 2
Стихія Вода
Щасливий колір Фіолетовий
Колір імені Золотистий, світло-зелений
Тотемна тварина Лев

Ім’я Леонід наділене хорошою кармою і прекрасною енергетикою. Щасливим чоловік себе відчуває, коли будинок-затишне гніздечко, кар’єра йде в гору, а грандіозні плани стають реальністю. Якщо Льоня не втратить життєвий орієнтир, то доля буде до нього прихильна. З цієї статті ви дізнались значення імені Леонід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *