Що означає ім'я Маріанна

Що означає ім’я Маріанна: походження, характеристика та значення імені

Маріанна — прекрасне жіноче ім’я, але що воно обіцяє своїй власниці? Для відповіді на це питання потрібно вдатися до різнобічного аналізу: від походження до побуквенного розбору імені. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Маріанна.

Що означає ім’я Маріанна

Ім’я Маріанна походить від римського родового Marianus — «з роду Марія», «належить Марію». Marianus, в свою чергу, походить від чоловічого імені Marius – ” присвячений Марсу (богу)”.

Існує також версія, що Маріанна (і народна форма імені Мар’яна) походять від поєднання імен Марія і Анна. У сукупності ці імена означають «сумна благодать» або «сумна красуня».

Є і єврейська теорія походження імені від традиційного Міріам — «та, хто піднімає».

Форми імені

Ім’я Маріанна (Мар’яна) скорочують наступним чином:

 • Маріанка
 • Лобода
 • Мара
 • Мар’янка
 • Ріана
 • Яна
 • Мар’яся
 • Марьяха
 • Марьяша
 • Мана
 • Марианита
 • Нана
 • Та
 • Майя

Таблиця: ім’я Маріанна на інших мовах

Латинь Mariana, Marianilla Маріана, Маріанілла
Англійська Marian Меріан
Німецька Marianne Маріанне
Французька Marianne Маріанн
Іспанська Mariana Маріана
Португальська Mariana Маріана
Італійська Marianna Маріанна
Грецька Μαριάννα Маріанна
Японська マリアンヌ Маріанну
Корейська 마리안 Маліа
Китайська 玛丽安 Малі Ань

Церковне ім’я

Ім’я Маріанна немає в церковних святцях, тому при хрещенні дівчина приймає ім’я Марианма. Це ім’я було поширене в царській династії Іродіадів і є еллінізованою (грецької) версією традиційного єврейського імені Міріам. Свята покровителька Маріанни-сестра апостола Філіпа, Праведна Маріанма (в католицькому християнстві — рівноапостольна). Вона була зарахована до лику святих за смиренне поширення християнства з братом-апостолом.

Маріанна святкує іменини 23 січня, 2 березня, 13 березня, 27 квітня, 26 травня, 12 червня, 22 червня, 30 липня, 13 жовтня.

Відповідні по батькові

Ім’я Маріанна поєднується з по батькові:

 • Юріївна;
 • Григорівна;
 • Анатоліївна;
 • Борисівна.

Транслітерація

ім’я Маріанна записується наступним чином — MARIANNA. Так ім’я записується на банківській карті, в закордонному паспорті і при оформленні замовлень з-за кордону.

Родинні імена

Схожими іменами для Маріанни є:

 • Міріам — традиційне єврейське жіноче ім’я;
 • Марій, Маріус — латинське чоловіче ім’я;
 • Марія і Анна-широко поширені жіночі імена;
 • Мар’ян-слов’янське чоловіче ім’я.

Ім’я та значення імені Маріанна

Сьогодні вчені визнають, що у людини є певна влада над його характером, а, значить, і долею. Теоретики ономастики і антропоніміки (наук, що займаються вивченням імен власних), намагаються розгадати цю загадку і з’ясувати, як же ім’я впливає на особистість. На даний момент існують сформувалися і цілком правдоподібні теорії, які пояснюють це явище:

 1. Звукова теорія. Згідно звукової теорії, звучання імені викликає певні асоціації, підкріплені образами. Це можуть бути кольори, цілі картинки, звуки знайомих явищ. Ім’я Маріанна з цієї теорії може викликати асоціації з червоним кольором, передзвоном дзвонів, дзюрчанням струмка.
 2. Асоціативна теорія. Звучання імені може також нагадувати про інших схожих словах. В цьому випадку значення схожих слів переноситься на носія імені — відбувається поєднання асоціативних рядів. Так, ім’я Маріанна схоже зі словами «марево», «маргаритка», тому може викликати асоціації з спекотним літнім днем в полі, всипаному квітами.
 3. Соціальна теорія. Прихильники цієї теорії припускають, що по імені оточуючі можуть судити про походження, національність, соціальний статус його носія. До Маріанни це також застосовно — її ім’я може говорити про високе походження, Маріанна часто є донькою заможних батьків, які заробляють інтелектуальною працею.

Маріанна в дитинстві

Маленька Маріанна радує батьків своїм сонячним настроєм. Ця дитина завжди посміхається, майже не скиглить, не вередує і рідко-рідко плаче. Весела і життєрадісна, Маріанна із задоволенням проводить час з іншими дітьми, заражаючи їх своїм позитивним настроєм. Дівчинка вважає за краще не встрявати в конфлікти і, як правило, примудряється придушити їх в зародку за допомогою вдалого жарти або ненав’язливого компліменту. Правда, якщо сварка між дітьми все-таки сталася, Маріанна не знає, як себе вести – вона втрачається, не вміє вибачатися або приймати вибачення.

У школі Маріанна починає усвідомлювати, що одними посмішками і сміхом не завжди можна розташувати до себе оточуючих. Оскільки любов і увага всіх навколо без винятку для неї дуже важливі, вона вчиться взаємодіяти з різними типажами людей. Строгих вчителів і завучів вона приваблює своєю ерудицією і старанністю, яку вона проявляє на уроках; з однокласниками вона знаходить спільну мову, цікавлячись їх хобі, з власними батьками — послухом, гарним настроєм і готовністю допомагати по господарству.

На жаль, не всім подобається така поведінка і популярність. Серед оточення Маріанни знайдуться ті, хто вважатимуть її підлизою і лукавою дівчинкою. Маріанні доведеться при всьому своєму прагненні сподобатися всім і кожному не забувати, що, по-перше, це не завжди можливо, а по-друге, куди важливіше залишатись собою.

Таланти Маріанни

Маріанна рідко відрізняється дійсно блискучими талантами. Вона може досягти успіху в мистецтвах, непогано грати в командні ігри і бути кращою спортсменкою класу, однак це складно назвати талантом — скоріше, добре розвиненими здібностями. Маріанна хороша в різних сферах — мистецтво, спорт і наука даються їй однаково легко. Батькам варто надати маленькій Маріанні вибір хобі до душі-що б вона не вибрала, у неї це буде відмінно виходити.

Подорослішавши, Маріанна може похвалитися завидним кругозором, який вона отримала завдяки своїй допитливості і різнобічного розвитку. Широкий кругозір і вміння розташувати до себе — відмінна якість для таких професій, як:

 • журналістка;
 • PR-менеджер;
 • ведуча тренінгів;
 • письменниця;
 • ріелтор.

Відносини і шлюб

Відносини Маріанни з протилежною статтю не можна назвати легкими. Як правило, вона — об’єкт загальної любові і обожнювання, однак до повноліття така увага може її розбалувати, і вона може почати вернути ніс від юнаків, які не відповідають її стандартам. Придумавши в підлітковому віці ідеальний образ принца, вона може до сорокаріччя чекати свого казкового обранця і не помічати, що живі люди разюче відрізняються від вигаданих нею самою персонажів — причому, швидше за все, в кращу сторону.

Маріанна, звичайно ж, не зможе бути щаслива в шлюбі з чоловіком, який хоча б наближено схожий на її уявного принца. Його непогрішність і правильність будуть доводити її до зубного скреготу, а через нетривалий час вона зрозуміє, що жити з такою людиною для неї нестерпно нудно. Для спільного життя Маріанні відмінно підійде людина, яка зможе її розсмішити — почуття гумору Маріанна цінує в чоловіках понад усе. Їй варто обирати серед забезпечених людей, готових залишити дівчину на господарстві і не змушують її постійно заробляти — Маріанна дуже комфортно почуває себе вдома, займаючись розподілом домашнього господарства і власними хобі.

Таблиця: сумісність з іншими іменами

Олександр Маріанна буде зачарована Олександром — головне, щоб він виправдав її очікування і продовжував бути романтичним і веселим навіть після цукерково-букетного періоду.
Олексій Маріанна може вважати Олексія нудним і приземленим, однак їй варто придивитися — його душа таїть багато краси, яка при найближчому розгляді зачарує дівчину.
Андрій Запальність і ревнощі Андрія злякають Маріанну і не дозволять відносинам тривати досить довго.
Борис Борис може сподобатися Маріанні завдяки природній привабливості, проте спроби спільного проживання геть знищать будь-яку іскру, яка може запалитися між цією парою.
Владислав Владислав готовий взяти управління життям сім’ї на себе, що створить для Маріанни комфортний світ для проживання і творчості.
Дмитро Величезна кількість дівчат навколо Дмитра може нервувати Маріанну, і вона не наважиться переводити відносини на більш серйозний рівень.
Євген Євген сподобається Маріанні в гарному настрої, однак, коли юнак не в дусі, він може злякати Маріанну своєю агресивністю.
Кирило Мовчазний Кирило заінтригує Маріанну, проте спроби зблизитися чоловік може сприйняти як вітряність і легковажність, чим образить Маріанну.
Сергій Сергій не буде готовий поставити Маріанну на перше місце серед своїх коханок, тому дівчина швидко відкине його залицяння.
Федір Серйозний і відповідальний Федір може зацікавити Маріанну в якості потенційного чоловіка. Якщо дівчина проявить себе з кращого боку, то можливий довгий роман, який переросте в спільне проживання і міцний шлюб.
Ян Легковажний і непостійний Ян навряд чи сподобається Маріанні.

Семантико-фонетичний аналіз імені Маріанна

Семантико-фонетичний аналіз слова — або просто розбір по буквах — це ефективний метод, запропонований російським астрологом Феліксом Каземировичем Величко. Завдяки такому розбору можна знайти таємні значення, символи і прихований сенс імені людини.

Суть теорії Величко досить проста — кожна літера сприймається як окремий символ, має цілісне і неподільне значення, повноцінний і самодостатній сенс. Всі букви слова разом утворюють різнобічну картину, що описує сакральний сенс слова в цілому.

М — турботливість, материнське, заступницьке ставлення до оточуючих.

А — початковий імпульс енергії, який дозволяє домагатися своїх цілей.

Р — самовпевненість, самодостатність, вміння дивитися в саме серце явища і виявляти приховану істину.

І — витончений, вишуканий смак; гарне художнє виховання.

Н — неприйняття знань на віру, звичка все перевіряти на своєму досвіді, нонконформізм.

Виходячи зі значень букв, можна зробити висновок, що Маріанна-енергійна, самостійна і самодостатня людина, яка спирається тільки на свої судження. Вона турботлива, але іноді її турбота може переростати в гіперопіку над людьми, яким вона не потрібна. У Маріанни часто є деструктивна установка «я завжди права», і переконати її в чомусь вкрай складно. При всьому цьому Маріанна відрізняється вишуканим смаком, вона хороша в художніх дисциплінах і вміє досягати значних результатів завзятими заняттями.

Можна звернути увагу, що імена Маріанна і Марина по семантико-фонетичному аналізу майже ідентичні, проте у Маріанни посилено значення букв Н і А, що означає, що вона більш імпульсивна, цілеспрямована і самовпевнена, ніж Марина.

Гороскоп імені Маріанна

Якщо Маріанна народилася під знаком Овна, вона неодмінно стане зіркою будь-якого оточення. Вона вміє розташовувати до себе кого завгодно, любить перебувати в центрі уваги і завжди домагається свого. Це пробивна, енергійна дівчина, яка завжди знаходиться в оточенні натовпу друзів і знайомих. У неї практично немає ворогів, але у Маріанни-Овна нерідко знаходяться заздрісники, які наговорюють на дівчину у неї за спиною. Маріанні, що народилися під знаком Овна, слід бути обережною при виборі зберігачів своїх секретів, оскільки вона може бути занадто довірлива.

Маріанна-Телець-ніжне, вразливе і м’яке створення. Вона мріє про неземне кохання, принца на білому коні і безтурботне життя в замку. На жаль, вона зовсім не привчена до реальності, тому будь-яка дрібниця може легко її засмутити або вивести з себе. Маріанна, яка народилася під знаком Тельця, не пристосована до праці і схильна до ліні. Втім, її тонка натура дозволяє їй стати видатним творцем-поетесою, художницею або композитором. Маріанна вміє вихлюпувати свої душевні терзання на папір, тому їй потрібно лише попрацювати над власною посидючістю, без якої вона не зможе створити справжніх шедеврів.

Маріанна-Близнюки — товариська дівчина, яка, втім, не любить підпускати оточуючих занадто близько. Вона мало кому довіряє, але майже завжди готова прийти на допомогу своїм приятелям. Друзів у неї мало, але ось хороших знайомих — хоч відбавляй. Вона рідко стає об’єктом пліток і пересудів, оскільки всі навколишні ставляться до неї з щирою симпатією. У любові Маріанна-Близнюки, як правило, нещасна — вона не вміє відкривати своє серце іншим людям, тому її почуття часто залишаються загадкою для оточення.

Маріанна, яка народилася під знаком Рак, одержима ідеєю краси у всьому. Вона перфекціоністка, завжди відмінно виглядає, прекрасно справляється з будь-якою роботою, але часом надає занадто багато значення зовнішній формі, а не змісту. З неї вийде видатний стиліст, перукар, косметолог, дизайнер. До оточуючих вона пред’являє досить високі вимоги, тому рідко має близьких друзів.

Маріанна під знаком Лева — самовдоволена і зарозуміла особа, яка, втім, може стати вірним іншому — потрібно лише заслужити її відданість. До своїх близьких вона ставиться зверхньо, проте ніколи не дозволяє собі говорити з ними зверхньо. Вона розумна, ерудована і красива, легко справляється з різноманітною роботою, але не терпить рутини.

Маріанні-Леву протипоказана робота в офісі, робота з грошима або паперами. З іншого боку, вона відмінно справляється з будь-якою роботою, пов’язаною з управлінням людьми — у відділі HR великої компанії для неї обов’язково знайдеться відповідна вакансія.

Маріанна під знаком Діви — старанна і старанна працівниця. Вона трудоголік, що не заважає їй мати широкий кругозір і вдосконалювати свої навички (як робочі, так і хобі) після закінчення вузу. Маріанна-Діва-цікава співрозмовниця і вірна подруга.

Маріанна, яка народилася під знаком Терезів, страждає від надмірної довірливості. Її легко обдурити, і оточуючі цим з успіхом користуються. Маріанні слід розвинути спостережливість і обережність, щоб не попастися в лапи шахраїв і аферистів. Як правило, вона володіє добре розвиненими здібностями в галузі науки, а тому може непогано заробляти в сучасних інноваційних компаніях.

Маріанна-Скорпіон — природний лідер. Вона вміє керувати людьми і їх почуттями, легко входить в довіру і вміє розробляти плани. Їй слід спробувати себе на місці керівника — швидке просування по службі їй гарантовано. Ця дівчина прагматична і вміє досягати поставлених цілей, що високо цінується більшістю сучасних корпорацій. Їй нерідко доводиться вибирати між кар’єрою і відносинами, і, як правило, вибір робиться на користь першої.

Маріанна під знаком Стрільця комфортно почуває себе у великих компаніях, не може жити без своїх близьких друзів і відчайдушно потребує уваги оточуючих. Вона нерідко вибирає хобі або роботу, виходячи з цієї потреби. Маріанна-Стрілець може постраждати від деструктивних установок батьків, що нав’язують їй свій вибір. Маріанна потребує їх схвалення, і тому може наступити на горло власним бажанням і піти шляхом, підготовленим для неї сім’єю.

Батькам Маріанни-Стрільця важливо не тиснути на власну дочку своїми нереалізованими амбіціями і дати їй свободу волі. В іншому випадку дівчина може зламатися, виконати ваші бажання — і стати нещасливою.

Маріанна-Козеріг — чудова домогосподарка. У неї вроджена пристрасть до кулінарії, вона не терпить безладу, дуже завзята і працелюбна. На жаль, Маріанна під знаком Козерога рідко відрізняється будь-якими видатними здібностями в творчих або наукових сферах, проте вона може реалізувати себе в сім’ї.

Маріанна-Водолій — творча особистість. Вона не потребує великої компанії, проте наявність друзів поруч з такими ж інтересами піде їй на користь і допоможе розвиватися і вдосконалюватися. У неї вузький кругозір, проте вона досягає успіху в обраній області, не витрачаючи увагу і зусилля на інші.

Маріанна, яка народилася під знаком Риб, дуже високо цінує матеріальне становище. Виходячи з цієї установки вона вибирає і друзів, і дружина. Маріанна-Риби прагматична, вона прагне до влади і отримує її, завойовуючи прихильність сильних особистостей і розширюючи своє коло корисних знайомств.

Ім’я та пори року

Від пори року, в яку народилася людина, залежать риси його характеру. Як і зодіак, сезони володіють особливою енергетикою, яка передається дітям, початківцям життя в цей час.

Весняна Маріанна — це вітряна, непостійна і легковажна дівчина, яка, втім, завжди щира в проявах своїх почуттів. Її легко обдурити, тому їй слід бути обережною у виборі друзів і партнерів. Вона популярна, весела і не зазнає в житті великих труднощів — турботливі батьки, а потім друзі або чоловік ховають весняну красуню від усіх негараздів. На жаль, весняна Маріанна потребує захисту оточуючих — вона абсолютно не здатна до самостійного життя, ведення домашнього господарства і заробляння грошей.

Літня Маріанна вміло маніпулює оточуючими людьми. Цей навик вона набуває ще в дитинстві і, дорослішаючи, відточує його на батьках, однокласниках і вчителях. У доросле життя вона входить з твердою впевненістю, що може змусити кого завгодно виконувати свої примхи — і це дійсно так. Мало хто може встояти перед чарівністю літньої Маріанни.

Маріанна, яка народилася восени, працьовита і відповідальна. Вона любить чесно добиватися поставлених цілей — з відзнакою закінчити навчальний заклад, не використовуючи шпаргалок або книг з готовими відповідями на завдання; просуватися по роботі, не підсиджуючи начальство і не поширюючи пліток, заслужити повагу і визнання оточуючих, не вдаючись до лестощів.

Маріанна, яка народилася взимку, творчо обдарована. Вона володіє багатим внутрішнім світом, тонко відчуває настрій оточуючих та його зміни, а також бурхливо переживає будь-які незначні події. Вона здатна красиво викладати прості думки і надавати повсякденним речам вишуканість.

Розібравшись зі слабкими і сильними сторонами, які дарує їй ім’я, Маріанна стане повноцінною, гармонійно розвиненою і різнобічною особистістю, яка легко йде по життю і подобається оточуючим людям. З цієї статті ви дізнались значення імені Маріанна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *