Що означає ім'я Майя

Що означає ім’я Майя: походження, характеристика та значення імені

Неймовірна сила і рухливість укладені в красивому і рідкісному імені Майя. Співзвучне зі словами “май”  “маятися” і “магія”, воно наділяє дівчину весняною чарівністю, постійним занепокоєнням і чарівною міццю. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Майя.

Що означає ім’я Майя

Існує кілька версій про походження імені Майя. Одні дослідники пов’язують його з давньогрецькою богинею-матір’ю Гермеса. В цьому випадку слово означає “родючість”, “годувальниця”.

Прихильники латинської версії стверджують, що ім’я бере початок, знову-таки, в міфології, але давньоримської. Майей (Майестой) в Стародавньому Римі звали богиню весни і родючості. Особливо шанували її 1 травня, тому цей місяць носить ім’я покровительки хліборобів.

З санскриту слово «майя» перекладається як «ілюзія». В індійській релігійній традиції, це поняття позначає особливу силу, що приховує від живого справжню природу світу і одночасно створює безліч проявів, які ми сприймаємо як реальність. Деякі йоги трактують Майю як своєрідний туман, який знаходиться між людиною і істиною.

У слов’янському язичницькому пантеоні теж є богиня Майя Златогорка (Злата Баба), дружина Даджьбога і мати Коляди. Вірили, що золотоволоса богиня народилася з променя зірки. Її вважали Матір’ю Світу, прародителькою слов’ян.

Форми імені Майя

Короткі і зменшувально-пестливі форми:

 • Май;
 • Маюня;
 • Маюшка;
 • Майенька;
 • Майечка;
 • Маюха.

Пишучи вірші про дівчину з ім’ям Майя, можна використовувати такі рими: пряма, завмираючи, морська, мріючи, свята.

Імені Майя немає в православних і католицьких святцях. Тому дівчаток при хрещенні нарікають Маріями, Маринами або ім’ям Святої, яку вшановують в день народження малятка.

Транслітерація імені для закордонного паспорта — MAIIA.

Таблиця: варіанти імені Майя на різних мовах

Мова Пишеться Читається
Англійська, французька, італійська Maya Майя
Китайська 瑪雅 Майя
Корейська 마야 Майя
Японська マヤ Майя
Німецька Maja, Maya, Maiya Майя
Фінська Maija Майя
Арабська مايا Майя
Грецька Μάγια Майя
Хінді माया Майя
Чеська Maya Майя
Польська Maja Майя

По батькові, які поєднуються з ім’ям

З ім’ям Майя гармонійно поєднуються такі по батькові:

 • Віталіївна;
 • Олексіївна;
 • Андріївна;
 • Вікторівна;
 • Василівна.

Варіанти ників для соціальних мереж

Створюючи аккаунт в соціальних мережах, Майя може використовувати такі Ніки:

 • поєднання імені та прізвища, наприклад maya_letnyaya, maiia.letnyaya;
 • з’єднання імені та хобі (робочої діяльності) – maya_sportgirl, maiia.balerina;
 • використання ласкавих варіантів звернення, таких як mayushechka, maye4ka;
 • обігравання співзвучних з ім’ям слів, наприклад, mayskoesolnce, magiya.krasoty.

Характеристика і значення імені Майя

Майя володіє безліччю позитивних якостей, така дівчина:

 • енергійна;
 • контактна особа;
 • темпераментна;
 • емоційна;
 • активна.

Майя — дуже цікава особа. Вона небайдужа до того, що відбувається в суспільстві, тому намагається завжди бути в курсі усіх новин, а при можливості — ще й у центрі всіх цікавих подій.

Негативні якості:

 • зарозумілість;
 • упертість;
 • легковажність.

Майя всіма способами намагається привернути увагу оточуючих, це тішить її самолюбство і підвищує і без того високу самооцінку. Якщо такій дівчині не вдається домогтися похвали і загального захоплення, вона може стати вкрай заздрісною і дратівливою. Володарка цього імені запальна і норовлива, ніколи не дозволить себе образити. Захищаючи свої інтереси, проявляє жорстокість і навіть деспотичність.

Майечка в дитинстві

З самого дитинства Майя вперта, схильна проявляти характер. Така дівчинка дуже активна, товариська, вона з легкістю знайомиться і заводить друзів. У компанії хлопчаків почувається ватажком дворової банди. Тільки їй дозволено встановлювати правила ігор і диктувати умови, які не підлягають обговоренню. Це пустотлива і бойова дівчинка, яка не терпить зради. Себе в образу не дасть, здатна дати здачі своєму кривднику.

Енергійність і норовливість малятка можуть грати зовсім не на її користь. Майєчці не вистачає посидючості і уважності, через це вона може сильно відставати в школі. Втім, переваги дівчатки часто змінюються, тому її може зацікавити те, до чого раніше вона була байдужа. Це дозволяє поліпшити успішність Майї.

Як ім’я впливає на характер і долю дорослої жінки

По Попову, Майя — справжній трудоголік. Вона здатна з головою піти в роботу. Дівчина вибирає професію з високою заробітною платою, але при цьому часто не відчуває задоволення від роботи. Таку позицію вона займає не тільки по відношенню до кар’єри. З-за своєї розважливості володарка цього імені пов’язує життя з чоловіком, який може забезпечити сім’ю. При цьому вона може відсувати на другий план почуття і емоції.

Дмитро і Надія Зима вважають, що у Майї є всі шанси досягти успіху в житті. Для цього їй важливо навчитися направляти свою енергію в правильне русло. Тоді дівчина зуміє реалізувати свої здібності і розвинути таланти.

За версією Бориса Хигир, носителька такого імені для досягнення мети готова піти на хитрість. Вона може бути спокійною і поступливою, але лише до тих пір, поки їй це вигідно. Як тільки Майї вдається дістати бажане, вона припиняє проявляти люб’язність до людини і навіть уникає контактів з ним.

Таланти та захоплення

Майя — талановита особистість. Вона здатна йти з головою в своє хобі, як і в роботу. Особливо її приваблюють сфери, в яких можна красуватися, змушувати захоплюватися собою. Тому з таких дівчат виходять відмінні танцівниці і спортсменки, особливо у видовищних видах спорту.

Кар’єра і бізнес Майї

Майя енергійна, ініціативна і амбітна жінка. Вона завжди самостійно справляється з труднощами, точно розраховуючи свої сили і можливості. Але такій дівчині не вистачає витримки і терпіння. Володарка цього імені схильна швидко втрачати інтерес до своєї діяльності. Якщо ж їй вдається знайти роботу, яка не пригнічує рутиною і одноманітністю, вона стає майстром своєї справи.

Дівчина з таким ім’ям зможе реалізувати себе в таких професіях:

 • адміністратор готелю, супермаркету, кафе;
 • продавець;
 • масажист;
 • перукар, стиліст;
 • танцівниця;
 • співробітниця театру, музею.

Така жінка може стати прекрасним керівником. Вона продуктивна, здатна зробити так, щоб діяльність приносила хороший дохід. Може проявляти строгість, але при цьому завжди дивиться на ситуацію об’єктивно. Їй притаманна раціональність, а не слідування за своїми емоціями.

Майї нелегко домогтися кар’єрного зростання. Вона ніяк не може визначитися з тим, якої діяльності бажає присвятити все своє життя. Але з віком ця жінка усвідомлено підходить до вибору професії. Тоді володарка такого імені стає успішною у своїй сфері.

Здоров’я

У Майї з дитячих років немає якихось особливих психологічних або фізичних відхилень. Але власниці такого імені слід уникати переохолодження, так як вона схильна до інфекційних захворювань, таких як бронхіт. Іноді ці хвороби можуть давати серйозні ускладнення.

Якщо у дівчини і є вроджені захворювання, швидше за все, вона успадковує їх від своїх батьків. Вона може бути схильна до діабету і псоріазу. Через часті вірусні хвороби погіршується стан нервової системи. З віком у Майї можуть проявитися порушення роботи серця, тому шкідливі звички їй категорично протипоказані.

Стан здоров’я носительки такого імені, яка народилася в лютому, залежить від того, в який час доби вона народилася:

 • рано вранці-захворювання часті, але переносить вона їх легко;
 • вдень — практично будь-яка хвороба проявляється високою температурою;
 • увечері-слабка печінка.
 • У грудні народжується Майя, схильна до фарингіту, серцево-судинної недостатності.

Майя в любові і шлюбі

Майя — витривала, вольова і незалежна жінка. Вона звикла без будь-чиєї допомоги домагатися всього в житті. М’якою і поступливою дружиною володарка такого імені навряд чи стане. У неї досить складний характер, з яким обранцеві доведеться змиритися.

Ця дівчина владолюбна і вимоглива. Вона хоче, щоб її обожнювали, в своїх бажаннях часом буває фанатична. Майя схильна ревнувати свого партнера не тільки до інших жінок, але ще й до роботи, захоплень і всьому, що може віднімати його час і відволікати від відносин з нею.

На роль чоловіка і батька своїх дітей носійка такого імені вибирає врівноваженого, добродушного і відповідального чоловіка, який візьме кермо влади сім’єю в свої руки. Він повинен бути готовим втілювати всі мрії своєї дружини. Якщо обранець Майї хоче щастя і благополуччя в сімейному житті, йому не варто вимагати від неї покірності. Йому варто сприймати дівчину такою, яка вона є. Лише за цих умов вона зможе стати поступливою, турботливою і люблячою дружиною.

Майя — дуже приваблива жінка. Після заміжжя вона не перестає ретельно стежити за собою. Розкішні вбрання і прикраси подобаються такій дівчині, тому її чоловікові доведеться добре попрацювати, щоб задовольнити всі потреби коханої дружини.

Таблиця: сумісність з чоловічими іменами

Ім’я Сумісність в любові Сумісність в шлюбі Особливості відносин
Сергій 80% 70% Бурхливі, емоційні відносини. Обидва партнери борються за лідерство. Втім, якщо Сергій і Майя навчаться йти на поступки, їх союз буде міцним і довгим.
Олександр 90% 50% Тут є і пристрасть, і ревнощі, і глибока любов, і відверта ненависть. Навряд чи такі відносини зможуть тривати тривалий час.
Євген 80% 70% Євген мріє про спокій і затишок в сім’ї, а Майя не хоче відмовлятися заради цього від кар’єри. Тільки любов і взаємна повага можуть утримати їх разом.
Дмитро 100% 60% Партнери добре розуміють один одного, у них безліч спільних захоплень і відмінна сумісність в сексуальному плані. Але в шлюбі двом сильним особистостям буде дуже складно.
Андрій 90% 50% Почуття Майї і Андрія один до одного можуть змінюватися від любові до ненависті і назад буквально протягом одного дня. Зате в парі є взаємний непідробний інтерес. Разом їм буде непросто, але союз можливий.
Олексій 80% 70% У парі постійно йде боротьба за лідерство. Крім того, Майя може різко висловлюватися з приводу кар’єрних провалів або помилок Олексія. Їм вдасться побудувати міцний союз тільки в тому випадку, якщо обидва навчаться йти на компроміс.
Павло 80% 70% Павло і Майя своїх почуттів стримувати не звикли. Тому в їх парі часто відбуваються і бурхливі з’ясування відносин, і пристрасні примирення. Щоб жити разом довго і щасливо, їм обом доведеться навчитися поступатися.
Степан 80% 60% Цих людей притягує один до одного, немов магнітом. Майї подобається непередбачуваність Степана, а його приваблює темперамент обраниці. Але перевірку часом такий союз проходить нечасто: дівчину розчаровує відсутність честолюбство в обранцеві, а чоловіка — вимогливість коханої.
Віктор 80% 70% У парі сильні протиріччя: Віктор хоче надійного тилу в сім’ї, а Майя прагне реалізовувати свої здібності на роботі. Їм важливо проявляти повагу один до одного і намагатися робити все, щоб згладити різницю у поглядах.
Руслан 60% 70% Амбітна Майя постійно підштовхує Руслана до нових звершень. Його обтяжує такий контроль і шалений темп, але за допомогою обраниці він зможе досягти багато чого.
Вадим 90% 40% Ці люди абсолютно різні: Майя активна і цілеспрямована, а Вадим спокійний і інертний. Якщо в цукерково-букетний період ці відмінності залучають, то пізніше вони стають практично непереборними перешкодами на шляху до побудови міцного союзу.

Значення кожної літери імені Майя

М — схильність до співчуття, вірність, готовність прийти на виручку. Власниці цієї букви в імені слід тримати дистанцію з іншими людьми. Їй важливо не зациклюватися тільки на собі і власних потребах.

А — символ будь-яких починань, прагнення постійно проявляти ініціативу. Потреба в духовному і фізичному розвитку.

Й — доброзичливість, чуттєвість, чуйність, миролюбність. Такій дівчині властиво носити маску циніка, під якою ховається чуйна і вразлива душа.

Я — висока самооцінка, бажання домогтися успіху і заслужити повагу оточуючих.

Вірші з цим ім’ям: “Майе” Максиміліана Волошина, “іменинниця” Агнії Барто, “маленька Майка” Якова Акіма.

Таблиця: відповідності імені Майя

Характеристика Значення Вплив
Камінь Сапфір Символ мудрості і чистоти помислів. Сапфір здатний захистити свого володаря від зла і недоброзичливців. Цей камінь допомагає людині краще пізнати себе і розкрити свій потенціал. Мінерал також використовують як талісман для зміцнення любові і сімейних відносин.
Колір Малиновий Емоційно неврівноважені люди. Мають великий творчий потенціал, прагнуть висловити власні переживання в своїх творіннях. Не переносять самотності, але в той же час їм складно знаходити спільну мову з оточуючими. Відчувають постійну потребу ділитися думками з іншими.
Число 4 Діяльні, розважливі, дисципліновані, цілеспрямовані. В інших людях їх найбільше дратує безвідповідальність. Також не прощають зради. Не будують ілюзій і не вірять в долю, їх успіх — це результат копіткої праці.
Планета Юпітер Переможці по життю, їм у всьому супроводжує успіх. З позитивом йдуть по життю, не шкодуючи ні про що.
Стихія Повітря Комунікабельні, прагнуть до саморозвитку. Не люблять одноманітності. Легко і швидко засвоюють будь-який матеріал, який після вміло використовують на практиці. Правда, їм часто не вистачає ні сил, ні часу, щоб здійснити все задумане.
Тварина Олень Символ швидкості, витонченості, чистоти, духовності і витривалості. Також ця тварина уособлює спритність, обачність. У китайській культурі олень символізує щастя, радість і благополуччя.
Знак зодіаку Стрілець Володіють даром переконання, можуть заражати своїми ідеями і м’яко нав’язувати власну думку. Ці люди швидко загоряються, але так само швидко згасають, зазвичай так і не закінчивши розпочате. Не люблять критики, не терплять, коли їх засуджують і вказують на помилки.
Дерево Груша Символізує вічну молодість. У Стародавній Греції уособлювала любов і родючість. На Русі листя, квіти і плоди цього дерева використовувалися для приготування приворотного зілля.
Рослина Календула Уособлення чистоти, непорочності, бездоганності і процвітання. Цю рослину часто використовують в любовній магії. Календула допомагає не тільки зберегти любов, але і зробити обранця вірним. Квіти застосовують також для захисту від недоброї енергетики і різних магічних впливів.
Метал Олово Гнучкість, пластичність і передбачливість. Талісман з олова допомагає своєму власникові стати більш комунікабельним і тактовним.
Сприятливий день Четвер
Пори року Весна

Коли народилася Майя

Зимова Майя — вольова і цілеспрямована жінка, яка звикла у всьому і завжди розраховувати тільки на свої сили і можливості. Вона дуже відповідальна і працьовита, здатна пожертвувати особистим життям заради кар’єрного зростання успіху в бізнесі.

Майечка, народжена навесні, лагідна, ніжна і мрійлива. Ця дівчина часто витає в хмарах, не помічаючи нічого навколо. Її мрії зазвичай не мають нічого спільного з реальним світом. Зіткнення з реальністю іноді приводять її в депресивний стан.

Літня Майя життєрадісна, чуйна, товариська. Вона з легкістю завойовує прихильність людей і заводить нові знайомства. Це дуже чарівна особа, яка незалежно від свого віку привертає увагу чоловіків.

Майя, яка народилася в один з осінніх місяців, розважлива, відповідальна і прагматична. Вона спокійно реагує на різні життєві ситуації, її вольовий характер не дозволяє їй здаватися і втрачати надію. Така дівчина зазвичай успішна в кар’єрі, а на особисте життя осінній Майєчці часу не вистачає.

Таблиця: гороскоп імені Майя

Знак зодіаку Характеристика
Овен Темпераментна і запальна жінка, настрій якої може змінюватися кілька разів за день. То її переповнюють натхнення і радість, то в душі панує порожнеча укупі з відчуттям безвиході.
Телець Чарівна, граціозна і щира Майя може здатися соромливою і слабкою, але при нагоді вона здатна показати свій характер. Така дівчина не мстива, але якщо їй вдасться зловити людину на брехні, вона назавжди викреслить його зі свого життя.
Близнюки Темпераментна, вибухова, чарівна і цікава жінка. Прагне бути в курсі всіх подій. Майя-Близнюки нічого не робить по доброті душевній, вона у всьому бачить вигоду. Тому заради досягнення мети може зважитися на зраду. Її яскрава зовнішність приваблює захоплені погляди багатьох чоловіків.
Рак Неврівноважена і невпевнена в собі Майя-Рак в справах часто піддається почуттям, відсуваючи здоровий глузд на другий план. Вона ніяк не може визначитися з професією, якій могла б присвятити своє життя. Почавши одну справу і не впоравшись з труднощами, вона починає іншу, а потім — наступну. У підсумку практично жодна справа не доводиться до кінця.
Лев Владолюбна, егоїстична і зарозуміла Майя-Лев завжди прагне бути в центрі загальної уваги. Вона амбітна, хоче всього і відразу. Правда, поставлених цілей такій дівчині досягати нелегко через її невміння розподіляти сили і час.
Діва Креативна і талановита особистість, в якій відмінно уживаються щирість і користолюбство, комунікабельність і недовірливість. Зазвичай Майя-Діва — успішна жінка, але вважає за краще нікому не розповідати про себе і своє особисте життя, так як боїться зради.
Терези Поступлива, щира і добродушна Майя-Терези не любить сперечатися. Вона воліє залишатися при своїй думці і вирішити конфлікт мирно, не зачепивши чужого самолюбства. Але таке простодушність і невміння відстоювати свої інтереси можуть вплинути на успіх дівчини у всіх життєвих сферах.
Скорпіон Щира і чуттєва жінка, здатна до співчуття. У неї глибокий внутрішній світ, з якого вона черпає сили і натхнення для нових ідей. Але найчастіше через свою таємничість Майя-Скорпіон залишається ніким не понятою. Далеко не кожному під силу простежити логіку її міркувань і дій.
Стрілець Енергійна, вибухова і норовлива Майя-Стрілець спочатку робить, а вже після міркує про скоєне. Її почуття часто беруть верх над здоровим глуздом. Ця жінка не любить поспіху. Якщо не встигає що-небудь закінчити, з легкістю може відкласти справу на потім.
Козеріг Примхлива, егоїстична і вимоглива Майя-Козеріг постійно чимось незадоволена, особливо коли все йде не за її сценарієм. Вона все ідеалізує. Така дівчина вважає, що її суспільства гідні тільки креативні та екстраординарні особистості.
Водолій Моральна, тактовна і пунктуальна жінка, яка прагне до бездоганності в роботі і особистому житті. Часто Майя-Водолій залишається наодинці зі своїми переконаннями та моральними принципами, не бажаючи поступатися і приймати недоліки інших людей.
Риби Добродушна, таємнича і життєрадісна жінка, що володіє прекрасним внутрішнім чуттям, яке ніколи її не підводить. З легкістю може зловити людину на брехні.

Майя — комунікабельна і чарівна жінка. Вона завжди прагне бути в центрі уваги, і це у неї непогано виходить. Своїм оптимізмом дівчина здатна заразити будь-кого, хто потрапляє в її оточення. Володарка цього імені віддає перевагу активному способу життя. В досягненні бажаної мети може проявити хитрість і підступність. З цієї статті ви дізнались значення імені Майя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *